miss internet – Strona 98 – Aktualności i wiadomości prasowe: uroda, moda, wnętrza

Jury polskich nagród MIXX oceniło i nagrodziło najlepsze przykłady cyfrowego i interaktywnego marketingu. W gronie wyróżnionych znalazła się reklama Mojej Karty ING, zamieszczona na popularnym portalu nasza-klasa.pl. Reklama ING Banku Śląskiego otrzymała jedną spośród trzech nominacji w kategorii "Bezpośredni odzew(reakcja)", przyznawanej za wyreżyserowanie odpowiedniej reakcji wśród konsumentów. Nowatorska reklama Mojej Karty polegała na pokazaniu użytkownikom portalu ich własnego zdjęcia profilowego umieszczonego na wzorze karty płatniczej. Założeniem polskich nagród MIXX jest wyróżnianie kampanii, które zaskakują formą i łączą kreatywność z efektywnością. Wszystkie osiągnięcia ocenia jury w skład którego wchodzą marketingowcy, specjaliści domów mediowych i agencji interaktywnych oraz członkowie Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Moja Karta ING (karta debetowa) to oferta dla wszystkich, którzy chcą, aby ich karta była wyjątkowa i niepowtarzalna. Przygotowując własny wizerunek karty, Klient ma do dyspozycji cały awers, na którym oprócz obrazka znajdzie się wyłącznie logo organizacji płatniczej oraz dane identyfikacyjne karty i jej właściciela. Wszystkie inne elementy zostały zamieszczone na rewersie karty. Tworząc kartę Klient może skorzystać z przygotowanej galerii gotowych wzorów lub wybierać dowolne zdjęcie z własnej kolekcji, ustalając jego kształt, format i położenie. Aby zaprojektować swoją niepowtarzalną kartę wystarczy wejść na stronę www.mojakarta.ingbank.pl .

Przez trzy kolejne dni, między 2 a 4 kwietnia 2009 r., już po raz dwunasty odbywać się będą w Łodzi Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO. Targi FVF to jedno z najbardziej liczących się, nie tylko w Polsce, ale i w Europie wydarzeń branżowych. Tym razem uzupełnione konkursem dla grafików - konkursem na plakat FVF 2009. Starając się nadążyć za zachodzącymi zmianami, gospodarze targów stale rozwijają swoją ofertę. Obok dotychczasowego zakresu tematycznego obejmującego m.in.: sprzęt i akcesoria fotograficzne, video i filmowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu, w przyszłym roku pojawi się nowość, mianowicie mobilne urządzenia multimedialne. Zainteresowani rozwojem telewizji interaktywnej oraz internetowej również znajdą dla siebie wiele ciekawych rozwiązań. Jak co roku targi są doskonałą okazją do organizacji szeregu warsztatów i wystaw związanych przede wszystkim z fotografią i cyfrową obróbką obrazu. W celu zachęcenia do współpracy osób profesjonalnie zajmujących się grafiką użytkową organizatorzy planują przeprowadzenie, w okresie poprzedzającym imprezę, konkursu na projekt plakatu targów FILM VIDEO FOTO 2009. Wyniki konkursu mają być znane w drugiej połowie lutego 2009, a w składzie jury zasiądą wybitni specjaliści w dziedzinie grafiki reprezentujący wiodące wyższe szkoły artystyczne - prof. Stanisław Iwański (ASP Łódź), prof. Krzysztof Tyczkowski (WSSiP Łódź), Dawid Korzekwa (STGU, ASP Katowice), a także Wojciech Tkaczyński (fotograf, wykładowca PWSFTviT w Łodzi) oraz Izabela Wit (grafik, MTŁ). W gronie sponsorów konkursu znalazły się firmy: EIZO, Wacom, KSK Dystrybucja, Świat Obrazu. Patroni medialni to kwartalnik 2+3D, miesięcznik Computer Arts oraz portal Digart. Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej wsparło konkurs opieką merytoryczną. Dokładne informacje o XII edycji targów FILM VIDEO FOTO oraz o konkursie (regulamin, kartę zgłoszenia oraz brief) można znaleźć na stronie www.mtl.lodz.pl/fvf.

Pikeo.pl – wyraź siebie w Internecie!Wirtualna Polska uruchomiła serwis Pikeo.pl – fotograficzną platformę społecznościową, na której można zamieszczać i przechowywać zdjęcia, udostępniać je innym użytkownikom Sieci oraz tworzyć fotograficzne mapy Polski, Europy, świata.„Serwis Pikeo.pl to kolejna odsłona Pikeo na świecie, po wersji francuskiej, angielskiej, hiszpańskiej oraz chińskiej. – mówi Aleksandra Ciechomska-Smereczyńska, Dyrektor Pionu Business Development Wirtualnej Polski – Jest to jednocześnie pierwszy z wdrażanych obecnie przez WP projektów realizowanych we współpracy z France Telecom Group. Mamy nadzieję, że synergia w Grupie FT przysporzy polskim użytkownikom wielu nowych, interesujących rozwiązań, które cieszą się popularnością na świecie.”Unikalną funkcjonalnością, wyróżniającą serwis Pikeo.pl na rynku, jest możliwość przesyłania zdjęć wprost z komórki użytkownika na jego profil w Pikeo.pl – wszystko poprzez aplikację ShoZu, którą wystarczy zainstalować na swoim telefonie komórkowym. Inne kluczowe użyteczności to: geotagowanie zdjęć na mapie świata, czyli wskazywanie swej aktywności fotograficznej według położenia geograficznego oraz przesyłanie fotoalbumów lub wybranych fotografii przyjaciołom i znajomym wprost na ich telefony komórkowe.Wkrótce pojawi się opcja zamawiania zdjęć drukowanych ze źródeł Pikeo.„Serwis ma z założenia skupiać wszystkich miłośników fotografii, profesjonalistów i amatorów, osoby, które uwieczniają na zdjęciach ważne dla siebie chwile, piękno przyrody, fotografują miejsca, które odwiedzają i rzeczy, które są dla nich interesujące. – mówi Przemysław Kazanowski z Wirtualnej Polski, kierownik projektu Pikeo.pl – Wierzymy, że dzięki użytkownikom szybko powstaną fotograficzne mapy Polski oraz świata i że wokół Pikeo.pl skupi się wielka społeczność internautów kochających fotografowanie.” Dodawanie i zarządzanie zdjęciami jest bardzo proste. Wystarczy założyć profil w serwisie i zalogować do Pikeo.pl. Profil oraz wszystkie zdjęcia dodawane do Pikeo można dowolnie edytować; użytkownik ma możliwość stworzenia swojego awatara, decyduje o tym, czy na jego adres e-mail będą przychodziły informacje o dodanych do galerii komentarzach, tagach, itp., tworzy albumy zdjęć i pokazy slajdów. Poszczególne zdjęcia lub całe albumy internauta może udostępnić tylko ograniczonej grupie przyjaciół i członków rodziny lub też wszystkim użytkownikom Pikeo.„Jeśli chcemy pochwalić się galerią fotografii osobom, które nie są użytkownikami Pikeo, możemy to zrobić na kilka sposobów – wyjaśnia Katarzyna Godycka, specjalista ds. projektów w Wirtualnej Polsce – Możemy wysłać im link do całej naszej strony na Pikeo, do konkretnego zdjęcia bądź albumu oraz zaprosić znajomych spoza Pikeo, importując kontakty z zewnętrznych klientów pocztowych, jak: Gmail, Yahoo, Hotmail, a niebawem także z poczty WP. Mamy też możliwość wysłania linku do zdjęć wprost na ich telefon komórkowy lub adres e-mail. Warunek jest jeden, album musi być publiczny. Ograniczenia tego nie ma, kiedy chwalimy się innym użytkownikom Pikeo, zwłaszcza naszym znajomym.”W serwisie istnieją trzy rodzaje albumów: typowe, współtworzone (wraz z innymi użytkownikami Pikeo) oraz inteligentne. Przy albumach inteligentnych istotną rolę odgrywają tagi (tag, czyli słowo kluczowe, to fragment tekstu, który zawiera minimalny opis zdjęcia i jest powiązany z jedną z trzech kluczowych kategorii: kto? gdzie? co?). Gdy tworzony jest inteligentny album, wystarczy kliknąć na któryś z istniejących już tagów, by zdjęcia automatycznie trafiały do określonych tagami kategorii, np. „dom”, „Egipt”, „moto”, „wiosna”, itp. Autorzy zdjęć mogą umieszczać je na mapach: Polski, Europy, świata. Dzięki tej opcji oraz stworzeniu nowego taga w kategorii: gdzie? każdą fotografię da się od razu skojarzyć z miejscem, w którym została zrobiona (tzw. geo-tagowanie).Wiele opcji serwisu ma charakter typowo społecznościowy. Do najważniejszych należą: dołączanie do profilu galerii zdjęć innych użytkowników, współtworzenie albumów fotografii, komentowanie i tagowanie zdjęć znajomych, tworzenie list kontaktów oraz grup zainteresowań, czyli grup osób skupionych wokół określonego, ulubionego przez użytkownika tematu, wysyłanie zaproszeń do serwisu.Pikeo to serwis nieodpłatny. Oferuje użytkownikom 1 GB miejsca na zdjęcia. Osoby, które zarejestrowały się w angielskojęzycznej wersji Pikeo mogą bez problemu przejść do serwisu w wersji polskiej. Wystarczy w profilu wybrać język polski jako język preferowany. Pikeo.pl

Chór Politechniki Gdańskiej zdobył najwyższe laury podczas XI Łódzkiego Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis. W konkursie uczestniczyło 28 zespołów z całej Polski. Festiwal odbywał się w dniach 15–16 listopada 2008 w Łódzkim Domu Kultury. Zadaniem uczestniczących w festiwalu chórów było przedstawienie piętnastominutowego programu.– Chór Politechniki Gdańskiej prezentował muzykę współczesną, w tym utwór łódzkiego kompozytora Sławomira Kaczorowskiego „Benedictus”. Po przesłuchaniu kompozytor tego dzieła podszedł do chórzystów i przekazał im słowa uznania – opowiada dr Mariusz Mróz, dyrygent politechnicznego chóru. – Gratulacje i nagrodę chór odebrał z rąk profesora Józefa Świrda, muzyka z Akademii Muzycznej w Katowicach. To dla nas wielki zaszczyt, gdyż profesor Świder jest ogromnym autorytetem w środowisku muzycznym. Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis odbywa się co roku, zawsze w Łodzi. Towarzyszy mu gorąca atmosfera, spontaniczne reakcje publiczności, radość chórzystów i dyrygentów.  

Każdy kto zabezpieczył dom alarmem najlepiej wie, jak często syrena stawia w środku nocy na nogi pół osiedla – bez przyczyny. Jak to zrobić, żeby alarm wył wtedy, kiedy rzeczywiście dochodzi do włamania i milczał, gdy trzeba. Nowoczesne Laboratorium Systemów Alarmowych  powstało na Politechnice Gdańskiej, służyć będzie studentom. Uroczyste otwarcie nowej pracowni odbędzie się 18 listopada, we wtorek, o godz. 11.00 w sali E-32 Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Systemy zabezpieczeń to dziedzina, która w ostatnich latach bardzo się rozwinęła, korzysta z najnowszych technologii, m.in. czujników czy mikroprocesorów. W nowym uczelnianym laboratorium przyszli inżynierowie rozwijać będą zdolności manualne. Dziś rzadkością jest, aby studenci własnoręcznie tworzyli zaawansowane systemy zabezpieczeń. – Uruchomienie laboratorium pozwoliło na wprowadzenie do programu nauczania nowego przedmiotu: Elektronicznych systemów zabezpieczeń – mówi dr hab. Leon Swędrowski, prof. nadzw. PG, Kierownik Katedry Metrologii i Systemów Informacyjnych Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG. Formalnie zajęcia dotyczące elektronicznych systemów zabezpieczeń znajdą się w programach nauczania dopiero od przyszłego roku akademickiego. Laboratorium jednak będzie pracowało. Uczyć się w nim będą studenci wyższych roczników wydziału EiA.– Dla studentów, którzy nie będą mieli możliwości uczestnictwa w zajęciach w ramach studiów, zorganizowaliśmy kursy dedykowane systemom alarmowym i zabezpieczeniowym. Zgłosiło się bardzo wielu chętnych. Szkolenia ruszają w przyszłym tygodniu. Laboratorium będzie oblegane – dodaje dr Leon Swędrowski. Laboratorium ufundowała je firma Satel, producent inteligentnych systemów alarmowych.  Uroczyste otwarcie Laboratorium Systemów Alarmowych: 18 listopada, wtorek, godz. 11.00, sala E-32 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Cokupić.pl – serwis należący do Grupy Allegro – w okresie przedświątecznych zakupów nie tylko pomoże w decyzjach zakupowych, ale jako jedyny serwis w Polsce zapłaci użytkownikom za opinie. Serwis cokupić.pl od kilku miesięcy z powodzeniem pomaga swoim Użytkownikom w dokonywaniu właściwych wyborów przed jakimi stają, ilekroć decydują się na zakup nowego aparatu fotograficznego, markowych perfum czy ciekawej lektury na zimowe wieczory. Oprócz opinii o produktach, które stanowią główną część serwisu, internauci mogą dyskutować między sobą o własnych doświadczeniach z konkretnymi urządzeniami, akcesoriami; mają możliwość wymiany poglądów na temat przeczytanych książek, obejrzanych filmów. Mogą się również łączyć w grupy tematyczne skupione wokół konkretnej marki, produktu lub całej jego linii. Dzięki temu cokupić.pl, z dnia na dzień, staje się kompendium wiedzy na temat dostępnych na rynku produktów oraz ich producentów. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, cokupić.pl przygotowuje nową kampanię reklamową. Już w listopadzie zachęcać będzie kupujących do dzielenia się swoimi opiniami na temat setek tysięcy produktów, które mogą okazać się doskonałym pomysłem na świąteczny prezent. Każdemu zależy, by podarunek nie tylko trafił w gusta obdarowanego, ale także zachwycił go niepowtarzalnym designem, wysoką jakością. Serwis podąża za rozmaitymi nowinkami technologicznymi i każdego dnia publikuje najnowsze trendy zakupowe. Dzięki testom i recenzjom, Użytkownik poszerza swoją wiedzę o profesjonalne opinie ekspertów. Cokupić.pl pragnie docenić Użytkowników przyczyniających się do rozbudowy opiniotwórczej społeczności. Dlatego w połowie listopada wystartuje z promocyjną akcją „Weź kasę za opinie”, w której zapłaci 20 groszy za każdą wyczerpującą, rzetelnie i starannie napisaną opinię. Portal aspiruje do miana najlepiej zorganizowanej platformy dla kupujących, od której każdy będzie rozpoczynał planowanie przyszłych zakupów. Akcja, ma na celu zaktywizowanie Użytkowników do lepszego, bardziej wydajnego opiniowania. Wartość serwisu jako kompetentnego i wyczerpującego źródła informacji zależy wyłącznie od jego opiniotwórczej społeczności.

Giełdowy touroperator, ze względu na wielkość oferty, przygotował dla swoich Klientów aż dwa odrębne katalogi na sezon letni 2009 roku. Ukażą się one w połowie listopada. Nowością w ofercie, są Cyklady, Sardynia i czartery jachtów na Morzu Śródziemnym. Rainbow Tours proponuje swoim klientom nowatorskie podejście do wakacji, czyli program Fly & Drive. Jeden katalog zawiera propozycję wyjazdów egzotycznych i dalekich, drugi z kolei obejmuje wycieczki do krajów Europy. - Program Fly & Drive to propozycja dla turystów niezależnych, nastawionych na samodzielny wypoczynek. Klient, będąc jeszcze w Polsce, określa własny plan podróży. Biuro rezerwuje mu hotele według indywidualnej trasy i zamawia samochód, który czeka na niego już na lotnisku. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nasi najbardziej wymagający Klienci oszczędzają na czasie. Mogą oni samodzielnie przemierzać wybrane zakątki Europy w komfortowych warunkach – mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours. W ofercie touroperatora turyści znajdą również inną  nowość - rejsy po Morzu Śródziemnym. Adriatyckie wybrzeże Chorwacji, egejskie wybrzeże Turcji czy Grecja to odpowiednie miejsca na nietypowy wypoczynek na morzu. Klienci mają do dyspozycji rejsy jachtem bądź statkiem wycieczkowym. Nowością w ofercie są także takie zakątki jak Cyklady czy Sardynia oraz nowe programy zwiedzania i wypoczynku. Zgodnie z życzeniami Klientów Rainbow Tours wprowadziło kolejne programy lotniczych wycieczek objazdowych, połączonych z wypoczynkiem. Należy do nich między innymi podróż po hiszpańskich winnicach  „Szlakiem konesera”, oraz „Katalonia i flamenco”, wycieczka połączona z dwudniowym kursem tańca. ***Rainbow Tours S.A. działa na rynku usług turystycznych od 1990 roku i jest jednym z największych polskich touroperatorów. Od października 2007 spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa kapitałowa Rainbow Tours, w której skład wchodzą m.in. portale turystyczne, ponad 40 biur podróży na terenie kraju oraz spółka na Ukrainie, planuje w 2008 roku osiągnąć sprzedaż brutto w wysokości 300 mln zł.  

Czołowy dostawca płatności elektronicznych – Platnosci.pl ogłosił właśnie pierwszą edycję konkursu adresowanego do płacących w Internecie. Klienci sklepów oraz serwisów internetowych biorących udział w akcji, mają szansę otrzymania bardzo atrakcyjnych nagród. Co więcej, ich wyboru dokonują samodzielnie. Konkurs ma zachęcić do używania elektronicznych kanałów płatności. Adresowany jest do osób korzystających z usług Platnosci.pl na stronach Partnerów akcji. Poprzez konkurs pokazujemy Internautom jak proste, szybkie i bezpieczne jest regulowanie należności z wykorzystaniem elektronicznych instrumentów płatniczych obsługiwanych przez nasz serwis – mówi Marcin Jabłoński, dyrektor PayU S.A., właściciela systemu Platnosci.pl. - Karta lub ePrzelew to najwygodniejsze metody zapłaty za zakupy w Internecie. Teraz przy okazji, dajemy naszym Klientom możliwość wygrania atrakcyjnych nagród i to w wyjątkowej formule. Wygrywający sami wybiorą sobie nagrodę z bardzo bogatego katalogu programu Payback - dodaje. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zapłacić kartą płatniczą, ePrzelewem lub przelewem tradycyjnym na stronie Partnera konkursu. Po zrealizowanej transakcji, Klient otrzyma drogą mailową unikalny kod. Należy przesłać go przez formularz konkursowy na stronie Platnosci.pl lub wysłać na specjalny numer sms-em. Jeśli okażemy się szczęśliwcami system wylosuje nasz numer i zostaniemy o tym poinformowani telefonicznie. Odpowiadając na proste pytanie dotyczące serwisu Platnosci.pl, wygrywamy nagrodę. Platnosci.pl zaoferowały swym Klientom niecodzienny i atrakcyjny sposób jej wyboru. Wygrywający otrzymują punkty programu lojalnościowego PayBACK i wymieniają je na dowolne nagrody wybrane przez siebie. Korzystają przy tym z szerokiej oferty katalogowej programu. Nagrody w konkursie: I.          Nagroda główna: 100 000 punktów PayBACKII.        Nagroda tygodnia: 15 000 punktów PayBACKIII.       Codziennie do wygrania: 1 500 punktów PayBACK Każdy ze zwycięzców otrzyma dodatkowo bon w wysokości 50 zł do wykorzystania na zakupy w sklepach Bata. Oprócz tego nagroda główna i cztery nagrody tygodniowe premiowane będą oprogramowaniem Kaspersky. Partnerami konkursu są czołowe polskie sklepy i serwisy internetowe współpracujące z Platnosci.pl: nasza-klasa.pl, Empik.com, Helion.pl, Benefia24.pl, Kaspersky.pl, onepress.pl, Bata.pl, home.pl, Militaria.pl czy otoMoto.pl. Pełna lista Partnerów oraz szczegóły dostępne są na stronie http://konkurs.platnosci.pl/ Konkurs "Płatności z Nagrodami" potrwa do 10 grudnia 2008 r.   ***   Platnosci.pl - podmiot o statusie Agenta Rozliczeniowego, nadzorowany przez NBP – to lider na rynku dostawców płatności elektronicznych. Jego usługi kierowane są do wszystkich podmiotów e-commerce działających w Polsce. Dzięki unikalnym rozwiązaniom technologicznym pozwalają na bezpieczną, szybką i wygodną płatność online za towary i usługi dostępne w Internecie, a co za tym idzie przekładają się na postrzeganie wizerunku miejsca w którym dokonuje się zapłaty jako przyjaznego i dającego komfort zakupów.  

Za zasługi w popularyzacji wiedzy fizycznej medalem im. Ignacego Adamczewskiego, uhonorowany zostanie prof. Andrzej Januszajtis, pierwszy dziekan Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG, nauczyciel akademicki, pasjonat i znawca historii Gdańska. Wyróżnienie przyznało Polskie Towarzystwo Fizyczne. Uroczystość odbędzie w 63 rocznicę wygłoszenia pierwszego wykładu w powojennej historii Politechniki Gdańskiej, właśnie przez prof. Ignacego Adamczewskiego. Zapraszamy: 15 listopada, sobota, godz. 12.00, Audytorium Maximum w Gmachu Głównym PG. Patron medalu – prof. Ignacy Adamczewski (1907–2000) – to światowej sławy fizyk, autorytet z zakresu badań nad jonizacją i przewodnictwem elektrycznym cieczy dielektrycznych (nie przewodzących prądu). Twórca gdańskiej szkoły ciekłych dielektryków. Autor podręczników fizyki klasycznej i współczesnej, prace z zakresu fizyki jądrowej, a zwłaszcza detekcji i dozymetrii promieniowania. To właśnie prof. Adamczewski wygłosił pierwszy wykład w powojennych dziejach Politechniki Gdańskiej. Dziś medal jego imienia przyznawany jest osobom, których działalność w znaczący sposób przyczyniła się do promowania fizyki w ludzkiej świadomości. Kandydatury zgłaszają członkowie gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Prof. Andrzej Januszajtis, przez wiele lat zasiadający w szeregach członków towarzystwa, uznany został za jednego z najbardziej zasłużonych i aktywnych działaczy. – Profesor Januszajtis jest osobą najgodniejszą do otrzymania tego medalu. Długo nie będzie osoby, która z takim zaangażowaniem wewnętrznym promowałaby fizykę i inne nauki techniczne. To nauczyciel niepowtarzalny i osoba, którą bez wahania można określić mianem człowieka renesansu – opowiada dr Bolesław Augustyniak, przewodniczący Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego, adiunkt w Katedrze Fizyki Ciała Stałego na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG.  – Jest on jednym z najbardziej znanych popularyzatorów fizyki na Wybrzeżu. Przez wiele lat prowadził wykłady i pogadanek z fizyki na Politechnice Gdańskiej w ramach otwartych wykładów PTF, w radiu i Telewizji Polskiej. Szczególnie znane są jego wykłady z cyklu Politechniki Telewizyjnej oraz Telewizyjnych Kursów Przygotowawczych z Fizyki. Profesor jest też autorem ważnych podręczników „Fizyka dla Politechniki” oraz „Fizyka Molekularna”. Był przewodniczącym Okresowej Komisji Olimpiad Fizycznych. Podczas uroczystości wręczenia medalu, laureat wygłosi wykład popularno-naukowy z dziedziny fizyki. Natomiast wykład „Synchrotron – nowy wymiar polskiej nauki” wyłożony 63 lata temu przez prof. Ignacego Adamczewskiego, przypomni dr hab. Edward Gorlich z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tradycyjnie w rocznicę wygłoszenia przez prof. Ignacego Adamczewskiego pierwszego wykładu w powojennej historii Politechniki Gdańskiej, absolwenci Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG otrzymają dyplomy ukończenia studiów. Przed uroczystością, o godz. 10.00 przewidziano złożenie kwiatów na grobie prof. Ignacego Adamczewskiego (Cmentarz Srebrzysko). Plan dnia godz. 10.00, Cmentarz Srebrzysko złożenie kwiatów na grobie prof. Ignacego Adamczewskiego godz. 12.00, Audytorium Maximum Politechniki Gdańskiej otwarcie uroczystości wystąpienie prof. Henryka Krawczyka, rektora PG wykład popularno-naukowy z dziedziny fizyki, doc. dr inż. Andrzej Januszajtis wręczenie medalu wręczanie dyplomów ukończenia studiów wykład inauguracyjny „Synchrotron – nowy wymiar polskiej nauki”, dr hab. Edward Gorlich z Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończenie uroczystości  

To naprawdę proste! Wystarczy w przeglądarkę wpisać www.rossnet.pl/okazje i po kilku kliknięciach mamy szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Jeśli chcesz spełnić marzenia Twojego dziecka i zabrać je w niezapomnianą podróż do domu Świętego Mikołaja w Rovaniemi w Laponii, spróbuj szczęścia w listopadowym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań dotyczących Świętego Mikołaja. Na zwycięzcę czekają nie lada atrakcje – wylot na jeden, ale długi dzień do Laponii, przejażdżka zaprzęgiem reniferów i psów husky, spotkanie z najprawdziwszym lapońskim szamanem czy zimowe safari na śnieżnych skuterach. Święty Mikołaj oprowadzi po swojej wiosce i pokaże jak działa jego poczta. Do wygrania są trzy takie wycieczki dla dziecka i jego opiekuna. Jedno jest pewne - szczęściarze, którzy wygrają tę podróż będą mieli co wspominać! W grudniu na rossnet.pl czeka na Was kolejny konkurs – tym razem fotograficzny. Zrób ciekawe, niekonwencjonalne rodzinne zdjęcie bożonarodzeniowe. Na autora najciekawszego zdjęcia czekają zimowe ferie dla całej rodziny! Natomiast od połowy listopada i przez cały grudzień na portalu rossnet.pl do wygrania będzie 1000 świątecznych prezentów. Jak je zdobyć? Wystarczy zajrzeć na www.rossnet.pl/okazje. To będzie proste. Przed świętami chcemy też wesprzeć jeden z łódzkich domów dziecka. Na www.rossnet.pl pojawi się w grudniu muzyczna składanka „Roossne kawałki”. Znajdziecie na niej najpiękniejsze piosenki debiutantów, odkrytych i wydanych przez Rossmann. Można ją będzie za darmo ściągnąć na swój komputer w wersji mp3, będziemy jednak bardzo wdzięczni za dobrowolny datek na rzecz domu dziecka. Szczegóły na www.rossnet.pl/pierwszaplyta . Będą też specjalne świąteczne gry dla najmłodszych, poradniki dla dorosłych oraz mnóstwo świątecznych artykułów i prezentów dla wszystkich. rossnet.pl - pierwszy doradczy portal dla kobiet jest zawsze blisko Was. W sklepach Rossmann czekają infokioski, można też oczywiście poserfować w domowym zaciszu. Rossmann jest najchętniej odwiedzanym i najbardziej rozpoznawalnym sklepem drogeryjno-kosmetycznym w Polsce. Decydują o tym dostępność i bliskość sklepów oraz szeroki asortyment produktów. Codziennie zakupu w tej sieci dokonuje 350 000 Polaków. Klienci mogą wybierać spośród ponad 9 500 produktów oferowanych po przystępnych cenach, a podejmując decyzję o zakupie zawsze mogą liczyć na wsparcie i fachową poradę. Rossmann Polska zatrudnia obecnie ponad 6000 osób. Do końca 2008 roku firma planuje otworzyć 330 placówkę.

Młodzi konstruktorzy – w wieku od 10 do 16 lat – budować będą z klocków roboty. Druga w Polsce edycja międzynarodowego turnieju budowy robotów FIRST LEGO League odbędzie się w sobotę, 15 listopada 2008 na Politechnice Gdańskiej. Zwycięzcy gdańskiej edycji już 6 grudnia 2008 wyjadą do Zurichu w Szwajcarii, gdzie w finale będą mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi europejskimi zespołami. W turnieju rywalizować będzie 11 drużyn z Trójmiasta. Zespoły składać się mogą z minimum pięciu, a maksimum dziesięciu członków w wieku od 10 do 16 lat i dorosłego opiekuna. Początek o godz. 12.00 w Audytorium Novum. Zapraszamy! – Dzieci tworzyć będą roboty ze specjalnego zestawu klocków. Zestaw konkursowy FIRST LEGO League składa się z maty, kolekcji kilkuset wyjątkowych klocków LEGO, rzepu 3M Dual Lock oraz płyty CD zawierającej niezbędne informacje potrzebne do założenia planszy konkursowej – opowiada Wojciech Syrocki, z Fundacji Fabryka TALENTÓW, absolwent Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. FIRST LEGO League (FLL) jest turniejem robotów, w którym w atmosferze współzawodnictwa dzieci i młodzież staną przed rozwiązaniem konkretnego zadania przy pomocy zaprojektowanego przez siebie robota. Na turniej FLL składają się dwa elementy. Pierwszym jest zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota w taki sposób, aby wykonał on jak najdokładniej konkretne czynności (przesunięcie klocków z jednego miejsca w inne, przejazd do wyznaczonego punktu itp.), z których każda podlega punktacji. Drugim elementem jest projekt badawczy, którego prezentacja może być prowadzona w konwencji dowolnej – nawet wierszem czy w formie przedstawienia. Tematem tegorocznego projektu jest CLIMATE CONNECTIONS, czyli powiązania klimatyczne.  Zdaniem inicjatorów konkursu FLL jest mikrokosmosem rzeczywistego świata innowacyjnej przedsiębiorczości. – Celem turnieju jest przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań nauką i technologią u dzieci i młodzieży oraz wykrzesanie ducha pracy grupowej za pomocą zabawy. Konkurs jest także wstępem do praktycznego zdobywania wiedzy technicznej i zachętą do studiowania na kierunkach technicznych – mówi Wojciech Syrocki.  Turnieje FLL rozgrywane są od ponad dziesięciu lat na całym świecie. W ubiegłym roku wystartowało w nim 4 tysiące drużyn z całego świata, czyli około 90 tysięcy uczestników. Organizatorem gdańskiej edycji konkursu jest Fundacja Fabryka TALENTÓW. Studenckie Koło Automatyków Politechniki Gdańskiej SKALP już po raz drugi pomaga w organizacji turnieju FLL. Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją objęli Prezydent Miasta Gdańska oraz Rektor Politechniki Gdańskiej. Więcej informacji: www.fabrykatalentow.org Turniej FLL: 15 listopada, godz. 12.00–15.30, Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej, wstęp wolny! Kontakt z organizatorem: Wojciech Syrocki, Fundacja Fabryka TALENTÓW, tel.:0604/078 550   

Kursy samoobrony na Politechnice Gdańskiej - nie tylko dla studentów naszej uczelni - już po raz szósty organizuje Akademicki Klub Taekwondo „Udar". Pierwsze zajęcia odbędą się w najbliższą niedzielę, 16 listopada, o godz. 12.00. Szkolenia są bezpłatne, wystarczy wyposażyć się w wygodny strój sportowy. Zapraszamy! Udział w kursach zadeklarowało już ponad 150 uczestników. Organizatorzy liczą jednak na ponad dwustu kursantów. - Jeśli do 15 listopada nie zdążycie zapisać się na kurs drogą internetową, wypełniając formularz na stronie www.taekwodno.pg.gda.pl, po prostu przyjdźcie na kurs. Zapisy będą możliwe także bezpośrednio przed ćwiczeniami - zachęca absolwent Politechniki Gdańskiej, Piotr Rybka, instruktor Bezpłatnego Adaptacyjnego Kursu Samoobrony.Szkolenia z zakresu samoobrony organizowane przez Akademicki Klub Taekwondo „Udar" cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza studentek. W ubiegłym roku akademickim w politechnicznych kursach samoobrony wzięło udział niemal dwieście osób, 60 proc. z nich to kobiety. - Każdego roku rośnie liczba uczestników, także tych spoza Politechniki Gdańskiej. Fakt ten świadczy z pewnością o zapotrzebowaniu na tego typu zajęcia wśród społeczności studenckiej - twierdzi Piotr Rybka. - Studenci chcą nauczyć się właściwej reakcji na zagrożenia, takie jak napaść czy próba gwałtu. Nowością będzie możliwość trenowania z żywym „napastnikiem". Bez lęku, specjalny strój ochroni symulanta przed bólem.- Dotychczas uczestnicy kursu ćwiczyli techniki samoobrony, „w powietrze", na sprzęcie oraz z partnerem, a więc z wykorzystaniem niewielkiej siły. Zdecydowaliśmy się na napastnika ubranego w specjalną zbroję osłaniającą przed ciosami. Dzięki temu kursanci poczują rzeczywiste zagrożenie ze strony agresora, a tym samym realnie sprawdzą swoje umiejętności samoobrony - mówią Piotr Rybka i Ernest Lachowicz, instruktorzy kursu. Poza zajęciami praktycznymi, kurs obejmuje również część teoretyczną. Policjant z III Komisariatu Policji w Gdańsku Wrzeszczu omówi między innymi prawa osoby poszkodowanej. - W tym roku chęć pomocy wyraził psycholog, który opowiedzieć ma uczestnikom o tym, jak zachować się w trakcie napaści i bezpośrednio po niej. Przede wszystkim jednak zdradzi kursantom jak nie prowokować niebezpiecznych sytuacji i w jaki sposób ich unikać - zapowiada Piotr Rybka. Idea prowadzenia kursów samoobrony na Politechnice Gdańskiej narodziła się sześć lat temu. Inicjatorem był prof. Władysław Koc, ówczesny prorektor ds. kształcenia PG. Zasugerował członkom klubu taekwondo „Udar", organizowanie regularnych szkoleń dla studentów, by uświadomić im, jak radzić sobie w wielkomiejskim środowisku w obliczu niebezpieczeństw. Organizatorem Bezpłatnego Adaptacyjnego Kursu Samoobrony jest Akademicki Klub Taekwondo „Udar". Od sześciu lat w prowadzeniu zajęć pomagają instruktorzy technik i taktyk interwencji Policji ze Złotej Karczmy oraz III Komisariat Policji z Gdańska Wrzeszcza. Pomocą służą także pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PG oraz Samorząd Studentów PG. Zapraszamy: Oficjalne otwarcie kursu z udziałem władz Politechniki Gdańskiej odbędzie się 16 listopada 2008, w niedzielę, o godz. 12.00 w hali Akademickiego Ośrodka Sportu (ul. Zwycięstwa 12, w Gdańsku Wrzeszczu). Ramowy plan kursówZawsze niedziela, godz. 12.00, hala Akademickiego Ośrodka Sportu, ul Zwycięstwa 12, Gdańsk Wrzeszcz - 16 listopada, 23 listopada, 30 listopada, 7 grudnia Kontakt z organizatorem: Piotr Rybka, tel. 0665/658 151

Krzesła Charlesa i Ray Eamesów, najsłynniejszej i najbardziej wpływowej pary w dziedzinie dwudziestowiecznego wzornictwa, podziwiać można na Dziedzińcu Południowym Politechniki Gdańskiej. Podziwiać, bo krzesła eksponowane są jak słynne dzieła sztuki i w istocie je przypominają. Wystawa czynna będzie do 14 listopada, piątek. Zapraszamy, wstęp wolny. Twórczość Charlesa i Ray Eamesów wyróżnia się niezwykłym rozmachem i namacalną wręcz jakością. Ich znane i bardzo nowatorskie projekty należą do klasyki gatunku, a jednocześnie wciąż zachwycają świeżością i pozostają w modzie. Zdaniem znawców można zaryzykować stwierdzenie, że Eamesowie byli najważniejszymi i najsłynniejszymi projektantami XX wieku. Projektowali domy, kręcili filmy, wprowadzali do meblarstwa nowe materiały i technologie, byli pionierami w dziedzinie prezentacji multimedialnych. Ważną część projektów Eamesów stanowią meble. To właśnie one prezentowane są na politechnicznym dziedzińcu. Na wystawie można obejrzeć tylko najważniejsze projekty małżeństwa Eamesów. Wszystkim pracom towarzyszą teksty, oryginalne ilustracje objaśniające unikalne cechy mebli oraz historyczny kontekst, w którym powstały. – Przychylam się do powtarzanego niekiedy w gronie architektów stwierdzenia mówiącego, że znacznie łatwiej jest zaprojektować wieżowiec niż dobre krzesło. Cieszę się, że wystawa znalazła się w pięknym politechnicznym dziedzińcu, którego wnętrze kontrastuje z nowatorskimi eksponatami. Tym bardziej, że wystawa może okazać się krokiem, który zbliży studentów i wszystkich zwiedzających do pięknego, nietypowego wzornictwa – mówi Jan Buczkowski, prodziekan ds. twórczości z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. – Mam nadzieję, że podobne wystawy będą odbywać się na politechnice co roku. Wystawa adresowana jest zarówno do fachowców, czyli między innymi do dekoratorów wnętrz, ale także do nas wszystkich, którzy na co dzień otaczamy się różnego rodzaju przedmiotami użytkowymi. Znawcy twierdzą, że warto stykać się z rozmaitym wzornictwem, wszak poczucie smaku i gust kształtuje się latami.  Zapraszamy! Ekspozycję zatytułowaną „Eames by Vitra” przygotowała firma Vitra oraz Jaga Trendy. Vitra jest jedynym autoryzowanym producentem mebli Eamesów w Europie i na Bliskim Wschodzie. Wystawa czynna będzie od 6 do 14 listopada, dni powszednie 11.00–18.00, sobota 11.00–16.00, niedziela nieczynne. Wstęp wolny. Oficjalne otwarcie wystawy: czwartek, 6 listopada, godz. 18.00, Dziedziniec Południowy Politechniki Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12 w Gdańsku Wrzeszczu.    

Grupa Generali została laureatem prestiżowego Konkursu Komunikacji Marketingowej EFFIE Awards 2008 oceniającego efektywność działań kampanii reklamowej. Uznanie jury konkursu uzyskała reklama Autocasco Generali pt. „Kombajn”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło 3 listopada br. podczas gali zorganizowanej w Teatrze Narodowym w Warszawie. Grupa Generali otrzymała nagrodę w kategorii „Usługi finansowe” za kampanię reklamową promującą innowacyjne rozwiązanie w zakresie likwidacji szkód oraz obsługi klienta w ramach ubezpieczenia Autocasco. Generali jako pierwsza firma na rynku zaoferowała rozwiązanie w procesie likwidacji części szkód komunikacyjnych z Autocasco, które wykorzystuje kartę płatniczą. Nowa forma serwisu ubezpieczeń pozwala klientowi na załatwienie wszelkich formalności związanych ze szkodą komunikacyjną w ciągu jednego, krótkiego spotkania. -„EFFIE Awards to dla przedstawicieli branży marketingowej najważniejsza nagroda i to przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że docenia efektywność kampanii reklamowej, a skuteczność dotarcia do właściwej grupy docelowej oraz wywołanie zamierzonego efektu sprzedażowego jest esencją działań marketingowych. Co równie ważne to nagroda przyznawana przez profesjonalistów branży reklamowej co jest tym bardziej nobilitujące. Docenienie działań promocyjnych Generali przez tak doświadczone jury to ogromna wyróżnienie dla wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt. Bardzo cieszymy się z nagrody. I już dziś zaczynamy pracę nad kolejną kampanią, która - mamy nadzieję - wygra dla nas kolejne Effie.” – powiedziała po otrzymaniu nagrody Monika Oworuszko, Dyrektor Departamentu Marketingu w Grupie Generali Polska. EFFIE to jeden z najważniejszych na świecie konkursów marketingowych. Nagradza efekty rynkowe kampanii reklamowych, a nie jedynie ciekawe pomysły kreatywne. Ze względu na wysokie kryteria merytoryczne stawiane pracom nadsyłanym na konkurs, należy ona do najbardziej prestiżowych nagród w branży komunikacji marketingowej na całym świecie. Kampanie mogące zwyciężyć w EFFIE to takie, w których połączono kilka kluczowych dla marketingu dyscyplin: planowanie strategiczne, badania rynku, planowanie i zakup mediów, kreację i obsługę klienta. Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR uzyskało w 1999 r. licencję na prowadzenie  konkursu EFFIE w naszym kraju. Polska jest obecnie jednym z 38 krajów na świecie, gdzie konkurs jest organizowany. Tegoroczny konkurs patronatem objęli Minister Gospodarki - Waldemar Pawlak oraz Prezydent PKPP Lewiatan - Henryka Bochniarz. Konkurs wspiera merytorycznie również firma Ernst & Young.

Dwie kampanie reklamowe ING Banku Śląskiego, przygotowane przez Agencję Brain, zostały wyróżnione w jednym z najważniejszych konkursów w branży komunikacji marketingowej na świecie. ING Bank Śląski otrzymał Srebrną Effie 2008 w kategorii „usługi finansowe” oraz Brązową Effie 2008 w kategorii „kampanie długofalowe”. ING Bank Śląski, który już kolejny rok z rzędu zostaje laureatem nagrody, otrzymał srebrną Effie za kampanię Otwartego Konta Oszczędnościowego „Lokata jest bez sensu". Było to najwyższe wyróżnienie w tej kategorii w tym roku. Bank również otrzymał brązową Effie za kampanię kredytu hipotecznego „Dojeżdżamy, załatwiamy”.  „Statuetka EFFIE AWARDS należy do najbardziej prestiżowych nagród w branży komunikacji marketingowej na całym świecie. Jest ona przyznawana nie tylko za wysoki poziom pomysłów kreatywnych, ale przede wszystkim za ponadprzeciętne efekty biznesowe, jakie przyniosła reklama. Dlatego cieszymy się, że nasze kampanie zostały po raz kolejny wyróżnione” – powiedział Roman Jędrkowiak, Dyrektor Banku odpowiedzialny za marketing. 4 listopada już po raz dziewiąty rozdano prestiżowe nagrody Effie. Jury oceniło ponad 150 prac w kilku kategoriach (m.in.: artykuły żywnościowe, napoje alkoholowe, leki, usługi finansowe). W sumie w tegorocznej edycji przyznano 37 statuetek: 5 złotych, 13 srebrnych i 19 brązowych. W kategorii „usługi finansowe” oprócz srebrnej Effie dla ING, przyznano jeszcze dwie brązowe statuetki - dla kampanii Generali Group „Kombajn” oraz kampanii „Znani” – Eurobanku. Nagroda Effie przyznawana jest w USA od 1968 roku. Polską edycję od 1999 roku prowadzi Stowarzyszenie Agencji Reklamowych. Członkami jury są przedstawiciele reklamodawców, agencji reklamowych, domów mediowych, niezależni specjaliści oraz reprezentanci firm badawczych i nauki. Polska jest obecnie jednym z 33 krajów, w których organizowany jest konkurs.

Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski po raz pierwszy wspólnie wspierają kampanię UNICEF! W Demokratycznej Republice Konga trwa obecnie największy kryzys humanitarny od czasu II wojny światowej. Co minutę jedno dziecko umiera z powodu głodu i chorób, którym umiemy zapobiegać. Razem z Ambasadorami Dobrej Woli, Panią Małgorzatą Foremniak i Panem Arturem Żmijewskim UNICEF Polska apeluje o pomoc.Kongo mogłoby być rajem na ziemi dzięki żyznym glebom, dobremu klimatowi i widokom zapierającym dech w piersiach. Malownicze zielone wzgórza, a u ich stóp - szmaragdowe jeziora. Tymczasem w ciągu ostatnich lat zginęło tu ponad pięć milionów osób.Dwie wojny, ciągłe pomniejsze konflikty i brak stabilizacji sprawiają, że skala nieszczęść spotykających mieszkańców tego kraju, jest nieporównywalna z jakimkolwiek innym miejscem na świecie. Każdego dnia przybywa nowych ofiar przemocy, głodu i chorób. Zniszczone zostały wioski, targowiska, nie ma szpitali, a rozgrabione szkoły świecą pustkami. Mimo oficjalnego pokoju, nadal tysiące rodzin ucieka przed krwawymi atakami rebeliantów.Najbardziej dramatyczna jest sytuacja dzieci. Co roku umiera pół miliona dzieci poniżej 5 roku życia. Paradoksalnie większość z nich ginie nie w wyniku walk, ale na skutek niedożywienia i chorób, na które znamy lekarstwa. Są tak osłabione, że nie mają szansy wygrać z żadną infekcją. Padają ofiarą malarii, biegunki, gruźlicy, czy odry, które przy braku dostępu do podstawowej opieki medycznej, leków i wykwalifikowanego personelu są zabójcze.Codziennie dzieci stykają się z przemocą, gwałtami i śmiercią co powoduje nieodwracalne zmiany w ich psychice. Są siłą wcielane do wojska lub zmuszane do niewolniczej pracy. Prawie połowa dzieci nie chodzi do szkoły, z czego większość to dziewczynki.UNICEF Polska podjął decyzję o włączeniu się w największą operację pomocy humanitarnej naszej organizacji. 3 listopada rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna, która ma na celu zwrócenie uwagi Polaków na tragedię w Kongo i pozyskanie funduszy na program ratowania życia noworodków i małych dzieci w tym kraju. UNICEF Polska uruchomił specjalny numer SMS - 7245, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na program w Kongo (koszt SMS 2 zł + VAT, kampanię wspierają Era, Heyah, Plus, Sami Swoi, Orange i Play). Numer konta kampanii to: 82 1020 1013 0000 0802 0121 0046. Kampanię  „Na ratunek dzieciom w Kongo” aktywnie wspierają Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski, którzy po raz pierwszy połączyli siły w walce UNICEF o zapewnienie każdemu dziecku godnego życia. Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF nagrali specjalny spot telewizyjny i radiowy, występują także wspólnie w ogłoszeniach prasowych i insertach.                                                                                                      * * *UNICEF od ponad 60 lat walczy o prawa każdego dziecka do zdrowia, edukacji, równości i ochrony. Każdego roku ratuje życie 7 milionów dzieci. Za swoją pracę na rzecz najmłodszych został uhonorowany Nagrodą Nobla. UNICEF jest w całości finansowany z dobrowolnych składek darczyńców. W ostatnich latach dzięki ich wsparciu UNICEF w Polsce sfinansował m.in. trzyletni program szczepień przeciwko odrze w Sierra Leone oraz ośrodki terapeutyczne dla niedożywionych dzieci w Etiopii.

Teraz w każdej z drogerii Rossmann klienci mogą liczyć na fachową i obiektywną poradę ponad 40 ekspertów i wybitnych specjalistów z wielu dziedzin! Multimedialne kioski w drogeriach, domowe zacisze czy biuro – portal doradczy rossnet.pl jest zawsze blisko. Na www.rossnet.pl internautki znajdą setki artykułów i porad z wielu dziedzin: od urody, pielęgnacji, higieny, przez zdrowie, wychowanie dzieci, dom i ogród, na podróżach i rozrywce kończąc. Zespół redakcyjny tworzą profesjonalni dziennikarze od lat zajmujący się tematyką Health & Beauty. Wspiera ich ponad 40 ekspertów, m.in.: kosmetolog, wizażysta, stylista, psycholog, prawnik, lekarze różnych specjalności a nawet…wróżka. Każdemu z nich, przez 24 godziny na dobę można zadawać najtrudniejsze nawet pytania. Portal to także rozrywka na najwyższym poziomie. Muzyka, multimedia, humor. Ponadto na www.rossnet.pl/okazje/ czeka mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Każdego dnia rossnet.pl wzbogaca się o kolejne reportaże, felietony, wywiady i recenzje. Portal jest również najbardziej kompetentnym przewodnikiem po tysiącach dostępnych w drogeriach Rossmann produktów. Które z nich cieszą się największym powodzeniem u klientów? Jak odpowiednio dobrać kosmetyk? Najciekawsze promocje? Odpowiedzi na wszystkie te pytania czekają na portalu. Dzięki multimedialnym infokioskom, które znajdują się w drogeriach Rossmann rossnet.pl jest cały czas blisko klientów, służąc fachową poradą podczas zakupów. Portal od początku był projektowany pod kątem wygody użytkowania. Jest on podzielony na ułatwiające nawigację działy:  Piękną być (http://www.rossnet.pl/piekna_byc/ ), Żyj zdrowo (http://www.rossnet.pl/zyj_zdrowo/ ), Dziecko (http://www.rossnet.pl/dziecko/ ), Wokół Domu (http://www.rossnet.pl/wokol_domu/ ), Zwierzyniec (http://www.rossnet.pl/zwierzyniec/ ) Czas Relaksu (http://www.rossnet.pl/czas_relaksu/ )oraz Dobro Czyń (http://www.rossnet.pl/dobro_czyn/ ) Dzięki przyjaznej i nowoczesnej wyszukiwarce dotarcie do interesującego zagadnienia trwa kilka sekund. Rossnet.pl cały czas się rozwija, dodawane są nowe, niespotykane funkcje. Niebawem internautki będą mogły przejść wirtualną metamorfozę, dzięki której wybór koloru i długości włosów lub makijażu przestanie być odwiecznym dylematem. Do zobaczenia na www.rossnet.pl !   Rossmann jest najchętniej odwiedzanym i najbardziej rozpoznawalnym sklepem drogeryjno-kosmetycznym w Polsce. Decydują o tym dostępność i bliskość sklepów oraz szeroki asortyment produktów. Codziennie zakupu w tej sieci dokonuje 350 000 Polaków. Klienci mogą wybierać spośród ponad 9 500 produktów oferowanych po przystępnych cenach, a podejmując decyzję o zakupie zawsze mogą liczyć na wsparcie i fachową poradę. Rossmann Polska zatrudnia obecnie ponad 6000 osób. Do końca 2008 roku firma planuje otworzyć 330 placówkę.

Na wysokim 23. miejscu uplasowała się grupa ENERGA wśród 2000 największych polskich przedsiębiorstw. Z kolei w rankingu firm o najlepszym wizerunku awansowała o trzy miejsca.     Na opublikowanej przez "Rzeczpospolitą" liście 2000 największych polskich firm Grupa ENERGA z przychodami na poziomie 7 mld 220 mln zł oraz zyskiem 254 mln zł*  zajęła 23. miejsce. Autorzy rankingu pod uwagę brali ponadto takie kryteria, jak: dynamikę przychodów, aktywa, kapitał własny, poziom zatrudnienia czy inwestycji. Listę 2000 otwiera PKN Orlen, zamyka - Społem LSS Lublin. Na subliście  firm o największych nakładach inwestycyjnych Grupa ENERGA zajęła 15. miejsce. Na cele inwestycyjne ENERGA przeznaczyła w ub. roku  ponad 700 mln zł.  Z kolei w rankingu "Gazety Prawnej" 50 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa ENERGA zajęła 5. pozycję. - Wierzę, że uda nam się osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Będą one efektem realizacji przyjętej właśnie Strategii Rozwoju Grupy ENERGA na lata 2009-2015, która zakłada z jednej strony wzrost rentowności, z drugiej natomiast ogromne inwestycje głównie w projekty poprawiające bezpieczeństwo energetyczne i podnoszące standardy obsługi klienta. Postawiliśmy na jakość, nowe produkty i innowacyjność. Naszym celem jest, aby za pewien czas marka ENERGA kojarzona była z najwyższą jakością świadczonych usług - mówi Mirosław Bieliński, prezes Zarządu ENERGA SA. Budowanie silnej pozycji marki na rynku znajduje odzwierciedlenie w opiniach klientów i środowiska biznesowego. W 2008 r. ENERGA po raz kolejny znalazła się w rankingu Image Profile publikowanym przez "Manager Magazin". Prezentuje on 100 firm, których wizerunek polscy menadżerowie postrzegają najlepiej. Z ubiegłorocznej 88. pozycji ENERGA awansowała na 85. - Jestem przekonany, że konsekwentna realizacja strategii rozwoju, przy jednoczesnym respektowaniu przez pracowników obowiązujących w Grupie wartości, które utożsamia nowa marka, a także proekologiczne i prospołeczne działania przełożą się na wzrost świadomości marki i jeszcze wyższą pozycję w kolejnych latach - mówi Ireneusz Kulka, szef marketingu i komunikacji w Grupie ENERGA.    Ranking miesięcznika "Manager Magazin" powstał na podstawie oceny wystawionej firmom przez ponad pół tysiąca przedstawicieli kadry menedżerskiej. Pod uwagę brali oni jakość produkcji lub usług, zdolność do innowacji, podejście do klienta, osiągnięcia w komunikacji (reklama i PR) oraz dynamikę wzrostu. Listę, na której znajdują się głównie międzynarodowe brandy, otwiera TVN, a zamyka TP SA. * szacunkowe dane przed audytem