Wiadomości branżowe

Rainbow Tours podsumowało III kwartał

Giełdowy touroperator wypracował za okres styczeń-wrzesień 2008 roku zysk netto ponad 5,4 miliona złotych, przy przychodach netto na poziomie ponad 208 milionów złotych. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, jest to wzrost obrotów o ponad 50%. Wpływ na takie wyniki miała intensywna przedsprzedaż oferty na 2008/2009 rok. Giełdowy touroperator wprowadził w sierpniu katalog  „Prawdziwe Podróże”, obejmujący wyjazdy egzotyczne, narciarskie i sylwestrowe. W dużej mierze do wzrostu przychodów, przyczyniła się  przedsprzedaż wyjazdów egzotycznych na przełom roku. - Mimo niezbyt korzystnej sytuacji gospodarczej na świecie, nie przewidujemy spadku zainteresowania wyjazdami. W związku z tym nie ma planów ograniczania oferty. Z pewnością na wyniki następnego kwartału, wpływ będzie miało wydanie katalogu Lato 2009. Do końca tego roku planujemy również uruchomienie kolejnych dwóch Biur Obsługi Klienta, we Wrocławiu i Krakowie - mówi Remigiusz Talarek, wiceprezes Rainbow Tours. Z katalogu na 2008/2009 rok w pełni wyprzedana jest oferta wyjazdów narciarskich do Francji, na koniec grudnia. Sprzedaż wycieczek typowo sylwestrowych do Austrii kształtuje

Giełdowy touroperator wypracował za okres styczeń-wrzesień 2008 roku zysk netto ponad 5,4 miliona złotych, przy przychodach netto na poziomie ponad 208 milionów złotych. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, jest to wzrost obrotów o ponad 50%.

Wpływ na takie wyniki miała intensywna przedsprzedaż oferty na 2008/2009 rok. Giełdowy touroperator wprowadził w sierpniu katalog  „Prawdziwe Podróże”, obejmujący wyjazdy egzotyczne, narciarskie i sylwestrowe. W dużej mierze do wzrostu przychodów, przyczyniła się  przedsprzedaż wyjazdów egzotycznych na przełom roku.

- Mimo niezbyt korzystnej sytuacji gospodarczej na świecie, nie przewidujemy spadku zainteresowania wyjazdami. W związku z tym nie ma planów ograniczania oferty. Z pewnością na wyniki następnego kwartału, wpływ będzie miało wydanie katalogu Lato 2009. Do końca tego roku planujemy również uruchomienie kolejnych dwóch Biur Obsługi Klienta, we Wrocławiu i Krakowie - mówi Remigiusz Talarek, wiceprezes Rainbow Tours.

Z katalogu na 2008/2009 rok w pełni wyprzedana jest oferta wyjazdów narciarskich do Francji, na koniec grudnia. Sprzedaż wycieczek typowo sylwestrowych do Austrii kształtuje się na poziomie około osiemdziesięciu procent. Egzotycznymi hitami na Nowy Rok są Kuba oraz Tajlandia. Na te dwa kierunki wykupione zostało już trzy czwarte oferty. Do zainteresowania wyjazdami przyczyniła się atrakcyjność podróży, przygotowanych dla Klientów, jak również bogactwo bazy noclegowej.

Giełdowy touroperator obecnie przygotowuje katalog na lato 2009, który ukaże się niebawem. Jego przedsprzedaż objęta będzie rabatami promocyjnymi, sięgającymi nawet 22% procent.

***
Rainbow Tours S.A. działa na rynku usług turystycznych od 1990 roku i jest jednym z największych polskich touroperatorów. Od października 2007 spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa kapitałowa Rainbow, w której skład wchodzą m.in. portale turystyczne, ponad 40 biur podróży na terenie kraju oraz spółka na Ukrainie, planuje w 2008 roku osiągnąć sprzedaż brutto w wysokości 300 mln zł.  

A to już wiesz?  Rainbow Tours sprzedaje coraz więcej

Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy