Wiadomości branżowe

?Nowy cykl warsztatów w Krakowskiej Akademii Fotografii: od aparatu do photoshopa, naprawa starej fotografii, skanowanie i obróbka negatywów i slajdów?.

Nie oszukujmy się, aparat cyfrowy, pomimo licznych funkcji ułatwiających wykonanie fotografii, sam dobrego zdjęcia nie zrobi. Zdjęcie zaczyna się w głowie, przechodzi przez aparat, ale nierzadko kończy się dopiero po wprowadzeniu pewnych poprawek: korekcji kolorów i ostrości, kompensacji wpływu nierównomiernego oświetlenia. Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób edytować i korygować zdjęcia w formacie RAW, jak usuwać przebarwienia i poprawiać błędne oświetlenie, jak retuszować i usuwać zbędne obiekty ze zdjęć, jak wyostrzać fotografię i ją skalować, albo po prostu chcesz lepiej poznać możliwości swojego aparatu, warsztaty Krakowskiej Akademii Fotografii są właśnie dla Ciebie.Od aparatu do Photoshopa. Spotkanie I – aparatSpotkanie trzygodzinne obejmuje zagadnienia pracy z cyfrowym aparatem fotograficznym, z uwzględnieniem formatu RAW. Prócz wiedzy ogólnej z tematyki obsługi aparatu poznajemy różnicę sposobu naświetlania formatu natywnego (RAW) względem znanego z fotografii klasycznej. Omawiane na spotkaniu problemy są ilustrowane wieloma przykładami, dającymi znacznie sprawniejsze zrozumienie tematu. Spotkanie II –

Nie oszukujmy się, aparat cyfrowy, pomimo licznych funkcji ułatwiających wykonanie fotografii, sam dobrego zdjęcia nie zrobi. Zdjęcie zaczyna się w głowie, przechodzi przez aparat, ale nierzadko kończy się dopiero po wprowadzeniu pewnych poprawek: korekcji kolorów i ostrości, kompensacji wpływu nierównomiernego oświetlenia.

Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób edytować i korygować zdjęcia w formacie RAW, jak usuwać przebarwienia i poprawiać błędne oświetlenie, jak retuszować i usuwać zbędne obiekty ze zdjęć, jak wyostrzać fotografię i ją skalować, albo po prostu chcesz lepiej poznać możliwości swojego aparatu, warsztaty Krakowskiej Akademii Fotografii są właśnie dla Ciebie.

Od aparatu do Photoshopa.

Spotkanie I – aparat
Spotkanie trzygodzinne obejmuje zagadnienia pracy z cyfrowym aparatem fotograficznym, z uwzględnieniem formatu RAW. Prócz wiedzy ogólnej z tematyki obsługi aparatu poznajemy różnicę sposobu naświetlania formatu natywnego (RAW) względem znanego z fotografii klasycznej. Omawiane na spotkaniu problemy są ilustrowane wieloma przykładami, dającymi znacznie sprawniejsze zrozumienie tematu.

Spotkanie II – plener
Wyprawa w ustalone, reprezentatywne co do treści spotkania miejsce. Próba fotografowania wybranego tematu plenerowego, próby zmierzenia się z typowymi trudnościami (zdjęcia kontrastowe, zdjęcia pod światło, rozjaśnianie cieni w warunkach polowych, problemy z pomiarem światła i praktyczne wykorzystanie histogramu). Zdjęcia zostają wykorzystane na następnym spotkaniu.

Spotkanie III i IV – komputer
Dwa trzygodzinne spotkania mające na celu nabycie doświadczenia przy obróbce fotografii za pomocą aplikacji Adobe Photoshop. Program obejmuje wykład z obróbką wzorcowych ujęć (część pierwsza) oraz ćwiczenia praktyczne w oparciu o materiały wykonane podczas spotkania plenerowego. Kurs skierowany jest do szerokiej grupy entuzjastów fotografii chcących pogłębić swą wiedzę w zakresie poprawnego technicznie wykonywania zdjęć i poznania możliwości swego sprzętu. Należy pamiętać, że ilość materiału jest znaczna, jak na tak niewielką liczbę spotkań, dlatego kurs wypada traktować jako wprowadzenie do pracy samodzielnej.

A to już wiesz?  Ericsson Response niesie pomoc ofiarom kataklizmów

Naprawa starej fotografii.
Dwa trzygodzinne spotkania mające na celu nabycie doświadczenia przy pracy ze skanami zniszczonych zdjęć fotograficznych. Program obejmuje wykład oraz ćwiczenia praktyczne począwszy od skanowania fotografii, przez czyszczenie i uzupełnianie ubytków w aplikacji Adobe Photoshop po kreację obejmującą kolorowanie zdjęć monochromatycznych. Na pierwszą część zajęć składa się pokaz obróbki obrazu, druga część obejmuje pracę z materiałem własnym uczestników. Kurs skierowany jest zarówno do chętnych przeniesienia archiwalnych materiałów w środowisko cyfrowe jak również do użytkowników Photoshopa, którzy chcieliby pogłębić swą wiedzę w zakresie retuszu. Uczestnicy zajęć poznają przy okazji skuteczne metody archiwizacji danych, problem w dzisiejszych czasach dość często lekceważony

Skanowanie i obróbka negatywów i slajdów.
Dwa trzygodzinne spotkania ukazujące nietypowy, a dający bardzo dobre rezultaty sposób na przeniesienie materiałów negatywowych i odwracalnych w środowisko cyfrowe. Program obejmuje wykład oraz ćwiczenia praktyczne począwszy od zeskanowania materiałów za pomocą zestawu do reprodukcji slajdów i cyfrowej lustrzanki, odwrócenie negatywu oraz jego obróbkę w aplikacji Adobe Photoshop. Na pierwszą część zajęć składa się pokaz skanowania i obróbki obrazu, druga część obejmuje pracę z materiałem własnym uczestników. Kurs skierowany jest zarówno do chętnych przeniesienia archiwalnych materiałów w świat cyfrowy jak również tych fotografów, którzy chcą łączyć współcześnie wykonywane prace w środowisku klasycznym z komputerem. Uczestnicy zajęć poznają przy okazji skuteczne metody archiwizacji danych, problem w dzisiejszych czasach dość często lekceważony.

Więcej informacji: www.akademiakaf.pl

 

 

Źródło ŚwiatObrazu.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy