Wiadomości branżowe

3M Poland w gronie najlepszych

3M Poland w gronie najlepszych
Podczas uroczystej gali „Perły Polskiej Gospodarki” w Teatrze Wielkim w Warszawie przyznano statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych w Polsce. Tytuł Perły Dużej otrzymała obchodząca w tym roku swoje 20 – lecie na polskim rynku firma 3M Poland. Od 9 lat magazyn ekonomiczny Polish Market we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk analizuje wyniki największych podmiotów gospodarczych działających w Polsce. Co roku spośród 2000 firm statuetkami i certyfikatami nagradzane są najbardziej efektywne i dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa. O miejscu w rankingu decyduje nie tylko sam przychód ale również rentowność sprzedaży, stopa zwrotu z aktywów oraz kapitału własnego, wydajność pracy i wskaźnik ogólnego zadłużenia.Wśród laureatów tegorocznej IX edycji rankingu znalazła się firma 3M Poland – krajowa filia amerykańskiego  giganta od innowacji. 3M Poland została nagrodzona w kategorii Perła Duża, która obejmuje firmy z przychodem za całokształt działalności gospodarczej w okresie roku  wysokości co najmniej 100 milionów złotych. Statuetkę  odebrał Xavier Douellou, Dyrektor

Podczas uroczystej gali „Perły Polskiej Gospodarki” w Teatrze Wielkim w Warszawie przyznano statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych w Polsce. Tytuł Perły Dużej otrzymała obchodząca w tym roku swoje 20 – lecie na polskim rynku firma 3M Poland.

Od 9 lat magazyn ekonomiczny Polish Market we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk analizuje wyniki największych podmiotów gospodarczych działających w Polsce. Co roku spośród 2000 firm statuetkami i certyfikatami nagradzane są najbardziej efektywne i dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa. O miejscu w rankingu decyduje nie tylko sam przychód ale również rentowność sprzedaży, stopa zwrotu z aktywów oraz kapitału własnego, wydajność pracy i wskaźnik ogólnego zadłużenia.

Wśród laureatów tegorocznej IX edycji rankingu znalazła się firma 3M Poland – krajowa filia amerykańskiego  giganta od innowacji. 3M Poland została nagrodzona w kategorii Perła Duża, która obejmuje firmy z przychodem za całokształt działalności gospodarczej w okresie roku  wysokości co najmniej 100 milionów złotych. Statuetkę  odebrał Xavier Douellou, Dyrektor Generalny 3M w Polsce.

- W tym roku 3M obchodzi swoje dwudziestolecie na polskim rynku dlatego jest to dla nas szczególnie ważne wyróżnienie i ogromna satysfakcja.  – mówi Xavier Douellou – Przez dwie dekady zainwestowaliśmy w Polsce ponad 350 mln dolarów. Dziś zatrudniamy 1600 pracowników i mamy aż 9 zakładów. Tylko w tym roku otworzyliśmy dwie nowe fabryki we Wrocławiu i zainwestujemy w Polsce kolejne 83 miliony dolarów. Działania w Polsce traktujemy jako inwestycje w sukces, dlatego naszą ambicją jest, aby Polska stała się dla 3M kluczowym rynkiem, z którego pochodzić będzie 70 % produktów eksportowanych do państw w Europie Środkowo-Wschodniej.

W najbliższych latach firma planuje  rozwój R&D oraz dalsze innowacyjne projekty, które powstaną we wrocławskich laboratoriach. 3M inwestujemy również m.in. w rozwój działów i produktów w ramach  Sektora Produktów Energii Odnawialnej oraz produktów do filtracji. Coraz większe grono odbiorców nie tylko w Polsce ale i na całym świecie znajdują produkty medyczne wykorzystujące najnowocześniejsze technologie 3M jak np. przylepce chirurgiczne z klejem silikonowym tzw. klejem repozycjonowania, elektroniczny stetoskop Littmann® czy też skaner wewnątrzustny Lava®. Siłą  3M są bowiem technologie i kultura firmy. Ciągła współpraca  i efektywna wymiana informacji wewnątrz 3M we wszystkich oddziałach na  świecie dają bardzo dobre perspektywy na przyszłość.

A to już wiesz?  Sklep Broń.pl wdrożył PayBACK

Ranking magazynu Polish Market i Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN uważany jest za najbardziej obiektywny barometr polskiej gospodarki. Honorowymi patronami imprezy są minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.

 

***

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodzi dwudziestolecie istniena na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M Poland posiada obecnie 9 zakładów produkcyjnych oraz zatrudnia ponad 1600 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok.350 mln USD.

3M Poland od 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł „Firmy XX-lecia 1990-2010”  przyznany jej przez Polski Klub Biznesu oraz honorowy tytuł „Business Superbrand Polska2010”.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu –  dzięki  którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej ponad 26,7 mld USD, 3M zatrudnia 80 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.

Więcej informacji: www.3m.com.

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy