miss internet – Strona 83 – Aktualności i wiadomości prasowe: uroda, moda, wnętrza

Nowa okładka, zmieniony format i całkiem nowa cena – to pierwsze zmiany, które rzucają się w oczy w nowym wydaniu magazynu "Machina". Listopadowy numer magazynu właśnie trafia na rynek, dając początek zmianom, które powinny sprawić, że w nowym roku otrzymamy zupełnie nową "Machinę". Nowa "Machina" już na pierwszy rzut oka różni się od wcześniejszych numerów. Poza lekko poprawionym logo, magazyn ma inny format, inny papier i jest szyty. Inaczej także zaprojektowana została okładka. Oprócz gwiazdy numeru, którą w listopadzie jest Lady Gaga, w dolnej części pojawią się cztery okienka zapowiadające materiały, na które warto zwrócić uwagę. Na górnym pasku okładki wybity jest plakat (kolejna nowość i powrót do najlepszej tradycji magazynów muzycznych) oraz nowa cena. Magazyn bez dodatków kosztuje 5 zł. Nie zmieniła się natomiast objętość magazynu, który liczy 96 stron + okładki. W środku numeru jest zdecydowanie mniej materiałów całostronicowych i dłuższych, pojawia się natomiast dużo krótkich materiałów, co nadaje magazynowi bardziej dynamicznego charakteru. "Muzyka jest kategorią rynkową stosunkowa trudną do monetyzacji. Z jednej strony, wszyscy słuchają muzyki, z drugiej - media muzyczne, MTV, MySpace, ale także wytwórnie fonograficzne borykają się z trudnościami finansowymi" – mówi Michał M. Lisiecki, prezes Zarządu Platformy Mediowej Point Group. – "Zdecydowaliśmy się na  odważną i agresywną zmianę, której finał czytelnicy zobaczą w roku 2011. Wierzę, że "Machina" jako brand ma w sobie ogromy potencjał, który można wykorzystać". Lisiecki przypomina, że wkrótce po wznowieniu przez PMPG wydawania "Machiny”, w 2007 r., magazyn był w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających magazynów w Polsce. W nowym layoucie w listopadzie "Machina" prezentuje całkiem subiektywny przegląd pretendentek do tytułu królowej pop – pod znamienitym tytułem „A gdyby Lady Gaga nie istniała?”. Czy Madonna nadal dzierży berło królowej, dlaczego Beyonce nie konkuruje z Gagą, czy Christina Aquilera i Britney Spears już wypadły z gry…? Ponadto w nowej "Machinie" – nowe oblicze folku, czyli koniec z Mazowszem i cepeliadą, nadchodzi prawdziwa muzyka Słowian, Wikingów, Celtów… Zmiany wprowadzone w listopadowym numerze "Machiny” są początkiem zmian, które w ciągu trzech miesięcy mają całkowicie odmienić magazyn. W warstwie merytorycznej miesięcznik wraca do korzeni i będzie skoncentrowany przede wszystkim na muzyce. Pojawią się nowe rubryki muzyczne. W warstwie graficznej nowa "Machina" ma przypominać serwis internetowy albo … tabloid. "Bawimy się formą tabloidu przy zupełnie nietabloidowych treściach. Wykorzystujemy layout internetowy na papierze. Takie są światowe tendencje, a my nie mamy powodu, żeby pozostawać poza nimi"– mówi o zmianach Piotr Metz, redaktor naczelny "Machiny".  Internetowy layout to nie jedyny krok "Machiny" w stronę nowych technologii. Po Nowym Roku pojawi się również zupełnie nowy serwis internetowy magazynu oraz wersja magazynu na iPada i inne tablety.   A już w grudniu pojawi się 16-stronicowy dodatek do tygodnika WPROST sygnowany przez "Machinę". Dodatek będzie się ukazywał raz w miesiącu i ma być rodzajem muzycznego przewodnika po nowościach, płytach i trendach muzycznych. "Machina" to muzyczny magazyn popkulturalny. Ukazuje się od 13 lat. Grupą docelową "Machiny” są osoby w wieku 20-34 lata, zainteresowane muzyką, aktywne, poszukujące nowych doświadczeń, niezależne i demonstrujące swój indywidualizm. Wydawcą "Machiny" jest Media Point Group, spółka zależna Platformy Mediowej Point Group. PMPG SA (GPW: POINTGROUP, PGM) spółką działającą w segmencie medialnym i wydawniczym. Wśród wydawanych przez PMPG SA i jej spółki zależne tytułów są również m.in. najstarszy polski magazyn filmowy FILM, oraz magazyn studencki "?dlaczego". Pod koniec grudnia 2009 r. PMPG nabyła 80 proc. udziałów w AWR "WPROST", spółce wydającej tygodnik "WPROST".

Największa choinka świata ma szansę stanąć iw tym roku w centrum Warszawy. Dzięki unikalnej iluminacji świetlnej, OOH Media Point Group oraz APPLINK chcą zmienić Pałac Kultury i Nauki w 231 metrową choinkę. Obecnie trwają rozmowy z partnerami, którzy umożliwią realizację projektu w pełnym zakresie. Od połowy grudnia Pałac Kultury ma szansę zmienić się w spektakularną choinkę – najpierw tradycyjną, „ubraną” w bombki, łańcuchy i światełka, które będą prezentowały logotypy potencjalnych reklamodawców, dającą możliwość wizerunkowej ekspozycji marki na każdej ze ścian PKiN, a następnie, przed samym Nowym Rokiem – PKiN może zamienić się w nowoczesną choinkę, która przywita z warszawiakami rok 2011. Jeżeli projekt uda się sfinalizować w tym roku, niezwykłą choinkę będzie można podziwiać przez ponad dwa tygodnie od połowy grudnia, codziennie od zapadnięcia zmroku, ok. godz.15.00. aż do wschodu słońca, które o tej porze roku pojawia się nie wcześniej niż o 7 rano.  Świąteczna iluminacja Pałacu Kultury, projekt przygotowywany przez OOH Media Point Group we współpracy ze spółką technologiczną APPLINK, ma być jednym z największych na świecie wydarzeń realizowanych za pomocą technologii iluminacji świetlnych. Projekt wykorzystuje naturalne podobieństwo architektoniczne bryły PKiN do choinki. Do uzyskania efektu zostaną zastosowane najbardziej zaawansowane technologie iluminacji świetlnych na obiektach wielkopowierzchniowych, m.in. specjalne rzutniki, których na świecie jest tylko kilkadziesiąt sztuk. OOH Media Point Group zajmuje się reklamą outdoor i indoor, przede wszystkim Digital Signage. Współpracuje m.in. z POL TV/ DS Channel Polska, operatorem działającej na uczelniach sieci Student TV oraz obecnej na lotniskach Traffic TV, z Mebi Group, operatorem sieci McDonald’s TV i Deutsche Bank TV. Ponadto OOH Media Point Group jako agent współpracuje również z operatorami sieci hipermarketów, galerii handlowych, komunikacji miejskiej, restauracji i pubów. Jest także wyłącznym brokerem nośników wielkoformatowych 6x3m sieci Watch Out Door, zlokalizowanych na największych polach golfowych na terenie Polski oraz reklamy tranzytowej na środkach transportu publicznego na terenie całego kraju. OOH Media Point Group oferuje również reklamę na nośnikach typu LED w ofercie znajduje się obecnie ok. 150  nośników o wymiarach 12m2 – 60m2 zlokalizowanych w całej Polsce w miejscach  o największym natężeniu ruchu przy głównych alteriach miejskich w strategicznych punktach handlowych.   ***** O PMPG SA: PMPG SA (GPW: POINTGROUP, PGM) jest jedną z najszybciej rozwijających się polskich spółek w segmencie medialnym i wydawniczym. PMPG SA oferuje zarówno przestrzeń reklamową w mediach tradycyjnych oraz realizowanie kampanii reklamowych w nowych mediach, jak również zintegrowane usługi z zakresu komunikacji marketingowej, począwszy od przygotowania strategii poprzez tworzenie i produkcję, a skończywszy na realizacji. Wśród wydawanych przez PMPG SA i jej spółki zależne tytułów są również m.in. magazyn popkulturalny „Machina”, najstarszy polski magazyn filmowy „FILM” oraz magazyn studencki „?dlaczego”. Pod koniec grudnia 2009 r. PMPG nabyła 80 proc. udziałów w AWR „WPROST”, spółce wydającej tygodnik „WPROST”.     O APPLINK: APPLINK to integrator nowych technologii w dziedzinie Out Of Home. Spółka powstała w 2008 roku w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie rynku na usługi komunikacji zintegrowanej. Poza standardowymi rozwiązaniami, naszym Klientom oferujemy rozwiązania z wykorzystaniem nowych technologii, dzięki którym ich komunikacja marketingowa jest bardziej zauważalna i skuteczna. Pracując z największymi oraz najbardziej wymagającymi organizacjami i firmami w Polsce, w twórczy sposób wykorzystujemy Internet i nowe technologie w obszarach biznesu, sprzedaży i obsługi klienta. Wszystkie nasze przedsięwzięcia powstają w wyniku bieżącej analizy rynku oraz ciągłego procesu dostosowywania naszej oferty do oczekiwań klientów.  Więcej na www.applink.pl Kontakt ws. oferty OOH Media Point Group: Łucja Reklewska Dyrektor Sprzedaży OOH Media Point Group tel. (+48 22) 348 28 00 fax. (+48 22) 347 50 01 e-mail: [email protected]

150 osób na scenie, połączone siły 150 głosów w czasie jednego koncertu. Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej zaprosił do wspólnego występu koleżanki i kolegów z Politechniki Drezdeńskiej. Razem zaśpiewają w najbliższą niedzielę na naszej uczelni szczególną modlitwę – „Missa pro pace” Wojciecha Kilara. Za tydzień powtórzą koncert w Dreźnie. Niedziela, 14 listopada, godz. 19, hol przed aulą Politechniki Gdańskiej, II piętro w Gmachu Głównym, wstęp wolny. W Gdańsku usłyszymy czworo solistów: Magdalenę Witczak – sopran, Magdalenę Lewandowską – mezzosopran, Jacka Szymańskiego – tenor oraz Bartłomieja Tomaka – bas. Chórom towarzyszyć będzie Gdyńska Orkiestra Kameralna Sinfonia Nordica. Za pulpitem dyrygenckim, łącząc wszystkich wykonawców, stanie dr Mariusz Mróz. Koncert poprowadzi prof. Aleksander Kołodziejczyk, były rektor PG. „Missa pro pace” Wojciecha Kilara czerpie z tradycji średniowiecznej muzyki kościelnej. Przeważa w niej nastrój medytacji, kontemplacji i modlitewnego skupienia. Na pierwszy plan wyeksponowany został śpiew i tekst liturgiczny, dopełniony zestawem skromnych środków techniki kompozytorskiej, co miało służyć świadomej archaizacji. Msza składa się z pięciu części: Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus i Agnus Dei, poprzedzonych organowym Introitus, przy czym kulminacja przebiegu muzycznego dzieła przypada w finałowym fragmencie ostatniego ogniwa – Dona nobis pacem. Dominujące zazwyczaj Credo i Sanctus w kompozycji Kilara są momentami wyciszenia i zadumy. Charakter kompozycji można zawrzeć także w innym sformułowania – „Missa pro pace” jest modlitwą, ale bardzo szczególną, osobistą; intymnym wyznaniem zrodzonym z głębokiej potrzeby. Stąd redukcja środków wyrazu, surowość i chorałowość melodyki, spójność i jednorodność języka, wpływające na formę całości. – Kilar jest postacią kultową – mówi Mariusz Mróz, dyrygent Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. – Szerszej publiczności znany przede wszystkim jako autor muzyki filmowej, jest również kompozytorem utworów symfonicznych i oratoryjnych o identyfikowalnym stylu. Kieruje uwagę słuchacza na sacrum. Jego utwory są monumentalne, ale i refleksyjne. Koncert odbędzie się dzięki wsparciu i pomocy Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Urzędu Miasta Gdańska, Politechniki Gdańskiej oraz Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.  

Samsung partnerem strategicznym "Centrum Nauki Kopernik" 5 listopada w Warszawie będzie miał miejsce WIELKI WYBUCH, którego blask dotrze do całej Polski, Europy i świata. Wybuch nastąpi przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, a z wybuchu narodzi się wyjątkowe miejsce – Centrum Nauki Kopernik. Firma Samsung jest zaszczycona, że stała się częścią tego ważnego spektaklu i występuje w roli partnera strategicznego. Tytuł ten jest wyrazem uznania dla zaangażowania firmy Samsung we wsparcie tego wyjątkowego projektu. Centrum Nauki Kopernik to ponad 2 tys. m kw., 6 galerii tematycznych i 170 interaktywnych eksponatów naukowych i kulturalnych. To jedno z największych i najnowocześniejszych centrów tego typu w Europie. Wyjątkowe miejsce, w którym w przystępny i niezwykle ciekawy sposób można poznać świat. Dla małego i dużego. Dla ciekawych świata i dla niedowiarków. Dla wszystkich tych, którzy chcą poczuć, doświadczyć i przeżyć niezwykłą przygodę. „Decyzja, o zaangażowaniu  finansowym i technologicznym w projekt Centrum Nauki Kopernik, była dla nas oczywista. To naturalna konsekwencja wszystkich dotychczasowych działań firmy Samsung, które od ponad 70 lat skoncentrowane są na tworzeniu lepszego świata. Świata, w którym technologia służy człowiekowi i jego rozwojowi. Centrum Nauki Kopernik idealnie oddaje tę ideę. Nadany nam tytuł partnera strategicznego to dla nas zaszczyt, ale i ogromne zobowiązanie” – powiedział Kyung Sik Choi – prezes Samsung Electronics Polska. „Wciąż iść aby sięgnąć gwiazd” powiedział kiedyś prof. Łukasz A. Turski. I ta piękna myśl przyświecała twórcom Centrum Nauki Kopernik na długi czas przed tym, gdy kamień węgielny budowli został wmurowany. Ta sama myśl przyświeca codziennie pracownikom firmy Samsung, szukającym innowacyjnych rozwiązań. Głęboko wierzymy, że w Centrum Nauki Kopernik każdy będzie mógł tych gwiazd sięgnąć.   Dodatkowych informacji udziela: Emilia Hahn Account Director Partner of Promotion Sp. z o.o. Agencja Public Relations / PR Agency tel.: +48 22 858 74 58 wew. 85, fax: +48 22 858 74 58 w. 35 E-mail: [email protected] *** Informacje o Samsung Electronics Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2009 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 116,8 miliarda USD. Firma zatrudnia około 188 000 pracowników w 185 oddziałach w 65 krajach i składa się z ośmiu niezależnych działów biznesowych: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor i LCD. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. W Polsce firma jest liderem na rynku telewizorów i monitorów, osiąga również wysokie wyniki sprzedaży telefonów, sprzętu AGD, notebooków i drukarek. Polskie spółki Samsung Electronics zatrudniają ponad 2 tysiące pracowników w oddziale sprzedażowym i Centrum Badawczo – Rozwojowym w Warszawie oraz Fabryce AGD we Wronkach. Więcej informacji na stronie www.samsung.pl.    

W dniach 5 - 7 listopada br. na welodromie BGŻ Arena w Pruszkowie odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Europy Elity w kolarstwie torowym. Bank BGŻ jest sponsorem głównym tej imprezy, której towarzyszyć będą uroczystości 90-lecia Polskiego Związku Kolarskiego oraz premiera wyjątkowego kalendarza. Mistrzostwa Europy Elity to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych bieżącego roku, i jednocześnie pierwsza eliminacja na Igrzyska w Londynie. Na pruszkowskim torze BGŻ Arena spotkają się największe sławy torowego kolarstwa na czele z sir Chrisem Hoy – zdobywcą 3 złotych medali Olimpiady w Pekinie. Polska wystawi 15-osobową reprezentację z Rafałem Ratajczykiem i Małgorzatą Wojterą. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Eksperci podkreślają wagę dyscyplin, rozgrywanych na torze, wskazując, że jazda torowa jest „uniwersytetem kolarstwa”, kształtującym postawę i charakter zawodników, a rozgrywane tam konkurencje są dyscyplinami olimpijskimi. - Jako zawodnik również zaczynałem od kolarstwa torowego. Podczas igrzysk w Montrealu wystartowałem w wyścigu drużynowym na dochodzenie i razem z kolegami z reprezentacji zajęliśmy 5. miejsce. Większość znakomitych zawodników zaczyna swoją przygodę z kolarstwem na torze – wspomina Czesław Lang, organizator imprezy. Uroczyste otwarcie Mistrzostw, połączone z obchodami 90-lecia Polskiego Związku Kolarskiego nastąpi w piątek, 5 listopada o godz. 19.00. Wtedy też swoją premierę będzie miał – przygotowany specjalnie na tę okazję – kalendarz Banku BGŻ. Kalendarz przybliża piękno kolarstwa, uchwycone obiektywem fotografa-artysty Macieja Śmiarowskiego w ciągu całego 2010 w Polsce i na najważniejszych zawodach rozgrywanych za granicą. - Pomysł na powstanie kalendarza, ukazującego w artystyczny sposób emocje, jakie wyzwala kolarstwo, istotę sportowej rywalizacji, ale także współpracy pomiędzy zawodnikami, w końcu także wysiłku i radości zwycięstwa, powstał już dawno – mówi Małgorzata Zdzienicka–Grabarz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu Banku BGŻ – Tegoroczne liczne sukcesy biało-czerwonych z mistrzostwem świata Mai Włoszczowskiej, traktujemy jako potwierdzenie efektywności naszego zaangażowania w rozwój kolarstwa. Mamy tym większą satysfakcję, że możemy udokumentować ten rok tak wspaniale przygotowanym wydawnictwem – dodaje M. Zdzienicka - Grabarz. Mistrzostwa Europy Elity w kolarstwie potrwają do niedzieli 7 listopada. Każdy, kto zechce obejrzeć na żywo najlepszych kolarzy torowych świata, będzie mógł to zrobić za darmo podczas wszystkich trzech dni. Bezpłatne jest wejście na sesje poranne i południowe. Organizator – firma LangTeam - rozprowadza bilety wyłącznie na sesje popołudniowe. Zawody będą też transmitowane -  relacje na żywo będzie można oglądać w kanale TVP Sport oraz w Eurosport, który zapewni miłośnikom konkurencji torowych kilka godzin dziennie relacji na żywo. Ponadto TVP1 będzie podawać informacje o Mistrzostwach we wszystkich swoich serwisach informacyjnych.

W dniach 26 – 28 listopada odbędzie się kolejna (już czwarta) edycja Konferencji Profesjonalny Inwestor. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) – największa organizacja inwestorska w Polsce zrzeszająca ponad 5500 członków. Tym razem blisko 300 uczestników spotka się w Kołobrzegu, w Hotelu Aquarius SPA*****. Główną ideą przyświecającą organizacji jesiennego spotkania były głosy inwestorów, mówiące o potrzebie stworzenia forum umożliwiającego prowadzenie bezpośredniej dyskusji z innymi uczestnikami rynku. W odróżnieniu od konferencji „WallStreet”, jesienna konferencja koncentruje się przede wszystkim na praktycznych aspektach inwestowania na rynku kapitałowym. W przeważającej większości wykłady prowadzone będą przez uznanych praktyków, w dużej części realizowane także w formie warsztatów. Podczas tegorocznej Konferencji zaplanowanych jest kilkanaście wykładów oraz warsztatów dotyczących praktycznej wiedzy na temat rynku kapitałowego, a także panel dyskusyjny nt. perspektyw koniunktury giełdowej w 2011 roku. Swoje uczestnictwo potwierdzili już przedstawiciele instytucji finansowych oraz środowiska inwestorskiego a także liczne grono analityków giełdowych . Ponadto odbędą się Targi Akcjonariat, podczas trwania których, obecni będą mieli okazję do bezpośredniego spotkania z władzami spółek. Poza praktyczną wiedzą o rynku kapitałowym, SII zapewni uczestnikom Konferencji mnóstwo ciekawych atrakcji. W programie rozrywkowym m.in. Mistrzostwa Polski Inwestorów w Karaoke, Turniej o Puchar Prezesa SII w piłce nożnej oraz zabawa przy muzyce podczas uroczystej kolacji. Szczegóły: www.profesjonalnyinwestor.org.pl tel. 71/ 332 95 65

Już po raz drugi PKO Bank Polski wspiera organizację Biegu Niepodległości w Warszawie. W ramach promocji tej wielkiej imprezy sportowej, Bank 4 listopada br., na swoim profilu na Facebooku uruchomi grę „Wirtualny Bieg Niepodległości. Zabiegaj o pamięć”. W Dzień Niepodległości, 11 listopada br., na 10-kilometrową trasę wybiegną wszyscy, którzy właśnie w taki sposób chcą uczcić to święto. Już po raz drugi uczestnicy biegu utworzą wielką biało-czerwoną flagę, by pokazać swoją więź z narodowymi barwami. PKO Bank Polski, który wspiera imprezy o charakterze patriotycznym łączące Polaków w duchu sportowej rywalizacji, już po raz drugi został sponsorem głównym Biegu Niepodległości. – Widok setek osób, tworzących biało-czerwoną flagę w ubiegłorocznej edycji biegu robił ogromne wrażenie. Byliśmy dumni, że to właśnie nasz Bank jest sponsorem takiej imprezy. Było oczywiste, że również w tym roku wesprzemy to wydarzenie – podobnie, jak inne biegi organizowane pod hasłem „Zabiegaj o pamięć” – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego. Hasłem tegorocznej edycji biegu jest „Czas Bohaterów”. Bohaterowie niepodległości staną się motywem przewodnim imprezy. Warszawskie gimnazja i muzea przygotują dla uczestników biegu specjalne materiały edukacyjne. Dodatkowo każdy z uczestników biegu będzie mógł oddać hołd własnemu bohaterowi poprzez wpisanie jego nazwiska na własnym numerze startowym. Na starcie nie zabraknie również przedstawicieli PKO Banku Polskiego. Zawodnicy spod znaku skarbonki od lat licznie biorą udział w biegach z cyklu „Zabiegaj o Pamięć”, w skład których wchodzą biegi: Powstania Warszawskiego, Niepodległości i Konstytucji 3 maja. Startują również w różnych maratonach, m.in.: warszawskim, krakowskim, w Dębnie, w półmaratonach w Rudawie i Warszawie, maratonach sztafet w Warszawie i w kopalni soli w Bochni. W ramach popularyzacji idei „Biegu Niepodległości” i aktywizacji internautów, dla tych, którym najwygodniej „biega się” we własnym fotelu Bank uruchomi grę, która pozwoli pokonać maratoński dystans 42 kilometrów tylko za pomocą komputera, refleksu i wiedzy na temat biegania, maratonów i historii Polski. „Wirtualny Bieg Niepodległości. Zabiegaj o pamięć” wystartuje w czwartek 4 listopada br. na profilu PKO Banku Polskiego na Facebooku. Codziennie uczestnicy odpowiedzą na 3 pytania. Każda poprawna odpowiedź to dwa kilometry biegu, błędna będzie oznaczała kontuzję i słabszy wynik. Po starcie gry uruchomi się stoper odliczający czas odpowiedzi na pytanie, czyli czas biegu. Im będzie on krótszy, tym wyżej uczestnik znajdzie się w rankingu. Codziennie, trzy osoby, które najszybciej poprawnie odpowiedzą na pytania wygrają Nagrodę Dnia – zegarek dla biegaczy. Uczestnik, który przez cały czas trwania gry w najkrótszym czasie odpowie na wszystkie pytania, wygra Nagrodę Główną – profesjonalną bieżnię, która pomoże utrzymać formę. *** PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego pod względem wyników finansowych. Po 1. półroczu 2010 roku osiągnął najwyższy w branży zysk netto w wysokości 1,6 mld zł. Z 28-procentowym udziałem w rynku Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów, oferując oprócz tradycyjnych hipotek komercyjnych również preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatą państwa. PKO Bank Polski jest wielokrotnie nagradzany w wielu prestiżowych rankingach. Według doradców finansowych Open Finance zajął 1. miejsce w ocenie jakościowej kredytów w złotych i w euro. Oferta kredytu hipotecznego, pod względem dostosowania do nietypowych oczekiwań klientów, została uznana za najlepszą na rynku przez porównywarkę finansową Comperia.pl. Bank został również doceniony za elastyczność oferty tych kredytów, które mogą być udzielane na sfinansowanie różnych celów oraz w kategorii najlepszego banku oszczędnościowo-inwestycyjnego. Bank jest też m.in. laureatem „Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt hipoteczny, a także zwycięzcą konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” oraz posiadaczem certyfikatu „Firma Przyjazna Klientowi”. Według analiz firmy badawczej MillwardBrown SMG/KRC PKO Bank Polski cieszy się najwyższym zaufaniem spośród badanych instytucji finansowych – 3/4 ankietowanych ufa jego stabilności finansowej. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu Top Marka według magazynu „Press”. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym – specjaliści z magazynu „The Banker" wycenili jej wartość na miliard dolarów.

Światowej sławy designer, Antonio Citterio, zaprojektował ceramikę łazienkową dla Sanitec KOŁO. Na polski rynek weszła zupełnie nowa seria OVUM, zaś linia EGO przeszła gruntowny lifting. Nowe produkty KOŁA sygnowane są nazwiskiem słynnego projektanta. Uznany włoski architekt i designer, Antonio Citterio, nawiązał współpracę projektową z liderem branży wyposażenia łazienek, firmą Sanitec KOŁO. Z jego twórczych pomysłów zrodziły się dwie - zachwycające subtelną elegancją i precyzją wykonania - linie ceramiki łazienkowej: nowa kolekcja OVUM oraz dostępna już wcześniej, lecz poddana odświeżeniu seria EGO. W języku łacińskim słowo ovum oznacza jajko i doskonale odzwierciedla cechy wyróżniające nową serię na tle innych propozycji łazienkowego designu. To uniwersalna forma, będąca symbolem naturalnej perfekcji i drzemiących w przyrodzie sił witalnych. Charakterystyczny kształt jajka jest faktycznie cechą dominującą nowej linii. Przez swoją wyrazistość i ciekawą formę, OVUM idealnie organizuje przestrzeń wokół siebie, nie pozostawiając złudzeń innym elementom wyposażenia wnętrza – produkty tej serii bezkonkurencyjnie grają bowiem pierwsze skrzypce w każdej aranżacji. Nadając jej oryginalny, nowoczesny wyraz, całkowicie reinterpretują układ łazienki. Z kolei prostota formy to idea stojąca za produktami linii EGO. W nowej odsłonie jeszcze bardziej zachwyca smukłą kreską i pietyzmem wykończenia i pozostaje w pełnej zgodzie z najświeższymi trendami designu. W ofercie KOŁA znalazły się ekskluzywne umywalki, meble łazienkowe, a także miski ustępowe i bidety. O ANTONIO CITTERIO Antonio Citterio był niedawno gościem ekskluzywnej imprezy dla polskich projektantów – Citterio Night. Do pierwszej wizyty w naszym kraju skłonili go eksperci z firmy Sanitec KOŁO, którzy dążą do tego, by najnowsze trendy w światowym wzornictwie przemysłowym były regularnie prezentowane i wdrażane na polskim gruncie. Zwieńczeniem współpracy pomiędzy producentem, a projektantem, są wchodzące właśnie do sklepów serie OVUM i EGO. Dzięki nim nowoczesna łazienka nabiera niepowtarzalnego uroku i designerskiego charakteru. Citterio, Włoch obecny w branży architektonicznej i wnętrzarskiej od lat, zasłynął umiejętnością łączenia funkcjonalności z niebanalną formą, przynosząc nie tylko świetne wyniki sprzedaży opracowanych przez siebie produktów, lecz także światowe uznanie znawców designu. Projekty Citterio zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody branżowe (m.in. Red Dot), a on sam znalazł się w kręgach projaktanckiej śmietanki towarzyskiej. Umiejętnościom Citterio sukcesy zawdzięczają tak prestiżowe marki, jak m.in. B&B Italia, Flos, Kartell czy Vitra – prawdziwi branżowi giganci, dla których projektują tylko najlepsi. Spod jego ręki wyszły projekty siedziby firmy Esprit w Amsterdamie, Mediolanie i Antwerpii, a także m.in. hotel  Bulgari w Mediolanie i na Bali oraz  wnętrza sklepów Cerruti (Mediolan, Nowy Jork), De Beers (Londyn, Tokio) i Emanuel Ungaro (Paryż). W 2008 roku zakończono budowy nowoczesnych siedzib firm Ermenegildo Zegna w Mediolanie. Jego projekty mebli Mobil (Kartell), urządzeń do ćwiczeń Kinesis (Technogym) oraz krzesło Vis a Vis (Vitra) stały się ikonami współczesnego wzornictwa przemysłowego, osiągając status bestsellerów. Propozycje stworzone dla Sanitec KOŁO spełniają wszelkie wymogi, by pójść w ich ślady.

W internecie pojawiła się nowa strona mBanku. Mowa o serwisie, stworzonym w ramach obchodów 10-lecia, w którym prezentowane są urodzinowe atrakcje dla Klientów. Jedną z nich jest wielki koncert, podczas którego wystąpią grupa Myslovitz oraz szwedzka artystka Lykke Li. Dziesiąte urodziny mBanku coraz bliżej – pierwszy w Polsce wirtualny bank powstał w nocy z 25 na 26 listopada 2000 r. Chociaż działania promujące ten jubileusz były prowadzone przez cały rok, to właśnie w listopadzie nabiorą one większego tempa. Pod adresem http://www.mBank10lat.pl/ uruchomiony został jubileuszowy serwis internetowy, stworzony według koncepcji pracowników mBanku i agencji Mosqi.to. Jego głównym elementem jest… wirtualny tort urodzinowy, który będzie powiększał się aż do dnia urodzin. Za poszczególnymi warstwami tortu ukryte zostaną zarówno wiadomości o urodzinowych atrakcjach dla Klientów, jak i najważniejsze fakty z historii banku. Jedną z właśnie ogłoszonych atrakcji jest wielki koncert na 10. urodziny banku, który odbędzie się 20 listopada 2010 r. w łódzkim Klubie Wytwórnia. Dla Klientów, partnerów biznesowych oraz pracowników mBanku wystąpi zespół Myslovitz oraz pochodząca ze Szwecji Lykke Li. Artystka zdobyła popularność w internecie dzięki serwisowi MySpace.com. Fanom na świecie znana jest m.in. z utworu „Possibility”. Wokalistka wystąpi w Polsce po raz pierwszy i będzie to w tym czasie jej jedyny występ. Organizatorem koncertu, na zlecenie mBanku, jest firma All Right Now Productions, patronat medialny objęła "Gazeta Wyborcza Łódź", Onet.pl oraz rozgłośnie radiowe Program Trzeci Polskiego Radia "Trójka" oraz Polskie Radio Łódź.  Koncert promowany będzie w internecie, głównie na stronach bloga mBanku, poprzez konkursy, które są okazją do zdobycia biletów. Na Klientów czeka 500 podwójnych zaproszeń. Nie jest to zresztą jedyna atrakcja dla nich, bowiem internauci będą mieli okazję nie tylko wysłuchać koncertu, ale również wybrać utwory, które podczas koncertu zagra zespół Myslovitz. Informacje na temat akcji publikowane są na bieżąco w profilu banku na Facebooku. Elementem promocji koncertu jest także krótki film, którego bohaterami są tancerze wykonujący układ do utworu Lykke Li „I’m good, I’m gone”. Spot został nakręcony 12 września br. na rynku łódzkiej Manufaktury. Można go obejrzeć w internecie pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=600qR6VWXJM. Realizacja nagrania w Łodzi to nawiązanie do historycznych korzeni banku, który powstał, rozwijał się i w dalszym ciągu rezyduje w tym mieście. Koncepcja obchodów 10. urodzin mBanku zakłada jak największy udział Klientów w poszczególnych wydarzeniach i promocjach – stąd hasło przewodnie akcji: „10. urodziny mBanku – to Ty nas obchodzisz”. mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W najnowszej edycji rankingu konsumenckiego „Jakość Obsługi” (wrzesień 2010 r.) otrzymał przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010”. W grudniu 2009 r. w rankingu „Bank Najbliższy Klientowi” „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator, został także ogłoszony najchętniej polecanym przez Klientów bankiem w Polsce. Tytuł „Złotego Banku 2009 r.”, przyznany przez internautów w plebiscycie Bankier.pl i PayU SA „Złoty Bankier” w lutym 2010 r., to kolejne istotne wyróżnienie w historii Banku. mBank – od 10. lat na polskiej scenie bankowej.

Miasteczko "Planety Energii" w Płocku i Koszalinie odwiedziło ponad 1200 uczniów klas I-III z lokalnych szkół podstawowych, a także wielu mieszkańców obu miast. Dzięki filmowi 3D, interaktywnemu quizowi i zaskakującym eksperymentom prowadzonym przez naukowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, goście „Planety” mieli możliwość przeniesienia się w niesamowity świat energii elektrycznej i zdobycia wyjątkowo cennej wiedzy. W Płocku "Planeta Energii" funkcjonowała na Starym Rynku 21 i 22 października, a w Koszalinie – na Rynku Staromiejskim 25 i 26 października. W obu miastach każdego dnia od godziny 9:00 "Planetę" odwiedzali najmłodsi uczniowie z zaproszonych szkół wraz ze swoimi nauczycielami. Czekało na nich wiele atrakcji. Pierwszą z nich było trójwymiarowe kino. W komfortowych warunkach dzieci mogły obejrzeć zwiastun filmu 3D opowiadającego historię Energoludków. Jego premiera odbędzie się wiosną 2011 r. – będzie to jedna z nagród dla zwycięzców ogólnopolskiego konkursu "Planeta Energii". W sali kinowej można było również sprawdzić swoją wiedzę o otaczającej nas energii, biorąc udział w multimedialnym quizie. Poprawne odpowiedzi wzbudzały wśród uczniów okrzyki radości, a najlepsi zostali nagrodzeni. Kolejną atrakcją miasteczka były naukowe eksperymenty przygotowane i prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, dzięki którym najmłodsi mogli pogłębić swoją wiedzę na temat energii elektrycznej. Dzieci mogły zobaczyć jak działa elektrownia wodna, co przewodzi prąd i w jaki sposób wytworzyć wysokie napięcie. Wszystkie prezentowane zjawiska wzbudzały wśród najmłodszych ogromne zainteresowanie i emocje. Na dzieci, które wykazały się największą znajomością omawianych zagadnień, czekały liczne niespodzianki. Wracając do swoich szkół, uczniowie oprócz nowo zdobytej wiedzy zabrali ze sobą także energetyczne prezenty. „Dzieci posiadają podstawową wiedzę związaną z prądem, jednak nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak łatwo i często mogą narazić się na zagrożenie. „Planeta Energii” stwarza im możliwość zobaczenia, usłyszenia i dotknięcia prądu. Połącznie filmu 3D z eksperymentami, w dużej mierze wykonywanymi przy udziale dzieci, pozawala im poznać i zrozumieć dotychczas nieznane problemy i zjawiska” – komentuje dr Mariusz Szabelski z Katedry Fizyki i Biofizyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, współprowadzący eksperymenty w miasteczku. Popołudniami "Planetę Energii" odwiedzali mieszkańcy Płocka i Koszalina. Jak się okazało, nie tylko najmłodsi byli spragnieni wiedzy o energii elektrycznej – wśród gości miasteczka dużą i aktywną grupę stanowili dorośli. Wizyty "Planety" w Płocku i Koszalinie to zapowiedź atrakcji czekających na zwycięzców trwającego właśnie ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego "Planeta Energii", którego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. Konkurs skierowany jest od uczniów i nauczycieli klas I-III. Nagrodą za najciekawszą formę przeprowadzenia zajęć jest dwudniowa wizyta miasteczka "Planeta Energii" w miejscowościach, z których pochodzić będą klasy nagrodzone w konkursie. Szanse na wygraną są duże – wiosną 2011 roku "Planeta" odwiedzi aż 10 miast! Nie jest to jednak jedyne wyróżnienie za udział w projekcie. Zarówno dla najbardziej zaangażowanych nauczycieli, jak i dla dzieci, przygotowano wiele innych niespodzianek, w tym nagrody gwarantowane. Organizatorem konkursu jest Grupa ENERGA. Wszystkie szczegóły, w tym regulamin i zasady udziału znajdują się na stronie internetowej www.planetaenergii.pl. Patronem akcji są portale Sieciaki.pl, ZielonaLekcja.pl oraz Ekologia.pl. *** Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 187 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 20 TWh energii rocznie. Jest krajowym liderem w dostawie energii ze źródeł odnawialnych. Posiada 45 elektrowni wodnych, do jej sieci przyłączone są liczne  elektrownie wiatrowe, małe elektrownie wodne i biogazownie. Pozwala to Grupie realizować globalną strategię na rzecz pozyskiwania energii ze źródeł ekologicznych, która obecnie stanowi blisko 13 procent energii elektrycznej dostarczanej klientom spółki. Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność - zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się  w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, który obejmuje działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.  

7 cali – to idealny wymiar tego sezonu dla wyświetlacza i znak rozpoznawczy najnowszego tabletu firmy Samsung – Galaxy Tab! Ten poręczny gadżet to prawdziwe wcielenie wielozadaniowości.  Kompaktowe wymiary, dostęp do internetu, zaawansowane możliwości komunikacyjne i multimedialne składają się na elementy stanowiące kwintesencję mobilnej wszechstronności. Co więcej, każdy może sprawić, że jego tablet będzie jedyny w swoim rodzaju – a wszystko to dzięki dostępowi do tysięcy aplikacji na Android Market i usług Google.   Galaxy Tab = smartfon + netbook + czytnik e-booków + ∞ Galaxy Tab łączy w sobie funkcje m.in. notebooka, telefonu komórkowego oraz przenośnego odtwarzacza multimediów. Na dużym, 7-calowym ekranie o wysokiej rozdzielczości z powodzeniem można oglądać filmy, słuchać muzyki, surfować po Internecie, czytać książki i magazyny, obrabiać zdjęcia i w wiele innych. Komunikacja Każdy użytkownik może swobodnie wybierać, czy ma ochotę na rozmowę telefoniczną, wysłanie maila, przesłanie wiadomość do znajomego na portalu społecznościowym czy skorzystanie z opcji wideorozmów. Wystarczy tylko uruchomić jedną aplikację – Social Hub – wygodne narzędzie integrujące m.in. kontakty, wiadomości, e-maile, wpisy do kalendarza w jednym miejscu. Rozrywkowe Huby Galaxy Tab pozwala też jeszcze wygodniej zarządzać multimediami, na jego pokładzie obok odpowiedzialnego za usługi komunikacyjne Social Hub znalazły się również Readers i Music Hub. Teraz dostęp do bogatych zbiorów e-booków, elektronicznych wersji czasopism, bibliotek filmów i muzyki staje się o wiele prostszy i szybszy. Komfort w centrum zainteresowania W Galaxy Tab najnowsza technika łączy się z dbałością o styl i komfort użytkowania. Lekki (tylko 380 gram), poręczny i ergonomiczny Tab z łatwością zmieści się w plecaku, teczce, kobiecej torbie czy kieszeni marynarki. Tablet zapewnia szybki transfer danych oraz dostęp do pełnej gamy usług Google m.in. map Google™ i aplikacji Googles, pozwalającej na uzyskanie z sieci informacji o obiektach, zarejestrowanych przez obiektyw aparatu tabletu. Cena i dostępność Samsung Galaxy Tab jest dostępny na polskim rynku na przełomie października i listopada. Sugerowana przez producenta cena detaliczna urządzenia wyniesie 2999 PLN.  

Serwis kuchnia.samsung.pl powstał z myślą o tych, którzy planują stworzyć funkcjonalną, stylową kuchnię. Strona umożliwia odbycie wirtualnej wycieczki, podczas której każdy może dobrać sprzęt oraz wystrój odpowiedni do swojej kuchni. Przegląd bogatej gamy produktów, porady ekspertów oraz garść cennych informacji czynią ze strony praktyczne narzędzie do aranżacji kuchennej przestrzeni.Zaprojektowanie kuchni nie jest łatwym zadaniem. Dla wielu osób idealna kuchnia jest czymś więcej, niż tylko miejscem przeznaczonym do przygotowywania posiłków. Powinna być perfekcyjnym połączeniem stylu, wysokiej jakości i funkcjonalności. Jak się nie pogubić, dokonać odpowiednich wyborów i stworzyć takie miejsce? Serwis kuchnia.samsung.pl powstał właśnie po to, aby pomóc każdej osobie szukającej ciekawych pomysłów i inspiracji.Wirtualna kuchnia inspirowana SamsungiemSamsung stawia na nowoczesne metody prezentacji swoich rozwiązań. Po wejściu na stronę pojawi się wirtualna kuchnia, poruszając się po niej można zapoznać się z wieloma modelami sprzętu AGD. Wystrój wnętrza można dowolnie zmieniać, wybierając ustawienie, odpowiednie urządzenia, stylistykę oraz kolory mebli. Każde urządzenie widoczne na ekranie można dokładnie obejrzeć, sprawdzić jego wymiary i funkcje lub błyskawicznie wymienić na inne sprzęty pasujące do wymarzonego projektu.Nieograniczone możliwościStrona kuchnia.samsung.pl zawiera nie tylko prezentację topowych modeli sprzętów do zabudowy oraz lodówek Samsung. Dzięki narzędziom, takim jak wyszukiwarka czy porównywarka, pozwala zapoznać się ze wszystkimi modelami tej marki dostępnymi na rynku. Za pomocą wygodnej ankiety serwis umożliwia dobranie urządzeń z uwzględnieniem ich funkcji oraz wymiarów. Oferta sprzętów do zabudowy firmy Samsung jest bardzo szeroka. Pasują one do każdego stylu kuchni, a poporzez unikalny design, często nadają charakteru całemu wnętrzu. Wystarczy poklikać, przeczytać specyfikacje, znaleźć odpowiednią lodówkę, płytę grzejną, okap, piekarnik i zmywarkę, a potem wydrukować listę ulubionych produktów i sprawić, by znalazły się w naszym domu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w codziennej diecie powinno się znaleźć około 20–40 g błonnika, tymczasem Polacy rzadko spożywają go w takiej ilości. Zupy warzywne mogą być dobrym źródłem tego cennego składnika. Celem kampanii marki WINIARY Zupy to nasza specjalność! jest propagowanie zupy jako smacznego i odżywczego posiłku, od którego warto zacząć każdy obiad. Jesień to doskonały czas, by odkryć różne odsłony zupy warzywnej i włączyć ją do codziennego menu!  Nowa kampania marki WINIARY Zupy to nasza specjalność, która realizowana jest w październiku – Miesiącu zup – to rozgrzewająca odpowiedź na jesienną chandrę i, nieodłącznie związany ze zmieniającą się pogodą, spadek sił witalnych. Zacznij swój obiad od zupy! Powodów, by talerz pysznej, warzywnej zupy na stałe zagościł w naszym obiadowym menu jest wiele. Po pierwsze: zjedzenie sycącej, ciepłej zupy sprawi, że zjemy mniej na drugie danie, które zwykle jest bardziej kaloryczne. Po drugie, zupa doskonale nawadnia organizm. Według zaleceń dietetycznych dorosły człowiek powinien spożywać około 2 litrów płynów dziennie. Jedna porcja smakowitej zupy (250 ml) pokrywa 13% dziennego zapotrzebowania naszego organizmu na płyny. Po trzecie, zupa to łatwy do przygotowania, wartościowy, ciepły posiłek, który powinien się znaleźć w naszym codziennym jadłospisie – zwłaszcza w chłodne dni! Zupa jest również doskonałą propozycją na odżywczą kolację. Przede wszystkim jednak talerz zupy warzywnej to porcja warzyw, których wciąż jemy za mało. Zupy, zwłaszcza te warzywne, są doskonałym źródłem błonnika, który jest niezwykle cenny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto pamiętać, że błonnik reguluje pracę przewodu pokarmowego i pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu lipidów we krwi. Zupy będące źródłem błonnika są sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami –przedłużają poczucie sytości, dzięki czemu nie sięgamy po wysokokaloryczne przekąski pomiędzy posiłkami. W ofercie WINIARY zupy wzbogacone dodatkową zawartością błonnika znajdują się w linii WINIARY Bukiet Warzyw. – mówi Agnieszka Piskała, Specjalista ds. Żywienia Nestlé Polska. Linia zup WINIARY Bukiet Warzyw skierowana jest do wszystkich, którzy poszukują warzywnych smaków dbając, by ich menu było urozmaicone, a dieta właściwie zbilansowana. WINIARY Bukiet Warzyw to zupy bez dodatku glutaminianu sodu i konserwantów, wzbogacone dodatkową zawartością błonnika i dużymi kawałkami warzyw. Jeden talerz zupy WINIARY Bukiet Warzyw zapewnia 12-17% Wskazanego Dziennego Spożycia błonnika dla osoby dorosłej. Linia WINIARY Bukiet Warzyw składa się z 5 wyśmienitych smaków – zup jarzynowej, brokułowej i cukiniowej, barszczu ukraińskiego oraz zupy pomidorowej. W Miesiącu zup zacznijmy swój obiad codziennie od innej, pysznej i odżywczej zupy warzywnej! *** WINIARY to marka, która od 70-ciu lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują nowoczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, buliony, sosy, Pomysły na…, dania instant, majonezy, przyprawy, galaretki, kisiele, czy budynie – w sumie ponad 200 różnych wyrobów kulinarnych WINIARY, które w szybki i prosty sposób pozwalają przyrządzić domowy posiłek. W obrębie 5 linii zup dostępnych w ofercie WINIARY: Bukiet Warzyw, Jak u Mamy, Nasza Specjalność, Zupy ekspresowe oraz Zupy instant w słoikach, marka oferuje 29 zup, które codziennie goszczą na polskich stołach!  

W Krakowie odbędzie się kolejne designerskie spotkanie zainicjowane przez KOŁO. Gośćmi będą topowi polscy projektanci z pracowni MOHO.  5 listopada w Salonie Sanitec KOŁO, przy ulicy Handlowców 13 w Modlniczce k. Krakowa, odbędzie się spotkanie poświęcone wzornictwu przemysłowemu i architekturze. Znawcy designu z firm MOHO/CODE i KOŁO połączą siły, by przybliżyć najnowsze światowe trendy z dziedziny projektowania. Start o 19.30.  Wydarzenie rozpocznie wykład poświęcony tematowi designu holistycznego, prowadzony przez projektantów z pracowni MOHO/CODE, którzy stali się ambasadorami naszego kraju w kategorii nieszablonowych idei wzorniczych. Projektanci zasłynęli tchnięciem elementów folkloru i artyzmu w rynek dywanów, przekształcając je w prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Za swoje projekty zdobyli wiele międzynarodowych, prestiżowych nagród, w tym Red Dot: Product Design 2008. Marka MOHO Design powstała w 2004 roku. Charakteryzuje ją nowoczesne i spontaniczne podejście do projektowania. Produkty wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta, dzięki czemu wyrażają jego indywidualny styl i osobowość. Projektanci zyskali sławę również dzięki nowym kolekcjom sprzętu AGD, które odmieniły wizerunek firm Zelmer i Amica. Prawdziwa pasja tworzenia zestawiona z nowatorskim podejściem przyczyniła się do uznania MOHO za czołowego reprezentanta polskiego designu na arenie międzynarodowej. W drugiej części spotkania organizatorzy zaprezentują owoc współpracy pomiędzy firmą Sanitec KOŁO, a włoskim designerem, Antonio Citterio. Ten światowej sławy twórca użytkowych obiektów pożądania zaprojektował unikalne serie  mebli i ceramiki łazienkowej, które właśnie zadebiutowały na polskim rynku. Zarówno produkty Ego, jak i Ovum by Antonio Citterio, zostaną przedstawione zgromadzonej publiczności podczas prelekcji. Seria Ovum to kwintesencja uniwersalnej formy, będącej symbolem naturalnej perfekcji i drzemiących w przyrodzie sił witalnych. Charakterystyczny kształt jajka jest cechą dominującą tej kolekcji. Z kolei nową odsłonę linii Ego wyróżnia prosta forma i staranność wykończenia, utrzymana w zgodzie z najświeższymi trendami designu. Wieczór uświetni wernisaż prac Sebastiana Szwajczaka, katowickiego fotografa mody, członka London Photographic Association, o którym głośno ostatnio nie tylko w Polsce, lecz także zagranicą. W centrum fotografii twórcy są przede wszystkim ludzie i moda, ale wkradają się też wątki fabularne, sprawiające, że pojedyncze obrazy układają się w niedopowiedziane opowieści. Podczas spotkania w salonie Sanitec KOŁO będzie można obejrzeć ponad 40 prac artysty. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy potwierdzić swoją obecność do dnia 3.11.2010, wysyłając e-mail do ekspertów firmy Sanitec KOŁO ([email protected], [email protected]). Ruszył także profil wydarzenia na portalu Facebook, na którym znaleźć można więcej szczegółów na temat imprezy. Ilość miejsc jest ograniczona.  

Na wilanowskim osiedlu Villa Natura uroczyście otwarto dom pokazowy, którego wnętrze zaprojektowała Eva Minge. Farby Dekoral Fashion w szykowny sposób dopełniły wyjątkowy charakter miejsca. Villa Natura to nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych, stworzone dla najbardziej wymagających klientów – łączy w sobie wspaniałą, ponadczasową architekturę z wyjątkową funkcjonalnością oraz ekologią. Słynna projektantka, Eva Minge, stworzyła wnętrze otwartego właśnie domu pokazowego. Efekty jej kreatywności przyjemnie zaskoczyły gości: projektantka w oryginalny sposób zestawiła proste, geometryczne formy z mocnymi akcentami. Dzięki temu całość zyskała nowoczesny a zarazem bardzo wyrafinowany charakter. Oczywiście wśród zastosowanych przez nią rozwiązań nie mogło zabraknąć farb marki Dekoral Fashion, znanej z wytyczania najlepszych kolorystycznych trendów. W przypadku Villa Natura Eva Minge sięgnęła po subtelną barwę „Natchnienie” z modnej kolekcji farb Akrylit W Fashion Collection. Delikatny, kremowy odcień „Natchnienia” w idealny sposób wydobył oraz podkreślił stylizacje przygotowane przez projektantkę. Jednocześnie nadał wnętrzom nutę fantazyjnego nastroju a także oryginalności, typowej dla marki Dekoral Fashion.   www.dekoralfashion.pl    

Zobaczyć szefa w kąpielówkach? – bezcenne. Prorektora czy dziekana w rywalizacji sportowej? – intrygujące. Na Otwarte Mistrzostwa Politechniki Gdańskiej o Puchar Rektora zapraszamy we wtorek, 26 października o godz. 16 do Centrum Sportu Akademickiego przy al. Zwycięstwa 12. Ze studentami na nowym basenie ścigać się będą dzisiaj przedstawiciele władz uczelni, profesorowie, adiunkci, asystenci. Sztafeta rozegra się na dystansie 4 x 25m stylem dowolnym. Najliczniejszą, siedmioosobową reprezentację zgłosił Wydział Zarządzania i Ekonomii. Udział w sztafecie pływackiej zgłosił sam dziekan – prof. Piotr Dominiak oraz prodziekan ds. międzynarodowych – dr Magdalena Popowska. Pozostałe wydziały (poza chemicznym i architekturą) zgłosiły po czterech zawodników. Spośród najwyższych władz wydziałowych wyzwanie przyjęli dziekani – Oceanotechniki i Okrętownictwa – dr hab. inż. Marek Dzida; Elektrotechniki i Automatyki – prof. Leon Swędrowski, prodziekan ds. nauki i wdrożeń; Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki – prof. Marek Moszyński, znany również ze startów w zawodach wioślarskich. Ciekawie wygląda reprezentacja administracji centralnej Politechniki Gdańskiej. W niecodziennych okolicznościach będziemy kibicowali prorektorowi ds. badań naukowych i wdrożeń – prof. Janowi Hupce. Zobaczymy również popis możliwości pływackich pani Anieli Tejchman, kierownik działu Spraw Międzynarodowych i dr inż. Edyty Witki-Jeżewskiej, kierownik Działu Obsługi Badań Naukowych. Pływać będzie także Piotr Lewandowski, kwestor Politechniki Gdańskiej. Potrzebny jest dobry doping. Zapraszamy do Centrum Sportu Akademickiego. Czytaj także Uroczyste otwarcie basenuhttp://www.pg.gda.pl/?kat=maktu&w=20101025_basen

Netia otrzymała Srebrną Effie w kategorii „Telekomunikacja” za kampanię reklamową pt. „Hipnotyzująca Promocja” w XI edycji konkursu efektywności działań komunikacji marketingowej – EFFIE.EFFIE to jeden z najważniejszych konkursów branży marketingowej, nagradzający efekty rynkowe uzyskane poprzez kampanie reklamowe. Wręczenie nagród w edycji 2010 konkursu odbyło się podczas Gali 25 października br. w Teatrze Wielkim w Warszawie. W imieniu Netii statuetkę odebrali: Grzegorz Esz, Michał Dolny oraz Michał Breś. - „Bardzo cieszy nas ta nagroda – tym bardziej, że jest to pierwsza statuetka  EFFIE w historii Netii. Ale jesteśmy pewni, że nie ostatnia – platforma komunikacyjna z udziałem Tomasza Kota, którą wprowadziliśmy półtora roku temu, przyczyniła się do znacznego wzrostu świadomości naszej marki, a co za tym idzie – wzrostu sprzedaży naszych usług i zwiększenia udziałów w rynku” – powiedział Michał Dolny, Dyrektor Marketingu Netii.Nagrodzona kampania reklamowa pierwotnie towarzyszyła „Hipnotyzującej Promocji” Netii na przełomie 2009 i 2010. Z uwagi na jej wysoką – potwierdzoną branżowymi nagrodami – skuteczność oraz bardzo dobre przyjęcie przez widzów, Netia zdecydowała się na jej wykorzystanie również jesienią 2010 r. W główną rolę, hipnotyzera, wcielił się Tomasz Kot, Twarz Netii. Za kreację kampanii odpowiada agencja reklamowa Brasil, a za zakup mediów ZenithOptimedia.O EFFIEEFFIE to jeden z najważniejszych na świecie konkursów branży komunikacji marketingowej. Konkurs nagradza sukcesy rynkowe marek osiągnięte dzięki wdrożonym kampaniom reklamowym. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1968 r. w Nowym Jorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu, a obecnie realizowany w 38 krajach świata. W Polsce organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. ***Netia jest wiodącym alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym, świadczącym m.in. usługi głosowe oraz szerokopasmowego Internetu klientom indywidualnym i biznesowym. Działa na bazie własnej infrastruktury oraz sieci TP.

Czy barszcz może być wyrazem miłości, a rosół - troski? Jak najbardziej! Badania[1], które przeprowadziła marka WINIARY, potwierdzają, że pyszne zupy,  mają jeszcze jedną, wyjątkową zaletę: przypominają beztroskie chwile dzieciństwa! Zapach ogórkowej czy pomidorowej unoszący się w domu potrafi przywołać mnóstwo wspomnień. Tej jesieni marka WINIARY zachęca do rozpoczynania obiadu codziennie od innej zupy. Dzięki zupom Jak u Mamy przygotujesz wyjątkowy posiłek dla swoich najbliższych i… na chwilę powrócisz do cudownego świata dzieciństwa.  Najsilniejszym wspomnieniem z maminej kuchni dla większości z nas jest zapach i aromat zup. W ramach kampanii Zupy to nasza specjalność marka WINIARY przeprowadziła badania, w których zapytała Polaków, z czym kojarzą im się różne smaki zup i do jakich okazji pasują. Respondenci udzielili między innymi odpowiedzi na pytanie, jakie zupy przypominają im smaki dzieciństwa. Wśród najczęściej wymienianych znalazły się: pomidorowa (co trzeci ankietowany), rosół (prawie co trzeci ankietowany), ogórkowa (co piąty ankietowany)  oraz barszcz czerwony (13% badanych). Za nimi pojawiły się: grzybowa, grochowa, szczawiowa, fasolowa, barszcz biały i żurek. Większość z tych smaków znajduje się w ofercie marki WINIARY. Zdaniem większości Polaków marka WINIARY posiada najlepsze przepisy na zupy i jest gwarancją ich domowego smaku[2]. Duża część polskich mam przyznaje, że brakuje im czasu i cierpliwości, żeby przygotowywać posiłki na wzór tych maminych[3]. Linia zup WINIARY Jak u Mamy wyróżnia się smakiem przypominającym właśnie te dobrze nam znane, „mamine” zupy. Dzięki nim tradycyjne smaki, często wymagające długiego gotowania i skomplikowane w przygotowaniu, można osiągnąć w kilka minut… i powrócić na chwilę do wyjątkowych wspomnień z dzieciństwa. Zupy Jak u Mamy WINIARY pozbawione są konserwantów, nie dodajemy też glutaminianu sodu. Smak zup, tradycyjnie przyrządzanych przez polskie mamy, uzyskiwany jest dzięki  zawartości suszonych warzyw, ziół i innych składników.  Suszenie jest naturalną metodą konserwowania żywności i zapewnia trwałość składników.  – tłumaczy Agnieszka Piskała, Specjalista ds. Żywienia Nestlé Polska. W ofercie linii zup Jak u Mamy WINIARY znajduje się aż siedem wariantów: borowikowa, fasolowa, pieczarkowa, barszcz biały z grzybami, żurek na wędzonce, ogórkowa i ostatnia nowość, po raz pierwszy w ofercie WINIARY – zupa gulaszowa. To siedem pysznych zup, na każdy dzień tygodnia, które – jeśli rozpoczniemy nimi obiad – zabiorą nas do krainy dzieciństwa! *** WINIARY to marka, która od 70-ciu lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują nowoczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, buliony, sosy, Pomysły na…, dania instant, majonezy, przyprawy, galaretki, kisiele, czy budynie – w sumie ponad 200 różnych wyrobów kulinarnych WINIARY, które w szybki i prosty sposób pozwalają przyrządzić domowy posiłek. W obrębie 5 linii zup dostępnych w ofercie WINIARY: Bukiet Warzyw, Jak u Mamy, Nasza Specjalność, Zupy ekspresowe oraz Zupy instant w słoikach, marka oferuje 29 zup, które codziennie goszczą na polskich stołach! [1] Badanie „Zupy mówią”, PBS DGA [2] Tracking SMG KRC 2010 [3] Badania przeprowadzone przez MillwardBrown na reprezentatywnej populacji Polek / matek.