Michał Macierzyński z redakcji portalu Bankier.pl został jednym z trzech laureatów prestiżowej nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka. Po raz pierwszy w historii dziennikarz portalu internetowego odebrał tak ważną dla branży mediowej nagrodę.W dniu 23 maja 2007 roku w Klubie Bankowca odbyło się wręczenie nagród w X Edycji Konkursu Dziennikarskiego im. Mariana Krzaka. Nagroda ta jest jedną z najbardziej prestiżowych i najstarszych nagród dziennikarskich. Ma za cel wspierać i wyróżniać dziennikarzy oraz redakcje specjalizujące się w tematyce finansowo-bankowej, które działają na rzecz edukacji ekonomicznej Polaków. Od dziesięciu lat są nią nagradzani dziennikarze przekazujący rzetelną informację i wiedzę o funkcjonowaniu banków oraz ich roli w życiu gospodarczym i społecznym.Wśród nominowanych do nagrody byli dziennikarze z czołowych redakcji ekonomicznych w kraju, m.in: Piotr Ceregry - Rzeczpospolita, Waldemar Kuczyński, Anna Lach - PAP, Michał Macierzyński - Bankier.pl, Mateusz Ostrowski - PIN102, Łukasz Pałka - Gazeta Wrocławska, Robert Stanilewicz - TVN24, Beata Tomaszkiewicz - Puls Biznesu, Łukasz Wilkowicz –Parkiet. Laureatami tegorocznej edycji zostali: Michał Macierzyński – Bankier.pl, Beata Tomaszkiewicz - Puls Biznesu, Łukasz Pałka - Gazeta Wrocławska. Nagrody w imieniu jury wręczył prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.„Jest to ogromne wyróżnienie i uznanie dotychczasowego wkładu Michała Macierzyńskiego w edukację ekonomiczną Polaków. Proszę również zauważyć, że tak ważną nagrodę otrzymuje dziennikarz z redakcji internetowej” – powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes Bankier.pl. „Oznacza to, że Internet stał się pełnoprawnym medium opiniotwórczym i cieszy nas fakt, że przełom ten nastąpił w tak trudnym i wymagającym fachowej wiedzy segmencie jakim są finanse i ekonomia” – dodaje Jażdżyński.Redakcja Bankier.pl publikuje dziennie ponad 160 informacji dotyczących: gospodarki, informacji ze spółek i parkietu giełdowego oraz rynków międzynarodowych. Na portalu znajduje się codzienny przegląd prasy gospodarczo-ekonomicznej, a także relacje i komentarze video reporterów Bankier.TV.Od kilku lat portal Bankier.pl jest uznawany za lidera finansowego segmentu Internetu. W lipcu zeszłego roku, wg badania firmy ARC Rynek i Opinia, portal Bankier.pl został uznany za najczęściej wykorzystywane internetowe źródło informacji ekonomicznych i finansowych wśród dziennikarzy. Ponad 70% dziennikarzy ekonomicznych zdeklarowało, że najczęściej poszukuje tych informacji w internetowych portalach finansowych, a prawie 64% właśnie w portalu Bankier.pl. „Sam fakt nominacji do zaszczytnego grona czołowych dziennikarzy ekonomicznych w kraju był dla mnie cennym wyróżnieniem, natomiast uzyskanie tytułu laureata tak prestiżowej nagrody dziennikarskiej jest momentem szczególnym w mojej karierze i pracy w redakcji Bankier.pl” – powiedział Michał Macierzyński. Bankier.pl S.A., obecny na rynku od 2000 r., jest liderem na polskim rynku internetowych firm mediowych koncentrujących się na sektorze finansów. Spółka czerpie przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej oraz z pośrednictwa i doradztwa finansowego. Bankier.pl oferuje produkty i usługi blisko 40 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad 7 milionów osób miesięcznie. W skład Grupy Bankier.pl wchodzą portale i serwisy zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych: Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PIT.pl, VAT.pl, PRNews.pl i Mojeauto.plGrupa Bankier.pl przyciąga coraz większą liczbę użytkowników, głównie osób zainteresowanych tematyką finansowo-biznesową. W marcu 2007 roku ich liczba wyniosła 1,69 miliona, a łączna liczba odsłon przez nich wygenerowanych 56,3 miliona.19 czerwca 2006 Bankier.pl S.A. zadebiutował na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
Ruszył serwis siatkarskiej Ligi Światowej – ligaswiatowa.wp.pl Wirtualna Polska stawia na sport. Tuż po starcie oficjalnego serwisu Ekstraligi Żużlowej (ekstraliga.wp.pl) oraz witryny poświęconej Formule 1 (formula1.wp.pl), WP uruchamia serwis Siatkarskiej Ligi Światowej – ligaswiatowa.wp.pl. To jedyny portalowy serwis poświęcony temu wydarzeniu. Pierwsze mecze Ligi Światowej rozegrane zostaną już w piątek i sobotę. Na widowni łódzkiej hali sportowej zasiądą szczęśliwcy, którzy osobiście dopingować będą polską reprezentację w pojedynku z Chinami. Pozostali miłośnicy siatkówki prześledzą relację na żywo w telewizji, radiu, bądź… w Internecie, na stronach serwisu Wirtualnej Polski. Każdy pojedynek Ligi Światowej relacjonowany będzie, punkt po punkcie, właśnie w WP. Witryna WP to obszerne kompendium wiedzy na temat Ligi Światowej. Ze strony ligaswiatowa.wp.pl kibice dowiedzieć się mogą wszystkiego o naszych kadrowiczach terminach rozgrywek, składach drużyn biorących udział w turnieju, ich trenerach i największych gwiazdach. Polskiej reprezentacji poświęcono osobny dział serwisu. Portal prezentuje liczne galerie zdjęć, bieżące wiadomości, artykuły tematyczne z prasy krajowej oraz zagranicznej, autorskie opinie o poszczególnych reprezentacjach. „Przy realizacji naszych sportowych projektów staramy się pozyskać do współpracy uznanych ekspertów – mówi Grzegorz Chodkowski, Koordynator Serwisu Sport Wirtualnej Polski – Rok temu w roli typerów WP wystąpili Waldemar Wspaniały i Ireneusz Mazur. Teraz prześledzimy pojedynek na argumenty innych znakomitych siatkarzy, Grzegorza Wójtowicza i Ryszarda Boska. To nie wszystko. Serwis systematycznie uzupełniać będą wypowiedzi kadrowiczów, podopiecznych Raula Lozano.” WP przedstawia aktualne rankingi graczy w sześciu kategoriach; najlepiej punktujący, atakujący, blokujący, zagrywający, przyjmujący i broniący. Na stronach serwisu znaleźć także można historię Ligi Światowej, wyniki turniejów finałowych, nazwiska najlepszych i najskuteczniejszych graczy poszczególnych lat. „Tylko tu przeczytać będzie można ekskluzywne materiały z miesięcznika „Świat Siatkówki”, jednego z najlepszych tytułów na rynku poświęconych tej dyscyplinie sportu – opowiada Grzegorz Chodkowski – Zamierzamy stworzyć unikalny serwis, w którym zamieścimy materiały niedostępne w żadnym innym medium. Prezentować w nim będziemy wnikliwe redakcyjne analizy meczów, opinie znanych postaci środowiska siatkarskiego, obszerne fotostory z każdego meczu polskiej reprezentacji.” Wszystkie krajowe mecze reprezentacji Polski relacjonował będzie „na gorąco” dla WP specjalny wysłannik redakcji sportowej portalu, Grzegorz Wojnarowski. Serwis Ligi Światowej: http://ligaswiatowa.wp.pl
Polacy coraz chętniej korzystają z telefonów komórkowych zamiast stacjonarnych. Znaczna grupa korzystających z usług telekomunikacyjnych zdecydowała się już na rezygnację z tradycyjnego telefonu. To wnioski z badania przeprowadzonego przez Ericsson Consumer&Enterprise Lab. Według badań przeprowadzonych przez Ericsson , telefonu komórkowego używa 72 proc. Polaków. 46 proc. badanych posiada zarówno telefon stacjonarny, jak i komórkowy. 19 proc. korzysta tylko z telefonii „tradycyjnej”, jednak aż 27 proc. decyduje się na używanie wyłącznie telefonu komórkowego. Na tle innych krajów europejskich odsetek osób, które zrezygnowały z „tradycyjnego” telefonu jest bardzo duży – zdecydowanie większy niż w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii czy Szwecji. Tam wyłącznie z komórek korzysta po kilkanaście procent mieszkańców. Więcej osób, które zdecydowały się na posiadanie jedynie komórki jest tylko na Węgrzech, gdzie odsetek ten sięgnął aż 35 proc. Osoby, które używają wyłącznie komórek to zwykle osoby w wieku 15-34 lat, odnoszące sukcesy w pracy i na studiach, wykształcone i zamożne. Większość tej grupy to mężczyźni. Badanych spytano również, czy zrezygnowaliby całkowicie z telefonii stacjonarnej, gdyby ceny obu usług były podobne. W tzw. grupie „pionierów”* twierdząco odpowiedziało aż 70 proc.! Pionierzy stanowili ok. 11 proc badanych. Są to osoby szybko akceptujące nowinki techniczne, wyznaczające trendy w swoich środowiskach. Z badań wynika jednak również, że wciąż istnieje grupa Polaków, która nie posiada i nie chce mieć w przyszłości telefonu komórkowego. Większość tej grupy stanowią osoby powyżej 55 roku życia, często emeryci, którzy nie interesują się nowymi technologiami. Nie chcą wydawać więcej niż obecnie na usługi telekomunikacyjne i są przekonani, że nie potrzebują telefonu komórkowego. Zwykle odpowiadają, że wystarczy im telefon stacjonarny. Ericsson zbadał także wysokość naszych rachunków. Okazuje się, że na rozmowy przez telefon stacjonarny Polacy wydają więcej. Średnia wysokość „tradycyjnego” rachunku telefonicznego wynosi obecnie ok. 87 zł. Za używanie komórki płacimy miesięcznie średnio 66 zł. Badanie konsumenckie w Polsce zrealizował Ericsson Consumer&Enterprise Lab. Badacze w kwietniu 2006 r. przeprowadzili 1500 wywiadów osób w grupach wiekowych od 15 do 69 lat. Posłużono się zarówno metodą ilościową jak i jakościową. Wybrana grupa jest reprezentatywna dla 28 mln mieszkańców Polski. Podobne badania Ericsson przeprowadza corocznie w 11 krajach na czterech kontynentach. W 17 innych, w tym w Polsce, badania prowadzone są nieregularnie. Wnioski z raportu, dotyczącego naszego kraju ważne są w wyznaczaniu tendencji i trendów rynkowych przez dwa lata.Więcej na temat podziału na kategorie badanych, stosowanego przez badaczy Ericssona znajdziesz na www.ericsson.pl
Jak wynika z danych MultiBanku, Polacy, którzy decydują się na zamieszkanie w domu jednorodzinnym najchętniej budują go od podstaw. Blisko 60% kredytów na dom jednorodzinny, udzielonych przez MultiBank w pierwszych czterech miesiącach 2007r., było przeznaczone na inwestycje na rynku pierwotnym. W tym samym okresie, 27% kredytów na dom Klienci MultiBanku skonsumowali na zakupy na rynku wtórnym i tylko 15% na inwestycje u deweloperów. O popularności kredytów na budowę domu decydują między innymi niższe nakłady finansowe, jakie Klient musi ponieść na początku. Średnia wartość kredytu na budowę domu w pierwszych czterech miesiącach 2007r wyniosła 158 tys. zł., podczas gdy Klienci pożyczali odpowiednio 328 tys. zł na zakupy u deweloperów i 421 tys. zł na inwestycje na rynku wtórnym. - Klienci coraz częściej decydują się na przeprowadzkę do domu jednorodzinnego ze względu na wysokie ceny mieszkań w blokach – mówi Dominik Skrzycki, naczelnik wydziału Planów Finansowych MultiBanku – Kończąc budowę domu, inwestorzy często wyposażają go w podstawowy sprzęt czekając na dodatkowy zastrzyk gotówki. Zaobserwowaliśmy, że po kilkunastu miesiącach Klienci oswajają się z kredytem hipotecznym i sięgają np. po kredyt modernizacyjny MultiBanku, pozwalający na podniesienie standardu nieruchomości. – dodaje Skrzycki Niewątpliwie budowa własnego domu ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na dostosowanie nieruchomości do indywidualnych wymogów funkcjonalnych i estetycznych. Z drugiej strony, jest to złożony proces wymagający wiele czasu i zaangażowania ze strony właściciela. Nie ulega jednak wątpliwości, że inwestycja w dom jednorodzinny może być jedną z atrakcyjniejszych na rynku nieruchomości, który powoli się stabilizuje. - Zakup gruntów oraz koszt budowy domu w Polsce jest w dalszym ciągu znacznie niższy niż w pozostałych krajach Unii, podczas gdy niektóre mieszkania w Warszawie czy Krakowie osiągnęły ceny zbliżone do tych w dużych miastach Europy zachodniej. Rynek mieszkaniowy powoli się stabilizuje, ale możemy być pewni, że grunty w Polsce będą drożały przez najbliższych kilka lat, dlatego zakup własnego wydaje się być trafną inwestycją – wyjaśnia Skrzycki Informacje dodatkowe: 1.Kredyt modernizacyjny Maksymalna wysokość kredytu modernizacyjnego to 10% wartości kredytu hipotecznego jednak nie więcej niż 50 tys. złotych. O ten produkt można ubiegać się już po sześciu miesiącach regularnych spłat kredytu hipotecznego. Oprocentowanie kredytu modernizacyjnego wynosi 9,90%. Maksymalny okres kredytowania to 60 miesięcy.
Najlepsza okazała się łódka Włochów, których przybycie na regaty było niespodzianką. Na drugim i trzecim miejscu sklasyfikowane zostały jednostki studentów z Niemiec. Jutro ostatni dzień International Waterbike Regatta – o godz. 10 parada łodzi na Motławie. Przez całą sobotę zmaganiom łodzi – zaprojektowanych i zbudowanych przez studentów, a napędzanych siłą mięśni – przyglądali się z nabrzeża gdańszczanie i turyści. Ostatecznie w klasyfikacji noty trzech zwycięskich łódek dzieliło jedynie po jednym punkcie. Łódka studentów Politechniki Gdańskiej – ubiegłoroczny zwycięzca regat w Istambule – uplasowała się, z identyczną liczbą punktów jak jednostka niemiecka, na trzecim miejscu. Gościnność jednak nakazała przyjąć gdańszczanom czwarte miejsce na rzecz zwycięstwa Niemców. – Pucharu nie obroniliśmy, ale podjęliśmy wyzwanie. Na przyszły rok będziemy chcieli ulepszyć naszą łódkę i zbudować jedną nową – mówi Bartosz Puchowski, prezes KORAB, współorganizującego regaty, student V roku, odpowiedzialny za przygotowanie łódek, a jednocześnie uczestnik zawodów. – Mimo tego, że nie wygraliśmy, jesteśmy bardzo zadowoleni. Przygotowanie regat było dla nas ogromnym przedsięwzięciem logistycznym, a zbieramy wiele pochwał. Liczy się dobra zabawa. W kuluarach miasteczka regatowego zasłyszeliśmy, nieoficjalnie oczywiście, że przyszłoroczne International Waterbike Regatta odbędą się w Chorwacji. W niedzielę ostatnia szansa na obejrzenie łódek na wodzie. Paradę zaplanowano na godz. 10. Zapraszamy na nabrzeże między Żurawiem a Targiem Rybnym. International Waterbike Regatta to międzynarodowe regaty łodzi napędzanych siłą mięśni. Corocznie do rywalizacji przystępują studenci czołowych uczelni technicznych z całej Europy. To już dwudziesta ósma edycja imprezy. Poprzednie odbyły się m.in. w Berlinie, Bremie, Genewie, Delft, Flensburgu, Hamburgu, Stambule, Triestcie, Trondheim, Goeteborgu i Zagrzebiu. Gdańsk dwukrotnie już gościł uczestników regat, w 1991 i 1997 roku.Organizatorem regat jest Wydział Okrętownictwa i Oceanotechniki Politechniki Gdańskiej oraz politechniczne Koło Naukowe Studentów Technik Okrętowych KORAB. Historia Koła Studentów Techniki Okrętowej KORAB jest równie długa, jak Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, jedynego wydziału w Polsce, który od 1945 roku nieprzerwanie kształci inżynierów w specjalnościach okrętowych. KORAB zrzesza zarówno studentów starszych lat, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę. Kontakt z organizatorem: Bartosz Puchowski, tel. 0600/412 902Parada łódek na zakończenie regat: niedziela, godz. 10, Motława
W związku z zapowiadanymi na poniedziałek i wtorek (14 i 15 maja 2007 r.) w woj. zachodniopomorskim, na Pomorzu i Żuławach Wiślanych burzami, które mogą wystąpić wraz z opadami gradu i silnym wiatrem, dochodzącym w porywach do 90 km/h, Koncern Energetyczny ENERGA zwraca się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu linii i urządzeń energetycznych. Jak podaje Biuro Meteorologiczne Prognoz Morskich w Gdyni oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego ZUW w Szczecinie, dziś od godzin popołudniowych do wczesnych godzin rannych jutro w woj. zachodniopomorskim, woj. pomorskim i na Żuławach wystąpią burze z intensywnym opadem deszczu, lokalnie możliwy grad. Prędkość wiatru w porywach 50-70 km/h, lokalnie około 90 km/h. Efektem działania żywiołu mogą być:połamane gałęzie, utrudnienia w komunikacji, uszkodzenia budynków, straty w uprawach rolnych, zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów i zagrożenie pożarowe. ENERGA prosi mieszkańców terenów, na których wystąpią silne podmuchy wiatru, o zachowanie szczególnej ostrożności. Uszkodzone przez silny wiatr drzewa, mogą zrywać linie napowietrzne i powodować awarie urządzeń energetycznych. Prosimy o niezwłoczne zgłaszanie pogotowiu energetycznemu (numer tel. 991) wszelkich informacji o zauważonych uszkodzeniach, a szczególnie o zerwanych przewodach energetycznych. Jednocześnie z góry prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, gdyby - z racji dużej liczby dzwoniących jednocześnie - połączenie z dyspozytorem trwało dłużej niż zwykle. Informujemy również, że sygnały o wszystkich awariach na wysokim i średnim napięciu pogotowie energetyczne otrzymuje automatycznie. Jeśli zatem zauważymy, że prądu nie ma na całym osiedlu - możemy liczyć, iż dyspozytor dowie się o tym i sam skieruje do awarii specjalistyczną ekipę.
Polskie Stowarzyszenie Public Relations ogłosiło listę osób nominowanych do nagrody ŁEB PR. Propozycje zbierane były wśród członków stowarzyszenia, teraz spośród nich kapituła nagrody wybierze jedną osobę i nagrodzi ją tytułem ŁEB PR. ŁBY PR są wyróżnieniem nadawanym dorocznie przez Polskie Stowarzyszenie Public Relations. – Honorujemy tą nagrodą osoby, których cały dorobek – zarówno zawodowy jak i społeczny – w znaczący sposób wpłynął na kształt branży PR w Polsce - mówi Rafał Czechowski, Prezes PSPR - Nie skupiamy się na sukcesach osiągniętych w danym roku, można powiedzieć, że jest to nagroda za „całokształt dokonań”. Członkowie PSPR przesyłając swoje propozycje zdecydowali, że w tym roku nominowani do nagrody są: Paweł Biedziak – Wieloletni rzecznik prasowy i Biura Komunikacji Społecznej Policji (obecnie zastępca redaktora naczelnego Super Expressu). Stworzył w Policji od podstaw nowoczesny, dobrze funkcjonujący mechanizm służb informacyjnych ustanawiając godny naśladowania standard działalności PR w instytucjach użyteczności publicznej. Jerzy Olędzki – Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Zakładu Teorii Komunikacji Społecznej oraz kierownik Międzyzakładowej Pracowni Marketingu Medialnego i Public Relations w Instytucie Dziennikarstwa. Organizator specjalistycznych dwuletnich studiów "Marketing medialny i Public Relations. Autor wielu publikacji naukowych. Marek Skała – Doświadczony trener i konsultant zajmujący się zagadnieniami z zakresu komunikacji. Właściciel firmy Megalit – Instytut Szkoleń. Wykładowca kilku wyższych uczelni i prelegent na wielu seminariach i kongresach dotyczących PR, mediów i komunikacji. Andrzej Stolarczyk - Doświadczony specjalista PR, współzałożyciel i prezes jednej z najstarszych polskich agencji public relations RPR Group. Aktywnie uczestniczy w życiu branży (m.in. współorganizuje Kongres PR w Rzeszowie). Jest uznanym wykładowcą - m.in. na SGH, w Podyplomowym Studium Public Relations przy UW/PAN oraz w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych. Dariusz Tworzydło - Pełnomocnik ds. Public Relations Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jednocześnie Kierownik Zakładu Public Relations na tej uczelni. Prowadzi zajęcia z PR, marketingu, ekonomii oraz gier decyzyjnych. Twórca i wieloletni organizator Kongresu PR w Rzeszowie – największego spotkania polskiej branży PR. Spośród tych kandydatów kapituła nagrody wybierze teraz zwycięzcę, który otrzyma tytuł i statuetkę ŁEB PR. Kapitułę stworzą wspólnie: członkowie Zarządu PSPR, członkowie Rady Nadzorczej PSPR, Przewodniczący Oddziałów PSPR oraz laureaci ŁBÓW PR z poprzedniej edycji. Ogłoszenie zwycięzcy i uroczyste wręczenie ŁBA PR 2007 nastąpi podczas specjalnego spotkania towarzyszącego Walnemu Zgromadzeniu Członków PSPR, które planowane jest na połowę czerwca 2007. Szczegółowe informacje dotyczące nagrody ŁEB PR – regulamin, harmonogram itd. – można znaleźć na stronach www.pspr.org.pl. xxx Polskie Stowarzyszenie Public Relations (PSPR) jest samorządową organizacją zawodową skupiającą około 300 osób będących pracownikami działów PR w firmach, instytucjach samorządowych i administracji publicznej, wykładowcami wyższych uczelni oraz pracownikami lub właścicielami agencji PR. PSPR istnieje od 1994 roku i jest najstarszą polską organizacją branży public relations.PSPR dba o właściwie definiowanie pojęcia public relations, prowadzi działalność popularyzatorską i edukacją dotyczącą PR, chętnie udziela patronatów przedsięwzięciom sprzyjającym wymianie informacji i doświadczeń w branży, a także kreowaniu właściwego wizerunku firm oraz osób zajmujących się public relations.
W środę, 9 maja, wręczone zostały Złote i Kryształowe Godła European Trusted Brands 2007. Nagrody zostały przyznane w 30 kategoriach tym markom, które zdaniem respondentów biorących udział w badaniu European Trusted Brands 2007 zasługują na największe zaufanie konsumentów. Uroczysta ceremonia wręcznia nagród odbyła się w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej.Podczas uroczystej Gali European Trusted Brands zebrani goście odbyli podróż po Europie. Odwiedzili Francję, Hiszpanię, a także Irlandię. W każdym miejscu czekała na nich artystyczna niespodzianka. Goście usłyszeli słynne piosenki Edith Piaf w pięknym wykonaniu Michała Bajora. Obejrzeli również pokaz hiszpańskiego Flamenco oraz tańca irlandzkiego. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli również szansę na wygranie wielu atrakcyjnych nagród w specjalnie zorganizowanej loterii, którą prowadzili Agata Konarska oraz Krzysztof Hołowczyc.Między kolejnymi etapami europejskiej podróży wręczone zostały nagrody dla marek godnych zaufania, wybranych przez respondentów badania European Trusted Brands 2007. Złote Godła European Trusted Brands otrzymały marki, które w badaniu otrzymały najwięcej spontanicznie oddanych głosów przez respondentów. Nagrody trafiły do następujących marek: Toyota, Amica, IBM, Noki, Orange, Sony, Orbis Travel, PKO Bank Polski, Visa, PZU S.A., Neostrada TP, PKN Orlen, Centrum, Apap, Gripex, L’Oréal, Avon, Nivea, Vizir, Nestlé, TVN, Winiary, Herbapol Lublin, Dr Oetker, Hortex, Blend-a-med, Domestos, Slimfast, Geriavit Pharmaton, Pioneer.Kryształowe Godła European Trusted Brands otrzymały te marki, które w badaniu uzyskały najwyższe notowania w czterech kryteriach: jakość, wartość w stosunku do ceny, silny wizerunek, zaspokojenie potrzeb klienta. Dotychczas marki te otrzymywały Srebrne Godła. W tym roku dla podkreślenia wyjątkowości i unikatowości nagrody zmianie uległo nazewnictwo nagrody. W siódmej edycji badania European Trusted Brands Kryształowe Godła otrzymały marki: Mercedes, Beko, Toshiba, Sony Ericsson, Era, Panasonic, Itaka, Lukas Bank, MasterCard, ING Nationale Nederlanden, Onet.pl, Shell, Falvit, Nurofen, Aspirin C, Dove, Christian Dior, Vichy, Persil, Dr Oetker, Discovery, Danone, Oscillococcinum, Delecta, Tymbark, Colgate, Ajax, Naturell, Bodymax, Arka BZ WBK.European Trusted Brands to największe i najszerzej zakrojone badanie konsumenckie, przeprowadzane w Europie przez Reader’s Digest. Badanie to jest jedynym w Europie, które oprócz tematyki marketingowej bada również nastroje społeczne i każdego roku pogłębia analizę portretu typowego Europejczyka. Głównym celem badania jest wskazanie poziomu zaufania konsumentów do poszczególnych dziedzin życia społecznego, począwszy od zaufania do grup zawodowych aż po marki.European Trusted Brands po raz pierwszy przeprowadzono w 2001r. i od tamtej pory jest ono co roku kontynuowane w kilkunastu krajach europejskich. Tegoroczna edycja została przeprowadzona w sierpniu i wrześniu 2006 r. w 15 krajach europejskich, łącznie z Rosją (Austria, Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania.). Respondenci zostali wybrani spośród 4-milionowej bazy prenumeratorów miesięcznika Reader’s Digest. Próba ustalona na podstawie selekcji i wyników badania odzwierciedlała zróżnicowanie demograficzne każdego z krajów. W tegorocznej edycji przeanalizowano łącznie 24 213 ankiet.
Europejscy konsumenci wybrali marki, którym ufają najbardziej. Nokia i Nivea to marki, które niezmiennie od 7 lat cieszą się największym zaufaniem wśród Europejczyków. W siódmej już edycji badania European Trusted Brands 2007 wzięło udział ponad 24 tysiące respondentów z 15 krajów. Wskazali oni marki godne zaufania, które nagrodzone zostaną Złotym Godłem i - zupełnie nowym - Kryształowym Godłem European Trusted Brands 2007. Organizatorem tego największego europejskiego badania konsumenckiego jest Reader’s Digest.W tegorocznej, siódmej już edycji badania European Trusted Brands marki, które cieszą się największym zaufaniem Europejczyków to: Nokia, Nivea (wybrane jako marki godne zaufania w kategorii telefon komórkowy i kosmetyki do pielęgnacji skóry we wszystkich 15 krajach), Visa (zwycięzca w kategorii karta płatnicza w 14 krajach), Cannon (zwycięzca w kategorii aparat fotograficzny/kamera w 11 krajach), Kellogg’s (zwycięzca w kategorii płatki śniadaniowe w 9 krajach). Wybory te potwierdzają, że w kwestii zaufania do marki istotne jest dla Europejczyków czy marka ma długie tradycje i czy jest dobrze znana.Tegoroczne wyniki pokazują również kilka ciekawych zmian w dotychczasowych wyborach polskich respondentów. Po raz pierwszy od początku istnienia badania jako markę godną zaufania w kategorii samochód respondenci wybrali markę Toyota. Równie duża zmiana nastąpiła w kategorii firma internetowa, w której za markę godną zaufania polscy respondenci po raz pierwszy wybrali markę Neostrada TP.W badaniu European Trusted Brands 2007 największe zaufanie Polaków zdobyły w swoich kategoriach następujące marki: Toyota (samochód), Amica (urządzenia AGD), IBM (komputer osobisty), Nokia (telefon komórkowy), Orange (operator telefonii komórkowej), Sony (aparat fotograficzny/kamera), Orbis Travel (biuro turystyczyne), PKO Bank Polski (bank), Visa (karta płatnicza), PZU S.A. (towarzystwo ubezpieczeniowe), Neostrada TP (firma internetowa), PKN Orlen (stacja benzynowa), Centrum (witaminy), Apap (środek przeciwbólowy), Gripex (leki na przeziębienie), L’Oréal (kosmetyki do pielęgnacji włosów), Avon (kosmetyki zapachowe i kolorowe), Nivea (kosmetyki do pielęgnacji skóry), Vizir (proszek do prania), Nestlé (płatki śniadaniowe).W 10 kategoriach wybieranych lokalnie, największym zaufaniem obdarzone zostały następujące marki: TVN (stacja TV), Winiary (producent żywności), Herbapol Lublin (preparat ziołowy/homeopatyczny), Dr Oetker (ciasta/desery), Hortex (soki), Blend-a-med (pasta do zębów), Domestos (środki czystości), Slimfast (preparat na odchudzanie), Geriavit Pharmaton (preparat na witalność), Pioneer Pekao (Fundusz inwestycyjny). Marki te otrzymają nagrodę Złote Godło European Trusted Brands 2007. W tym roku zmianie uległ wizerunek statuetek wręczanych zwycięskim markom. Dla podkreślenia unikatowości i wyjątkowości nagród zmianie uległo również nazewnictwo. Oprócz Złotego Godła przyznane zostanie Kryształowe Godło European Trusted Brands 2007 dla marek, które w badaniu uzyskały najwyższe notowania w czterech kryteriach: jakość, wartość w stosunku do ceny, silny wizerunek, zaspokojenie potrzeb klienta. Dotychczas marki te otrzymywały Srebrne Godła. To właśnie wśród laureatów tych nagród jest co roku najwięcej zmian, a każda taka zmiana pokazuje reakcję konsumentów na pozycję rynkową marki.W siódmej edycji badania European Trusted Brands Kryształowe Godła otrzymają marki: Mercedes (samochód), Beko (urządzenia AGD), Toshiba (komputer osobisty), Sony Ericsson (telefon komórkowy), Era (operator telefonii komórkowej), Panasonic (aparat fotograficzny/kamera), Itaka (biuro turystyczne), Lukas Bank (bank), MasterCard (karta płatnicza), ING Nationale Nederlanden (towarzystwo ubezpieczeniowe), Onet.pl (firma internetowa), Shell (stacja benzynowa), Falvit (witaminy), Nurofen (środek przeciwbólowy), Aspirin C (lek na przeziębienie), Dove (kosmetyki do pielęgnacji włosów), Christian Dior (kosmetyki zapachowe i kolorowe), Vichy (kosmetyki do pielęgnacji skóry), Persil (proszek do prania), Dr Oetker (płatki śniadaniowe), Discovery (stacja telewizyjna), Danone (producent żywności), Oscillococcinum (preparat ziołowy/homeopatyczny), Delecta (ciasta/desery), Tymbark (soki), Colgate (pasta do zębów), Ajax (środki czystości), Naturell (preparat na odchudzanie), Bodymax (preparat na witalność), Arka BZ WBK (fundusz inwestycyjny).European Trusted Brands to największe i najszerzej zakrojone badanie konsumenckie, przeprowadzane w Europie przez Reader’s Digest. Badanie to jest jedynym w Europie, które oprócz tematyki marketingowej bada również nastroje społeczne i każdego roku pogłębia analizę portretu typowego Europejczyka. Głównym celem badania jest wskazanie poziomu zaufania konsumentów do poszczególnych dziedzin życia społecznego, począwszy od zaufania do grup zawodowych aż po marki.European Trusted Brands po raz pierwszy przeprowadzono w 2001r. i od tamtej pory jest ono co roku kontynuowane w kilkunastu krajach europejskich. Tegoroczna edycja została przeprowadzona w sierpniu i wrześniu 2006 r. w 15 krajach europejskich, łącznie z Rosją (Austria, Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania.). Respondenci zostali wybrani spośród 4-milionowej bazy prenumeratorów miesięcznika Reader’s Digest. Próba ustalona na podstawie selekcji i wyników badania odzwierciedlała zróżnicowanie demograficzne każdego z krajów. W tegorocznej edycji przeanalizowano łącznie 24 213 ankiet.
BRE Bank, ex aequo z TVN, zwyciężył w rankingu stron internetowych spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, przeprowadzonym przez Gazetę Prawną. Było to pierwsze tego rodzaju badanie na polskim rynku.Oceny dokonali najlepsi w branży specjaliści z agencji interaktywnych oraz firmy zajmującej się doradztwem medialnym. Członkowie jury brali pod uwagę pięć najważniejszych kryteriów, jakie należy uwzględnić przy tworzeniu dobrej witryny internetowej, czyli: wartość wizerunkową, użyteczność, jakość serwisu, innowacyjność i ergonomię, przyznając każdej z nich oceny w skali 0- poniżej krytyki do 5- oznaczającej rozwiązanie modelowe.Zwycięzcami rankingu zostali ex aequo BRE Bank i TVN, zdobywając 17,7 na 25 możliwych punktów. Witryna BRE Banku została najlepiej oceniona pod względem użyteczności, czyli dostępności menu głównego, wyszukiwarki oraz innowacyjności, czyli stosowania nowoczesnych narzędzi e-marketingu, takich jak np. RSS, newslettery czy podcasty. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku BRE udostępnił użytkownikom Internetu pierwszy korporacyjny czytnik RSS, a ponad miesiąc temu, pierwszy polski czytnik podcastów umożliwiający odczytywanie plików audio, a także zarządzanie transmisją tych plików na podłączone do komputera urządzenie- odtwarzacz MP3 lub iPoda.Nowy serwis internetowy BRE Banku ruszył pod koniec ubiegłego roku. Pełni funkcję sprzedażowa i informacyjną. Realizację celów biznesowych wspiera zupełnie nowa szata graficzna portalu BRE Banku, opracowana we współpracy z najlepszymi grafikami i konsultantami branży IT. Obecna wersja to pierwsza faza w realizacji tego projektu.„Jeszcze w tym roku planujemy wdrożenie fazy II. Uruchomimy kolejne narzędzia pomagające w utrzymaniu relacji z klientem, w tym między innymi: symulatory oparte na realnych danych, kalkulatory i nowe wizardy. Utrzymanie stałych relacji z klientami poprzez portal BRE Banku zapewni nam możliwość ciągłego informowania o nowych produktach reagowania na zmieniające się potrzeby rynku oraz pobudzanie wśród naszych klientów pomysłów i rozwiązań usprawniających funkcjonowanie ich biznesu”- mówi Radosław Butryn, szef Wydziału Komunikacji Internetowej
Prowadzona na wyszukiwarce NetSprint.pl kampania charytatywna dla Krajowego Centrum ds. AIDS zdobyła złoto w Polskim Konkursie Reklamy KTR 2007. Nagrodę otrzymała agencja Arc Worldwide Polska, Leo Burnett Group, a tytuł kampanii to “AIDS search engine protection”. Polski Konkurs Reklamy organizowany jest od 2004r. jako podstawa działalności statutowej Klubu Twórców Reklamy. Formuła konkursu jest bardzo otwarta, obok kategorii reklamowych znajdują się w nim kategorie warsztatowe, Design, Active Advertising, Nowe Media i inne, których konieczność powstania dyktuje zmieniający się rynek komunikacji marketingowej. Tegoroczna edycja Konkursu przeprowadzona została na przełomie lutego i marca. 23 kwietnia natomiast odbyła się uroczysta gala na której ogłoszone zostały wyniki konkursu we wszystkich 12 kategoriach. W kategorii Nowe Media REKLAMA ONLINE złoto otrzymała kampania przeciw AIDS „AIDS search engine protection” dla Krajowego Centrum ds. AIDS przeprowadzona na wyszukiwarce NetSprint.pl, przez agencję Arc Worldwide Polska, Leo Burnett Group. W tym roku było to jedyne złoto w kategorii nowe media. Nagrodę odbierał pomysłodawca kampanii - Dyrektor Kreatywny Arc Warsaw Rafał Górski, ktory tak relacjonuje swoja przygodę z kampanią: „Kąpiących się pod prysznicem nachodzą różne myśli. Miałem to szczęście, że pewnego marcowego poranka w trakcie tej czynności przyszedł mi do głowy pomysł, by ludzkie myśli nieokrzesane nie tyle okrzesywać, co zabezpieczać w imię słusznej idei. Choć nie była to wanna a prysznic, chciałem krzyknąć Eureka, lecz powstrzymałem emocje, bo mieć pomysł to jedno, a móc go zrealizować to drugie. Na szczęście są ludzie otwarci, chętni do współpracy, których nie przeraził chociażby fakt, że do realizacji pomysłu konieczne były modyfikacje programistyczne w wyszukiwarce. Takimi ludźmi okazali się pracownicy NetSprint.pl, którzy z godną podziwu prędkością zareagowali na nasze zapytanie. Dwa dni później reklama była gotowa.” Kampania charakteryzowała się bardzo oryginalnym konceptem. Na czas trwania kampanii „zabezpieczone” zostały wszystkie strony o tematyce erotycznej. Opieka polegała na tym, że po wpisaniu w wyszukiwarce słowa kluczowego takiego jak ‘sex’, ‘anal’, ‘oral’, ‘porno’ oraz ‘fuck’, w wynikach wyszukiwania znalezione słowa zostały opakowane małymi prezerwatywami. W ciągu kampanii na NetSprint.pl „zabezpieczonych” zostało 8 mln stron zawierających słowa „sex”, „anal”, „oral”, „fuck” i „porno” nie wpływając jednak na treść i linki prezentowanych stron. Jednocześnie obok listy wyników pojawiał się button Krajowego Centrum ds. AIDS linkujący do strony internetowej Krajowego Centrum. Przykład prezentacji reklamy Wybór rodzaju kampanii był naszym zdaniem dobrze dobrany do grupy odbiorców, która może charakteryzować się wysokim poziomem ryzykownych zachowań. – Mówi Dorota Olszewska z Krajowego Centrum ds. AIDS. - Ponadto główne założenie kampanii pozostało w zgodzie z najnowszymi badaniami w dziedzinie profilaktyki HIV/AIDS oraz rekomendacjami międzynarodowymi. Cieszy nas fakt, że kampania umożliwiła rozpropagowanie naszej strony internetowej www.aids.gov.pl wśród użytkowników wyszukiwarki NetSprint.pl. Więcej informacji o Polskim Konkursie Reklamy i pozostałych nagrodzonych: www.ktr.org.pl/index.php?pageid=5&lang=pl&id=305Linki do „zabezpieczonych” stron:www.netsprint.pl/serwis/search?q=sexwww.netsprint.pl/serwis/search?q=fuck www.netsprint.pl/serwis/search?q=porno www.netsprint.pl/serwis/search?q=oral www.netsprint.pl/serwis/search?q=anal
Koncern Energetyczny ENERGA największym i najcenniejszym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce - wynika z najnowszego rankingu "Rzeczpospolitej". Spółka z poniesionymi w 2006 r. nakładami w wysokości 580 mln zł jest także liderem inwestycji w branży. Na opublikowanej w "Rzeczpospolitej" liście 500 najcenniejszych przedsiębiorstw w Polsce ENERGA zajęła 26. miejsce, plasując się w tym samym na pierwszym miejscu wśród firm dystrybuujących prąd. Przygotowujący na podstawie wyników za 2006 r. ranking eksperci oszacowali wartość firmy na 8 mld 300 mln zł. Także na 26. pozycji koncern uplasował się na liście 500 największych firm "Rzeczpospolitej", utrzymując najwyższą pozycję wśród dystrybutorów energii elektrycznej. Głównym kryterium oceny firm były przychody ze sprzedaży, które w przypadku ENERGI wzrosły od 2005 roku o 7,6 proc. i wyniosły 5,484 mld zł Koncern jest liderem w branży pod względem nakładów inwestycyjnych (w 2006 r. spółka przeznaczyła na inwestycje 580 mln zł) - wynika także z opublikowanego 25 kwietnia br. raportu "Rzeczpospolitej". Wysoką pozycję spółki potwierdzają także tegoroczne listy największych firm tygodników „Polityka" i "Newsweek". Na liście "Polityki" ENERGA uplasowała się na 21. miejscu wśród największych firm w Polsce oraz na 32. pozycji wśród 50 najbardziej zyskownych firm z listy 500. Z kolei w przygotowanym przez firmę A.T. Kearney, a opublikowanym 23 kwietnia br. przez "Newsweek" rankingu 100 najcenniejszych firm ENERGA zajęła 33. miejsce, zajmując ponownie pierwszą pozycję wśród dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. *** Koncern Energetyczny ENERGA SA (http://www.energa.pl/) jest największym w Polsce dystrybutorem prądu. Spółka obsługuje około 2,7 mln odbiorców, co stanowi ok. 17-procentowy udział w rynku dystrybucji energii elektrycznej. ENERGA dostarcza energię elektryczną na obszarze północnej i środkowej Polski (75 tys. km kw. - blisko 1/4 powierzchni kraju).
Program Erasmus to europejski program wyjazdów stypendialnych, działający w krajach członkowskich Unii Europejskiej od 1987 roku. Ogólnopolskim dniem obchodów 20-lecia jest 20 kwietnia, a główne uroczystości odbędą się w Krakowie. Polskie uczelnie przystąpiły do programu Erasmus w roku akademickim 1998/99. Umowy z uczelniami zagranicznymi podpisało wówczas czterdzieści sześć polskich uczelni. Dziś liczba ta sięgnęła 240. W programie w pierwszym roku działalności Erasmusa w Polsce w programie udział wzięło niespełna tysiąc pięćset osób i w ciągu niespełna dziesięciu lat liczba zwiększyła się prawie siedmiokrotnie! Dzięki programowi Erasmus corocznie 250 studentów Politechniki Gdańskiej podejmuje studia poza granicami kraju, m.in. we Francji, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, we Włoszech i Niemczech, w Norwegii czy Wielkiej Brytanii. Organizatorami jubileuszu w Polsce są Stowarzyszenie Wspierania Międzynarodowych Wymian Studenckich Erasmus Student Network Polska (ESN) oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), pełniąca rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus. Informacje: Joanna Szechlicka, przewodnicząca ESN Gdańsk, e-mail: [email protected], tel. 0508/161 945 Program obchodów jubileuszowych w Gdańsku 20 kwietnia, piątek godz. 10.00-12.00 INFOMARKET AMG – holl główny Collegium Biomedicum, PG – hol przed Biblioteką w Gmachu Głównym, UG – sala konferencyjna wydziału Ekonomii oraz holl na I piętrze budynku Wydziału Prawa i AdministracjiTargi edukacyjne, podczas których europejscy studenci będą przedstawiać oferty swoich uczelni i możliwości studiowania w ich krajach. godz. 13.00-14.30 WYMIANY ZAGRANICZNE – DLACZEGO NIE? Aula Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej Otwarta dyskusja o tym, jak Polacy postrzegani są za granicą, czy warto wyjeżdżać na wymiany studenckie, jakie są korzyści, trudności i zagrożenia studiowania poza granicami kraju? Udział w debacie zapowiedzieli: władze uczelni trójmiejskich, władze Gdańska, koordynatorzy Erasmusa, przedstawiciele organizacji studenckich oraz sami studenci. godz. 15.00-16.00 Rozstrzygnięcie konkursu fotografii Discover Europe Aula Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej godz. 16.00-20.00 Wielkie Grilowanie Akademiki PG na ul. Wyspiańskiego Impreza plenerowa. ok. godz.18.30 SMAK ŻYCIA AK PG Kwadratowa Pokaz filmu „Smak Życia” (2002) z Audrey Tautou w reżyserii Cedrica Klapischa, to opowieści o młodych ludziach, którym dzięki programowi Erasmus dane było wspólne życie i studiowanie w Barcelonie. ok. godz. 21.00Impreza w klubie studenckim AK PG Kwadratowa
Polski Portal Finansowy Bankier.pl przy współpracy z Nokia Poland uruchomił serwis mobile.bankier.tv. Jest to pierwsza w Polsce telewizja internetowa nagrywana za pomocą telefonu multimedialnego Nokia N93. Serwis multimedialny Bankier.TV w oparciu o pracę własnych reporterów, a także współpracę z czołowymi redakcjami w Polsce: TV Biznes, Radiem PIN i Radiem Tok FM, dostarcza użytkownikom najbardziej aktualne informacje dotyczące giełdy, gospodarki, ekonomii i finansów w postaci multimedialnej. W ramach tego serwisu, przy współpracy z Nokia, powstała sekcja mobile.bankier.tv. Jest to pierwsza w Polsce telewizja internetowa nagrywana za pomocą telefonu multimedialnego Nokia N93. „Zastosowanie telefonu multimedialnego pozwoliło ekipie redakcyjnej serwisu Bankier.TV na zupełnie nowe, niestandardowe podejście do dziennikarstwa – mówi Maciej Klepacki marketing manager Bankier.pl. Jest to trochę inne spojrzenie na mobilną telewizję, rozumianą obecnie jako oglądanie tradycyjnej TV na telefonie komórkowym. My chcielibyśmy używać nowoczesnych narzędzi, które pozwalają na dostarczanie newsów, wiadomości czy też komentarzy giełdowych na strony portalu jeszcze szybciej niż do tej pory„ – dodaje Klepacki.Reporterzy posiadający telefon, który umożliwia nagrywanie wysokiej jakości materiałów multimedialnych, mają teraz możliwość kilkakrotnie szybciej i sprawniej uzyskać wypowiedzi analityków, czy też komentarze ekspertów np. do otwarcia sesji na warszawskiej giełdzie albo konferencji prasowej spółki. Wszędzie tam, gdzie zastosowanie tradycyjnej kamery wraz z całą ekipą obsługującą nagranie wydłuża, a czasem uniemożliwia szybkie dostarczenia wiadomości użytkownikom portalu, pojawia się alternatywa w postaci mobile.bankier.tv. Zastosowanie tego typu rozwiązań to znaczne zwiększenie dostępności dziennikarzy do potencjalnych materiałów. Nie ma już potrzeby wspólnej obecności kamerzysty z reporterem. Jest to istotne zwłaszcza w momencie, gdy w tym samym czasie odbywają się dwie lub trzy konferencje prasowe spółek giełdowych z których relacje przeprowadza Bankier.TV. Wówczas prezentowane na nich fakty, często bardzo istotne dla inwestorów, mogą natychmiast, jeszcze w trakcie samej konferencji trafić na strony portalu. „Jest to bez wątpienia pionierski projekt mający na celu pokazanie pewnego trendu i pojawiających się możliwości przed tzw. mobilnym dziennikarstwem. Nikt nie oczekuje, że materiały nagrane telefonem już dziś zastąpią tradycyjne nagrania. Należy je traktować raczej jako wartościowe uzupełnienie serwisu Bankier.TV i zbieranie doświadczeń z tego obszaru” – mówi Maciej Klepacki marketing manager Bankier.pl.Zastosowanie urządzeń multimedialnych Nokia Nseries dostarczonych przez Nokia pozwoliło redakcji portalu Bankier.pl na w pełni mobilne dziennikarstwo i wykroczenie poza standardowe nagrania multimedialne umieszczane dotychczas na portalu.„Jesteśmy przekonani, że dzięki takim urządzeniom jak Nokia N93, wideo stanie się takim samym masowym zjawiskiem jak mobilna fotografia” — powiedział Kuba Pancewicz, dyrektor generalny Nokia Poland. „Dzięki współpracy z portalem Bankier.pl możemy pokazać internautom, że pliki wideo można przesyłać nawet w oryginalnych rozmiarach bezpośrednio z urządzenia do internetowych serwisów wideo. Dzięki mobilnemu komputerowi multimedialnemu Nokia N93 dzielenie się najświeższymi informacjami jest tak łatwe, jak ich nagrywanie i oglądanie”.– dodaje Kuba Pancewicz. Zarówno Bankier.pl jak i Nokia Poland nie wykluczają dalszej współpracy w obszarze zastosowania multimediów i nowoczesnych technologii. Bankier.pl S.A., obecny na rynku od 2000 r., jest liderem na polskim rynku internetowych firm mediowych koncentrujących się na sektorze finansów. Spółka czerpie przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej oraz z pośrednictwa i doradztwa finansowego. Bankier.pl oferuje produkty i usługi blisko 40 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad 7 milionów osób miesięcznie. W skład Grupy Bankier.pl wchodzą portale i serwisy zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych: Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PIT.pl, VAT.pl, PRNews.pl i Mojeauto.plGrupa Bankier.pl przyciąga coraz większą liczbę użytkowników, głównie osób zainteresowanych tematyką finansowo-biznesową. W styczniu 2007 roku ich liczba wyniosła 1,65 miliona, a łączna liczba odsłon przez nich wygenerowanych 51,6 miliona.19 czerwca 2006 Bankier.pl S.A. zadebiutował na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. O firmie NokiaNokia jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej, dążącym do trwałego rozwoju szeroko pojmowanej mobilności. Nokia łączy ludzi i daje im dostęp do ważnych informacji za pomocą łatwych w użyciu i innowacyjnych produktów, takich jak telefony komórkowe, a także urządzenia i rozwiązania do fotografii i wideo, gier, multimediów, pracy zawodowej i komunikacji w firmie. Nokia oferuje sprzęt, rozwiązania i usługi operatorom sieci oraz przedsiębiorstwom. www.nokia.com.plDodatkowe informacje:[email protected]; (22) 654 76 86 – infolinia NokiaAgencja 21Monika Konieczna, tel. 0-601 930 488, e-mail: [email protected]. Nowy Świat 49, II p. lok. 20700-042 Warszawa
Neuron Agencja Public Relations rozpoczęła współpracę ze Student Travel Schools Polska, wiodącą firmą w branży turystyki edukacyjnej. Neuron zajmie się doradztwem strategicznym oraz bieżącą obsługą firmy, a także zaprojektowaniem nowego serwisu internetowego STS Polska.Neuron opracuje i wdroży dla firmy strategię komunikacyjną wspierającą sprzedaż oraz komunikację z potencjalnymi klientami. Działania obejmować będą szeroko zakrojone media relations, doradztwo wizerunkowe, komunikacyjne i marketingowe oraz projekty specjalne. Neuron zajmie się również opracowaniem nowego polskiego serwisu internetowego firmy oraz wspomaganiem jego dalszego rozwoju.Agencja została wybrana w wyniku bezpośrednich rozmów wynikłych z rekomendacji wcześniejszego klienta oraz wysokiej oceny złożonej oferty.*** Student Travel Schools jest prekursorem w branży turystyki edukacyjnej. Firma powstała w 1958 roku w Szwecji. STS ma biura w 26 krajach na całym świecie. Na polskim rynku firma jest obecna od 1994 roku. Dyrektorem generalnym STS Polska jest Marek Link.Kursy STS to nauka i wypoczynek za granicą. Szkoła zajmuje się uczestnikami od momentu wysłania zgłoszenia, poprzez okres trwania kursu aż do powrotu do domu, zapewniając im kompleksową i rzetelną opiekę.Firma ma w ofercie wyjazdy do szkół na całym świecie dla wielu grup wiekowych. Oferuje kursy standardowe, egzaminacyjne i biznesowe oraz wyjazdy na studia i au pair. STS zatrudnia wyłącznie wysoko wykwalifikowanych lektorów i zapewniaja bogaty program zajęć pozalekcyjnych.Więcej informacji na stronie: www.sts-education.pl
Warszawa 19 marca 2007 - W tegorocznej edycji Shell Eco-marathon po raz drugi uczestniczyć będą Polacy. Dwie drużyny z Politechniki Warszawskiej wystartują w zawodach najbardziej oszczędnych energetycznie pojazdów. W Eco-marathonie wystartuje ponad 250 zespołów reprezentujących w większości kraje europejskie. Patronat nad imprezą objął Komisarza Unii Europejskiej ds. Nauki i Badań. Zwycięzców tegorocznych zawodów poznamy podczas finału, który zostanie rozegrany w dniach 11-13 maja na torze wyścigowym Nogaro na południu Francji. Eco-marathon Shell 2007 będzie największą z dotychczasowych imprez. Udział w nim weźmie ponad 250 zespołów złożonych z uczniów i studentów, reprezentujących placówki edukacyjne z 20 krajów. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i samodzielne zbudowanie energooszczędnych pojazdów, których możliwości zostaną zweryfikowane na torze wyścigowym. W dniach 11-13 maja przez Nogaro we Francji przejedzie flota futurystycznych, przyjaznych środowisku pojazdów. Będą one ilustracją tego, w jaki sposób dzisiejsi młodzi naukowcy i technicy mogą wpłynąć na przyszłość transportu. W polskich barwach w tym roku wystartują 2 zespoły z Politechniki Warszawskiej. Zaprojektowane przez nich pojazdy będą napędzane etanolem i benzyną. To już drugi start Polaków w Eco-marathonie. Rok temu studenci ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów sponsorowanego przez firmy Vattenfall i isens działającego na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa zajęli 3. miejsce w kategorii pojazdów napędzanych etanolem i otrzymali wyróżnienie w zakresie bezpieczeństwa. Udział w zawodach był ciekawą przygodą. Na całym świecie toczy się teraz dyskusja na temat przyszłości energetyki, a my możemy w niej uczestniczyć projektując nasz własny energooszczędny pojazd i startując w Eco-marathonie Shell - mówi Radek Waszkiewicz, manager zespołu z MEiL. Po raz pierwszy na starcie pojawi się w tym roku reprezentacja Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW, którą wspiera Autodesk. Zachęcił nas sukces naszych kolegów z MEiL. Już teraz wiemy, ze Eco-marathon to dla nas ważne doświadczenie, a przede wszystkim możliwość rozwijania pasji samochodowych - powiedział Łukasz Bachara, manager ekipy z SiMR. Patronat nad europejskim Eco-marathon Shell objął Komisarz Unii Europejskiej ds. Nauki i Badań, Janeza Potočnika. Z ogromną przyjemnością i uwagą będę śledził przebieg Eco-marathonu Shell 2007. Impreza doskonale ilustruje europejskie podejście do badań w XXI wieku – powiedział. Zadaniem zespołów uczestniczących w Eco-marathonie Shell jest zbudowanie pojazdu, który jest w stanie pokonać jak największą odległość przy zużyciu ekwiwalentu jednego litra paliwa. Aktualny rekord w kategorii silników spalinowych ustanowili w 2004 roku Francuzi reprezentujący Lycée La Joliverie. Zaprojektowany przez nich pojazd byłby w stanie pokonać 3410 km na jednym litrze paliwa. Jeszcze bardzieimponujące wyniki osiągnęła drużyna ze Szwajcarii. Bolid, wykorzystujący ogniwa paliwowe, mógłby przejechać 3836 km przy zużyciekwiwalentu jednego litra paliwa. Taka efektywność energetyczna pozwoliłaby pokonać odległoścć dzielącą Paryż od Pekinu na 4 litrach paliwa. Zespoły mogą zostać nagrodzone w wielu dodatkowych kategoriach, m.in. na najlepszy prototyp auta miejskiego, najbardziej proekologiczny pojazd, najlepszą innowację techniczną, najbardziej imponującą konstrukcję lub najskuteczniejszą kampanię komunikacyjną. Dalsze informacje: Bezpłatne zdjęcia: www.shell.com/eco-marathon,' Media Centre / Picture Library.Materiały telewizyjne / wideo z poprzednich imprez Eco-marathon Shell: email [email protected] Europejski Eco-marathon Shell: www.shell.com/eco-marathonAmerykański Eco-marathon Shell: www.shell.com/us/ecomarathon
W dniu dzisiejszym o godzinie 20.30 w kinie Muranów odbędzie się inauguracja 7. Tygodnia kina hiszpańskiego, podczas której pokazany zostanie film biograficzny Camarón opowiadający o najwybitniejszym śpiewaku flamenco - Monge Cruz „Camarón de la Isla”. Po projekcji filmu organizatorzy zaproszą na występ grupy ARTE FLAMENCO oraz na specjały i trunki hiszpańskie. W programie tegorocznej edycji imprezy znalazło się 15 pozycji filmowych, od najnowszych przebojów kin hiszpańskich, po filmy awangardowe, dokumentalne, klasyczne i krótkometrażowe. Tydzień kina hiszpańskiego to jedyna szansa na zobaczenie najciekawszych filmów, z których większość nie zagości niestety w polskich kinach, m.in:Camarón (2005) reż.Jaime ChávarriGranatowyPrawieCzarny (AzulOscuroCasiNegro) (2006) reż. Daniel Sánchez-ArévaloMetoda Gronholma (El metodo) (2005) reż. Marcelo PiñeyroHabana Blues (2005) reż. Benito ZambranoTrudne czasy (Malas temporadas) (2005) reż. Manuel Martín CuencaNiebo obraca się (El cielo gira) (2004) reż. Mercedes ÁlvarezZulo (2005) reż Carlos Martín FerreraHonor rycerza (Honor de cavalleria) (2006) reż. Albert SerraKobiety w parku (Mujeres en el parque) (2006) reż. Felipe VegaMoje życie beze mnie (Mi vida sin mi) (2003) reż Isabel CoixetLlach: wieczny rewolucjonista (Llach: la revolta permanent) (2006) reż. Lluís DanésTapas (2005) reż. José Corbacho i Juan CruzKolory życia (Vida y color) (2005) reż. Santiago TaberneroOrganizatorami Tygodnia Kina Hiszpańskiego są: Ambasada Hiszpanii i Instytut Cervantesa we współpracy z Agencją Promocji Mañana. Imprezę wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Sieć Kin Studyjnych.Patronami medialnymi imprezy są: Polskie Radio Jedynka, Gazeta Wyborcza, KINO, Stopklatka.pl, Gazeta Studencka, Aktivist oraz Gazeta.pl.
Neuron Agencja Public Relations ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa MARCINA SUTRYKA, który odbędzie się w sobotę 17 marca, o godzinie 19:00 w Galerii Sztuki Traffic w Warszawie, W swoich pracach Marcin Sutryk unika skojarzeń i pozostawia ogromne pole niedomówień. Jego obrazy są swoistą grą z odbiorcą: grą światłem, kolorem, kształem oraz fakturą. Nie ma jednoznacznej osi, która łączyłaby prezentowane prace co również służy interakcji z widzem. „Moje obrazy są do patrzenia, nie do mówienia czy interpretacji” – deklaruje Sutryk, a najważniejsze są skojarzenia samych odbiorców podczas obcowania z dziełami. Marcin urodził się w 1979 roku. Swój malarski warsztat rozwijał w pracowni dr Mikołaja Bielugi oraz w pracowni grafiki mgr Haliny Cholewki na Wydziale Pedagogiki Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Obecnie prowadzi zajęcia z fotografii w CKK Profesja oraz w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Swoje prace prezentował między innymi w Galerii Kawiarni Jezzanova w Białej Podlaskiej (2005), Galerii Ateneum Młodych (2005), Galerii Stara ProchOFFnia (2006). Adres wystawy: księgarnia i salon muzyczny Traffic Club, ul. Bracka 25 (róg Chmielnej), tel.: 22 692 17 39 Wystawa potrwa do 31 marca 2007 roku. Dodatkowych informacji udziela Marcin Sutryk tel. 506 046 764
