Już po raz ósmy wręczono statuetki i nagrody w ramach konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Kapituła Nagrody Konkursu wyłoniła organizacje i instytucje, które prezentują najlepsze na rynku praktyki zarządzania kapitałem ludzkim, przekładające się na sukcesy biznesowe. W gronie wyróżnionych firm, już po raz kolejny, znalazł się BRE Bank, uhonorowany Dyplomem Laureata LIDER ZARZĄDZANIA ZAOBAMI LUDZKIMI. Dyplom Laureata LIDER ZARZĄDZANIA ZAOBAMI LUDZKIMI odebrała Anna Kozińska - dyrektor BRE Banku ds. Zarządzania Kadrami. Przypomnijmy, że oprócz tegorocznego wyróżnienia, BRE Bank poszczycić się może również nagrodami przyznanymi w poprzednich latach. Były to: Złota Statuetka i tytuł Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi za wybitne osiągnięcia we wszystkich obszarach Zarządzania Zasobami Ludzkimi w II edycji konkursu (2001r.) oraz wyróżnienie przyznane w V edycji (2004r.)W BRE Banku wierzymy, że tym, co wyróżnia nas na rynku są nasi ludzie, dlatego nie wahamy się nie tylko bezpośrednio inwestować w ich rozwój, ale także aktywnie poszukiwać możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności. Cały czas uważnie obserwujemy też rynek, adaptując na swoje potrzeby najlepsze praktyki. Jak widać, takie działania procentują”- mówi Anna Kozińska.Konkurs Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi odbywa się corocznie od 2000 roku. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Od pierwszej edycji opiekę nad tą inicjatywą sprawuje profesor Leszek Balcerowicz. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy i najlepszych doświadczeń praktycznych w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi poprzez wyróżnianie organizacji odnoszących sukcesy w tym obszarze zarządzania. Rokrocznie Laureaci Konkursu LZZL otrzymują Certyfikat Wysokiej Jakości Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Dyplomy oraz prawo posługiwania się znakiem i hasłem nagrody. W tegorocznej, VIII edycji konkursu uczestniczyło kilkadziesiąt firm, głównie spoza sektora publicznego. Postępowanie konkursowe obejmowało dwa etapy: pierwszy polegał na wypełnieniu i złożeniu ankiety przygotowanej przez IPiSS, natomiast w drugim etapie firmy i organizacje, które do niego zakwalifikowano, poddane zostały szczegółowemu audytowi zagadnień z zakresu ZZL.
Jesteś miłośnikiem sportów motorowych? Chcesz wiedzieć na bieżąco co dzieje się na rajdowych oesach? Na stronie lidera internetowych ogłoszeń motoryzacyjnych otoMoto.pl, znajdziesz "wyniki na żywo", odbywającego się w Krakowie, w dniach 12. 07 – 14.07 Rajdu Subaru. Wszystko za sprawą współpracy otoMoto.pl z mistrzem Polski Leszkiem Kuzajem i załogą Subaru Poland Rally Team. „Wyniki na żywo” pojawią się na stronie otoMoto.pl dzięki porozumieniu z Andrzejem Górskim, wieloletnim pilotem rajdowym, szefem projektu. - Od roku jesteśmy sponsorem Leszka Kuzaja i Subaru Poland Rally Team. Gdy pojawiła się propozycja współpracy doszliśmy do wniosku, że będzie to nie lada gratka dla miłośników ryczących silników, którzy nie mogą wybrać się na rajdowe trasy, a chcieliby śledzić na bieżąco sportową rywalizację – opowiada Grzegorz Dąbkowski, dyrektor otoMoto.pl. Przygotowanie „wyników on- line” okazuje się być nie lada przedsięwzięciem logistycznym. - Naszą bazą jest olbrzymia ciężarówka ustawiona w strefie serwisowej. 12 osób na odcinkach specjalnych odbiera wyniki za pośrednictwem GPRS. My je umieszczamy w sieci – opowiada Andrzej Górski, szef projektu. - Czuwamy też nad bezpieczeństwem rajdu, ponieważ jeśli dochodzi do wypadku, szybko jesteśmy w stanie powiadomić odpowiednie służby. Stosowna informacja pojawia się oczywiście również w naszym serwisie – dodaje Górski. „Wyniki na żywo” będą dostępne na stronach otoMoto.pl przez cały tegoroczny sezon. Więcej: www.otomoto.pl
Już po raz ósmy wręczono statuetki i nagrody w ramach konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Kapituła Nagrody Konkursu wyłoniła organizacje i instytucje, które prezentują najlepsze na rynku praktyki zarządzania kapitałem ludzkim, przekładające się na sukcesy biznesowe. W gronie wyróżnionych firm, już po raz kolejny, znalazł się BRE Bank, uhonorowany Dyplomem Laureata LIDER ZARZĄDZANIA ZAOBAMI LUDZKIMI.Dyplom Laureata LIDER ZARZĄDZANIA ZAOBAMI LUDZKIMI odebrała Anna Kozińska - dyrektor BRE Banku ds. Zarządzania Kadrami. Przypomnijmy, że oprócz tegorocznego wyróżnienia, BRE Bank poszczycić się może również nagrodami przyznanymi w poprzednich latach. Były to: Złota Statuetka i tytuł Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi za wybitne osiągnięcia we wszystkich obszarach Zarządzania Zasobami Ludzkimi w II edycji konkursu (2001r.) oraz wyróżnienie przyznane w V edycji (2004r.)W BRE Banku wierzymy, że tym, co wyróżnia nas na rynku są nasi ludzie, dlatego nie wahamy się nie tylko bezpośrednio inwestować w ich rozwój, ale także aktywnie poszukiwać możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności. Cały czas uważnie obserwujemy też rynek, adaptując na swoje potrzeby najlepsze praktyki. Jak widać, takie działania procentują”- mówi Anna Kozińska.Konkurs Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi odbywa się corocznie od 2000 roku. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Od pierwszej edycji opiekę nad tą inicjatywą sprawuje profesor Leszek Balcerowicz. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy i najlepszych doświadczeń praktycznych w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi poprzez wyróżnianie organizacji odnoszących sukcesy w tym obszarze zarządzania. Rokrocznie Laureaci Konkursu LZZL otrzymują Certyfikat Wysokiej Jakości Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Dyplomy oraz prawo posługiwania się znakiem i hasłem nagrody. W tegorocznej, VIII edycji konkursu uczestniczyło kilkadziesiąt firm, głównie spoza sektora publicznego. Postępowanie konkursowe obejmowało dwa etapy: pierwszy polegał na wypełnieniu i złożeniu ankiety przygotowanej przez IPiSS, natomiast w drugim etapie firmy i organizacje, które do niego zakwalifikowano, poddane zostały szczegółowemu audytowi zagadnień z zakresu ZZL.
Tegorocznym zwycięzcą został dr Łukasz Kowalik (l. 30), adiunkt Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2005 otrzymał doktorat, przedstawiając świetną rozprawę dotyczącą algorytmicznych problemów ścieżkowych w grafach. Dr Kowalik jest autorem lub współautorem kilkunastu prac, opublikowanych w wielu czasopismach oraz prezentowanych na międzynarodowych konferencjach naukowych. Jego zainteresowania badawcze dotyczą algorytmiki: projektowania i badania struktur danych i efektywnych algorytmów, w tym algorytmów aproksymacyjnych dla problemów NP-trudnych, obejmując też niektóre zagadnienia kombinatoryki i teorii grafów. Uzyskał już w tych dziedzinach ciekawe wyniki, które wzbudzają zainteresowanie w międzynarodowym środowisku naukowym, poprawiając niekiedy wcześniejsze wyniki uznanych specjalistów w tej dziedzinie. Jego pomysłowe prace świadczą o wszechstronnej wiedzy i umiejętności bardzo dobrej prezentacji najtrudniejszych nawet zagadnień. Do tegorocznej, trzeciej edycji Nagrody, zgłoszono 8 kandydatów z różnych ośrodków w kraju, reprezentujących różne dziedziny informatyki. Rada Nagrody bardzo wysoko oceniła poziom kandydatów, uznając ich znaczny już dorobek naukowy i wysoki potencjał badawczy, wsparty wielką aktywnością naukową i obiecujący dalszy, szybki rozwój i jeszcze bardziej znaczące wyniki w przyszłości. Uroczyste wręczenie Nagrody odbędzie się w czwartek, 18 października, o godz. 14.00, w gmachu Wydzialu MIM UW,przy ul. Banacha 2 w Warszawie (wejście od ul. Pasteura). Sage Symfonia już od roku wspiera Nagrodę im. Witolda Lipskiego, przedwcześnie zmarłego wybitnego polskiego naukowca, specjalizującegosię w dziedzinie matematyki i informatyki. Mogą się o nią ubiegać osoby, które nie przekroczyły 30 roku życia, są pracownikami, doktorantamilub studentami w polskiej szkole wyższej lub w instytucji prowadzącej badania naukowe w dziedzinie informatyki. Konkurs jest organizowany od 3 lat przez Fundację Rozwoju Informatyki, działającą przy Instytucie Informatyki Wydziału Matematyki, Informatykii Mechaniki UW, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem dla Maszyn Liczących (Polskim Oddziałem ACM) oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym (PTI). Jego inicjatorem była grupa polskich informatyków pracujących za granicą. Celem Konkursu jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych naukowców-informatyków i utrwalenie wspomnień o wybitnym polskim naukowcu- dr hab. Witoldzie Lipskim. Organizatorom zależy również na zwróceniu uwagi na bezsprzeczne osiągnięcia polskiej nauki w dziedzinie informatyki.
Przez całą dobę można korzystać z bezpłatnej kawiarenki internetowej Wirtualnej Polski w Sopocie. W helskiej Kuźnicy kawiarenka działa w godzinach 8.00-18.00. Kto ma laptopa bądź palmtopa z wbudowaną karta WiFi, może usiąść na sopockiej lub kuźnickiej plaży (najlepiej pod parasolem) i korzystać z bezprzewodowego, bezpłatnego Internetu oferowanego przez Wirtualną Polskę. Kto takiego urządzenia nie posiada, powinien udać się na sopockie bądź kuźnickie molo, by tam znaleźć darmową kawiarenkę WP. Już trzeci rok z rzędu mieszkańcy Sopotu oraz przebywający w kurorcie turyści mogą korzystać z całodobowej, bezpłatnej Letniej Kawiarenki Wirtualnej Polski. Portal udostępnił dziesięć nieodpłatnych stanowisk komputerowych, by każdy, kto chce wysłać mail z wakacyjnymi pozdrowieniami, sprawdzić stan konta po weekendowych szaleństwach, odszukać listę wakacyjnych trójmiejskich atrakcji, mógł to zrobić szybko i bez najmniejszego kłopotu. W Kuźnicy tego lata kawiarenka WP (z pięcioma stanowiskami) działa po raz pierwszy, w godzinach: 8:00 – 18:00. W każdy wtorek i piątek gośćmi czata w Letniej Kawiarence Wirtualnej Polski będą znane postaci świata kultury i rozrywki. „Po raz pierwszy przebieg piątkowych czatów i przedweekendowych wydarzeń na sopockim molo będzie można śledzić jednocześnie w telewizji, radiu i Internecie. Przy tym każdy, kto zechce zadać pytanie ‘przesłuchiwanej’ gwieździe będzie mógł to zrobić osobiście, mailowo bądź sms-em. Z dwóch ostatnich form na pewno korzystać będą widzowie 4fun.tv oraz słuchacze radia Hit FM, którzy co piątek, od 16.00 do 17.00 będą mogli widzieć i słyszeć, co dzieje się w Letniej Kawiarence. Show z gwiazdami rozpoczynamy 13 lipca, a kończymy 31 sierpnia.” – mówi Ewa Cięszka z Wirtualnej Polski, odpowiedzialna za projekt. Wszystkie „piątki w Letniej Kawiarence” prowadził będzie Radosław Nałęcz, rano redaktor muzyczny Wirtualnej Polski, wieczorem – prezenter radia Hit FM. Wraz z odwiedzającymi kawiarenkę spróbuje odkryć największe tajemnice i skandale gwiazd, podpowiedzieć, co i gdzie można robić w Trójmieście, polecić najlepsze kluby i najciekawsze imprezy. W zeszłym roku sopocką kawiarenkę WP odwiedziło ponad 26 tysięcy osób. „Przychodzili do nas internauci w różnym wieku. Niektóre osoby doskonale radziły sobie w Sieci, inne dopiero się uczyły, korzystając z podpowiedzi pracowników portalu. – opowiada Ewa Cięszka – Mamy nadzieje, że w tym roku kawiarenka WP będzie najbardziej obleganym miejscem w Sopocie, także ze względu na fakt, że co piątek 4fun.tv emitował będzie stąd program na żywo.” Pierwszymi gośćmi Letniej Kawiarenki WP, w piątek 13 lipca, WP będą Ziemowit i Mieszko z „Grupy Operacyjnej”. Patronami sopockiej kawiarenki WP są: 4fun.tv oraz Hit FM.
Wirtualna Polska ogłasza konkurs, w którym nagrodą jest 2-letnie stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Ruszył wielki konkurs Wirtualnej Polski. Jego zwycięzca otrzyma nietuzinkową nagrodę – 2-letnie, warte 26 tysięcy złotych, stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Szukając młodych talentów artyści wykorzystują potencjał Internetu; krótkie formy filmowe, prezentujące umiejętności wokalno-aktorskie konkursowiczów, można przesłać do WP za pomocą specjalnego formularza. Etapy konkursu Konkurs jest 3-etapowy. Etap I. Na stronach Wirtualnej Polski w lipcu i sierpniu publikowane będą 3-minutowe zgłoszenia wideo uczestników. Ich autorzy mają za zadanie przekonać internautów oraz Jury (m.in. Linda i Ślesicki) o swych szczególnych talentach aktorskich. Zgłaszający otrzyma dla siebie i własnej produkcji specjalne miejsce w serwisie Film WP – tu jego praca będzie prezentowana. Spośród 50 wytypowanych przez internautów filmów, Jury do kolejnego etapu wybierze 15. Etap II. Składa się z trzech zadań: biorący udział w konkursie ponownie, za pomocą filmów wideo, zaprezentują kolejno piosenkę, parodię oraz scenkę aktorską. W wyniku selekcji przeprowadzonej przez Jury i internautów do etapu III zakwalifikowane zostaną 3 osoby. Wielki finał Finałowa trójka spotka się z Jury osobiście 1 października w siedzibie Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wirtualna Polska przeprowadzi z ich zmagań bezpośrednią relację w portalu (na stronie casting.wp.pl oraz w WPtv). Zwycięzca jeszcze tego samego dnia otrzyma indeks Warszawskiej Szkoły Filmowej, a najlepsza dziesiątka – zaproszenia na spotkanie z Bogusławem Lindą i Maciejem Ślesickim. 91. rola Bogusława Lindy Przy okazji konkursu Marta Moksa, kierownik Grupy Rozrywka, zachęca: „Miłośnicy talentu Bogusława Lindy mają okazję, by obejrzeć go w kolejnej, już 91. kreacji aktorskiej. Tym razem w filmiku, prezentowanym na stronie casting.film.wp.pl a zrealizowanym przez Macieja Ślesickiego, Linda wciela się w rolę nauczyciela. Warto zobaczyć:).” Serwis Film.wp.pl ma ponad 1,9 mln użytkowników* i zajmuje trzecie miejsce wśród polskich serwisów tej kategorii. Konkurs: http://www.casting.film.wp.pl * Na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius IV 2007.
Ruszyły Strefy Darmowego Internetu Wirtualnej Polski. Co? Strefy Darmowego Internetu Wirtualnej Polski. Gdzie? W Sopocie, Pucku, Krakowie, Zakopanem, Władysławowie, Helu, Kuźnicy. Kiedy? Przez całe wakacje 2007. W siedmiu najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowościach Polski można przez całe wakacje korzystać z Sieci… za darmo. Jak to możliwe? Wystarczy znaleźć się w specjalnej Strefie Darmowego Internetu Wirtualnej Polski. Turyści w Sopocie, plażowicze w Helu, windsurferzy we Władysławowie, miłośnicy pieszych wędrówek w Zakopanem – wszyscy mogą nieodpłatnie wysłać mail, sprawdzić najnowsze wiadomości, pogodę, repertuar kin. Wystarczy, że znajdą się w specjalnie oznaczonych strefach bezprzewodowej sieci WP. Już drugi rok z rzędu każdy posiadacz laptopa lub urządzenia przenośnego z wbudowaną kartą WiFi może za darmo i bez ograniczeń, dzięki Wirtualnej Polsce, „buszować” po Internecie. Nie trzeba też daleko szukać miejsc, w których jest to możliwe. Wirtualna Polska zadbała o to, by strefy bezprzewodowej sieci ulokowane zostały w najważniejszych punktach najpiękniejszych polskich miast. Sopockie i puckie molo oraz przylegające do nich plaże, promenady Władysławowa i Helu, helski port oraz okolice fokarium, krakowski Rynek Główny, to najczęściej i najchętniej odwiedzane zakątki w naszym kraju. W każdym z nich można znaleźć informację o możliwości darmowego korzystania z Internetu. „Rośnie liczba polskich internautów i świadomość tego, że Sieć to potężne medium, oferujące przy tym wielorakie możliwości. Korzystamy już nie tylko z poczty e-mail, czy komunikatorów, ale w Internecie sprawdzamy, co, gdzie i kiedy się dzieje, tu rezerwujemy hotel, realizujemy płatności, oglądamy… telewizję. – opowiada Tomasz Bączek z Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za projekt Bezprzewodowego Lata WP – Podczas wakacji dla większości z nas Internet to jednocześnie poczta, gazeta, informator kulturalny, kinowy czy pogodowy. Drugi rok z rzędu WP pomaga użytkownikom „być na bieżąco”, pokazując przy okazji, że jest miejscem, skąd można ściągnąć wszystko i gdzie można wszystko znaleźć. Cieszy nas przy tym niezmiernie, że ducha nowoczesności poczuły urzędy miast, do których zwróciliśmy się z propozycją współpracy i aktywnie zaangażowały się w projekt. Już wiadomo, że w Krakowie bezprzewodowy Internet będzie dostępny i rozwijany przez cały rok.” Dodatkowo w Sopocie oraz malowniczej helskiej Kuźnicy można korzystać z bezpłatnych kawiarenek internetowych. WP pozyskuje do współpracy coraz to nowe miasta. Wkrótce Strefa Darmowego Internetu Wirtualnej Polski ruszy m.in. w Gdańsku. Portal podjął już kroki w celu włączenia się w projekt rozwoju gdańskich stref bezpłatnego dostępu do Sieci, współpracując w tym zakresie z władzami miasta. Kilka przydatnych informacji technicznych: By korzystać z bezpłatnej Sieci, wystarczy znaleźć się w Strefie Darmowego Internetu Wirtualnej Polski. Po włączeniu urządzenia obsługującego standard WiFi IEEE 802.11b/g, należy wybrać z listy dostępnych sieci połączenie ze strefą darmowego bezprzewodowego Internetu, oferowane przez WP. Po nawiązaniu połączenia można swobodnie przeglądać strony Wirtualnej Polski, korzystać z poczty e-mail WP oraz wszelkich usług portalu. Jeśli użytkownik chce korzystać z Internetu poza WP, musi zalogować się w portalu Wirtualna Polska z wykorzystaniem loginu i hasła w Poczcie WP. Każda osoba, która nie posiada konta, może „od ręki” założyć bezpłatną skrzynkę pocztową.
Xella Polska otrzymała tytuł Solidny Pracodawca Roku 2006 za wzorową politykę personalną. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest przez „Przegląd Gospodarczy" firmom przykładającym dużą wagę do solidności zatrudnienia i rozwoju zawodowego pracowników, na podstawie wywiadów przeprowadzonych w środowiskach pracowników, instytucjach publicznych i kręgach biznesowych. Stan zatrudnienia w Xella Polska, w związku z zakupem przedsiębiorstwa Prefabet w Powodowie i przejęciem jego pracowników, znacznie wzrósł w ostatnich miesiącach. Z końcem 2006 roku wynosił 465, dziś - ok. 870 osób. Ok. 95% umów o pracę stanowią umowy zawarte na czas nieokreślony. - W Xella Polska pracownicy są najcenniejszym zasobem firmy, siłą napędową jej funkcjonowania, a ich wiedza, kompetencje i umiejętności są determinantą potencjału rozwojowego spółki - mówi Aldona Salamon, Zastępca Dyrektora Administracyjno - Finansowego ds. Kadr i Płac. Od dwóch lat w firmie realizowany jest program „Xella it's you", którego ideą jest budowanie i wzmacnianie zaangażowania pracownika w życie spółki, a także kształtowanie jego poczucia integracji z firmą, co w konsekwencji ma sprzyjać jej rozwojowi. O wyborze takiej strategii polityki personalnej zdecydowało przekonanie zarządu, że tylko dobrze poinformowany, autentycznie zaangażowany, mający poczucie przynależności do organizacji i wspólnoty dążeń pracownik podejmuje decyzje gwarantujące osiąganie wyznaczonych celów strategicznych firmy i realizację jej misji. Xella stawia na rozwój i jego dynamikę, dlatego nie boi się zatrudniania ludzi młodych. - Chętnie zatrudniamy absolwentów zaraz po zakończeniu nauki. Stawiamy na ich innowacyjność i otwartość. Umożliwiamy im rozwój poprzez finansowanie szkoleń, kursów czy studiów podyplomowych - mówi Aldona Salamon. Szkolenia pracowników i doskonalenie ich umiejętności są ważnym elementem polityki personalnej spółki. - Mamy pełną świadomość, iż nasi pracownicy muszą rozwijać się wraz z firmą, a szkolenia i rozwój kadry stanowią warunek konieczny osiągnięcia zamierzonych przez nas rezultatów - mówi Piotr Babst, Prezes Xella Polska. Xella przywiązuje dużą wagę do dbałości o wewnętrzną komunikację interpersonalną, relacje między pracownikami i przyjazną atmosferę. Organizuje wyjazdy szkoleniowo-integracyjne, których celem jest tworzenie i wzmacnianie poczucia przynależności i integracji z firmą. Spółka gwarantuje też swoim pracownikom atrakcyjne warunki zatrudnienia. - Dążymy do zapewnienia pracownikom stabilizacji bytowej, poprzez tworzenie optymalnych warunków na stanowiskach pracy, atrakcyjnego i adekwatnego do wkładu pracy systemu wynagradzania oraz możliwości korzystania z pakietu socjalnego, w tym również Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - mówi Aldona Salamon. Pracownicy są najcenniejszym kapitałem firmy - mówi Piotr Babst - Xella jest powszechnie znaną marką i europejskim liderem swojej branży. Jednak bez sprawnej i profesjonalnej kadry nie osiągnęłaby tego, co dziś posiada. To nasi ludzie doprowadzili do sukcesu firmy - podkreśla prezes. ### Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 13 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 870 osób. Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.xella20cm.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl oraz na blogu: blog.xella.pl/budujemy.
Użytkownicy mobilnej telewizji chcą sami wybierać programy, jakie oglądają. Chcą też szerszej oferty programów i niezawodności w działaniu. Telewizja mobilna oferuje możliwość oglądania programów wszędzie i wtedy, gdzie się chce. Jest nową, interesującą alternatywą dla tradycyjnej oraz internetowej telewizji – uważają osoby, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez Ericssona. Użytkownicy chcą oglądać dobrze znane programy. Gdyby mogli wybierać, prawie 60 proc. chciałoby mieć opcję telewizji na żądanie, by oglądać wybrane audycje w najbardziej dogodnym dla siebie czasie. Nie zaskakuje wniosek, że użytkownicy chcieliby, aby telewizja przez komórkę była darmowa. Nie chcą za to oglądać reklam, chyba, że spowoduje to zmniejszenie kosztów oglądania telewizji. Ponad połowa chciałaby płacić tylko za programy, które sami wybiorą. Klienci mobilnej TV oczekują też bardziej spersonalizowanych kanałów i programów. W tej chwili klienci mobilnej telewizji używają mniej niż połowy dostępnych kanałów, których zwykle jest ok. 13. Największą popularnością cieszą się kanały informacyjne, muzyczne i sportowe. Zapytano badanych, jakie kanały powinny być dostępne, a których nie mają obecnie. W pierwszej trójce znalazły się kanały filmowe, z serialami oraz komediowe. Spytano również, jakie dodatkowe możliwości powinna jeszcze mieć mobilna telewizja? Na pierwszym miejscu wymieniano funkcję zatrzymywania i ponownego odtwarzania programów. Ankietowani chcieliby też mieć możliwość odtwarzania treści z komórki na dużym ekranie oraz nagrywania programów. W ubiegłym roku badacze Ericssona sprawdzali także potencjalne zainteresowanie komórkową telewizją w Polsce. Znalazła się ona na dziewiątym miejscu spośród 21 nowoczesnych usług mobilnych. Jednak najbardziej zainteresowani nią była grupa klientów, najatrakcyjniejszych dla operatorów i firm telekomunikacyjnych. Oznacza to młodych, aktywnych towarzysko i zawodowo ludzi, którzy kreują trendy i wydają spore kwoty na nowe technologie. Badacze Ericssona na przełomie 2006 i 2007 r. ankietowali 721 użytkowników mobilnej telewizji w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Korei, Włoszech i Francji. Kraje te zostały wybrane na podstawie web studies spośród tych, które miały największa grupę użytkowników Mobile TV. Respondenci mieli od 15 do 34 lat i reprezentowali 10-milionową rzeszę użytkowników mobilnej TV na świecie. Badacze chcieli wiedzieć, jak oceniają oni nowe usługi, w jaki sposób z nich korzystają. A wszystko po to, by wiedzieć, jak można ulepszyć tę technologię i dopasować ją do oczekiwań odbiorców.
Warszawa, 30 czerwca 2007; Klienci Banku Pekao SA od pierwszego lipca będą mogli bezpłatnie korzystać z sieci bankomatów UniCredit na terenie Włoch. Do ich dyspozycji będzie 3 357 urządzeń. Grupa UniCredit działa na terenie 20 krajów i dysponuje siecią 11.000 bankomatów w całej Europie. Już od pierwszego lipca wszystkie wypłaty gotówki z bankomatów UCI we Włoszech, jednego z najpopularniejszych krajów wakacyjnego wypoczynku polskich turystów, będą bezpłatne dla klientów Banku Pekao SA. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że Polska jest dla UniCredit bardzo ważnym obszarem działania. -- mówi Jan Krzysztof Bielecki, Prezes Banku Pekao SA - A co za tym idzie, szalenie ważni dla UniCredit są polscy klienci. Chcemy by we Włoszech mogli równie swobodnie korzystać z usług swojego Banku jak w kraju, żeby mieli niczym nieograniczony dostęp do własnych pieniędzy. Klienci Banku Pekao SA mają możliwość korzystania z największej sieci ponad 3075 bezpłatnych bankomatów w Polsce (udostępnione w ubiegłym roku połączone sieci Banków Pekao SA i BPH i sieci Euronet) oraz 3357 bankomatów we Włoszech. ---------------------------------------------------------------- Bank Pekao SA działa od 77 lat i jest największym bankiem Europy Środkowej w Grupie UniCredit, która jest obecna w 20krajach, zatrudnia 140 tys. osób, obsługujących ponad 28 mln klientów w ponad 7000 placówek. Jest pierwszy w Polsce pod względem liczby klientów korporacyjnych i drugi wśród klientów indywidualnych. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (778 placówek w całym kraju) oraz wspólnie z BPH największą sieć bezpłatnych bankomatów (3075). Ponad 2 mln klientów Banku ma dostęp do rachunków przez Internet. Bank Pekao SA zdobył szereg nagród, m.in. Best Emerging Market Bank in Poland 2006" od Global Finance, „Best Bank in Poland 2005" miesięcznika Euromoney oraz „Bank of the Year 2004 in Poland" magazynu The Banker. Obecnie Trwa integracja Banku Pekao SA z częścią Banku BPH SA, w wyniku czego powstanie niekwestionowany lider bankowości w Europie Środkowej.
BRE Bank uzyskał najwyższe noty w IV edycji raitingu spółek giełdowych, przygotowanym przez Kapitułę Inwestorów Instytucjonalnych oraz Polski Instytut Dyrektorów. Tym samym zdobył tytuł „SPÓŁKA GODNA ZAUFANIA 2007”. Wyróżnienie potwierdza, iż BRE Bank jest spółką o najwyższych standardach ładu korporacyjnego.Rating spółek giełdowych powstał na podstawie ocen dokonanych przez krajowych inwestorów instytucjonalnych. Celem ratingu jest ocena skuteczności wprowadzania praktyk ładu korporacyjnego przez spółki notowane na GPW w Warszawie.Spółki oceniano w oparciu o dwanaście kryteriów oceny zgrupowanych w czterech obszarach: struktura właścicielska spółki, walne zgromadzenie i relacje między akcjonariuszami i innymi grupami interesów, przejrzystość finansowa i dostępność informacji, struktura rady nadzorczej i procesy w niej zachodzące. Dla każdego z kryterium spółka mogła uzyskać ocenę od „-5” do „5”. Oznacza to, że ocena neutralna wynosi „0”, natomiast oceny ujemne (poniżej „0”) świadczą o niesatysfakcjonującej ocenie sytuacji w spółce przez inwestorów. Odpowiednio, punktacja dodatnia świadczy o dobrej ocenie według danego kryterium. Ocenie poddano 150 spółek notowanych na GPW. W ostatecznej klasyfikacji uwzględniono 33 spółki, którym noty wystawiły co najmniej 3 zespoły. Oceny wynosiły od -5 do 5. BRE Bank zdobył maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. W porównaniu do ubiegłego roku awansował o dwie kategorie.
<P ><EM ><STRONG >Polacy chcą słuchać muzyki przez telefon komórkowy - teraz będą mogli czynić to częściej i szybciej w czasie rzeczywistym za pomocą sieci HSPA.<P >Koncepcja szybkiego dostępu do mobilnego Internetu, czyli HSPA /High Speed Packet Access/ firmy Ericsson została w czerwcu 2007 uruchomiona u dwóch polskich operatorów. <P >Badania przeprowadzone przez Ericsson Consumer Lab udowodniły, że Polacy należą do najbardziej zainteresowanych ściąganiem plików muzycznych z Internetu. Aż 20% Polaków spośród badanych przez Ericsson wyraziła zainteresowanie ściąganiem muzyki, podczas gdy na to samo pytanie twierdząco odpowiedziało tylko 15% Niemców, czy 13% Węgrów, tyleż samo Amerykanów i Brytyjczyków.<P >Sieć HSPA firmy Ericsson pozwoli na dostęp do transmisji danych z szybkością do 7,2 Mbit/s. Ulubiony utwór zespołu The Rolling Stones będzie można ściągnąć na telefon komórkowy w ciągu kilku sekund. <P >"Najlepszym kierunkiem rozwoju istniejących sieci 3G jest budowa sieci HSPA, a następnie migracja do LTE /Long Term Evolution/. Cieszę się, że Polscy konsumenci otrzymują najszybszą i najbardziej technologicznie zaawansowane rozwiązanie. Polscy operatorzy z oferta HSPA na rynku komórkowym wyprzedzają wiele innych krajów na świecie - powiedział Lars E. Svensson prezes Ericsson Sp. z o.o. "<P ><STRONG >HSPA - High Speed Packet Access - Szybka transmisja pakietowa na bazie systemu WCDMA (UMTS) umożliwiająca obecnie transmisję danych z szybkością do 7,2 Mbit/s w kierunku do abonenta oraz do 1,9 Mbit/s w kierunku od abonenta do sieci.<P ><STRONG >LTE - Long Term Evolution - kolejna wersja systemów mobilnych WCDMA. W lutym 2007 roku podczas Kongresu Telekomunikacyjnego 3GSM w Barcelonie Ericsson zademonstrował działający system testowy LTE, gdzie osiągnięto szybkość transferu danych 144 Mbit/s.<P ><STRONG >Ericsson Consumer Lab - badania konsumenckie w Polsce. Więcej na stronach www.ericsson.pl
Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o. oraz Greenbag to nowi klienci Agencji Edelman Polska. Współpraca z Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o. obejmuje działania z zakresu komunikacji korporacyjnej oraz marketingu konsumenckiego. Edelman Polska został wybrany na podstawie przeglądu agencji public relations.Do obsługi Klienta dedykowany został interdyscyplinarny zespół konsultantów, reprezentujących dwa działy Agencji – Korporacyjny (Corporate PR Unit) oraz PR Konsumenckiego (Brand PR Unit). Dział PR Korporacyjnego odpowiada za przygotowanie trzyletniej strategii komunikacji korporacyjnej firmy oraz bieżące doradztwo komunikacyjne.Konsultanci z Działu PR Konsumenckiego realizować będą przede wszystkim działania skupione wokół Coke Music Program. Edelman Polska jest również odpowiedzialny za promocję designerskiej, aluminiowej butelki Coca-Cola, nowego projektu firmy skierowanego do trendsetterów. W przyszłości obaj partnerzy planują również współpracę przy projektach z zakresu Web 2.0. Edelman rozpoczął również współpracę z firmą GAM, producentem wielorazowych toreb, podlegających recyklingowi, sprzedawanych pod marką Greenbag. Zaangażowanie Agencji obejmuje realizację kampanii edukacyjno- informacyjnej, której celem jest promowanie proekologicznych zachowań wśród konsumentów na zakupach. Edelman odpowiedzialny jest za bieżące relacje z mediami oraz kontakty i współpracę z organizacjami ekologicznymi.
Rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu „Dom marzeń Polaka". Nagroda główna - dom jednorodzinny - stanie tym razem pod Wałbrzychem, w malowniczo położonej gminie Walim. Spełni się w ten sposób marzenie Katarzyny i Mariusza Latkowskich, a Xella Polska jest jedną z firm, które przyczyniły się do ich wielkiej radości. Liczba zgłoszeń i poziom zaangażowania uczestników konkursu przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wpłynęło ponad 3 tysiące prac, w najróżniejszych formach. Oprócz listów były wiersze, poematy, sztuki teatralne i rysunki, a nawet plakaty i kolaże. Furorę zrobiła makieta domu wykonana z makaronu, kaszy i innych produktów spożywczych. A wszystkie na temat: „Mój dom marzeń". To było naprawdę trudne zadanie - wybrać tę jedną pracę i tę jedną rodzinę, która dostanie dom - mówi Monika Rustecka, Marketing Manager Xella Polska i członek konkursowego jury. - Wśród uczestników konkursu dominowały młode rodziny, które z małych mieszkań chcą przenieść się do własnych domów oraz pary mieszkające z rodzicami i marzące o tym, by wreszcie się usamodzielnić. Decyzja o budowie domu często podyktowana była zmianą sytuacji rodzinnej i oczekiwaniem na dziecko. Zaskoczyło mnie, że o dom marzeń walczyły też starsze osoby, które chciałyby cieszyć się nim na emeryturze. Zaskoczyła mnie również duża wiedza uczestników konkursu na temat materiałów i technologii budowlanych. W pracach często przewijały się stwierdzenia, że dom ma być energooszczędny. Budujący wiedzą już, że jeśli teraz zainwestują w dobre materiały i energooszczędne technologie, w przyszłości będą płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie. Po długich i trudnych obradach jury wyłoniło zwycięzców - Katarzynę i Mariusza Latkowskich, którzy swą pogodną opowieścią o przygodach w wynajmowanym mieszkaniu (włamania, grzyb na ścianach, zimna woda), a później już we własnym 24-merowym „apartamencie", zasłużyli na swoich 150 m. Zwycięską pracę zamykała optymistyczna rymowanka: „Wolnoć Michale na swojej dziale". - Tak powiedział mój mąż wkrótce po tym, jak sąsiad, który nam zalał mieszkanie, skwitował wydarzenie stwierdzeniem: „Wolnoć Tomku w swoim domku". No i zainwestowaliśmy w działkę budowlaną, a wkrótce dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć dziecko - opowiada pani Katarzyna „Rzeczpospolitej". Obiecała mężowi, że wygra dla nich ten dom. I dotrzymała słowa. Konkurs trwał od kwietnia do czerwca br. Na łamach dodatku „Nieruchomości" dziennika „Rzeczpospolita", oprócz kuponów konkursowych można było znaleźć porady ekspertów pomocne podczas budowania domu. By wygrać nagrodę główną - budowę domu jednorodzinnego o powierzchni do 150 m na własnej działce - należało zebrać komplet kuponów i przygotować pracę konkursową. Do wygrania były też projekty gotowe biura projektowego Archipelag. Konkurs miał swoje stoisko podczas targów Tabeli Ofert, gdzie można było porozmawiać ze specjalistami. Zadaniem projektu jest promowanie budownictwa jednorodzinnego i edukowanie polskich inwestorów w zakresie optymalnej organizacji procesu budowy własnego domu. Organizatorem konkursu jest Pracownia Projektowa Archipelag, sponsorami firmy: Xella, Röben, M&S i Velux. Patronat nad akcją objęły „Rzeczpospolita" i Tabela Ofert. Więcej o konkursie można przeczytać na stronie http://www.archipelag.pl/dommarzen/. ### Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 13 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 870 osób. Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.xella20cm.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl oraz na blogu: blog.xella.pl/budujemy.
Freixenet, największy na świecie producent win musujących, został sponsorem wydania wyjątkowej płyty „Cafe Luna – hiszpańska podróz”. To pierwsza na polskim rynku płyta prezentująca szeroko hiszpańską scenę muzyczną. Zawarte tu utwory prezentują najciekawszych wykonawców z poszczególnych gatunków (od rocka, przez muzykę taneczną, po tzw. flamenco chill). Mimo takiego zróżnicowania gatunkowego płyta stanowi spójną całość. Łączy je bowiem wspólny mianownik, w postaci iberyjskiej estetyki kształtującej się na przestrzeni dziejów w interakcjach kultur wielu narodów, które odciskały, i wciąż odciskają, swe piętno na Półwyspie Iberyjskim. Na płycie znajdują się też znane już i w Polsce: Chambao, Bebe, Jarabe de Palo i Ojos de Brujo. Autorem kompilacji jest Przemek Sztyler. Płyta ukazała się 18 czerwca 2007 roku. Więcej na temat płyty można przeczytać na www.hiszpania-online.com
E-SPORT NA XBOX 360 – WORLD CYBER GAMES 2007 Xbox 360 po raz pierwszy uczestniczy w polskich eliminacjach WCG 2007; Rywalizacja obejmuje gry Gears of War i Forza Motorsport2. Warszawa, 21 czerwca 2007 r. – Firma Microsoft® ogłosiła swój udział w polskich eliminacjach największego na świecie wydarzenia e-sportowego - World Cyber Games 2007. Polscy gracze będą mieli okazję sprawdzić się na Xbox 360 w dwie najbardziej uznane produkcje minionych miesięcy, czyli Gears of War (turniej drużynowy dla 4 osób) oraz Forza Motorsport2 (turniej indywidualny). Rozgrywki prowadzone będą w miesiącu lipcu i sierpniu, zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i 4 eliminacji odbywających się w następujących miastach: • 13-15 lipca w Warszawie, Złote Tarasy• 20-22 lipca w Katowicach, Silesia• 10-12 sierpnia w Poznaniu, Megastore• 17-19 sierpnia w Gdańsku, Gdańsk Główny W Krajowym Finale WCG 2007, który odbędzie się 1 września w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie wezmą udział zwycięzcy poszczególnych eliminacji. Drużyna, która zajmie 1 miejsce w turnieju Gears of War reprezentować będzie Polskę podczas Światowego Finału WCG 2007 w Seattle. Triumfatorzy rozgrywek Forza Motorsport 2, spodziewać się mogą atrakcyjnych nagród ufundowanych przez firmę Microsoft. Oprócz Xbox 360, oficjalnymi produktami firmy Microsoft na WCG 2007 w Polsce będą uznane akcesoria przeznaczone dla graczy: klawiatura Reclusa, mysz Intellimouse Explorer 3.0 oraz Microsoft Habu. „Cieszymy się, że po raz pierwszy polscy gracze konsolowi będą mieli możliwość konfrontacji ze ścisłą, światową czołówką e-sportu” — powiedział Jakub Mirski, Marketing Manager w firmie Microsoft. „Po raz kolejny udowadniamy, że Xbox 360 to najlepszy wybór dla polskiego gracza” – dodał Jakub Mirski. *** O Xbox 360Xbox 360 to najbardziej wydajna konsola gier video i rozrywki, oferująca kolejną generację usługi gier online - Xbox Live, oraz dostarczająca wyjątkowe przeżycia związane z cyfrową rozrywką popularną wśród graczy. W 2005 roku Xbox 360 został wprowadzony w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Japonii, a następnie w 2006 roku w Australii, Kolumbii, Hong Kongu, Korei, Meksyku, Nowej Zelandii, Singapurze i na Tajwanie. Więcej informacji na temat konsoli Xbox 360 dostępnych jest na stronie: http://www.xbox.com/xbox360O MicrosoftMicrosoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 60 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym 230 osób w Polsce. Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Polski oddział Microsoft chce brać aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W trakcie swojej niemal 14-letniej obecności w naszym kraju, firma zaangażowała się w liczne programy społeczne. Od 2003 roku różnym organizacjom pozarządowym przyznano w sumie 6 grantów na realizację projektów edukacyjnych Unlimited Potential. W maju 2005 roku zainaugurowana została działalność Forum Edukacji Microsoft - inicjatywy, która skupia wszystkie projekty i programy społeczno-edukacyjne realizowane w Polsce przez Microsoft. Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801. ***Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.
Już ponad 10 000 Klientów założyło konto w izzyBanku poprzez portal epuls.pl. izzyBank współpracuje z epuls.pl, największym portalem młodzieżowym w Polsce, już od 2005 roku. Klienci izzyBanku, a zarazem członkowie społeczności www.epuls.pl, mają dostęp do wielu atrakcyjnych narzędzi tworzenia i utrzymywania relacji międzyludzkich, ekspresji własnej osobowości, zostawienia śladu w wirtualnej przestrzeni. Dzięki temu izzyBank oferuje młodym ludziom nie tylko usługi finansowe, ale współuczestniczy w tworzeniu wyjątkowej społeczności bankowej. Dodatkowo eksperci z mBanku, jako izzySTAFF, edukują młodzież w zakresie bankowości internetowej oraz służą pomocą posiadaczom rachunku izzyKONTO. Obecne z usług izzyBanku korzysta już przeszło 60 000 młodych ludzi w wieku od 13 lat. W ciągu roku liczba rachunków izzyKONTO wzrosła aż o 40%, z czego od początku roku rachunek w izzyBanku otworzyło prawie 8 000 Klientów. Podstawową zasadą izzyBanku jest traktowanie młodych ludzi jak partnerów biznesowych. Młody człowiek dysponuje samodzielnie i niezależnie rachunkiem w izzyBanku, jako jego posiadacz, dzięki czemu uczy się odpowiedzialnie korzystać z własnych oszczędności. Ponadto izzyKlienci poznają oraz uczą się obsługiwać i wykorzystywać produkty bankowe, przez co w przyszłości staną się bardziej świadomymi Klientami, swobodnie poruszającymi się w świecie finansów. Prowadzenie izzyKONTA, wydanie i używanie izzyKARTY - karty debetowej Visa Electron, wypłaty gotówki w bankomatach (BZ WBK, Euronet oraz Cash4You na terenie Polski) oraz przelewy na inne konta w izzyBanku i mBanku są bezpłatne. izzyBank to pierwszy wirtualny bank dla młodych ludzi. Oparty jest na tej samej platformie co mBank, zatem oferuje wysoki standard użytkowania oraz prostotę. Daje wolność, niezależność, wygodę i korzyści wynikające z dostępu do banku 24h/dobę 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem telefonu komórkowego, Internetu, telefonu stacjonarnego, bankomatu i czarnej debetowej karty płatniczej. Epuls rozpoczął swoją działalność w drugiej połowie października 2002 roku Obecnie posiada ponad 1,8 mln zarejestrowanych użytkowników. Portal cieszy się wciąż rosnącą popularnością.
Wirtualna Polska zacieśnia współpracę z Fashion TV. Fashion TV – telewizja światowej mody – będzie świętować swoje 10-lecie w Polsce. Już jutro, tj. 22. czerwca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stanie jeden z najdłuższych wybiegów, na którym odbędzie się niezwykłe show. Wirtualna Polska na swoich stronach zamieści obszerne relacje wideo z tego wyjątkowego wydarzenia. Wyłącznie w Wirtualnej Polsce obejrzeć będzie można materiały filmowe z pokazów mody organizowanych w ramach obchodów dziesięciolecia Fashion TV, obszerne galerie zdjęć oraz wywiady z uznanymi polskimi i zagranicznymi projektantami. Na 10-lecie Fashion TV do Warszawy przybędzie hiszpańska projektantka – Agatha Ruiz de la Prada, która jako gość honorowy zaprezentuje swoją nową kolekcję. Już teraz na stronach serwisu Kobieta WP zobaczyć można pokaz de la Prady z propozycjami na sezon wiosna/lato 2007, w których mnóstwo fantazyjnych wzorów, nietuzinkowych ozdób, ciekawych fasonów oraz kolekcję kostiumów plażowych z ciekawymi nakryciami głowy oraz okularami w rozmiarze XXL. Gościem specjalnym imprezy będzie założyciel i właściciel stacji Fashion TV – Michel Adam. Planowany jest również pokaz uznanych polskich marek i projektantów: Laury Guidi, Izabeli Łapińskiej, Moniki Onoszko, Marii Wiatrowskiej i Elwiry Horosz. Miłośnicy dobrego smaku, którzy nie mieli dotąd okazji zetknąć się z kreacjami projektantów, mogą sięgnąć na strony portalu. Obejrzą tu np. najnowszą kolekcję Izy Łapińskiej na sezon jesień/zima 2007/2008 oraz pokaz wiosna/lato 2007 marki Laura Guidi. 10 lat Fashion TV w WP: http://kobieta.wp.pl/kat,75554,fashiontv.html
