Moda

Najmodniejsze kurtki i płaszcze – sprawdź, co powinno znaleźć się w Twojej szafie!

Najmodniejsze kurtki i płaszcze – sprawdź, co powinno znaleźć się w Twojej szafie!
Informacja prasowa Łódź, 6 października 2015 Najmodniejsze kurtki i płaszcze – sprawdź, co powinno znaleźć się w Twojej szafie! Analiza serwisu Okazje.info Jesień to czas,

Informacja prasowa
Łódź, 6 października 2015

Najmodniejsze kurtki i płaszcze – sprawdź, co powinno znaleźć się w Twojej szafie!

Analiza serwisu Okazje.info
Jesień to czas, gdy nasza garderoba przechodzi metamorfozę – lekkie, letnie ubrania zastępujemy grubymi swetrami, kozakami i kurtkami. Z tego powodu wiele Pań rozgląda się już za nowym, ciepłym okryciem w modnym fasonie i kolorze. Dla tych, które poszukują inspiracji i podpowiedzi, co w tym roku koniecznie powinno znaleźć się w szafie, specjaliści Okazje.info przygotowali podsumowanie najczęściej poszukiwanych modeli.

Najmodniejsze modele ciepłych okryć
Dane zebrane przez Okazje.info pokazują, że panie zdecydowanie częściej myślą o zakupie ciepłego płaszcza, niż kurtki. W analizowanym okresie modele z tej kategorii cieszyły się bowiem największym zainteresowaniem – na poziomie ok. 32%. Drugie miejsce zajęły bardzo modne już od kilku sezonów parki. Kurtek o kroju oversize ściąganych w pasie poszukiwało prawie 16% pań. Z mody nie wychodzą także kurtki skórzane, które, z racji, że z reguły nie są ocieplane, królują właśnie teraz – jesienią. Zimą będzie na nie już troszkę za chłodno, dlatego we wrześniu poszukiwało ich prawie 12% kobiet. Sporym zainteresowaniem (ok. 11%) cieszą się również kurtki sportowe. Zmiana pogody wymusza bowiem na osobach uprawiających sport na świeżym powietrzu cieplejszy strój. W rankingu przygotowanym przez specjalistów Okazje.info znalazły się też puchówki, których poszukiwało 8,5% kobiet oraz kożuchy (ponad 8%), które już teraz kupujemy z myślą o mroźnej zimie. Ten drugi model zimowego okrycia był obecny w kolekcjach znanych projektantów już w zeszłym roku.

Ile zamierzamy wydać na jesienno-zimowe okrycie?
Najwięcej pań (ponad 38%) planuje wydać na płaszcz nie więcej niż 200 zł. Z kolei prawie 27% kobiet chce przeznaczyć na ten zakup od 330 do 590 zł. Natomiast na trzecim miejscu najczęściej poszukiwanych płaszczy uplasowały się te w cenie 200 – 330 zł. Jedynie 16% z nas jest w stanie wydać na ten model więcej niż 590 zł.

A to już wiesz?  Modowy niezbędnik na pierwsze mrozy

Kobiety, które poszukują w tym roku parek, najczęściej planują przeznaczyć na nie od 180 do 200 zł (prawie 45%). Ponad 26% pań poszukuje modelu, którego koszt nie przekroczyłby 180 zł. Z kolei trochę więcej niż 15% jest w stanie przeznaczyć na parkę od 200 do 330 zł. Najdroższych modeli, za które musimy zapłacić więcej niż 330 zł, poszukiwało ponad 13% kobiet.

Na popularne jesienią kurtki skórzane, panie najczęściej planują wydać do 180 zł. Z kolei ponad 27% kobiet chce na nie przeznaczyć od 180 do 370 zł. Prawie 21% jest z kolei w stanie wydać na ten model powyżej 840 zł. Natomiast 14% pań poszukiwało kurtki skórzanej w cenie 370 – 840 zł.

Top 3 na jesień i zimę 2015/2016
W Top 3 najczęściej poszukiwanych w serwisie Okazje.info ciepłych okryć damskich znalazł się płaszcz, parka oraz pikowana, krótka kurtka. Pierwsze miejsce należy do wełnianego, beżowego płaszcza marki KIOMI, który możemy kupić za 389 zł. Na drugim miejscu znalazła się granatowa parka marki LIBLAND w cenie 199,90 zł. Natomiast trzecią pozycję zajęła lekka, pikowana kurtka marki Htrang, za która musimy zapłacić 109 zł.

Grupa Okazje
Grupa Okazje jest jednym z liderów polskiego rynku e-commerce. W jej skład wchodzą 4 serwisy odwiedzane miesięcznie przez ponad 6 mln internautów generujących 16 mln odsłon. Głównym filarem grupy jest porównywarka cen Okazje.info, plasująca się w pierwszej trójce porównywarek w Polsce. Grupa Okazje to także funkcjonalne wyszukiwarki zakupów dopasowane do potrzeb określonych grup docelowych – YouShop, YouHome oraz YouStyle. W 2014 roku do grona serwisów dołączył Rabatuj.pl oferujący internautom rabaty, promocje, wyprzedaże i inne formy zniżek na e-zakupy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy