Wiadomości branżowe

Wiosna Leśnych Ludzi w Puszczy

Wiosna Leśnych Ludzi w Puszczy
Białowieża, 5 czerwca 2004 r. - 5 czerwca w Białowieskim Parku Narodowym odbył się festyn “Wiosna Leśnych Ludzi”. Impreza organizowana jest od trzech lat dla pracowników nadleśnictw Browsk, Białowieża i Hajnówka oraz pracowników Białowieskiego Parku Narodowego i ich rodzin. Tegoroczny festyn był jedną z wielu imprez towarzyszących uroczystym obchodom 75. rocznicy restytucji żubra w Puszczy Białowieskiej. “Wiosny Leśnych Ludzi” to rzadka okazja do spotkania i wspólnej zabawy wszystkich przedstawicieli grup zawodowych, na co dzień opiekujących się Puszczą Białowieską i jej mieszkańcami.Przez cały dzień uczestnicy festynu rywalizowali ze sobą w “puszczańskich” konkurencjach sportowych, takich jak rzut szyszką sosnową do kosza, turlanie wałka świerkowego, czy przerzynanie kłody świerkowej piła ręczną. Miłośnicy tradycyjnych sportów mieli okazję sprawdzić swoje siły w piłce nożnej, siatkówce i rzucie lotką do tarczy. Na koniec reprezentanci wszystkich drużyn sportowych zasadzili symboliczne dęby. Dla

Białowieża, 5 czerwca 2004 r. - 5 czerwca w Białowieskim Parku Narodowym odbył się festyn ?Wiosna Leśnych Ludzi?. Impreza organizowana jest od trzech lat dla pracowników nadleśnictw Browsk, Białowieża i Hajnówka oraz pracowników Białowieskiego Parku Narodowego i ich rodzin. Tegoroczny festyn był jedną z wielu imprez towarzyszących uroczystym obchodom 75. rocznicy restytucji żubra w Puszczy Białowieskiej.

?Wiosny Leśnych Ludzi? to rzadka okazja do spotkania i wspólnej zabawy wszystkich przedstawicieli grup zawodowych, na co dzień opiekujących się Puszczą Białowieską i jej mieszkańcami.

Przez cały dzień uczestnicy festynu rywalizowali ze sobą w ?puszczańskich? konkurencjach sportowych, takich jak rzut szyszką sosnową do kosza, turlanie wałka świerkowego, czy przerzynanie kłody świerkowej piła ręczną. Miłośnicy tradycyjnych sportów mieli okazję sprawdzić swoje siły w piłce nożnej, siatkówce i rzucie lotką do tarczy. Na koniec reprezentanci wszystkich drużyn sportowych zasadzili symboliczne dęby.

Dla najmłodszych ?leśnych ludzi? pracownicy Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego przygotowali wiele gier i zabaw edukacyjnych. Na początku imprezy każde dziecko dostało mapkę z zaznaczonymi 5 stanowiskami tematycznymi: żubr, płazy, ptaki, liście i owoce drzew, sport. Przy każdym ze stanowisk dzieci odpowiadały na pytania przyrodnicze, wykazywały się zdolnościami plastycznymi, rozwiązywały krzyżówki. Maluchy, które odpowiedziały na największą liczbę pytań otrzymały ?żubrowe? upominki, ufundowane przez Bank Pekao SA
? oficjalnego opiekuna białowieskich żubrów.

Po wspólnej aktywnej zabawie wszystkie dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone do zwiedzenia Muzeum Przyrodniczo - Leśnego BPN.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Oglądaj żubry w Roku Żubra

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy