Wiadomości branżowe

Czerwone Gitary nie tylko dla starszej młodzieży

15 października 2006, niedziela, godz. 18.00 (wstęp od godz. 17.00)„Już za rok matura”, świąteczny „Dzień jeden w roku” czy kwiaty we włosach, które „potargał wiatr” – czy żyje w Polsce choć jeden człowiek, który nie zna tych piosenek? 15 października Czerwone Gitary zagrają w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa. Po wakacyjnej przerwie rusza na nowo cykl koncertów z łezką w oku, czyli „Wieczór Absolwenta”Mówi się o nich: polscy Beatlesi. Czerwone Gitary – dziś już zespół kultowy – założyli Henryk Zomerski i Jerzy Kossela czterdzieści jeden lat temu, 3 stycznia 1965 roku. Do pierwszego składu należeli: Bernard Dornowski, Jerzy Skrzypczyk oraz Krzysztof Klenczon. Z końcem ’65 roku miejsce Zomerskiego zajął Seweryn Krajewski, kolejna po Klenczonie wielka osobowość grupy.Największe sukcesy zespół odnosił na początku działalności, przez pierwsze pięć lat. Płyty rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. „To właśnie my” kupiło 160 tysięcy osób. To był jednak tylko

15 października 2006, niedziela, godz. 18.00 (wstęp od godz. 17.00)

?Już za rok matura?, świąteczny ?Dzień jeden w roku? czy kwiaty we włosach, które ?potargał wiatr? ? czy żyje w Polsce choć jeden człowiek, który nie zna tych piosenek? 15 października Czerwone Gitary zagrają w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa. Po wakacyjnej przerwie rusza na nowo cykl koncertów z łezką w oku, czyli ?Wieczór Absolwenta?

Mówi się o nich: polscy Beatlesi. Czerwone Gitary ? dziś już zespół kultowy ? założyli Henryk Zomerski i Jerzy Kossela czterdzieści jeden lat temu, 3 stycznia 1965 roku. Do pierwszego składu należeli: Bernard Dornowski, Jerzy Skrzypczyk oraz Krzysztof Klenczon. Z końcem ?65 roku miejsce Zomerskiego zajął Seweryn Krajewski, kolejna po Klenczonie wielka osobowość grupy.

Największe sukcesy zespół odnosił na początku działalności, przez pierwsze pięć lat. Płyty rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. ?To właśnie my? kupiło 160 tysięcy osób. To był jednak tylko początek, bo drugą płytę nabyło niemal ćwierć miliona ludzi. Popularność wśród słuchaczy przynosiła im nie tylko nagrody na festiwalach w Polsce, ale i trofeum Midem w Cannes w 1969 roku.

W latach osiemdziesiątych zespół koncertował nade wszystko poza granicami kraju, w NRD, Związku Radzieckim, ale i w Stanach Zjednoczonych. W następnym dziesięcioleciu powrócił na polskie sceny. Z okazji czterdziestolecia grupa wydała płytę ?Czerwone gitary OK.?.

Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej KWADRATOWA mieści się w budynku Studenckiego Centrum PG ?Bratniak?, zawdzięczającym nazwę organizacji ?Bratnia Pomoc ? Zrzeszenie Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej?, która znalazła tu siedzibę po roku 1945. Dziś zgodnie z tradycją w ?Bratniaku? rezyduje wiele organizacji studenckich przyjaznych studentom, z Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej na czele.

Od końca lat pięćdziesiątych XX wieku zaczęto stosować dla funkcjonującego w ?Bratniaku? klubu nazwę Kwadratowa. Sztandarowymi imprezami politechnicznymi były zapoczątkowane w 1965 roku Ogólnopolski Przegląd Studenckich Zespołów Jazzowych oraz

Ogólnopolski Przegląd Studenckich Teatrów Uczelni Technicznych, funkcjonujący pod nazwą ?Przetarg?. Na początku lat siedemdziesiątych powstał w KWADRATOWEJ zespół jazzowy Decathlon Dixieland Jazz Band, dziś znany Detko Band.

Przed koncertem Przyjaciele Politechniki ? wspierający samą KWADRATOWĄ, jak i uczelni ? obdarowani zostaną Kartami VIP-a, uprawniającymi do wolnego wstępu na wszystkie klubowe imprezy.

Wstęp na koncert: mają wyłącznie osoby pełnoletnie. Te, które okażą legitymację studencką lub Kartę euro26 uprawnione są do nabycia biletu w cenie ulgowej. Na gości legitymujących się dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość czekają tzw. bilety normalne.

Bilety: 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) ? w przedsprzedaży w klubie 25 zł i 35 zł w dniu koncertu.

Miejsce: Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej KWADRATOWA, ul. Siedlicka 4 w Gdańsku Wrzeszczu

Kontakt: Maciej Ogrodnik z KWADRATOWEJ, tel. 0604/123 699 lub [email protected]

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Rewolucja w Komunikacji III

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy