Wiadomości branżowe

Rainbow Tours sprzedaje coraz więcej

Giełdowy touroperator sprzedał w marcu wyjazdy zagraniczne za 10,2 mln zł. Oznacza to wzrost o 93 procent w porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku. Osiągane wyniki z początku roku wskazują, że realizacja prognozy na bieżący rok nie jest zagrożona.Ten rok, zgodnie z zapowiedziami zarządu Rainbow Tours będzie charakteryzował się dużym wzrostem sprzedaży i obrotów. Pozwoli to zachować wysoki poziom przychodów oraz zysków na koniec roku.Dobra koniunktura gospodarcza sprawia, że coraz więcej klientów Rainbow Tours poszukuje wycieczek z najwyższej półki – zarówno cenowej, jak i pod względem standardu. Polacy coraz chętniej wybierają ekskluzywne oferty. Ponadto, coraz więcej osób decyduje się na zakup wakacji kilka miesięcy przed planowaną datą wyjazdu.- Przyzwyczailiśmy naszych klientów do wysokiej jakości usług i teraz to procentuje, ponieważ nie mamy problemów ze sprzedażą nawet najbardziej egzotycznych kierunków. Obroty za pierwszy kwartał mamy wyższe o sto jedenaście procent w porównaniu do ubiegłego roku – komentuje Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.Bieżący rok jest wyjątkowy pod
Giełdowy touroperator sprzedał w marcu wyjazdy zagraniczne za 10,2 mln zł. Oznacza to wzrost o 93 procent w porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku. Osiągane wyniki z początku roku wskazują, że realizacja prognozy na bieżący rok nie jest zagrożona.

Ten rok, zgodnie z zapowiedziami zarządu Rainbow Tours będzie charakteryzował się dużym wzrostem sprzedaży i obrotów. Pozwoli to zachować wysoki poziom przychodów oraz zysków na koniec roku.

Dobra koniunktura gospodarcza sprawia, że coraz więcej klientów Rainbow Tours poszukuje wycieczek z najwyższej półki – zarówno cenowej, jak i pod względem standardu. Polacy coraz chętniej wybierają ekskluzywne oferty. Ponadto, coraz więcej osób decyduje się na zakup wakacji kilka miesięcy przed planowaną datą wyjazdu.

- Przyzwyczailiśmy naszych klientów do wysokiej jakości usług i teraz to procentuje, ponieważ nie mamy problemów ze sprzedażą nawet najbardziej egzotycznych kierunków. Obroty za pierwszy kwartał mamy wyższe o sto jedenaście procent w porównaniu do ubiegłego roku – komentuje Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

Bieżący rok jest wyjątkowy pod względem sprzedaży ofert w  przedsprzedaży, czyli first minute. Giełdowy touroperator sprzedał w tym systemie ponad 60 procent wszystkich wycieczek. Oznacza to, że coraz mniej osób decyduje się na czekanie na okazję do ostatnich dni przed wyjazdem.

Prognozy finansowe Rainbow Tours na rok 2008 przewidują osiągnięcie 210 mln zł przychodu i wypracowanie 7,5 mln zł zysku netto.

***
Rainbow Tours S.A. działa na rynku usług  turystycznych od 1990 roku. W 2000 roku doszło do fuzji Rainbow Polska z Globtroter Polska i było to pierwsze na polskim rynku połączenie dwóch touroperatorów.
W maju 2007 roku zapadła decyzja o wprowadzeniu spółki do publicznego obrotu, a w październiku Rainbow Tours pojawiło się na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Rainbow Tours w Chorzowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy