Wiadomości branżowe

ENERGA Zakład Elektrowni Wodnych: Prezes ENERGI ZEW odznaczony przez Ministra Środowiska za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki

Andrzej Tersa, prezes ENERGI Zakładu Elektrowni Wodnych otrzymał odznaczenie "Zasłużony dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej". To honorowe wyróżnienie, przyznawane przez Ministra Środowiska za zaangażowanie w działania na rzecz szeroko rozumianej ochrony środowiska i ekologii.

Andrzej Tersa jest związany z energetyką wodną od 2000 roku. Kierowana przez niego firma to spółka zależna Koncernu Energetycznego ENERGA SA powołana w 2003 r. Grupuje 13 elektrowni wodnych: dziewięć na rzece Raduni i cztery na Wierzycy, wytwarzając energię elektryczną o łącznej wielkości 40 GWh rocznie. Spółka została wyróżniona przez Bank Ochrony Środowiska za wybitne dokonania gospodarcze i ekologiczne osiągnięte we współpracy z Bankiem. Podstawową dziedziną działalności ENERGA ZEW jest wytwarzanie i przetwarzanie energii elektrycznej w sposób tradycyjny, przy zastosowaniu turbin wodnych. Ponadto wśród zadań firmy znajdują się przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska wodnego (np. gospodarowanie wodą rzeki Raduni, unieszkodliwianie zanieczyszczeń) oraz działania przeciwpowodziowe.

Drugą pasją Andrzeja Tersy obok energetyki wodnej jest jazz.

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #IT   #Komunikacji Internetowej   #RSS   #TVN