Wiadomości branżowe

Internauci Wirtualnej Polski testują jeden z największych w polskiej sieci serwisów społecznościowych ? wirtualni.wp.pl

Serwis Wirtualni (wirtualni.wp.pl) skupia w jednym miejscu internautów o podobnych zainteresowaniach, stylu życia i problemach. „Połączyliśmy społeczności z takich serwisów jak Studio, Ulubieńcy, Bloog, Forum czy Opinie w jeden serwis. Internauta sporządzając swoją wizytówkę w Wirtualnych może, na tyle na ile zechce, pokazać tu siebie i swoje pasje, a nawet twórczość. – mówi Hanna Węsierska, Koordynator Serwisów Społecznościowych Wirtualnej Polski. „Do dyspozycji ma wiele instrumentów, jak chociażby wideo, foto, blogi, galerie czy dyskusje na on-line.” – dodaje Hanna Węsierska. Aby stać się „Wirtualnym” wystarczy się zalogować. Później – wszystko w rękach internauty. Może dołączyć do wizytówki w serwisie swoje zdjęcia, teksty z innych miejsc portalu, wskazać zainteresowania (motoryzacja? muzyka? moda?), założyć własną grupę tematyczną, przyłączyć się do grup już istniejących, zapraszać znajomych, szukać nowych kontaktów. W planach rozbudowy serwisu jest skupienie w nim społeczności danego obszaru (regionu, miasta,
Serwis Wirtualni (wirtualni.wp.pl) skupia w jednym miejscu internautów o podobnych zainteresowaniach, stylu życia i problemach.

„Połączyliśmy społeczności z takich serwisów jak Studio, Ulubieńcy, Bloog, Forum czy Opinie w jeden serwis. Internauta sporządzając swoją wizytówkę w Wirtualnych może, na tyle na ile zechce, pokazać tu siebie i swoje pasje, a nawet twórczość. – mówi Hanna Węsierska, Koordynator Serwisów Społecznościowych Wirtualnej Polski. „Do dyspozycji ma wiele instrumentów, jak chociażby wideo, foto, blogi, galerie czy dyskusje na on-line.” – dodaje Hanna Węsierska.

Aby stać się „Wirtualnym” wystarczy się zalogować. Później – wszystko w rękach internauty. Może dołączyć do wizytówki w serwisie swoje zdjęcia, teksty z innych miejsc portalu, wskazać zainteresowania (motoryzacja? muzyka? moda?), założyć własną grupę tematyczną, przyłączyć się do grup już istniejących, zapraszać znajomych, szukać nowych kontaktów. W planach rozbudowy serwisu jest skupienie w nim społeczności danego obszaru (regionu, miasta, dzielnicy…).

Najlepsi, najbardziej aktywni Wirtualni, będą premiowani za współredagowanie portalu. Punktowana (w różnej skali) i nagradzana (po zebraniu odpowiedniej liczby punktów poprzez np. umożliwienie dostępu do płatnych serwisów) będzie wszelka aktywność – od oddania głosu, przez dodanie notki, komentarza czy galerii. Aktywność internauty (o ile wyrazi na to zgodę) będzie prezentowana w formie dziennych, tygodniowych, miesięcznych i rocznych rankingów, odpowiednio aktualizowanych.

W tej chwili trwa testowanie wersji beta serwisu wirtualni.wp.pl. Do końca maja będą zbierane uwagi, opinie, modyfikowane i dodawane funkcjonalności. „Chodzi nam o to, by stworzyć serwis maksymalnie intuicyjny, w którym internauta będzie czuł się jak u siebie, wśród osób mu bliskich, podobnie myślących lub dzielących te same pasje.” – podkreśla Hanna Węsierska.

W zamyśle Wirtualni mają stać się wspólnym mianownikiem dla wszystkich serwisów społecznościowych Wirtualnej Polski, w jednym miejscu skupiając usługi pozostałych domen. Witryna będzie intuicyjna i przyjazna – także dzięki uwagom użytkowników, na które portal czeka do końca maja 2008.

A to już wiesz?  Przezorny nie zawsze ubezpieczony ? czyli na ile deklarowane przez nas życiowe priorytety wpływają na nasze życie codzienne

Wirtualni

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy