miss internet – Strona 114 – Aktualności i wiadomości prasowe: uroda, moda, wnętrza

Freixenet decydując się na wzmocnienie swojej pozycji w internecie oraz podążając za aktualnymi trendami dotyczącymi marketingu w sieci zlecił firmie MaDoNet realizację gry internetowej. Firma MaDoNet zrealizowała już dla Freixenet projekt strony www.freixenet.pl oraz jest odpowiedzialna za jej bieżącą aktualizację. Gra Freixenet zrealizowana została w konwencji letniego pikniku a polega na zestrzeliwaniu balonów za pomocą korka wylatującego z butelki wina musującego Freixenet. Za każdy zestrzelony balon gracz uzyskuje 10 punktów. Co miesiąc trzech najlepszych graczy otrzymuje w nagrodę zestaw win musujących i spokojnych Freixenet. Przewidziano 4 miesięczne (od maja do września) etapy rozgrywek premiowane zestawami win. Po tym czasie gra pozostanie aktywna, lecz wyniki nie będą już premiowane nagrodami.  

Koncern Energetyczny ENERGA SA wydał w 2005 roku największe kwoty na inwestycje i jest jedną z najlepszych firm Pomorza. Tak wynika z rankingu "Top 100", zestawiającego największe firmy regionu, opracowanego przez "Dziennik Bałtycki". Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż ENERGA jest liderem wśród firm, realizujących inwestycje. - Koncern stale podnosi jakość i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej. Dowodzą tego kierunki prowadzonych działań: największe wydatki inwestycyjne poniesiono na modernizację i rozbudowę sieci elektroenergetycznej średniego i niskiego napięcia. Przeznaczyliśmy na to zdecydowaną większość nakładów inwestycyjnych koncernu. Celem jest zminimalizowanie liczby awarii, powodujących przerwy w dostawach energii - mówi Piotr Litwin, dyrektor Departamentu Logistyki. W wyniku realizacji inwestycji w infrastrukturę przesyłową i dystrybucyjną w 2005 r. znacznie zwiększyła się długość linii średniego i niskiego napięcia. Przybyło też ponad 450 stacji transformatorowych oraz ponad 332 tys. metrów nowych przyłączy. ENERGA w 2005 zainwestowała także w sferę związaną z obsługą klientów, modernizując biura obsługi czy wprowadzając nowe technologie, podnoszące standardy kontaktów z klientami. Arkadiusz Marat, dyrektor Departamentu Obsługi Klienta, zapowiada dalszy wzrost jakości obsługi obecnych i przyszłych klientów koncernu: - Aktualnie pracujemy nad wdrożeniem w całym Koncernie elektronicznego Biura Obsługi Klientów. Dzięki niemu będzie można między innymi, monitorować zużycie energii elektrycznej i sprawdzać na bieżąco saldo należności, a także zgłaszać reklamacje czy podać stany liczników. Na terenie całego Koncernu Energetycznego ENERGA SA wprowadziliśmy możliwość płatności za energię elektryczną w sieci BillBird, dzięki której nasi klienci będą mogli opłacić faktury przy okazji zakupów, czy też np. tankowaniu paliwa – mówi dyrektor Marat. - Teraz pracujemy nad rozszerzeniem usługi wygodnych płatności na inne sieci i planujemy zaoferowanie klientom możliwości skorzystania z polecenia zapłaty. Pierwsze miejsce koncernu pod względem wydatków na inwestycje (ponad 480 mln zł), drugie pod względem liczby zatrudnianych osób (7638) i czwarte pod względem przychodów ze sprzedaży (5 mld 100 mln zł) i zysków (206 mln netto) stawiają ENERGĘ nie tylko pośród największych firm Pomorza, ale i Polski. Jednym z głównych powodów doskonałych wyników koncernu jest wykorzystanie efektu synergii uzyskanego dzięki konsolidacji tzw. Grupy G-8 w jeden sprawnie działający podmiot gospodarczy. Konsolidacja działalności biznesowej Koncernu Energetycznego ENERGA SA począwszy od początku 2005 r. umożliwiła z jednej strony na trwałą redukcję kosztów, z drugiej zaś - na znaczną poprawę płynności finansowej. Przypomnijmy, że w przygotowanym przez "Politykę" rankingu największych firm działających na terenie całego kraju, ENERGA zajęła miejsce dziewiętnaste, a w zestawieniach "Rzeczpospolitej" i "Newsweeka", znajduje się w pierwszej trzydziestce. ENERGA w rankingach za 2005 r.: Top 100 („Dziennik Bałtycki”), największe firmy Pomorza według: przychodów ze sprzedaży: 4 miejsce zysków netto: 4 miejsce zysków brutto: 4 miejsce zysków netto na pracownika: 35 miejsce przychodów ze sprzedaży na pracownika: 27 miejsce zatrudnienia: 2 miejsce nakładów na inwestycje: 1 miejsce   Rankingi krajowe: Największe firmy - "Polityka" - 19 miejsce 100 najcenniejszych firm- "Newsweek" - 24 miejsce 500 największych firm - "Rzeczpospolita" - 26 miejsce Największe firmy wg szacunkowej wyceny -  "Rzeczpospolita"- 21 miejsce Najwięksi pracodawcy - "Rzeczpospolita"- 24 miejsce

Senior.pl to pierwszy polski portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach. Serwis powstał jako odpowiedź na potrzeby internautów w wieku 50 i więcej lat. Wraz ze wzrostem średniej wieku społeczeństw, rośnie także liczba Seniorów używających internetu i poszukujących w globalnej sieci informacji, pomocy czy kontaktów z innymi ludźmi. Seniorzy w ciągu ostatnich kilku lat stali się znaczącą i ważną częścią internetowej społeczności. Na całym świecie powstaje coraz więcej serwisów przeznaczonych dla osób, które mając ponad 50 lat, pozostają aktywne i ciekawe świata. Również młodsze osoby chętnie korzystają z internetowych zasobów, by znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące opieki nad starszymi członkami rodziny czy zapewnienia im jak najwyższej jakości życia. Pojawia się także coraz więcej serwisów społecznościowych, przygotowywanych przez i dla Seniorów. Jak pokazuje przykład jednej z najbardziej rozwiniętych gospodarek świata - amerykańskiej - Seniorzy potrafią bardzo dobrze znaleźć się w wirtualnym świecie. Ponad połowa amerykańskich Seniorów regularnie korzysta z Internetu. Z komputera korzystają we własnym domu (blisko 40 procent ma w domu komputer) lub w domach opieki i popularnych w USA centrach seniorów. "Zinternetyzowani" amerykańscy Seniorzy statystycznie są częściej żonaci, lepiej wykształceni i mają wyższe emerytury od ich „off-line’owych” kolegów. W Polsce pozycja Seniorów w Internecie nie jest oczywiście tak mocna jak w USA, jednak dane demograficzne wskazują na bardzo widoczne trendy - Seniorów w polskim społeczeństwie będzie przybywało. Także tych zasobniejszych finansowo i otwartych na nowe technologie. Obecnie osoby starsze stanowią prawie 13 procent polskiego społeczeństwa, a liczy się, po upływie dekady seniorzy będą już stanowić 17 procent ogółu ludności w Polsce. Wprawdzie Seniorzy są najmniej liczną grupą pośród polskich internautów - jak wykazują badania, jedynie co trzydziesta osoba w sieci ma ponad 55 lat - jednak odsetek osób starszych korzystających z Internetu stopniowo wzrasta, zaś ich aktywność w Internecie jest duża. Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius typowy polski internauta w wieku ponad 55 lat to mężczyzna z wykształceniem wyższym, mieszkaniec aglomeracji miejskiej, posiadający dwuosobowe gospodarstwo domowe i dysponujący miesięcznym dochodem od 1001 do 2.000 złotych netto. Uroki sieci poznaje zwykle na emeryturze lub rencie. Polski internetowy Senior nie jest sieciowym nowicjuszem. Z Internetu korzysta przeważnie od 2 do 5 lat, używając sieci codziennie lub prawie codziennie. Pod względem sieciowej aktywności nie ustępuje znacznie młodszym kolegom. Biorąc pod uwagę średni czas oraz średnią liczbę odsłon na użytkownika, seniorzy plasują się na trzeciej pozycji za internautami w wieku 15-24 lata oraz 25-34 lata. – W Polsce do tej pory, z wyjątkiem kilku niezwykle cennych, lecz mających ograniczony zasięg inicjatyw społecznych, nie było serwisów przeznaczonych dla osób z grupy wiekowej „Pięćdziesiąt Plus”. Tymczasem z najnowszych badań wynika, że również i polscy Seniorzy coraz częściej dostrzegają dobrodziejstwa wynikające z korzystania z globalnej sieci. Poprzez Senior.pl staramy się przynajmniej częściowo wypełnić lukę w serwisach adresowanych do Seniorów i pokazać, że osoby w wieku dojrzałym również w Polsce są niezwykle ważną częścią internetowej społeczności – mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny Senior.pl. Jak zapewniają twórcy Senior.pl, misją serwisu jest przeciwstawianie się wykluczeniu osób starszych z jakiejkolwiek dziedziny życia i pokazanie, że Seniorzy nie są "za starzy", by realizować się zawodowo, żyć w szczęśliwych związkach czy spełniać swoje marzenia. Kierowany do aktywnych seniorów serwis porusza tematy z różnych dziedzin, przekazuje bieżące informacje dotyczące zdrowia, finansów, rodziny, pracy czy pasji. – Chcemy też przywrócić zanikający w naszym świecie szacunek dla osób starszych - również tych najstarszych, które z racji swojego wieku nie są już tak sprawne i "przydatne" jak kiedyś. Zamierzamy pokazywać, że Seniorzy dysponują czymś wyjątkowym i unikalnym, a dla młodszych ludzi niesłychanie przydatnym – życiową mądrością i doświadczeniem. Seniorom zaś chcemy przybliżyć Internet jako doskonałe narzędzie do realizowania swoich życiowych pasji i jako sposób na aktywne spędzanie życia – podsumowuje Grzegorz Gacki. * * * * * * * * * Senior.plSenior.pl to serwis stworzony z myślą o osobach w wieku lat 50 i więcej oraz o ich rodzinie i bliskich. Dostarcza informacji o życiu Seniorów w Polsce i na świecie, zachęcając osoby starsze do aktywności w globalnej sieci. Misją Senior.pl jest także przeciwstawianie się dyskryminacji ze względu na wiek w jakiejkolwiek dziedzinie życia. W serwisie można znaleźć wiele wiadomości i artykuły z różnorodnych dziedzin, porady, forum wyszukiwarki oraz inne narzędzia pomagające dojrzałym osobom w sposób aktywny korzystać z Internetu. Senior.pl jest kolejnym po Kosciol.pl autorskim projektem istniejącej od 2002 roku firmy Com-Media.

Andrzej Tersa, prezes ENERGI Zakładu Elektrowni Wodnych otrzymał odznaczenie "Zasłużony dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej". To honorowe wyróżnienie, przyznawane przez Ministra Środowiska za zaangażowanie w działania na rzecz szeroko rozumianej ochrony środowiska i ekologii. Andrzej Tersa jest związany z energetyką wodną od 2000 roku. Kierowana przez niego firma to spółka zależna Koncernu Energetycznego ENERGA SA powołana w 2003 r. Grupuje 13 elektrowni wodnych: dziewięć na rzece Raduni i cztery na Wierzycy, wytwarzając energię elektryczną o łącznej wielkości 40 GWh rocznie. Spółka została wyróżniona przez Bank Ochrony Środowiska za wybitne dokonania gospodarcze i ekologiczne osiągnięte we współpracy z Bankiem. Podstawową dziedziną działalności ENERGA ZEW jest wytwarzanie i przetwarzanie energii elektrycznej w sposób tradycyjny, przy zastosowaniu turbin wodnych. Ponadto wśród zadań firmy znajdują się przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska wodnego (np. gospodarowanie wodą rzeki Raduni, unieszkodliwianie zanieczyszczeń) oraz działania przeciwpowodziowe. Drugą pasją Andrzeja Tersy obok energetyki wodnej jest jazz.

 Warszawa, 2 czerwca 2006: W tym roku, po raz pierwszy, z szansą na zwycięstwo, w ponad 80 letniej historii zawodów Le Mans, wystartuje samochód napędzany olejem napędowym. Paliwem wybranym dla wyrafinowanego silnika Audi R10 jest Shell V-Power Diesel. Tegoroczny wyścig Le Mans 24, jeden z najsłynniejszych wytrzymałościowych wyścigów świata, odbędzie się 18 czerwca. Shell w partnerstwie z Audi, liczy na zwycięstwo, które może stać się faktem dzięki wyjątkowym właściwościom nowego silnika i innowacyjnego paliwa. W bieżącej edycji "Le Mans 24 Heures" wystartuje 50 samochodów -  każdy obsługiwany przez zespół trzech kierowców. W morderczym, 24-godzinnym wyścigu będą walczyli o to, który z nich zdoła pokonać największą odległość. Kiedy w 1923 r. odbywał się pierwszy wyścig Le Mans, zwycięski samochód przejechał   2210 km, ze średnią prędkością 92 km/godz. W zeszłym roku pokonany dystans wyniósł rekordowe 5050 km, przy średniej prędkości 210 km/godz. Diesle były jeszcze kilka lat temu uznawane za silniki użytkowe o ograniczonych możliwościach, niezdolne do podjęcia skutecznej konkurencji z silnikami benzynowymi. Tymczasem postęp, który dokonał się w technologii silników wysokoprężnych, spowodował, że stały się dynamiczne i ciche, bez utraty swych największych zalet: oszczędności i momentu obrotowego. Dzięki temu, w tym roku możliwe stało się zrealizowanie wyjątkowego projektu – bolid Audi napędzany paliwem Shell V Power Diesel stanął w szranki z samochodami benzynowymi startującymi w wyścigach wytrzymałościowych. Już w pierwszej próbie, stosując paliwo Shell V-Power Diesel, zespół Audi R10 odniósł spektakularne zwycięstwo w prestiżowym dwunastogodzinnym rajdzie Sebrings, który odbył się w marcu 2006 r. w USA. O sukcesie zadecydowały technologia prototypowego silnika oraz rewolucyjna formuła paliwa, pozwalająca na skokowe podwyższanie osiągów pojazdu, opracowana przez Shell. Paliwo Shell V-Power Diesel zapewnia idealne zrównoważenie mocy i skuteczności, a jednocześnie pozwala ograniczyć ilość zanieczyszczeń emitowanych przez pojazd. Jego efektywność energetyczna oznacza również mniejszą częstotliwość tankowań. To doskonale wypracowane rozwiązanie technologiczne zapewnia perfekcyjną pracę silnika bez zbędnych zanieczyszczeń, zarówno podczas wyścigów, jak i w codziennym użyciu. Dzięki zapleczu technologicznemu, stworzonemu przez Shell dla sportów motorowych, kierowcy mogą nabywać na stacjach Shell paliwa, które przeszły najcięższe próby    i dowiodły swoich wyjątkowych cech. *** W 2006 r. ponad połowa sprzedanych w Europie nowych samochodów będzie wyposażona w silniki Diesla - wynika z badań przeprowadzonych przez J.D. Power Automotive Forecasting. Obecnie udział silników wysokoprężnych w rynku samochodowym Europy Zachodniej wynosi 48,3% - dwa razy więcej niż siedem lat temu. Przy utrzymującej się tendencji wzrostowej, do 2010 r. ten udział zwiększy się do 60%. W Polsce udział Diesli w rynku samochodowym wynosi prawie 34%. W stosunku do danych z poprzedniego roku oznacza to ponad 20% wzrost. Za rozwijającym się rynkiem Diesli podążają badania firm petrochemicznych, które zaowocowały opracowaniem nowej generacji paliw przeznaczonych dla silników Diesla. Pozycję lidera wśród tych firm, zajmuje Shell, który dzięki swoim innowacyjnym opracowaniom, dostarcza kierowcom w wielu krajach, w tym również w Polsce, wyjątkowy olej napędowy - V-Power Diesel. Jedną z najważniejszych przyczyn popularności silników Diesla jest oszczędność. Chociaż przy zakupie wydają się droższe, okazują się znacznie tańsze w eksploatacji, ponieważ ich spalanie jest od 20% do 40% niższe. Dokładna wartość jest uzależniona od wielkości pojazdu, rodzaju pokonywanych tras, technologii i pojemności silnika, a przede wszystkim rodzaju tankowanego paliwa. Samochody z silnikiem Diesla już od dawna pozwalały na oszczędniejszą jazdę, jednak przez długi czas kierowców zniechęcała ich powolność, duży poziom emisji spalin oraz hałaśliwość. Silniki wysokoprężne pracują zupełnie inaczej niż benzynowe: zapłon jest wynikiem sprężenia paliwa, wtryskiwanego bezpośrednio do komory spalania. Obecny wzrost popularności Diesle zawdzięczają zmianom, które zostały wprowadzone w konstrukcji silnika, oraz innowacyjnej formule, stosowanej w produkcji oleju napędowego. Nowoczesne, bardzo precyzyjne technologie wtrysku (np. w silnikach typu „common rail”) w połączeniu z super czystym i efektywnym paliwem Shell V-Power Diesel dają wyjątkową jakość pracy. Stosowanie oleju napędowego nowej generacji, jakim jest Shell V-Power Diesel, pozwala na maksymalizację tych oszczędności. Dzięki temu paliwu, kierowcy mogą w pełni wykorzystać moc swoich silników. Dodatkowo kierowcy mogą spodziewać się długoterminowych korzyści, wynikających z wolniejszego zużycia silnika i dłuższej żywotności pojazdu.

Koncern Energetyczny ENERGA SA jest jednym ze sponsorów IV Bałtyckiego Festiwalu Nauki, wielkiego święta nauki, organizowanego przez blisko trzydzieści uczelni i instytutów w dniach 25-28 maja. - Wspierając Festiwal pragniemy przyczynić się do przybliżenia mieszkańcom Pomorza bogatego życia naukowego regionu i ukazania na własnym przykładzie, w jaki sposób zdobycze nauki pomagają w życiu codziennym - mówi Adam Muchowski, dyrektor Biura Informacji i Promocji koncernu. Obok wsparcia sponsorskiego ENERGA angażuje się także merytorycznie, umożliwiając uczestnikom festiwalu zwiedzanie zamkniętych na co dzień dla osób z zewnątrz pięknych elektrowni wodnych, pracujących na rzece Raduni. O "Fascynującym świecie elektrowni wodnych", czyli kiedy i jak można odwiedzić elektrownie wodne w Straszynie, Rutkach i Bielkowie można przeczytać w komunikacie, dostępnym w internetowym biurze prasowym ENERGI pod adresem: http://media.energa.pl/notatka_57348.html   Uroczyste otwarcie IV Bałtyckiego Festiwalu Nauki nastąpi w środę, 24 maja 2006 r. o godz. 18.00 transmisją dyskusji "Biznes i nauka", prowadzonej w Radiu Gdańsk. Jej moderatorem będzie red. Marek Kański, a uczestnikami przedstawiciele największych pomorskich firm i uczelni. Sponsor IV Bałtyckiego Festiwalu Nauki - Koncern Energetyczny ENERGA SA - to największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej. ENERGA aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspierając kulturę, naukę, edukację, sport drużynowy, wyczynowy i młodzieżowy oraz organizacje pozarządowe i charytatywne. Poprzez te działania Koncern wspiera budowanie pozytywnego klimatu społecznego, który wyzwala dobrą energię do pracy i współpracy. *** IV Bałtycki Festiwal Nauki to 506 imprez popularno-naukowych, odbywających się w dniach 24-28 maja w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Słupsku, Kościerzynie i Pelplinie. Celem Bałtyckiego Festiwalu Nauki jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Koncern Energetyczny ENERGA SA jest jednym ze sponsorów IV BFN. Więcej informacji o festiwalu - www.festiwal.gda.pl

"Fascynujący świat elektrowni wodnych" to atrakcja przygotowana przez ENERGĘ Zakład Elektrowni Wodnych dla uczestników IV Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tylko w maju, tylko przez trzy dni (26-28 maja) będzie można na własne oczy zobaczyć, jak nurt Raduni - najpracowitszej rzeki w Polsce - zamienia się w elektryczność, płynącą do naszych domów oraz dowiedzieć się, jak wysoki był rachunek za energię elektryczną w pobliskim kościele przed stu laty i w jaki sposób teraz wykorzystujemy siły natury. Piękne budynki starych elektrowni, w których pracują turbiny pamiętające początki XX wieku, będzie można zwiedzać i poznawać ich historię w następującym porządku: w piątek, 26 maja w godzinach od 9 do 16: elektrownie wodne w Straszynie (ok. 10 km od Gdańska), Bielkowie (ok. 12 km od Gdańska) oraz Łapinie (ok. 18 km od Gdańska) i Rutkach (ok. 25 km od Gdańska). w sobotę i niedzielę, 27 i 28 maja, w godz. 9 do 16 zwiedzać można elektrownie w Straszynie oraz Rutkach. Prosimy, aby zamiar zwiedzania zaanonsować wcześniej, kontaktując się z Panem inż. Andrzejem Kamonciakiem - (058) 6820124 lub dzwoniąc pod numery: - (058) 6910424 - elektrownia Straszyn - (058) 6818504 - elektrownia Rutki Zwiedzanie przebiegać będzie w grupach, o każdej pełnej godzinie, w godz. 9 do 16. Dzieci poniżej lat 10 powinny pozostawać pod opieką dorosłych. Obok wyjaśnienia, skąd się bierze prąd, zwiedzający będą mogli poznać fascynujące dzieje niemal stuletnich inżynierskich pomysłów, a także pieczołowicie udokumentowaną historię elektrowni wodnych na Raduni. *** ENERGA Zakład Elektrowni Wodnych sp. z o.o. to spółka zależna Koncernu Energetycznego ENERGA SA powołana w 2003 r. Grupuje 13 elektrowni wodnych: 9 na rzece Raduni i 4 na Wierzycy, wytwarzając energię elektryczną o łącznej mocy 40 GWh. Spółka została wyróżniona za wybitne dokonania gospodarcze i ekologiczne osiągnięte we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska. Podstawową dziedziną działalności ENERGA ZEW jest wytwarzanie i przetwarzanie energii elektrycznej w sposób tradycyjny, przy zastosowaniu turbin wodnych. Ponadto wśród zadań spółki znajdują się przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska wodnego (np. unieszkodliwianie zanieczyszczeń) oraz działania przeciwpowodziowe. *** IV Bałtycki Festiwal Nauki to 506 imprez popularno-naukowych, odbywających się w dniach 24-28 maja w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Słupsku, Kościerzynie i Pelplinie. Celem Bałtyckiego Festiwalu Nauki jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Koncern Energetyczny ENERGA S.A. jest jednym ze sponsorów IV BFN. Więcej informacji o festiwalu - www.festiwal.gda.pl

Warszawa, 19 maja 2006 - W tym roku po raz pierwszy studenci Politechniki Warszawskiej reprezentują Polskę w 22 edycji europejskiego Eco-marathonu Shell, który odbywa się w Nogaro we Francji. Impreza będzie trwała do 21 maja. Piętnastoosobowy zespół, wspierany finansowo przez firmę Vattenfall, od ponad sześciu miesięcy pracował nad przygotowaniem pojazdu w biało-czerwonych barwach, który swoim kształtem przypomina samochód wyścigowy. Przed startem w Eco-marathonie polscy studenci uczestniczyli w obradach okrągłego stołu, poświęconych wyzwaniom energetycznym w gospodarce i systemie transportowym Europy. Obradom przewodniczyli Komisarz Unii Europejskiej ds. Energii Andris Piebalgs oraz Dyrektor Pionu Rafinacji i Sprzedaży Royal Dutch Shell Rob Routs Eco-marathon jest jedną z najważniejszych inicjatyw społecznych Shell w Europie, corocznie docierającą do tysięcy młodych ludzi z przesłaniem o roli zawodów technicznych w kształtowaniu i zachowywaniu środowiska naturalnego. Cel jest prosty: samodzielnie zbudowanym pojazdem pokonać jak największy dystans, mając do dyspozycji ekwiwalent 1 litra paliwa. W 1985 roku najlepszy wynik wniósł 680 km. Obecny rekord to 3836 km - przy takim spalaniu możliwe byłoby pokonanie odległości dzielącej Paryż od Pekinu na 4 litrach paliwa. Podczas tegorocznego Eco-Marathonu w Nogaro zaprezentowane zostaną rozwiązania, wykorzystujące zróżnicowane źródła energii: benzynę, olej napędowy, LPG, wodór, biopaliwa oraz energię słoneczną  i elektryczną. Pojazd polskiej reprezentacji będzie napędzany paliwem etanolowym. Eco-marathon Shell nie tylko zachęca do głębszego zastanowienia nad problemami zrównoważonego zużycia energii, lecz daje także młodym inżynierom i naukowcom szansę sprawdzenia swoich pomysłów i koncepcji w realnym świecie. Uczestnicy uczą się jak zarządzać projektem od początku do końca – od fazy projektowania, przez finansowanie, budowę, aż po sprawdzian na torze. Ponadto poszukiwanie partnerów technicznych i finansowych daje młodym ludziom doskonałą okazję do sprawdzenia, jak wygląda praca w realnym świecie biznesu i budowania kontaktów z branżą przemysłową. Te doświadczenia mogą okazać się bezcenne, gdy będą wchodzić na rynek pracy. Zapotrzebowanie na usługi transportowe rośnie w tempie dwukrotnie szybszym niż ogólny wzrost gospodarczy. Wyzwaniem jest odpowiedzialne i wydajne wykorzystywanie surowców energetycznych, poszukiwanie alternatywnych źródeł energii, a także zapewnienie dostępu do produktów naftowych dla jak największej liczby ludzi. Tym problemom poświęcają uwagę uczestnicy obrad okrągłego stołu, reprezentujący środowiska akademickie, biznesowe, polityczne i pozarządowe, obradujący pod przewodnictwem Europejskiego Komisarza ds. Energii A. Piebalgsa. Najważniejszym celem tego spotkania jest budowanie atmosfery wzajemnego zrozumienia i współpracy w Europie w dziedzinie zarządzania zasobami energetycznymi i zrównoważonej mobilności. Nasze pokolenie będzie musiało się zmierzyć z dramatycznymi zmianami na rynku energetycznym. Już dziś pragniemy podjęć ten temat. Mamy nadzieję,    że nasza praca zostanie zauważona i wykorzystana w przyszłości, powiedziała Marysia Rudowicz, menadżer zespołu.   Więcej informacji na temat Eco-marathon Shell można znaleźć na stronie internetowej www.shell.com/eco-marathon. Informacji o polskiej reprezentacji należy szukać na stronie www.skap.meil.pw.edu.pl.  

Partner Center Sp. z o.o. od dnia 1 maja 2006 r. jest wyłącznym importerem oraz dystrybutorem na Polskę światowej klasy marki "Freixenet" – największej marki win musujących oraz win spokojnych "Freixenet Ash Tree Estate" oraz "Mederano de Freixenet". Freixenet to światowy lider w segmencie win musujących. Tradycje winiarskie firmy sięgają 1861 roku. Grupa Freixenet w sektorze winiarskim zajmuje szóste miejsce na świecie sprzedając rocznie ponad 200 milionów butelek wina w ponad 150 krajach. Rdzennie polska spółka już od 15 lat zajmuje się importem i dystrybucją jakościowych win na terenie całego kraju w różnych kanałach dystrybucji, zyskując coraz większy szacunek wśród zarówno klientów, jak i producentów. Freixenet jest drugą ze światowej klasy korporacji (zaraz po Constellation Brands), z którą Partner Center Sp. z o.o. współpracuje w Polsce na zasadzie wyłączności. Praca i innowacyjność spółki Partner Center jest doceniana również przez organizacje pozarządowe - polski Business Centre Club przyznał w tym roku spółce Medal Europejski za europejskiej klasy usługi dystrybucji Wielkich Win Świata.Jest to doskonałe wyróżnienie dla firmy, której celem jest krzewienie kultury picia wina w Polsce. Współpraca z markami takiej klasy jak Freixenet doskonale ułatwi dotarcie do szerszego grona Polaków i pozwoli na zarażanie fascynacją winną Polskich konsumentów.

Koncern Energetyczny ENERGA SA gratuluje drużynie ENERGI Czarnym Słupsk historycznego awansu do koszykarskiej elity w sezonie 2005/2006. ENERGA zaprasza do kibicowania Słupszczanom w najbliższym spotkaniu z Prokomem Trefl Sopot. Walka ENERGI Czarnych Słupsk - na własnym parkiecie - z mistrzem Polski w pojedynku o finał ekstraklasy koszykówki mężczyzn, odbędzie się w środę 3. maja o godz. 18.30 w Hali Gryfia w Słupsku. Podkreślając sportowy i wizerunkowy sukces, jakim jest zaangażowanie Koncernu w sponsoring słupskich koszykarzy, ENERGA przygotowała dla kibiców w Gryfii konkurs-niespodziankę. Wynik sportowy drużyny pod wodzą Igora Griszczuka przerósł nasze oczekiwania, a koszykarze ze Słupska nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i wciąż pozostają w walce o najwyższe cele - powiedział Waldemar Bartelik, prezes Zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA. - Już dziś gratuluję ENERDZE Czarnym Słupsk osiągnięcia historycznego awansu do pierwszej czwórki polskiej ekstraklasy w sezonie 2005/2006. Zaangażowanie w sponsoring słupskich koszykarzy uważam za sportowy i wizerunkowy sukces ENERGI - dodał prezes Koncernu. -  Klub, a przede wszystkim zawodnicy z logo ENERGI na piersiach w 100 proc. wywiązali się z zadania budowania pozytywnego wizerunku marki ENERGA.  Na szczególne słowa uznania zasługuje także wyjątkowa postawa słupskich kibiców, którzy potrafią  w Hali Gryfia stworzyć niepowtarzalną atmosferę sportowego święta. Widowiskowe mecze, zaangażowanie, zespołowa gra, znakomite wyniki oraz dobre emocje zarówno na boisku, jak i na trybunach, to najlepsza nagroda dla sponsora i potwierdzenie słuszności podjęcia decyzji o współpracy ENERGI ze słupską drużyną.   Na najbliższy mecz półfinałów play off ENERGA przygotowała dla kibiców konkurs-niespodziankę. W przerwie trzeciego pojedynku o finał Dominet Basket Ligi (w środę, 3. maja w Hali Gryfia w Słupsku) spośród kibiców zostanie wylosowanych 5 osób, które wezmą udział w konkursie rzutów do kosza z połowy boiska. Dla pierwszego szczęśliwcy, który trafi do kosza, Koncern Energetyczny ENERGA SA ufundował czek w wysokości 1000 zł. Na wszystkich uczestników zabawy czekają zestawy upominków od ENERGI. Konkurs odbędzie się pod patronatem "głosu Pomorza". Sponsor tytularny ENERGI Czarnych Słupsk - Koncern Energetyczny ENERGA SA - to największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej. ENERGA aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspierając kulturę, naukę, edukację, sport drużynowy, wyczynowy i młodzieżowy oraz organizacje pozarządowe i charytatywne. Poprzez te działania Koncern wspiera budowanie pozytywnego klimatu społecznego, który wyzwala pozytywną energię do pracy i współpracy.

W rozpoczynającym się właśnie konkursie, którego celem jest popularyzacja prasy w cyfrowym formacie Zinio, internauci mają szansę na wygranie prenumerat elektronicznych czasopism. W losowaniu nagród wezmą udział wszystkie osoby, które do 14 maja zamówią dowolny magazyn (płatny lub darmowy) z oferty internetowego kiosku www.netpress.pl. O wyborze nagrody każdy ze zwycięzców zdecyduje samodzielnie, wskazując tytuł, który chce otrzymywać przez kolejny rok.   -Zapoznanie jak największej liczby czytelników z wciąż nowym, niezwykle przyjaznym formatem elektronicznej prasy, to dla nas jeden z priorytetów - komentuje Artur Wasilewski, koordynujący konkurs ze strony NetPress. -Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest przekonanie Internautów do nieznanej im często technologii Zinio. Konkurs ma stać się dla nich dodatkowym impulsem do sprawdzenia dostarczanego przez nas produktu-.     Piotr Cygan z Dziennika Internautów dodaje -Chętnie wspieramy rozwój nowych technologii, szczególnie tych, które mają istotny wpływ na zwiększanie ilości aktywnych użytkowników Internetu. Popularyzacja prasy elektronicznej w Polsce jest jednym z naszych głównych celów dlatego zdecydowaliśmy się na zorganizowanie konkursu z firmą NetPress.   Na potrzeby promocji powstała strona www.netpress.pl/konkurs. Uczestnicy konkursu mogą wybierać nagrody spośród około 25 tytułów (m.in. biznesowych, lifestylowych, i komputerowych) dostępnych obecnie w płatnej prenumeracie. Wszystkie osoby biorące udział z zabawie o jej wynikach zostaną poinformowani drogą e-mailową.            ##             NetPress Wyłączny partner Zinio Systems Inc., światowego lidera w branży elektronicznych czasopism, w Polsce. Wydawnictwa współpracujące z NetPress w zakresie produkcji, sprzedaży, wysyłki oraz promocji swoich tytułów to m.in. Bonnier Business Polska, IDG Poland, Point Group, Infor Manager, Ozon Media. System Zinio, zachowując podstawowe cechy wersji drukowanej, takie jak układ strony, treść i reklamy, pozwala również na przeszukiwanie tekstów, archiwizację wydań oraz korzystanie z odsyłaczy, co czyni przygodę z cyfrową prasą w pełni interaktywną. NetPress w całości należy do Zakładów Graficznych TAURUS Sp. z o.o. www.netpress.pl   Dziennik Internautów Dziennik Internautów to jedna z najstarszych, niezależnych i największych polskich gazet internetowych - istnieje na rynku polskich mediów elektronicznych od 1998 roku. Każdego dnia dostarcza Czytelnikom najświeższych informacji ze świata Internetu, telekomunikacji, e-biznesu oraz IT. Informuje rzetelnie, porusza sprawy polskich  Internautów i ostrzega przed czyhającymi w Sieci zagrożeniami. www.di.com.pl

Srebrne Godło European Trusted Brands uzyskał lider e-commerce w Polsce, w rankingu przygotowywanym przez Reader´s Digest. Respondenci docenili markę Allegro.pl przede wszystkim za jakość, wartość w stosunku do ceny, silny wizerunek i znajomość potrzeb klienta.- Bardzo cieszymy się, że nasza praca została doceniona przez tak ogromną rzeszę badanych konsumentów. To dla nas potwierdzenie, że rozwijamy serwis zgodnie z potrzebami naszych Użytkowników- mówi Artur Brzęczkowski, szef działu marketingu.Serwis uzyskał Srebrne Godło European Trusted Brands, przyznane przez polskich konsumentów, w kategorii firma internetowa.- W tak określonej branży konkurencja jest ogromna, tym bardziej, że tyczy się ogółu firm internetowych, działających w różnych dziedzinach biznesu. Takie wyróżnienie jest tym bardziej dla nas powodem do dumy. Dziękujemy wszystkim Allegrowiczom, którzy darzą nas tak dużym zaufaniem – dodaje Brzęczkowski.Allegro.pl uzyskało najwyższe noty przede wszystkim za silny wizerunek i zaspokojenie potrzeb klienta. Oprócz tego respondenci cenią sobie jakość serwisu i jego wartość w stosunku do ceny.European Trusted Brands to globalny sondaż przeprowadzany co roku, po raz piąty przez wydawnictwo Reader´s Digest. Jego cel to przede wszystkim wskazanie zaufania konsumentów do poszczególnych dziedzin życia. Badanie przeprowadzane jest w sumie w 14 europejskich krajach, a w tegorocznej edycji przeanalizowano ponad 25 tys. ankiet. Więcej: Reader`s Digestwww.allegro.pl to lider e-commerce w Polsce. Z jego usług korzysta blisko 4,5 mln internautów. Miesięcznie odwiedza go 6 mln unikalnych Użytkowników, którzy mogą przebierać wśród 1,5 mln ofert

Warszawa, 25 kwietnia 2006r. - W dniach 19-21 maja br., we francuskiej miejscowości Nogaro, odbędzie się finał 22 edycji Eco-marathonu - międzynarodowego konkursu organizowanego przez Shell. Zespoły uczestniczące w Eco-marathonie rywalizują w ramach wielu różnych kategorii, ale wszystkim przyświeca jedna idea: przejechać jak najdalej samodzielnie skonstruowanym pojazdem, mając do dyspozycji ekwiwalent 1 litra benzyny. Ustanowiony rekord w 2003 r. wyniósł 3836 km, co oznacza, że wykorzystanie tych technologii pozwoliłoby pokonać dystans dzielący Paryż od Pekinu na  4 litrach paliwa.   W ramach Eco-marathonu studenci i uczniowie szkół średnich mają szansę podjąć rywalizację z kolegami z całego świata.                     W tegorocznym w konkursie weźmie udział 255 drużyn. Dla nich start w Eco-marathonie wiązał się z wielomiesięcznym  zaangażowaniem, koniecznością przeprowadzenia prac badawczych, opracowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zaprojektowania i zbudowania pojazdów, oraz doskonalenia ich parametrów.   W tym roku po raz pierwszy w Eco-Marathonie udział weźmie polska drużyna. W Nogaro reprezentować ją będą trzy studentki Politechniki Warszawskiej: Edyta Dziemińska i Kasia Cichocka jako kierowcy oraz Maria Rudowicz - menadżer zespołu. Nad przygotowaniem pojazdu pracowała piętnastoosobowa ekipa techniczna, związana ze Studenckim Kołem Aerodynamiki Pojazdów PW. Opiekunem naukowym koła jest dr Janusz Piechna. Polską reprezentację wspiera firma Vattenfall Poland.   Polski zespół pracuje nad swoim pojazdem już od grudnia 2005 r. To był bardzo pracowity okres. Podjęliśmy wyzwanie i chcemy, aby nasz udział w Eco-marathonie był zauważony. W tym celu zbudowaliśmy pojazd, który będzie napędzany etanolem. Wymagało to od nas opracowania specjalnej technologii silnika. Główny nacisk kładziemy jednak na kwestię aerodynamiki naszego pojazdu – opowiada M. Rudowicz.   „Naszym celem, jako organizatorów tego wydarzenia, jest inspirowanie młodych ludzi, umożliwienie im zaistnienia na forum międzynarodowym, oraz inicjowanie współpracy między uczelniami   z całej Europy.. – mówi Alfred Kubczak, rzecznik prasowy Shell Polska. Bardzo się cieszę, że w tym roku w Eco-marathonie po raz pierwszy weźmie udział reprezentacja Polski.   Więcej informacji na temat Eco-marathonu znaleźć można na stronie internetowej www.shell.com/eco-marathon  

Dom Wina, jeden z liczących się na polskim rynku importerów i dystrybutorów win jakościowych rozszerza swoje portfolio win francuskich. Do obecnych już od roku win z regionu Bordeaux: 1. La Croix de Mauregard Blanc 2. La Croix de Mauregard Rouge, 3. Chateau Ducla Bordeaux Superieur, dołączyły wina oferowane przez należącego do Grupy Freixenet negocjanta – Yvon Mau. W ramach programu Crus Clasiques oferowane są wina ze wszystkich liczących apelacji regionu Bordeaux. Wina te oferowane są na zasadzie wyłączności. W pierwszym etapie Dom Wina wybrał wina z lewego banku Bordeaux: 1. Chateau Haute Brande Cuvee Fougirard - AOC Bordeaux 2004 2. Chateau Ducla – AOC Bordeaux Superieur 2002-03 3. Chateau Ducla – AOC Entre-Deux-Mers 2004 4. Chateau Proms-Bellevue – AOC Graves Rouge 2004-05 5. Chateau Preuillac – AOC Medoc 2001 Wyżej wymienione wina początkowo oferowane będą tylko w ramach Klubu Domu Wina – stowarzyszenia miłośników wina i jednocześnie klientów Domu Wina. W drugiej kolejności wina te wejdą do stałej oferty Domu Wina. Po wakacjach wprowadzone do oferty zostaną także wina z prawego banku Bordeaux z takich apelacji jak Pommerol czy Saint Emillion. Wina te będzie można także zdegustować podczas „Salonu Degustacyjnego Win” organizowanego po raz pierwszy przez Dom Wina w dniach 10 i 12 maja 2006 r. więcej informacji pod adresem: http://www.domwina.pl/salon/salon.htmlWiecej informacji o firmach Freixenet, Dom Wina oraz samych winach na www.freixenet.com oraz www.domwina.pl.

Koncern Energetyczny ENERGA SA jest generalnym sponsorem startującego dzisiaj, 20 kwietnia, XXI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "ENERGA Tour 2006". - Nowoczesna, dynamiczna firma rozwija się wówczas, gdy stale ma przed sobą nowe wyzwania. Wierzymy, że wysoko mierząc, można osiągnąć więcej - mówi Waldemar Bartelik, prezes zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA, głównego sponsora imprezy. Impreza należy do grona 40 najważniejszych w całej Europie i tradycyjnie inauguruje wielkie ściganie w naszym kraju. O jej randze świadczy coroczny udział najlepszych polskich kolarzy, a także wielu czołowych zawodników z zagranicy. - Promujemy aktywny i zdrowy tryb życia - mówi Ryszard Hanc, dyrektor generalny Koncernu Energetycznego ENERGA SA Oddział w Kaliszu. - Pomagamy zawodnikom rozwijać ich talent sportowy, by z korzyścią dla siebie i regionu spożytkowali energię. Cieszymy się, że między innymi dzięki naszemu wsparciu kaliscy kolarze zdobywają medale na krajowych i międzynarodowych mistrzostwach - podkreśla dyrektor Hanc. Pierwszy w tym sezonie wieloetapowy wyścig kolarski startuje dziś, 20 kwietnia w Zgierzu, gdzie odbywa się 40-kilometrowy prolog. Następnie "ENERGA Tour" odwiedzi Wieruszów, Kalisz, Kazimierz Biskupi i Konin. Meta znajduje się w Kaliszu. Trasa liczy 420 km i jest zaplanowana tak, aby zapewniała wysoki poziom rywalizacji sportowej. W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia, na stadionie OSRiR w Kaliszu przy Wale Matejki 2 z okazji finału XXI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "ENERGA Tour 2006" zaplanowano rodzinny piknik z udziałem takich gwiazd, jak: zespół muzyczny UZI oraz legendarny Bic Cyc. Główny sponsor ENERGA Tour Szlakiem Bursztynowym - Koncern Energetyczny ENERGA SA - to największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej. ENERGA aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspierając kulturę, naukę, edukację, sport drużynowy, wyczynowy i młodzieżowy oraz organizacje pozarządowe i charytatywne. Poprzez te działania Koncern wspiera budowanie pozytywnego klimatu społecznego, który wyzwala pozytywną energię do pracy i współpracy.

Białego Malucha, który miał trafić w ręce dwojga polityków w ostatnim programie „Szymon Majewski Show” można kupić na aukcji internetowej Allegro.pl. Politycy samochodu nie odebrali, a zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na „zbożny cel” czytamy w opisie aukcji. „Szymon Majewski wystawia malucha” pod takim tytułem aukcja widnieje w serwisie Allegro.pl. Jak można przeczytać w jej opisie, jest to niedoszły samochód poselstwa Stanisława i Wandy Łyżwińskich. Ci mili Państwo łaskawi byli pobrać z kasy Kancelarii Sejmu ponad 300 tysięcy złotych tytułem zwrotu za paliwo zużyte ponoć w licznych podróżach służbowych. Jednak prawdziwy wyczyn czołowych działaczy Samoobrony polega na tym, że udało im się osiągnąć taki wynik BEZ POSIADANIA SAMOCHODU !!! Dla zachęty w czasie trwania programu pomalowałem go nawet w charakterystyczne barwy „szlabanu” i podpisałem własnym autografem... Na próżno – poseł Łyżwiński darowizny nie przyjął – pisze Szymon Majewski. Jak można przeczytać dalej -Wylicytowaną kwotę przeznaczę na zbożny cel – jeszcze nie wiem jaki ale jak tylko się dowiem to zaraz tu dopiszę – informuje Majewski.Akcja potrwa do 25 kwietnia.www.allegro.pl to lider e-commerce w Polsce. Z jego usług korzysta blisko 4,5 mln internautów. Miesięcznie odwiedza go 6 mln unikalnych Użytkowników, którzy mogą przebierać wśród 1,5 mln ofert

Wielka loteria "MOC energii", adresowana do 2,4 milionów klientów indywidualnych Koncernu Energetycznego ENERGA SA ruszyła dziś, w poniedziałek 10 kwietnia. To pierwsza akcja promocyjna w sektorze energetycznym skierowana do tak licznej grupy odbiorców. - Loteria "Moc energii" jest wyrazem otwartego podejścia do odbiorców naszych usług - mówi Leszek Nowak, wiceprezes zarządu ENERGI, zajmujący się sprawami obrotu - Towarzysząca loterii kampania informacyjno-reklamowa przyczyni się do rozpowszechniania nazwy i loga koncernu. Służy to budowaniu wartości marki ENERGA. Wspaniałe nagrody, między innymi zestawy kina domowego, kamery cyfrowe, telewizory, odtwarzacze DVD, aparaty cyfrowe zostaną rozlosowane wśród klientów indywidualnych, którzy w okresie od 10 kwietnia do 30 września 2006 r. będą użytkowali energię elektryczną dostarczaną przez ENERGĘ oraz terminowo uregulują należności. - Możliwość udziału w loterii i szansa na wygraną to także za swego rodzaju premia dla klientów, którzy płacą w terminie - podkreśla wiceprezes Nowak. Aby przystąpić do loterii promocyjnej "MOC energii" należy wypełnić kupon i przesłać go do swojego oddziału ENERGI. Kupony można znaleźć na stronie internetowej www.energa.pl i w ogłoszeniach prasowych. Będą też zamieszczane jako wkładki w wybranych tytułach prasy lokalnej, ukazujących się na terenie Koncernu Energetycznego ENERGA SA. Organizator loterii "MOC energii", Koncern Energetyczny ENERGA SA jest największym w Polsce dystrybutorem energii elektrycznej. ENERGA obsługuje około 2,7 mln odbiorców, co stanowi ok. 17-procentowy udział w rynku dystrybucji energii elektrycznej. Spółka dostarcza energię elektryczną na obszarze północnej i środkowej Polski (75 tys. km kw.), tj. na terenach województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz w części regionów zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego. Szczegóły dotyczące loterii, m.in adresy Biur Obsługi Klientów, zamieszczono na stronie: http://www.energa.pl/klienci_indywidualni/loteria_promocyjna.xml

Warszawa, 6 kwietnia 2006 r. – Agencja Edelman Polska rozpoczęła współpracę z Biurem Miss Polonia – Organizatorem Konkursu Miss World 2006, który odbędzie się we wrześniu br. w Polsce. Umowa dotyczy obsługi medialnej Konkursu oraz bieżącego doradztwa w zakresie public relations.  Miss World to jedno z największych światowych wydarzeń medialnych, co roku oglądane przez dwa miliardy ludzi na całym świecie. Pod tym względem, równać się z nim mogą jedynie igrzyska olimpijskie oraz Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.  Wielka Gala Finałowa Konkursu odbędzie się w Warszawie. Obecnie trwają indywidualne rozmowy z władzami samorządowymi innych miast, które wyraziły zainteresowanie goszczeniem u siebie finalistek Konkursu i organizacją imprez towarzyszących. 120 najpiękniejszych kobiet z całego świata przyjedzie do Polski 1 września br.  Miss World to impreza globalna, budząca wielkie zainteresowanie, z oczywistych względów również zainteresowanie dziennikarzy. Potrzebowaliśmy partnera, który nie tylko efektywnie zorganizuje nasze relacje z mediami, ale także będzie naszym doradcą w wielu strategicznych kwestiach związanych z tym projektem – powiedziała Elżbieta Wierzbicka, komentując rozpoczęcie współpracy z Edelman Polska.  Obsługą projektu w ramach Edelman Polska zajmuję się Dział PR Korporacyjnego.   Edelman Inc. to największa niezależna, sieciowa agencja public relations na świecie. W czerwcu 2005 roku firma otworzyła swoje biuro w Warszawie. Tym samym, Polska jest pierwszym z dziesięciu państw, nowych członków Unii Europejskiej, w której Edelman ma własne biuro. Edelman Polska zatrudnia 18 konsultantów specjalizujących się w public relations korporacyjnym i zarządzaniu marką. Konsultanci Edelman Polska posiadają doświadczenie w obsłudze klientów branży farmaceutycznej, energetycznej, zbrojeniowej, motoryzacyjnej, nowych technologii i dóbr szybko zbywalnych. Od stycznia 2006 roku powstał w firmie nowy dział relacji inwestorskich.