Wiadomości branżowe

Za nami 13. edycja Cracovia Maraton! TEEKANNE gratuluje zwycięzcom!

Rekordowa liczba uczestników i prawdziwe sportowe emocje! Tak w skrócie można opisać 13. edycję Cracovia Maraton oraz inne imprezy odbywające się w ramach Krakowskich Spotkań Biegowych. Poprzedni weekend w stolicy Małopolski był wielkim biegowym świętem. Partnerem wydarzenia była marka TEEKANNE.Pierwszy z biegów zaplanowanych w ramach całego cyklu odbył się już w piątek. Aura nie była wprawdzie sprzyjająca, a podniesiony stan Wisły wywołał konieczność zmiany trasy, nie przeszkodziło to jednak ponad tysiącu osób, które stanęły na trasie Biegu Nocnego. Zwycięzcom zmagania na dystansie 10 km okazał się krakowianin Andrzej Lachowski.Sobota 17 maja była dniem wielu, różnorakich zmagań biegowych. Już o 9 rano wystartował Bieg Śniadaniowy. Nieco później odbyły się zmagania pod patronatem Radia RMF FM. Uczestnicy rywalizowali w biegu par, biegu rodzin, a także w biegu o puchar radiowego patrona Krakowskich Spotkań Biegowych. Ostatnie z wymienionych zmagań ukończyło ponad 900 osób, a zwycięzcami zostali Artur Kozłowski oraz Wioletta Frankiewicz.Jeszcze tego samego dnia odbyły się dwie inne rywalizacje. 751 zawodników wystartowało w IX

Rekordowa liczba uczestników i prawdziwe sportowe emocje! Tak w skrócie można opisać 13. edycję Cracovia Maraton oraz inne imprezy odbywające się w ramach Krakowskich Spotkań Biegowych. Poprzedni weekend w stolicy Małopolski był wielkim biegowym świętem. Partnerem wydarzenia była marka TEEKANNE.

Pierwszy z biegów zaplanowanych w ramach całego cyklu odbył się już w piątek. Aura nie była wprawdzie sprzyjająca, a podniesiony stan Wisły wywołał konieczność zmiany trasy, nie przeszkodziło to jednak ponad tysiącu osób, które stanęły na trasie Biegu Nocnego. Zwycięzcom zmagania na dystansie 10 km okazał się krakowianin Andrzej Lachowski.

Sobota 17 maja była dniem wielu, różnorakich zmagań biegowych. Już o 9 rano wystartował Bieg Śniadaniowy. Nieco później odbyły się zmagania pod patronatem Radia RMF FM. Uczestnicy rywalizowali w biegu par, biegu rodzin, a także w biegu o puchar radiowego patrona Krakowskich Spotkań Biegowych. Ostatnie z wymienionych zmagań ukończyło ponad 900 osób, a zwycięzcami zostali Artur Kozłowski oraz Wioletta Frankiewicz.

Jeszcze tego samego dnia odbyły się dwie inne rywalizacje. 751 zawodników wystartowało w IX Mini Cracovia Maratonie na dystansie 4,2 km. Bieg nosi imię Piotra Gładkiego- jedynego dotychczas Polaka, który wygrał Cracovia Maraton. Sportowiec zginął tragicznie niedługo po maratońskim sukcesie. Zwycięzcą biegu został Dawid Kubiec- zawodnik, który kilka godzin wcześniej znalazł się w czołówce Biegu o Puchar Radia RMF FM.

Ostatnim akcentem drugiego dnia zmagań był Cracovia Maraton na rolkach, którego zwycięzcą został ubiegłoroczny triumfator Wojciech Baran. Na drugim miejscu, również tak jak w poprzednim roku, uplasował się Bartosz Chojnacki.

Najważniejszym punktem programu Krakowskich Spotkań Biegowych był 13. Cracovia Maraton, który odbył się w niedzielę. Triumfatorem zmagań został pochodzący z Kenii Edwin Kirui, który dystans ponad 42 kilometrów przebył w czasie 2:15:17. Wśród kobiet najlepsza okazała się jego rodaczka Elizabeth Jeruiyot Chemweno. Zarówno start, jak i meta biegu zostały w tym roku usytuowane na Rynku Głównym. Po dwóch deszczowych dniach Krakowskich Spotkań Biegowych, w niedzielę maratończyków na starcie przywitało słońce.

A to już wiesz?  Ankieta ING: Nie jadamy na mieście

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom krakowskich zmagań gratuluje marka TEEKANNE, która już po raz kolejny była Partnerem wydarzenia.