miss internet – Strona 113 – Aktualności i wiadomości prasowe: uroda, moda, wnętrza

Już nie 300 ale 500 złotych - taka jest teraz kwota rekompensaty jaką oferuje swoim Użytkownikom Allegro.pl w ramach Programu Ochrony Kupujących. Wprowadzone właśnie zmiany upraszczają również procedurę wypłaty rekompensat. Wszystko po to, by klienci serwisu czuli się jeszcze bezpieczniej.   Z Programu Ochrony Kupujących może korzystać każdy Użytkownik Allegro.pl, jeśli padnie ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Dotychczas, po zgłoszeniu sprawy w najbliższej jednostce policji i wypełnieniu stosownego wniosku, można było ubiegać się o zwrot do 300 zł. Teraz, po wprowadzonych przez serwis zmianach, kwota ta zwiększyła się do 500 zł. To jednak nie wszystko. Klienci serwisu mają teraz więcej czasu na wypełnienie formularza Programu Ochrony Kupujących. Termin ten wydłużył się z 90 do 120 dni. Zmieniony, na korzyść klientów, został również czas oczekiwania na przelew - z 14 na 7 dni. Absolutną nowością jest objęcie w ramach Programu również przesyłek pobraniowych. Użytkownicy będą mogli teraz wystąpić do Programu trzy razy do roku, a nie jak było to wcześniej, trzy razy w ciągu całej swojej działalności w serwisie. - Chcemy by nasi Użytkownicy czuli się w serwisie jeszcze bezpieczniej. Serwis jak zawsze jest otwarty na propozycje Społeczności, stąd zmiany - mówi Bartek Szambelan, z zespołu Allegro.pl     więcej na stronach programu: http://www.allegro.pl/help_item.php?item=126

Handlujesz na Allegro? Robisz dobre zdjęcia wystawianym na aukcji produktom? Zgłoś swój udział w konkursie na najlepsze zdjęcie reklamowe produktu wystawianego w serwisie. Na zwycięzców czekają nie lada nagrody. Konkurs ma na celu propagowanie fotografii produktowej. Każdy z Użytkowników serwisu Allegro.pl, może zgłosić swoje zdjęcie wystawionego aktualnie na aukcji przedmiotu. Ze wszystkich nadesłanych prac zostanie wybrany zwycięzca. Jest o co walczyć, bo główna nagroda to lustrzanka cyfrowa Nikon D200. Pod adresem http://www.allegro.pl/allefotografia  będzie można znaleźć też wiele informacji i porad jak profesjonalnie robić zdjęcia wystawianym na aukcję produktom. Zabawa potrwa do 10 grudnia, a w jego połowie wystartują aukcje charytatywne, z których dochód przeznaczony będzie w całości dla Stowarzyszenia do walki z chorobami nowotworowymi. Organizatorem konkursu jest Payback i Allegro. By móc wziąć udział w zabawie trzeba być zarejestrowanym Użytkownikiem tego największego w kraju programu lojalnościowego online i Allegro. Partnerem zabawy jest serwis PZU i Bank Zachodni WBK. Patronat medialny nad konkursem objął serwis Fotopolis.  Wiecej: http://www.allegro.pl/allefotografia

Na poddaszach kościoła św. Katarzyny ma wielką szansę powstać nowoczesne muzeum dedykowane historii nauki gdańskiej ze szczególnym uwzględnieniem dokonań astronoma Jana Heweliusza. „Deklarację współpracy” podpisują w tej sprawie cztery podmioty – Politechnika Gdańska, Biblioteka Gdańska PAN, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Ojcowie Karmelici oraz zarząd miasta Gdańska. – Wierzę, że dobra wola nas wszystkich w sprawie odbudowy kościoła świętej Katarzyny przyspieszy przebieg prac – mówi prof. Janusz Rachoń, rektor Politechniki Gdańskiej. – Pożar, który był ogromną tragedią, chcemy przekuć na pozytywną wartość, jaką będzie otwarcie nowej placówki muzealnej. Poddasze kościoła świętej Katarzyny to miejsce wymarzone. Przecież w tej świątyni znajduje się grób naszego największego gdańskiego astronoma Jana Hewelisza. A osiągnięcia gdańskiej nauki niewątpliwie domagają się prezentacji i promocji. „Aspiracją wszystkich Sygnatariuszy jest zbudowanie nowoczesnego, komunikatywnego, edukacyjnego muzeum posługującego się multimedialną metodą prezentacji ekspozycji” – czytamy w porozumieniu. 31 października, wtorek, sala 315 Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12, godz. 12.00

Ekumeniczny Serwis Informacyjny Kosciol.pl i Gloria24.pl stali się partnerami i zwiększkają swój zasięg w przestrzeni wirtualnej. Tuż przed dniem papieskim największa polska religijna księgarnia internetowa www.gloria24.pl sfinalizowała porozumienie w sprawie współpracy z portalem www.kosciol.pl, jednym z większych portali chrześcijańskich o wymiarze ekumenicznym tworząc www.ksiegarnia.kosciol.pl. Wprawdzie Kosciol.pl dysponuje już sklepem, ale prezentuje on niewiele tytułów książkowych, skupiając się głównie na imponującej ofercie strojów liturgicznych i rzeczy związanych z wyposażeniem kościołów. - Wybraliśmy Gloria24.pl gdyż współraca pozwoli nam także na przeprowadzane razem działań mających na celu przybliżanie użytkownikom bogactwa kultury i myśli chrześcijańskiej. Nie chodzi tu jedynie o sprzedaż książek - planujemy akcje informacyjne i edukacyjne, konkursy oraz wymianę treści - podkreśla Joanna Gacka z Kosciol.pl.Gloria24.pl udostępnia całą swoją ofertę użytkownikom www.kosciol.pl. Do dyspozycji gości Kosciol.pl będą także materiały z serwisu książki religijnej. Kosciol.pl posiada znakomicie zbudowany serwis informujący o wydarzeniach z życia Kościoła nie tylko w Polsce, zaś Gloria24.pl obszernie komentuje wydarzenia związane z kulturą chrześcijańską, szczególnie branżą wydawniczą. - Współpraca nasza w przestrzeni wirtualnej tworzy ciekawą platformę dla Internatów interesujących się tematyką religijną, szczególnie chrześcijaństwem - mówi Andrzej Sobczyk z Gloria24.plwww.ksiegarnia.kosciol.pl

Osoby starsze potrzebują często specjalistycznej opieki lekarskiej lub pielęgniarskiej. Bywa również tak, że jesień swego życia spędzają w placówkach mogących im zaoferować fachową pomoc, opiekę a także towarzystwo innych Seniorów - profesjonalnych domach opieki. Pomoc w wyszukaniu specjalisty lub placówki oferującej odpowiednie formy opieki umożliwia również serwis Senior.pl, wzbogacony o bazy lekarzy, placówek pielęgniarskich i domów opieki.Wraz z wiekiem coraz trudniej zachować należyte zdrowie. Osoby dojrzałe częściej dotykają fizyczne niedomagania oraz choroby. Szczególnie ważne jest wtedy szybkie wyszukanie odpowiedniego lekarza-specjalisty czy pielęgniarki. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób dojrzałych serwis Senior.pl uruchomił więc bazę pielęgniarek oraz lekarzy o specjalnościach szczególnie przydatnych Seniorom. Dzięki połączonej z bazą szybkiej wyszukiwarce, po podaniu miejscowości i typu poszukiwanego specjalisty Seniorzy otrzymują błyskawicznie listę działających poradni wraz z podstawowymi danymi kontaktowymi.- Wertowanie książki telefonicznej w poszukiwaniu odpowiedniego lekarza bywa dość czasochłonne. Poszukiwania pielęgniarek bywają jeszcze trudniejsze, nie zawsze bowiem informacje o nich pojawiają się w popularnych książkach telefonicznych czy innych bazach teleadresowych. W naszym serwisie Seniorzy czy ich rodziny mogą te informacje znaleźć łatwo i szybko - mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny Senior.plSeniorzy jednak czasami potrzebują dużo szerszej opieki niż sporadyczne porady lekarzy czy domowe wizyty dochodzącej pielęgniarki. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej lub przewlekle chore wymagają pełnej opieki całodobowej. Nie ma dla nich miejsca w szpitalach, które z różnych względów unikają opieki długoterminowej. Szpitale ponadto ze względu na podstawowy profil działalności medycznej nie są placówkami sprawującymi opiekę nad przewlekle chorymi starszymi osobami. Rolę taką pełnią za to domy opieki. Placówki te oferują zróżnicowany standard opieki, różne są też warunki finansowania - od bezpłatnych, publicznych po wysokopłatne, prywatne placówki oferujące bardzo wysoki standard opieki. Serwis Senior.pl oprócz wyszukiwarek lekarzy oraz pielęgniarek wzbogacił się również w wyszukiwarkę domów opieki.- Opieka najbliższych nad Seniorami to nie tylko kwestia obowiązku - obu stronom przynosi ona ogromne korzyści. Nie jest już tajemnicą, że starsze osoby przebywająca wśród bliskich dłużej zachowują zdrowie i dobrą formę psychiczną. Bliska obecność Seniora wiele daje też młodszym członkom rodzin - wiadomo, że w pewnych sytuacjach doświadczenie lub pomoc babci może okazać się niezastąpiona. Jednak nie zawsze Seniorzy mogą cieszyć się obecnością swoich bliskich. Bywa tak, że ze względu na trapiące ich przypadłości, wymagają fachowej i stałej opieki, której ich rodziny nie są w stanie im zapewnić. Wtedy jedynym wyjściem jest powierzenie opieki fachowemu personelowi. Uruchomiona przez nas baza domów opieki umożliwia sprawne wyszukanie odpowiedniej placówki, gwarantującej stałą i profesjonalną opiekę - mówi Grzegorz Gacki.Domy opieki oczywiście nie są tylko i wyłącznie placówkami typowo opiekuńczymi, oferującymi nadzór nad przewlekle chorymi starszymi osobami. Niektóre z nich przeznaczone są dla Seniorów zdrowych lecz samotnych i bardziej przypominają ośrodki wypoczynkowe, gdzie Seniorzy mogą przebywać wśród swoich rówieśników i cieszyć się razem wszystkimi aspektami jesieni życia. W wyszukiwarce Senior.pl użytkownicy mogą znaleźć również i takie placówki. Twórcy serwisu zapraszają też przedstawicieli domów opieki do przesyłania informacji, które mogłyby uzupełnić opis prowadzonych przez nich placówek.- Chcielibyśmy naszym użytkownikom pomóc w optymalnym wyborze domu opieki. Mamy nadzieję, że w podjęciu decyzji o wyborze placówki pomogą odpowiednio bogate informacje. Dlatego w przyszłości zamierzamy nie tylko poszerzyć zakres informacji o domach opieki, ale również umożliwić naszym gościom dodawanie opinii na temat konkretnych placówek - podsumowuje Grzegorz Gacki.   www.zdrowie.senior.pl/lekarze www.zdrowie.senior.pl/pielegniarki www.domy-opieki.senior.pl  

12 października 2006 r. o godzinie 18.00, w Hotelu Monopol w Katowicach odbędzie się Gala Innowacyjności, podczas której zostanie ogłoszony ranking najbardziej innowacyjnych firm regionu śląskiego. Będzie to pierwsza z cyklu 6 imprez, wieńczących program badań nad innowacyjnością polskiej gospodarki. Organizatorem gali jest BRE Bank, zaś partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za badania – Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.Gala innowacyjnosci w Katowicach organizowana jest w ramach II edycji Programu badań nad innowacyjnoscią polskich przedsiębiorstw, którego celem jest zidentyfikowanie i wyłonienie przedsiębiorstw o znamionach innowacyjności. W ten sposób BRE Bank – wspólnie z INE PAN i Gazetą Prawną - pragnie promować i nagradzać firmy, które zmieniają obraz polskiej gospodarki oraz tworzą nową rzeczywistość. Celem projektu jest również pobudzanie procesów innowacyjnych oraz upowszechnianie innowacyjnych wzorców w otoczeniu biznesowym. „Zaangażowanie BRE Banku w problematykę innowacyjności nie jest dziełem przypadku. BRE Bank jest instytucją finansową, która na przestrzeni 20 lat działania wielokrotnie zaskakiwała pionierskimi rozwiązaniami w dziedzinie technologii, oferowanych produktów czy nieszablonowych rozwiązań finansowych. BRE Bank jest też twórcą mBanku – pierwszego internetowego banku w Polsce oraz MultiBanku. Te dwa banki dzięki nowoczesnej ofercie i wykorzystywanym technologiom ciągle o krok wyprzedzają konkurencję, nadając ton polskiej bankowości”, mówi Szymon Midera, wicedyrektor Departamentu Marketingu i Relacji Inwestorskich BRE Banku.Gala będzie składała się z części merytorycznej – panelu dyskusyjnego oraz uroczystości wręczenia nagród.Uczestnicy panelu postarają się odpowiedzieć na pytanie: czy gospodarka może być konkurencyjna bez innowacyjnosci? Poruszą różne aspekty innowacyjności oraz ich wpływ na sytuację w regionie. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele świata nauki i gospodarki. Lider innowacyjności z regionu otrzyma statuetkę Kamertona innowacyjności, zaś firmy, które zajmą 3 pierwsze miejsca zostaną wyróżnione certyfikatami innowacyjności.Gala w Katowicach jest pierwszą z cyklu 6 gal innowacyjności organizowanych w największych miastach Polski. Gala finałowa odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Podczas uroczystości zostanie ogłoszony Ranking 500 najbardziej innowacyjnych firm oraz wyniki badań nad innowacyjnością gospodarki Polski, prowadzone przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.Metodologia opracowana przez ekspertów z Polskiej Akademii Nauk mierzy aspekty ilościowe, jak i jakościowe. W II edycji Programu w 2006 roku, obok rankingu 500 najbardziej innowacyjnych firm i podrankingów regionalnych, wyodrębnione zostaną:- podranking najbardziej innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw- podranking najbardziej innowacyjnych mikrofirm- lista innowacyjnych produktów.Patronem honorowym gali innowacyjności jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaś patronami medialnymi: TVN24, Dziennik Zachodni, Manager Magzin i Gazeta MSP. 

15 października 2006, niedziela, godz. 18.00 (wstęp od godz. 17.00) „Już za rok matura”, świąteczny „Dzień jeden w roku” czy kwiaty we włosach, które „potargał wiatr” – czy żyje w Polsce choć jeden człowiek, który nie zna tych piosenek? 15 października Czerwone Gitary zagrają w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa. Po wakacyjnej przerwie rusza na nowo cykl koncertów z łezką w oku, czyli „Wieczór Absolwenta” Mówi się o nich: polscy Beatlesi. Czerwone Gitary – dziś już zespół kultowy – założyli Henryk Zomerski i Jerzy Kossela czterdzieści jeden lat temu, 3 stycznia 1965 roku. Do pierwszego składu należeli: Bernard Dornowski, Jerzy Skrzypczyk oraz Krzysztof Klenczon. Z końcem ’65 roku miejsce Zomerskiego zajął Seweryn Krajewski, kolejna po Klenczonie wielka osobowość grupy. Największe sukcesy zespół odnosił na początku działalności, przez pierwsze pięć lat. Płyty rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. „To właśnie my” kupiło 160 tysięcy osób. To był jednak tylko początek, bo drugą płytę nabyło niemal ćwierć miliona ludzi. Popularność wśród słuchaczy przynosiła im nie tylko nagrody na festiwalach w Polsce, ale i trofeum Midem w Cannes w 1969 roku. W latach osiemdziesiątych zespół koncertował nade wszystko poza granicami kraju, w NRD, Związku Radzieckim, ale i w Stanach Zjednoczonych. W następnym dziesięcioleciu powrócił na polskie sceny. Z okazji czterdziestolecia grupa wydała płytę „Czerwone gitary OK.”.Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej KWADRATOWA mieści się w budynku Studenckiego Centrum PG „Bratniak”, zawdzięczającym nazwę organizacji „Bratnia Pomoc – Zrzeszenie Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej”, która znalazła tu siedzibę po roku 1945. Dziś zgodnie z tradycją w „Bratniaku” rezyduje wiele organizacji studenckich przyjaznych studentom, z Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej na czele. Od końca lat pięćdziesiątych XX wieku zaczęto stosować dla funkcjonującego w „Bratniaku” klubu nazwę Kwadratowa. Sztandarowymi imprezami politechnicznymi były zapoczątkowane w 1965 roku Ogólnopolski Przegląd Studenckich Zespołów Jazzowych oraz Ogólnopolski Przegląd Studenckich Teatrów Uczelni Technicznych, funkcjonujący pod nazwą „Przetarg”. Na początku lat siedemdziesiątych powstał w KWADRATOWEJ zespół jazzowy Decathlon Dixieland Jazz Band, dziś znany Detko Band. Przed koncertem Przyjaciele Politechniki – wspierający samą KWADRATOWĄ, jak i uczelni – obdarowani zostaną Kartami VIP-a, uprawniającymi do wolnego wstępu na wszystkie klubowe imprezy. Wstęp na koncert: mają wyłącznie osoby pełnoletnie. Te, które okażą legitymację studencką lub Kartę euro26 uprawnione są do nabycia biletu w cenie ulgowej. Na gości legitymujących się dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość czekają tzw. bilety normalne. Bilety: 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) – w przedsprzedaży w klubie 25 zł i 35 zł w dniu koncertu. Miejsce: Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej KWADRATOWA, ul. Siedlicka 4 w Gdańsku Wrzeszczu Kontakt: Maciej Ogrodnik z KWADRATOWEJ, tel. 0604/123 699 lub [email protected] 

Tajemnicami zakamarków kościoła św. Katarzyny w Gdańsku i nadziejami na odbudowę dzielić się będzie 10 października prof. Andrzej Januszajtis, profesor politechniki i badacz dziejów Gdańska. Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Politechnika Otwarta. Wstęp wolny. 10 października, wtorek, godz. 18.00, sala 300 w Gmachu Głównym – Przeanalizowałem dokumenty źródłowe, zgromadziłem wiele materiałów i mogę powiedzieć, że wiem o kościele świętej Katarzyny prawie wszystko – mówi prof. Andrzej Januszajtis. – Po wojnie byłem świadkiem odbudowy tej świątyni. Działałem w komitecie odbudowy carillonu. Bardzo często chodzimy tam z żoną na mszę. To bliski i drogi mi kościół, bezcenny obiekt dziedzictwa światowego, który teraz na powrót musimy odbudować. Nim przemówi sam prof. Januszajtis zdradzimy jedną małą tajemnicę kościoła św. Katarzyny i samej rodziny Januszajtisów. Jeden z dzwonów carillonu, czyli zespołu dzwonów grających, poświęcony jest pamięci Wiesława Januszajtisa, ojca prof. Andrzeja Januszajtisa. Wiesław aresztowany został przez hitlerowców za to, że wraz z przyjaciółmi słuchał brytyjskiego radia, choć Polacy w ogóle radioodbiorników nie mogli nawet posiadać. Zginął pół roku później w 1941 roku w Auschiwtz. Dzwon poświęcony pamięci Wiesława Januszajtisa ufundowali jego przyjaciele. Prof. Andrzej Januszajtis związany jest z Gdańskiem od 1948 roku, kiedy przyjechał tu z Lublina studiować na Politechnice Gdańskiej. Trzydzieści dziewięć lat pracował na swej macierzystej uczelni. Był jednym z założycieli Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz pierwszym jego dziekanem. Od lat bada dzieje Gdańska.

Powodzenie programu „Bądź widoczny na drodze - widocznym lepiej”, który został przeprowadzony w Poznaniu w okresie luty - sierpień 2006, zdecydowało o jesiennej kontynuacji kampanii. Zachęca ona uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych i rowerzystów do noszenia kamizelek odblaskowych. Organizatorami akcji są Shell Polska, Komenda Stołeczną Policji Wydział Ruchu Drogowego, Wydziały Ruchu Drogowego Wojewódzkich Komend Policji w Poznaniu i Krakowie, Paul Klacska Polska, Cityboard Media oraz Remo-Car. Od 4 października, w Poznaniu, Warszawie i Krakowie pojawią się bilbordy informacyjne. Mają one uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, w jakim stopniu bycie widocznym na drodze ma wpływ na bezpieczeństwo. Organizatorzy promują używanie kamizelek odblaskowych przez kierowców, motorowerzystów i rowerzystów. Pierwsza edycja akcji „Bądź widoczny - widocznym lepiej” odbyła się w Poznaniu. Aby zweryfikować zasadność kampanii, przeprowadzono ocenę stanu bezpieczeństwa na drogach woj. Wielkopolskiego w okresie jej trwania tj. od 01.02.2006 do 31.08.2006. Jako punkt odniesienia przyjęto analogiczny okres roku 2005. W wyniku analizy stwierdzono spadek ogólnej liczby zdarzeń drogowych powstałych z winy kierującego o 4,74%. Na ulicach woj. Wielkopolskiego w tym czasie o 5,44% mniej osób zginęło a o 6% mniej zostało rannych. Poruszanie się ludzi na drodze, szczególnie w nocy i przy niskiej widoczności, jest zawsze niebezpieczne, podobnie jak awaria pojazdu, zmiana koła, ustawianie trójkąta. Na niebezpieczeństwo potrącenia jest również narażony każdy rowerzysta jadący po zmroku bez świateł oraz wyraźnych oznakowań odblaskowych. Mając to na uwadze, Shell Polska we współpracy z  Paul Klacska Polska, Cityboard Media, Remo-Car, WRD Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, WRD KWP w Poznaniu i w Krakowie,  podjął decyzję o jesiennej kontynuacji programu „Bądź widoczny – widocznym lepiej”. Organizatorzy pragną uświadomić użytkownikom dróg, że ich własne bezpieczeństwo znacząco wzrośnie, wraz ze wzrostem widoczności. Dzięki temu, że użyją kamizelek inni uczestnicy ruchu drogowego będą mogli łatwiej ich dostrzec. Widok kamizelki odblaskowej jest wyraźnym sygnałem o nietypowej sytuacji, w której może wystąpić dodatkowe zagrożenie. W czasie trwania kampanii patrole Policji podczas kontroli drogowych będą dystrybuować kamizelki odblaskowe. Na stacjach Shell na terenie całej Polski będą sprzedawane kamizelki w cenie producenta. Na ulicach Poznania, Warszawy, na trasie Katowickiej, oraz na Śląsku i w Małopolsce pojawią się billboardy informacyjno- edukacyjne. Szczegółowe informacje na temat programu „Bądź widoczny – widocznym lepiej” zostały zamieszczone na stronach internetowych www.shell.pl  

Co łączy Clinta Eastwooda, Leonarda Cohena, Goldie Hawn, Condoleeze Rice i Steve´a Fosseta? Wszyscy mają powyżej 50 lat i odnieśli sukces w swojej karierze zawodowej. Łączy ich jeszcze jedno - wciąż pozostają osobami bardzo aktywnymi. Te i inne postaci aktywnych Seniorów prezentuje serwis Senior.pl w przebudowanym dziale "Ludzie" - www.ludzie.senior.pl. Osoby dojrzałe nie muszą być skazywane na zawodowe zapomnienie. Ich podstawowym zajęciem nie musi być również opieka nad wnukami czy uprawa własnego ogródka. Seniorzy mogą żyć równie pełnie i dynamicznie jak osoby znacznie młodsze - nastolatkowie czy dwudziestolatkowie. Mogą chwytać życie pełnymi garściami i tak robią - postaci aktywnych Seniorów, zarówno tych obecnych na pierwszych stronach czasopism jak i tych mniej znanych, prezentuje serwis Senior.pl w dedykowanym podserwisie pod nazwą "Ludzie". - W serwisie "Ludzie" pokazujemy głównie "drugą twarz" dojrzałych osób, które doszły na szczyty w swojej karierze zawodowej. Staramy się prezentować szczególnie ciekawe, dojrzałe osoby - ich życie pokazywać z innej strony, niż ta widoczna w kolorowych czasopismach. Pokazujemy zarówno ich zmagania z różnymi problemami jak i obszary ich aktywności pozazawodowej - społecznej, dobroczynnej czy też nietypowe hobby - mówi Joanna Papiernik, współtwórczyni cyklu "Ludzie". Dział "Ludzie" miał początkowo - w zamierzeniu twórców portalu Senior.pl - zawierać głównie pikantne ciekawostki z życia znanych Seniorów. Jednak pierwsze uwagi czytelników oraz analiza ich aktywności skorygowały te plany - redaktorzy serwisu postanowili zmienić nieco profil tego działu. - Okazało się, że naszych czytelników plotki na temat znanych, dojrzałych osób interesują nieco mniej niż dłuższe artykuły para-biograficzne. Witryn typowo plotkarskich jest w Internecie wiele, a nasi czytelnicy oczekiwali czegoś innego - przedstawienia zwykłej, codziennej twarzy tych znanych osób. Historii ich życia, zmagań z różnymi przeciwnościami losu, walki z ich osobistymi tragediami - wyjaśnia przyczyny zmian Grzegorz Gacki, redaktor naczelny serwisu Senior.pl. - Dlatego właśnie skorygowaliśmy proporcje plotek i biografii. Dodatkowo pokazujemy w każdej z tych osobistych historii, że bezsilna starość jest raczej stanem umysłu. Na przykładzie tych znanych Seniorów widać bowiem wolę jak najpełniejszego życia, widać, że dzięki swojej żelaznej konsekwencji ludzie ci potrafili zdziałać rzeczy z pozoru niemożliwe. Korekta profilu serwisu "Ludzie" okazała się słuszną decyzją - jak zapewniają twórcy serwisu, po zmianach znacząco zaczęła zwiększać się liczba stałych czytelników tego działu. - Wcześniej, przy przeważającym lekkim i plotkarskim charakterze tego podserwisu, statystyczny jego gość dość szybko opuszczał dział po przeczytaniu dwóch-trzech ploteczek. Po zmianie proporcji pomiędzy plotkami a artykułami biograficznymi, średnia liczba artykułów przeglądanych przez statystycznego czytelnika wzrosła kilkukrotnie. Rekordziści podczas jednej wizyty potrafią przeczytać nawet kilkanaście opowieści o życiu znanych Seniorów. Przyrost czytelników tego działu, od czasu korekty jego profilu, jest bardzo dynamiczny - dodaje Grzegorz Gacki. Większość biografii znajdujących się obecnie w serwisie Ludzie.Senior.pl traktuje o osobach znanych z ekranów kinowych, jednak twórcy serwisu zapowiadają na najbliższy cykl publikacji dotyczących dojrzałych wiekiem naukowców, działaczy społecznych oraz sportowców. * * * * * * * * * Senior.pl to serwis stworzony z myślą o osobach w wieku lat 50 i więcej oraz o ich rodzinie i bliskich. Dostarcza informacji o życiu Seniorów w Polsce i na świecie, zachęcając osoby starsze do aktywności w globalnej sieci. Misją Senior.pl jest także przeciwstawianie się dyskryminacji ze względu na wiek w jakiejkolwiek dziedzinie życia. W serwisie można znaleźć wiele wiadomości i artykuły z różnorodnych dziedzin, porady, forum wyszukiwarki oraz inne narzędzia pomagające dojrzałym osobom w sposób aktywny korzystać z Internetu. Senior.pl jest kolejnym po Kosciol.pl autorskim projektem istniejącej od 2002 roku firmy Com-Media.

Oryginalny kask Roberta Kubicy, najszybszego i jak dotychczas jedynego Polaka w Formule 1 pomoże spełnić marzenia „nieuleczalnie” chorych dzieci. W niedzielę oficjalnie zakończyła się jego licytacja w serwisie Allegro.pl. Kask został sprzedany za 40 100 złotych. W sumie za sprawą charytatywnej aukcji zebrano prawie 50 tys. złotych Młody rajdowiec stanął w niedzielę na podium. A jego kask spełni dziecięce marzenia. Podczas gdy bolid Roberta Kubicy podążał do mety toru Monza na serwisie aukcyjnym Allegro trwała zażarta walka o kask mistrza. Ostatecznie Kubica osiągnął spektakularny wynik. Ukończył niedzielny wyścig na trzecim miejscu. Tym samym został pierwszym Polakiem na podium wyścigów Formuły 1. Równie spektakularny wynik przyniosła aukcja na Allegro.pl. Użytkownik przedstawiający się loginem Szafir8 – zapłacił za kask Roberta 40 100 PLN. To aukcja charytatywna. Ma pomóc dzieciom tłumaczy Artur Szafrański, posługujący się na Allegro.pl loginem Szafir8. Moi dwaj synowie mieli kiedyś poważne problemy i dlatego licytowałem ze świadomością, że mogę pomóc. Szafir 8 jest fanem samochodów marki BMW. Jak sam przyznaje nie jest szczególnym miłośnikiem sportu. Interesuję się dopiero, gdy zawodnicy odnoszą sukcesy. Kiedyś miałem manię na punkcie Adama Małysza, teraz jest Kubica. Nigdy nie liczyłem, że Polak będzie w stanie zawalczyć w Formule 1.Oprócz kasku młodego kierowcy na aukcję zostały wystawione oficjalne koszulki BMW Sauber F1, teamu w którym Kubica jeździ. Wylicytowano je za kwotę 8902 PLN. - Jesteśmy szczęśliwi, że aukcja kasku Roberta Kubicy oraz koszulek z jego autografem cieszyła się tak wielkim powodzeniem. Chcemy podziękować wszystkim internautom, którzy wzięli udział w licytacji, a w szczególności tym, dzięki którym jesteśmy w stanie przekazać tak dużą kwotę Fundacji „Dziecięca Fantazja” - tłumaczy Paulina Pawłowska z BMW Polska Sp. z o.o. Pieniądze z aukcji trafiły na konto Fundacji „Dziecięca Fantazja”. Pomogą spełnić marzenia nieuleczalnie chorych dzieci. Fundacja „Dzięcięca Fantazja” jest organizacją non-profit. - Naszym jedynym celem jest wnoszenie odrobiny radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji- tłumaczą przedstawiciele Fundacji. Fundacja spełnia marzenia dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Marzenia te czasami są bardzo zwyczajne (np. telefon komórkowy czy komputer). Czasami jednak zdarzają się bardziej egzotyczne, jak np. podróże w ciekawe miejsca czy spotkania z ciekawymi ludźmi. Wiecej: www.allegro.pl/kubicaBMW Polska: www.bmw.plFundacja Dziecięca Fantazja: www.f-df.pl  

W dniu 7 września 2006 roku równolegle w dwóch kinach – Bajka oraz Relax, odbyła się uroczysta premiera filmu „Samotność w sieci” w reżyserii Witolda Adamka oraz Andrzejem Chyrą oraz Magdaleną Cielecką w rolach głównych. Bestsellerowa powieść Janusza L. Wiśniewskiego, którą kupiło w Polsce ponad 350 tysięcy osób, a przeczytało kilkakrotnie więcej, została wreszcie przeniesiona na duży ekran. To kultowa już opowieść o miłości w wirtualnym świecie i życiu współczesnego człowieka, który otoczony jest nowoczesną techniką, jednak tęskni za prawdziwym uczuciem. Reżyserem filmu, współscenarzystą i autorem zdjęć jest Witold Adamek. W rolach głównych wystąpili Magdalena Cielecka oraz Andrzej Chyra. W filmie pojawiają się ponadto: Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Maja Ostaszewska, Jacek Borcuch, Jan Englert oraz Janusz L. Wiśniewski. Film wchodzi na ekrany kin 15 września br. na 120 kopiach. "S@motność w sieci" to absolutny fenomen na rynku wydawniczym. Nie chodzi tu tylko o rekordową sprzedaż, ale przede wszystkim o dyskusje, którą toczą się wokół książki już od 4 lat. Kilkadziesiąt tysięcy osób wysłało do autora e-maile oraz rozmawiało o książce na czatach, blogach, forach oraz stronach internetowych. Społeczeństwo sieci uznało książkę za swoją, przeżyło i skomentowało ją wspólnie. "S@motność w Sieci" to jednak nie tylko powieść o współczesnym świecie internetu, wirtualnych sklepów i SMS-ów, ale przede wszystkim klasyczna historia o miłości, tej jednej, wymarzonej, która wzrusza do łez. "W sieci, jak w filmie - za prawdzie uznajemy to, co wydaje nam się szczere... Setki tysięcy czytelników ´S@motności w sieci´ uwierzyło w emocje bohaterów powieści, bo odnalazło je w sobie samych. Taki też będzie film - różnorodny, bogaty w efekty wizualne i nowoczesne rozwiązania techniczne - ale przede wszystkim szczery... Bo mimo całej współczesnej wymowy, ´S@motność w sieci´ jest uniwersalną, powszechnie zrozumiałą opowieścią o tym, co naprawdę łączy ludzi, o miłości."Witold Adamek Rekordowa sprzedaż powieści "S@motność w sieci" (350.000), przewyższająca niemal dwukrotnie sprzedaż książki "Nigdy w życiu!" Katarzyny Grocholi (ok. 200.000) do momentu ekranizacji, pozwala sądzić, że również kinowe wyniki ekranizacji powieści Janusza L. Wiśniewskiego będą przebojem tego roku (film "Nigdy w życiu!" zobaczyło w kinach ponad 1.600.000 widzów).

Serwis Senior.pl, pierwszy polski portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach, wzbogacił się o system komentowania artykułów oraz rozbudowane forum - Senior Cafe. To jedno z niewielu miejsc w polskim Internecie, gdzie Seniorzy mogą rozmawiać o swoich radościach czy wszelkich nurtujących ich problemach, podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami czy zwyczajnie porozmawiać z pozostałymi forumowiczami.   Komunikacja oraz tworzenie społeczności to najważniejsza, obok przekazywania informacji i oferowania rozrywki funkcja Internetu. Serwisy społecznościowe cieszą się więc dużą popularnością wśród internautów. Senior.pl postanowił również i Seniorom obecnym w Internecie zaoferować platformę wymiany myśli i doświadczeń oraz nawiązywania znajomości.   - Dla wielu osób przełomem w życiu jest wyprowadzka ich dzieci z domu rodzinnego czy przejście na emeryturę, stają wtedy przed zupełnie nieznanymi wcześniej wyzwaniami. W Senior Cafe mogą spotkać innych Seniorów, wspólnie porozmawiać oraz znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich problemy - mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny serwisu Senior.pl . - Każdą trudność znacznie łatwiej pokonać, znajdując życzliwą osobę, gotową wesprzeć swym doświadczeniem i mądrością. Społeczności internetowe bardzo pomagają w znalezieniu właśnie takiej osoby.   Senior Cafe (http://www.cafe.senior.pl) powstało w odpowiedzi na uwagi i życzenia użytkowników i czytelników serwisu, którzy zasugerowali stworzenie wirtualnego miejsca spotkań, wymiany doświadczeń oraz dyskusji o problemach dotyczących dojrzałych osób. Goście serwisu zaproponowali również podstawowe sekcje tematyczne Forum, uwzględniające zagadnienia które ich najbardziej interesują.   W Forum serwisu Senior.pl, użytkownicy mogą dyskutować w jednym z siedmiu głównych działów tematycznych: Generacja 50Plus, Zdrowie, Finanse, Rodzina i Bliscy, Pasje, Praca, Edukacja.   Serwis wzbogacił się również o rozbudowany system komentowania artykułów i newsów. Teraz pod wszystkimi wiadomościami, dłuższymi tekstami czy newsami użytkownicy mogą dyskutować na tematy związane z problematyką poruszaną w komentowanym tekście.   - Postanowiliśmy naszym czytelnikom umożliwić różne formy interakcji. Jedną z nich jest właśnie możliwość komentowania treści publikowanych w serwisie, atrakcyjna dla naszych czytelników a dla nas będąca jednym z kanałów komunikacji zwrotnej. Z jednej strony pod tekstami związanymi z różnymi aspektami życia osób dojrzałych i starszych nasi czytelnicy wymieniają własne doświadczenia, uzupełniając niejako treść artykułów, z drugiej strony redakcja serwisu zyskuje opinie o jakości własnej pracy oraz informacje o różnych zagadnieniach interesujących użytkowników serwisu, a godnych szerszego i głębszego poruszenia na łamach redakcyjnych - mówi Grzegorz Gacki.   Uzupełnienie serwisu Senior.pl o Senior Cafe i system komentarzy to nie jedyne wdrażane obecnie zmiany. Twórcy portalu zapowiadają na jesień kolejne niespodzianki mające uczynić serwis bardziej atrakcyjnym dla jego użytkowników - osób dojrzałych i starszych, aktywnych Seniorów, młodych duchem i potrafiących cieszyć się życiem.   * * * * * * * * * Senior.plSenior.pl to serwis stworzony z myślą o osobach w wieku lat 50 i więcej oraz o ich rodzinie i bliskich. Dostarcza informacji o życiu Seniorów w Polsce i na świecie, zachęcając osoby starsze do aktywności w globalnej sieci. Misją Senior.pl jest także przeciwstawianie się dyskryminacji ze względu na wiek w jakiejkolwiek dziedzinie życia. W serwisie można znaleźć wiele wiadomości i artykuły z różnorodnych dziedzin, porady, forum wyszukiwarki oraz inne narzędzia pomagające dojrzałym osobom w sposób aktywny korzystać z Internetu. Senior.pl jest kolejnym po Kosciol.pl autorskim projektem istniejącej od 2002 roku firmy Com-Media.

W listopadzie kanał filmowy ALE KINO! oraz Agencja Promocji Mañana zapraszają na drugą edycję festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! . W programie imprezy znajdą się filmy z Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Kino autorskie dzięki bogactwu środków wyrazu, którymi operuje, przekazuje więcej niż najlepsza nawet książka, a dzięki osobowościom swoich twórców umożliwia poznanie rzeczywistości różnej od tej znanej z sensacyjnych doniesień prasowych i telewizyjnych. Ideą festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! jest przybliżanie kina spoza potocznie rozumianego Świata Zachodniego - odkrywanie sztuki filmowej, która wiarygodnie (niekoniecznie realistycznie) portretuje inne kultury. W programie 2. festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! znajdzie się 21 pełnometrażowych filmów fabularnych zrealizowanych przez twórców spoza tzw. Świata Zachodniego - 21 wypowiedzi artystów-filmowców na temat swojej kultury i otaczającej ich rzeczywistości. W programie festiwalu znajdą się między innymi nie pokazywane wcześniej w Polsce: Three times Hou Hsiao- hsiena (Tajwan), Mixed Doubles Rajata Kapoora (Indie), Walking on the Wild Side Hana Jie (Chiny), Madeinusa Claudii Llosy (Peru), Gradually Maziara Miri (Iran). Olbrzymia większość "egzotycznych" filmów nie ma szans na dystrybucję w polskich kinach czy chociażby na emisję w telewizji. Od grudnia ubiegłego na antenie kanału filmowego ALE KINO! emitowane jest pasmo tematyczne Ale świat!, w którym pokazywane będą najlepsze obrazy pochodzące spoza naszego kręgu kulturowego. Pasmo Ale świat! jest kontynuacją i rozszerzeniem programu corocznego festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! Uroczyste otwarcie festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! odbędzie się 15 listopada. Organizatorzy zaproszą Ambasadorów i dyplomatów zaprzyjaźnionych państw, przedstawicieli władz państwowych i lokalnych oraz przedstawicieli środowisk akademickich i filmowych Warszawy. Po projekcji filmu inaugurującego festiwal będzie miał miejsce bankiet. Pokazy filmów odbędą się w dniach 17-23 listopada w Warszawie, a następnie w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z wybitnymi znawcami tematyki prezentowanej w filmach. Pierwsza edycja festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! pokazała jak duże jest w Polsce zainteresowanie odległymi kulturami. W projekcjach wzięło udział ponad 5 500 widzów. Nagrodę publiczności zdobył film Podróżnicy i magowie z Buthanu. Organizatorom udało się dotrzeć do wielu osób ciekawych świata, które dotychczas nie korzystały w jego poznawaniu ze wspaniałego medium jakim jest kino. Gościliśmy znanych fotoreporterów, pisarzy, naukowców oraz tysiące podróżników, którzy zechcieli skonfrontować swoje dotychczasowe doświadczenia z wizjami filmowców opisujących swoją kulturę językiem filmu. Organizatorami festiwalu jest kanał filmowy ALE KINO! oraz Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Francji w Polsce. Sponsorem uroczystego otwarcia Festiwalu oraz paneli dyskusyjnych jest Freixenet. Patronat medialny nad festiwalem objęły miesięczniki „Film” i „Kino”, „Gazeta Wyborcza” oraz portal internetowy Stopklatka.pl. Informacje o programie imprezy wkrótce na www.manana.pl oraz www.alekino.pl

Już jesienią tego roku pasjonaci gier wideo krajów Europy Centralnej przeniosą się w erę gier i rozrywki nowej generacji    Warszawa 29 sierpnia 2006 – Firma Microsoft® poinformowała o planach wprowadzenia 3 listopada 2006 r. konsoli Xbox 360 do Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Wydarzenie to, w połączeniu z zapowiadanym wprowadzeniem Xbox 360 na rynek południowoafrykański, zwiększy z 16 do 21 liczbę krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA), w których konsola będzie w sprzedaży. Plany wprowadzenia konsoli Xbox 360 zostały ogłoszone w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 23 sierpnia 2006 r. w Lipsku podczas targów Games Convention 2006. Firma Microsoft podała również ceny konsoli w poszczególnych krajach. W Polsce będą się kształtowały następująco: 1199 zł za Xbox 360 Core System i 1599 zł za Xbox 360. Od 3 listopada, na półki sklepowe trafią takie gry jak: „Project Gotham Racing 3” (Bizarre Creations/Microsoft Game Studios), „Kameo” (Rare/MGS) oraz „Perfect Dark Zero” (Rare/MGS). W kolejnych tygodniach, oferta gier działających na konsoli Xbox 360 zostanie poszerzona o:  „Gears of War” (Epic Games/MGS), „Crackdown” (Real Time Worlds/MGS), „Viva Pinata” (Rare/MGS) i „Forza 2” (MGS). Entuzjaści gier video będą mogli zaopatrzyć się również w akcesoria do konsoli: bezprzewodowy kontroler Xbox 360, dodatkowe zasilanie (Battery Pack) oraz pilot do zdalnego sterowania multimediami i konsolą (Xbox 360 Universal Media Remote). „Bardzo się cieszymy z możliwości dostarczenia Xbox 360 graczom w Polsce, Słowacji, Czechach  i na Węgrzech jeszcze przed Świętami. Do tego okresu zamierzamy sprzedać 10 milionów nowych konsol na całym świecie” – powiedział Chris Lewis, Regional Vice President for EMEA Home and Entertainment Division firmy Microsoft. „Obserwujemy olbrzymi wzrost zainteresowania rozrywką elektroniczną w krajach Europy Centralnej – zwiększenie liczby krajów, w których Xbox 360 będzie dostępny, pozwala nam budować rozwojową platformę biznesową we współpracy z naszymi partnerami oraz dostarczać graczom moc doznań związanych z użytkowaniem konsoli Xbox 360. Robimy wszystko, by gry i akcesoria do Xbox 360 były dostępne wraz z pojawieniem się konsoli na rynku” – podsumował Chris Lewis. „To dobra wiadomość dla wszystkich fanów elektronicznej rozrywki w Polsce – konsola nowej generacji Xbox 360 oraz najnowsze, popularne na całym świecie gry i akcesoria, trafią jeszcze przed Świętami na półki sklepowe w całym kraju” – powiedział Bartłomiej Danek z polskiego oddziału firmy Microsoft. „Konsola Xbox 360 przyciąga olbrzymie zainteresowanie polskich graczy, ponieważ nie tylko oznacza dostępność najpopularniejszych tytułów gier w sklepach, ale również zapowiada szereg wyjątkowych wydarzeń w świecie młodzieżowym. Jej premiera oznacza wejście w nową erę elektronicznej rozrywki i dynamiczny rozwój rynku gier w Polsce.” – podsumował Bartłomiej Danek. W 2006 roku, konsola Xbox 360 będzie wprowadzana również na rynki kolejnych krajów, takich jak Indie i Brazylia. Do końca 2007 roku, Xbox 360 będzie dostępny w blisko 40 krajach na całym świecie.  *** O Xbox  360 Xbox 360 to najbardziej wydajna konsola gier video i rozrywki, oferująca kolejną generację usługi gier online - Xbox Live, oraz dostarczająca wyjątkowe przeżycia związane z cyfrową rozrywką popularną wśród graczy. W 2005 roku Xbox 360 został wprowadzony w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Japonii, a następnie w 2006 roku w Australii, Kolumbii, Hong Kongu, Korei, Meksyku, Nowej Zelandii, Singapurze i na Tajwanie. Więcej informacji na temat konsoli Xbox 360 dostępnych jest na stronie: http://www.xbox.com/xbox360 O Microsoft Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 60 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym 230 osób w Polsce. Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Polski oddział Microsoft chce brać aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W trakcie swojej niemal 14-letniej obecności w naszym kraju, firma zaangażowała się w liczne programy społeczne. Od 2003 roku różnym organizacjom pozarządowym przyznano w sumie 6 grantów na realizację projektów edukacyjnych Unlimited Potential. W maju 2005 roku zainaugurowana została działalność Forum Edukacji Microsoft - inicjatywy, która skupia wszystkie projekty i programy społeczno-edukacyjne realizowane w Polsce przez Microsoft. Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801. *** Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Kask pierwszego, polskiego zawodnika startującego w wyścigach Formuły 1 można licytować na aukcji charytatywnej organizowanej przez Allegro.pl, BMW Polska i Fundację Dziecięca Fantazja. Dochód zasili konto fundacji, która spełnia marzenia nieuleczalnie chorych dzieci.Robert Kubica jest pierwszym Polakiem, który jako najbardziej obiecujący młody kierowca został wybrany do profesjonalnego zespołu Formuły 1. Po doskonałych startach w kartingu, Formule Renault i F3 Robert jeździ obecnie bolidem zespołu BMW Sauber F1 i osiąga na nim wspaniałewyniki: Podczas swojego pierwszego wyścigu Formuły 1 - - Grand Prix Węgier na torze Hungaroring Robert zajął w sesjach treningowych miejsca 10 i 3, w kwalifikacjach - 10, natomiast w wyścigu – 7! Pasjonaci sportów motorowych mogą pod adresem www.allegro.pl/kubica licytować kask naszego rodaka, którego używał podczas treningów, testów i wyścigów Formuły 1. Oficjalna wartość to 1500 euro. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, bo na kasku widnieje autograf Roberta Kubicy! Oprócz tego na aukcji charytatywnej, z której pieniądze zasilą konto Fundacji Dziecięca Fantazja, można licytować 5 firmowych koszulek zespołu BMW Sauber F1 z kolekcji Roberta, również z jego autografem.Więcej:www.allegro.pl/kubicaBWM PolskaFundacja Dziecięca Fantazja

Miarą ich profesjonalizmu jest to, że na co dzień są niezauważalni. Nie zastanawiamy się, jak to się dzieje, że dziesiątki urządzeń, zasilanych energią elektryczną po prostu działa. O ich istnieniu przypominamy sobie, gdy nagle zgaśnie światło. 14 sierpnia wszyscy polscy energetycy obchodzą swoje święto. Zawód energetyka pełni równie istotną funkcję, co lekarza czy strażaka. To 24-godzinne czuwanie nad prawidłowym i nieprzerwanym zasilaniem w energię elektryczną milionów odbiorców. Często w czasie wielogodzinnej służby pracownicy zakładów energetycznych zmagają się z przeróżnymi awariami. Nierzadko z narażeniem zdrowia, a czasem życia przywracają zasilanie, bez względu na warunki atmosferyczne. Większość osób korzystających z dobrodziejstw energii elektrycznej przypomina sobie o energetykach dopiero wtedy, kiedy zabraknie światła, nie działa lodówka, telewizor lub komputer. Tysiące pracowników na posterunku W grupie kapitałowej Koncernu Energetycznego ENERGA pracuje łącznie ponad 11 tys. osób. Bezpośrednio zaangażowanych w sprawne i bezawaryjne utrzymanie dostaw energii elektrycznej zaangażowanych jest około 3 tys. pracowników grupy koncernu. Ich zadaniem jest czuwanie, żeby energia elektryczna była codziennie i co noc, bez przerwy zapewniając odbiorcom komfort życia i pracy. Bez energii elektrycznej, bez ich wysiłku, byłoby to niemożliwe. Energetyka zmienia się i rozwija. ENERGA w centrum swojej uwagi stawia klienta, jego potrzebę bezpiecznych i niezawodnych dostaw elektryczności oraz jego wygodę, związaną z korzystaniem z usług koncernu. Dlatego też pracownicy ENERGI przykładają dużą wagę do coraz lepszego kontaktu z klientem. W razie potrzeby, można skontaktować się z ENERGĄ przez telefon lub Internet. Koncern pamięta również o tych, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt ze swoim dostawcą energii. To właśnie dla nich konsultanci w Biurach Obsługi Klientów ENERGI zawsze służą radą i pomocą przy rozwiązywaniu wszelkich spraw i wątpliwości. Także w Dniu Energetyka - 14 sierpnia - większość Biur Obsługi Klienta ENERGI będzie otwarta. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia BOK-ów można znaleźć na oddziałowych stronach internetowych koncernu. Święty Maksymilian Kolbe - pasjonat elektryczności Patronem grupy zawodowej energetyków od 1991 roku jest św. Maksymilian Kolbe - z zamiłowania elektryk, wyprzedzający umiejętnościami swoją epokę. Jego męczeńska śmierć w obozie koncentracyjnym 14 sierpnia 1941 r. została uczczona ustanowieniem tego dnia świętem energetyków. Kartę Energetyka, wprowadzającą Dzień Energetyka ustanowiono w roku 1956. W latach 1956 - 1972 Dzień Energetyka obchodzono 1 września. Mocą Uchwały Rady Ministrów z kwietnia 1973 r. w sprawie obchodów uroczystości branżowych, zakładowych i regionalnych, Dzień Energetyka w latach 1973 - 1990 był obchodzono w pierwszą niedzielę września. Hymn energetyków W połowie lat osiemdziesiątych pojawił się też Hymn Energetyków. Była to inicjatywa Ministerstwa Gospodarki i Energetyki, mająca na celu "podniesienie rangi i znaczenia branży energetycznej oraz umocnienie i rozwój jej tradycji". Muzykę do hymnu skomponowała wybitna polska kompozytorka Katarzyna Gertner (autorka wielu przebojów m.in. Maryli Rodowicz, Haliny Frąckowiak). Słowa powstały jako praca zbiorowa, zapoczątkowana konkursem wśród energetyków. Ostateczna wersja została opracowana przez Wojciecha Szalińskiego. Pamiętajmy o nich W czasie działań wojennych polscy elektrycy mogli poszczycić się wieloma osiągnięciami. W Warszawie, pod kierownictwem Armii Krajowej, produkowano radiostacje krótkofalowe. Stefan Manczarski opracował urządzenie, które utrudniało lokalizację radiowych stacji nadawczych. Janusz Groszkowski rozszyfrował układ sterujący pocisków V2. Polscy energetycy opracowali także wykrywacz min ziemnych. Kiedy, z końcem wojny, Niemcy opuszczali w pośpiechu okupowane ziemie, energetycy ratowali przed wywózką w głąb Rzeszy wyposażenia elektrowni. Dla przykładu, pracownicy elektrowni w Zamościu zamieniali skrzynie z urządzeniami na skrzynie z balastem.   *** Koncern Energetyczny ENERGA SA (www.energa.pl) - to największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej. ENERGA aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspierając kulturę, naukę, edukację, sport drużynowy, wyczynowy i młodzieżowy oraz organizacje pozarządowe i charytatywne. Poprzez te działania Koncern wspiera budowanie pozytywnego klimatu społecznego, który wyzwala dobrą energię do pracy i współpracy.