Wiadomości branżowe

Profesor z Luizjany wygłosi wykład na PG

Twórca wiodącej obecnie na świecie Teorii Mocy Składowych Fizycznych Prądu (CPC), prof. dr hab. inż. Leszek S. Czarnecki z Uniwersytetu Stanowego w Louisianie w USA odwiedzi naszą politechnikę. 14 czerwca o godz. 10.15 w sali E41 Wydziału Elektrotechniki i Automatyki wygłosi wykład dedykowany teorii CPC. Zapraszamy studentów i wszystkich zainteresowanych! Wstęp wolny.Prof. Leszek S. Czarnecki ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej. Od roku 1989 do chwili obecnej jest profesorem Uniwersytetu Stanowego w Louisianie w USA. Zajmuje się teorią mocy i właściwościami energetycznymi obwodów z przebiegami niesinusoidalnymi.W najbliższy wtorek wygłosi wykład pt. „Teoria Mocy Składowych Fizycznych Prądów (CPC) w obwodach jednofazowych i niezrównoważonych obwodach trójfazowych z niesinusoidalnymi przebiegami prądu i napięcia”.Tytułowa teoria jest aktualnie wiodącą na świecie. Za opracowanie teorii mocy asymetrycznych układów trójfazowych z przebiegami niesinusoidalnymi i metod kompensacji został w 1996 roku uhonorowany stopniem Fellow of the Institute of Electrical and Electronics Engineers. Nadmienić trzeba, że tytuł Fellow IEEE to wyróżnienie

Twórca wiodącej obecnie na świecie Teorii Mocy Składowych Fizycznych Prądu (CPC), prof. dr hab. inż. Leszek S. Czarnecki z Uniwersytetu Stanowego w Louisianie w USA odwiedzi naszą politechnikę. 14 czerwca o godz. 10.15 w sali E41 Wydziału Elektrotechniki i Automatyki wygłosi wykład dedykowany teorii CPC. Zapraszamy studentów i wszystkich zainteresowanych! Wstęp wolny.

Prof. Leszek S. Czarnecki ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej. Od roku 1989 do chwili obecnej jest profesorem Uniwersytetu Stanowego w Louisianie w USA. Zajmuje się teorią mocy i właściwościami energetycznymi obwodów z przebiegami niesinusoidalnymi.

W najbliższy wtorek wygłosi wykład pt. „Teoria Mocy Składowych Fizycznych Prądów (CPC) w obwodach jednofazowych i niezrównoważonych obwodach trójfazowych z niesinusoidalnymi przebiegami prądu i napięcia”.

Tytułowa teoria jest aktualnie wiodącą na świecie. Za opracowanie teorii mocy asymetrycznych układów trójfazowych z przebiegami niesinusoidalnymi i metod kompensacji został w 1996 roku uhonorowany stopniem Fellow of the Institute of Electrical and Electronics Engineers. Nadmienić trzeba, że tytuł Fellow IEEE to wyróżnienie międzynarodowej  organizacji inżynierów elektryków i elektroników. Otrzymują je jedynie osoby o wybitnym dorobku w dziedzinie elektroniki, telekomunikacji, technologii informacyjnych, automatyki i robotyki oraz inżynierii elektrycznej. Dla przykładu w Polsce tytułem tym poszczyć się może tylko 10 osób.

Więcej: www.lsczar.info

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Dzień sportu na PG

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy