Wiadomości branżowe

?Zemsta nietoperza? i nie tylko. Politechniczny Koncert Świąteczny

Począwszy od uwertury i Arii Adeli z operetki „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa oraz Koncert na róg Ryszarda Straussa, poprzez uwerturę fantastyczną „Bajka”, aż po „Małą suitę” Witolda Lutosławskiego – tak urozmaicony repertuar przygotowaliśmy na tegoroczny Tradycyjny Koncert Świąteczny. Koncert w wykonaniu „Sinfonietty Gedanensis” odbędzie się 18 grudnia, w czwartek, o godz. 18.00 w holu przed aulą Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny. To już tradycja. Już od niemal dziesięciu lat, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem Politechnika Gdańska gromadzi słuchaczy Tradycyjnego Koncertu Świątecznego. – Na naszej uczelni są bardzo dobre warunki akustyczne, a artyści chętnie do nas przyjeżdżają. Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią posłuchać dobrej, klasycznej muzyki – mówi pomysłodawca koncertów prof. Aleksander Kołodziejczyk, dawny rektor PG, wykładowca na Wydziale Chemicznym. Koncert organizowany jest w ramach cyklu Politechniczne Wieczory Muzyczne.  Program koncertuJohann StraussUwertura z operetki „Zemsta nietoperza” Johann StraussAria Adeli z operetki „Zemsta

Począwszy od uwertury i Arii Adeli z operetki „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa oraz Koncert na róg Ryszarda Straussa, poprzez uwerturę fantastyczną „Bajka”, aż po „Małą suitę” Witolda Lutosławskiego – tak urozmaicony repertuar przygotowaliśmy na tegoroczny Tradycyjny Koncert Świąteczny. Koncert w wykonaniu „Sinfonietty Gedanensis” odbędzie się 18 grudnia, w czwartek, o godz. 18.00 w holu przed aulą Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.

To już tradycja. Już od niemal dziesięciu lat, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem Politechnika Gdańska gromadzi słuchaczy Tradycyjnego Koncertu Świątecznego.
– Na naszej uczelni są bardzo dobre warunki akustyczne, a artyści chętnie do nas przyjeżdżają. Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią posłuchać dobrej, klasycznej muzyki – mówi pomysłodawca koncertów prof. Aleksander Kołodziejczyk, dawny rektor PG, wykładowca na Wydziale Chemicznym.

Koncert organizowany jest w ramach cyklu Politechniczne Wieczory Muzyczne. 

Program koncertu
Johann Strauss
Uwertura z operetki „Zemsta nietoperza”

Johann Strauss
Aria Adeli z operetki „Zemsta nietoperza”
wykonawca: Monika Wilska

Ryszard Strauss
Koncert na róg op.11 cz.11
wykonawca: Cezary Zielke

Stanisław Moniuszko
Uwertura fantastyczna „Bajka”

Witold Lutosławski
„Mała suita”

Soliści
Monika Wilska – sopran
Cezary Zielke – róg

Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku „Sinfonietta  Gedanensis”

dyryguje: Monika Stefaniak

Tradycyjny Koncert Świąteczny: 18 grudnia, czwartek, godz. 18.00, hol przed Aulą w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk Wrzeszcz. Wstęp wolny.    

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Netia laureatem konkursu Business Superbrands

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy