Wiadomości branżowe

PODRÓŻUJESZ SAMOCHODEM Z DZIEĆMI? ZABAWIAJ JE!

PODRÓŻUJESZ SAMOCHODEM Z DZIEĆMI? ZABAWIAJ JE!
Dzień Wszystkich Świętych to czas licznych wyjazdów w Polsce. Samochód stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych środków transportu. Rodzice, którzy planują wybrać się w podróż z dziećmi na pewno docenią kilka porad jak zabawić pociechy podczas długiej drogi. Dojechanie do celu podróży bywa męczące zarówno dla rodziców jak i dzieci. Nawet najgrzeczniejsze po pewnym czasie się nudzą i zaczynają przeszkadzać. Czemu tak się dzieje? Dzieci nie są w stanie skupić się przez dłuższy czas na jednej czynności, zwłaszcza gdy przebywają w tym samym miejscu. Dzieci do piątego roku życia przeważnie potrafią skupić uwagę średnio przez kwadrans; sześciolatki już przez pół godziny, a u ośmiolatków i dzieci starszych, średni okres koncentracji wzrasta do około 45 minut.Shell autoserv Polska* wie, że podróżowanie z dziećmi samochodem bywa niełatwym zadaniem, dlatego zwróciliśmy się po pomoc do psychologów dziecięcych i wspólnie spisaliśmy kilka sposobów zabawienia dzieci podczas jazdy samochodem.Przed wyruszeniem, daj

Dzień Wszystkich Świętych to czas licznych wyjazdów w Polsce. Samochód stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych środków transportu. Rodzice, którzy planują wybrać się w podróż z dziećmi na pewno docenią kilka porad jak zabawić pociechy podczas długiej drogi.

Dojechanie do celu podróży bywa męczące zarówno dla rodziców jak i dzieci. Nawet najgrzeczniejsze po pewnym czasie się nudzą i zaczynają przeszkadzać. Czemu tak się dzieje? Dzieci nie są w stanie skupić się przez dłuższy czas na jednej czynności, zwłaszcza gdy przebywają w tym samym miejscu. Dzieci do piątego roku życia przeważnie potrafią skupić uwagę średnio przez kwadrans; sześciolatki już przez pół godziny, a u ośmiolatków i dzieci starszych, średni okres koncentracji wzrasta do około 45 minut.

Shell autoserv Polska* wie, że podróżowanie z dziećmi samochodem bywa niełatwym zadaniem, dlatego zwróciliśmy się po pomoc do psychologów dziecięcych i wspólnie spisaliśmy kilka sposobów zabawienia dzieci podczas jazdy samochodem.

  • Przed wyruszeniem, daj dziecku kopię mapy podróży lub narysuj prostą mapę na kartce papieru. Gdy dziecko zacznie pytać "kiedy dojedziemy", pokaż jaki odcinek już pokonaliście. Mapa może służyć również do rysowania lub zapisków.
  • Zachęć dziecko do śpiewania i śpiewaj razem z nim. Zagraj w grę „zgadnij o czym myślę” albo w słowną piłkę. Najmłodsi bardzo lubią słowne gry - dzięki nim podróż minie szybciej. Małe dzieci uwielbiają opowiadania i zagadki. Jeśli potrzebujesz chwili ciszy, ogłoś zabawę w „przysięgę milczenia” (działa tylko przez jakiś czas…).
  • Należy przeplatać cichsze zabawy – takie jak słuchanie opowiadania - bardziej aktywnymi. Weź na drogę ulubione zabawki dziecka lub książki do kolorowania, flamastry, notes lub talię kart. Zachęć dziecko do narysowania mijanych widoków. Pamiętaj, by zmieniać formy zabawy. Przez jakiś czas graj w gry słowne, a następnie zachęć dziecko do "ćwiczeń", pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa. Takim „ćwiczeniem” może być na przykład: 10 klaśnięć, 15 wzruszeń ramionami, 20 mrugnięć okiem…

Dzieci należy nagradzać za dobre zachowanie podczas długich podróży samochodem. Jeśli chcesz nagrodzić je prezentem odwiedź serwis samochodowy Shell autoserv Polska przed tegorocznym wyjazdem na Wszystkich Świętych.

A to już wiesz?  Biznes to Rozmowy 2011 polecany przez uczestników

W związku z obchodami 60-lecia nawiązania współpracy technologicznej Shell i Ferrari, której źródłem była wspólna pasja motoryzacyjna, przygotowaliśmy dla najmłodszych kolejny, siódmy model Ferrari.

Dotychczas wszyscy zainteresowani mogli zebrać unikalną kolekcję składającą się z pięciu samochodzików z ekskluzywnej serii Grand Tourismo oraz jednego modelu bolidu stajni Scruderia Ferrari. W ramach obecnej kampanii każdy kierowca, który w serwisie samochodowym Shell autoserv Polska wymieni olej na Shell Helix, będzie mógł odebrać najnowszy model Ferrari. Był on inspirowany jednym z najszybszych samochodów na świecie – Ferrari Enzo. Został wykonany w skali 1:38, w unikalnym żółtym kolorze. Do rozdania jest 2000 modeli.

Nie mów dziecku bądź cicho i nie przeszkadzaj” podkreślają zgodnie psycholodzy dziecięcy. “Wymyślenie dla nich rozrywki lub zadbanie o interesującą zabawkę wymaga wysiłku, lecz jest znacznie skuteczniejszym sposobem na zapewnienie spokoju podczas jazdy”.

 

* Shell autoserv Polska to sieć serwisów samochodowych, które oferują kompleksową obsługę związaną z bieżącą eksploatacją samochodów, zgodną z wysokim standardem produktów i usług Shell. Sieć autoserv charakteryzuje się wysoką jakością, szybkością wykonywanych usług (naprawy wykonywane są natychmiastowo lub w dogodnym dla Klienta terminie) oraz przejrzystością oferty cenowej. Obecnie w Polsce funkcjonuje trzynaście punktów autoserv.

Źródło Shell. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy