miss internet – Strona 81 – Aktualności i wiadomości prasowe: uroda, moda, wnętrza

Po raz pierwszy w historii konkursu Miss Polonia użytkownicy Sieci wybierali „Miss Polonia Internautów”. Przez blisko pięć tygodni głosowali na najpiękniejsze Polki za pośrednictwem Wirtualnej Polski, w serwisie facet.wp.pl. Zaszczytny tytuł zdobyła Rozalia Mancewicz, reprezentująca województwo podlaskie. W sobotę 11 grudnia, podczas 35. finału konkursu Miss Polonia, Prezes Zarządu Wirtualnej Polski, Grzegorz Tomasiak, wręczył laureatce „internetową” nagrodę – netbooka.Wirtualna Polska już po raz drugi patronowała temu renomowanemu konkursowi piękności. Po raz pierwszy jednak internauci, głosując za pośrednictwem serwisu facet.wp.pl, mieli realny wpływ na to, jak potoczą się losy uczestniczek plebiscytu.W pierwszej części konkursu wybierali kandydatkę, która – dzięki ich głosom – przeszła do dalszego etapu. Uznali, że finałową osiemnastkę uzupełni Klaudia Natorska, 19-latka z Radomia.W drugim etapie użytkownicy WP decydowali, której z pięknych pań przyznać tytuł „Miss Polonia Internautów”. Ostatecznie, po zaciętej walce, zdobyła go Rozalia Mancewicz – 23-latka z Białegostoku.Rywalizacja była bardzo wyrównana, zwłaszcza w drugim etapie głosowania – mówi Łukasz Jurczak, Kierownik Zespołu Serwisów Męskich – Rozkład głosów zmieniał się codziennie, jednak najczęściej na prowadzenie wysuwała się właśnie pani Rozalia Mancewicz. I to ona ostatecznie wygrała konkurs, wyprzedzając o niespełna 4 tysiące głosów drugą z pań, Kingę Frąckiewicz. Laureatka zdobyła też najwyższą średnią ocenę w konkursie (internauci oceniali kandydatki w skali 6-punktowej – przyp. red.) – 4,15 punktów. Użytkownicy serwisu facet.wp.pl, który patronuje konkursowi, uwielbiają piękne kobiety, nie dziwi więc, że tylko w finale plebiscytu oddano blisko 400 tysięcy głosów.Nagrodę zwyciężczyni, Rozalii Mancewicz, wręczył Prezes Zarządu Wirtualnej Polski, Grzegorz Tomasiak podczas 35. finału konkursu Miss Polonia, który odbył się w sobotę, 11 grudnia, w obiekcie Międzynarodowych Targów Łódzkich w Łodzi.http://facet.wp.pl

Świąteczne stroiki, haftowane, wyklejane bądź malowane obrazy, niepowtarzalne kartki i figurki oraz wiele innych przedmiotów, ręcznie wykonanych przez niepełnosprawnych artystów będzie można kupić na politechnicznym kiermaszu. Przedświąteczny targ czynny będzie od 13 do 17 grudnia w holu przed biblioteką w Gmachu Głównym PG, w godz. 10.00–16.00. Uwaga! Dzisiaj o godz. 12.30 w sali 300 w Gmachu Głównym PG odbędzie się podsumowanie warsztatów studenckich „Miasta bez barier”. Program ten realizowany jest na Wydziale Architektury od sześciu lat. Podczas zajęć terenowych studenci poznają przestrzeń pomorskich miast z pozycji osób niepełnosprawnych. W tym celu siadają na wózki inwalidzkie i zakładają specjalne gogle. Tegoroczne zajęcia odbyły się w połowie listopada w Kościerzynie i Sopocie.– Studenci naszego wydziału chcą podzielić się z Państwem swoimi wrażeniami i opiniami o dostępności przestrzeni publicznej, która jest ważnym elementem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego opartego na równości praw w dostępie do dóbr współczesnego świata – podkreśla dr hab. inż. arch. Antoni Taraszkiewicz, dziekan Wydziału Architektury PG. Jak co roku podsumowaniu warsztów towarzyszy kiermasz przedświąteczny. Na kiermasz zapraszamy szczególnie tych, którzy poszukują oryginalnych podarunków dla swoich najbliższych. Uroczyste otwarcie kiermaszu zaplanowano na poniedziałek, 13 grudnia, godz. 12.00, hol przed Biblioteką Główną PG.  – Podczas kiermaszu będzie można kupić upominki, które mogą stać się prezentami świątecznymi o podwójnym znaczeniu. Z jednej strony możemy sprawić przyjemność najbliższym, a z drugiej docenić pracę osób niepełnosprawnych i dać im radość z tworzenia nowych dzieł – podkreśla prof. Henryk Krawczyk, rektor PG. Prace na kiermasz przywieźli niepełnosprawni twórcy z placówek prowadzących warsztaty terapii zajęciowej z województwa pomorskiego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie ich działalności. – Zapraszam wszystkich, razem z całymi rodzinami do udziału w tym przedsięwzięciu, gdyż w ten sposób możemy przełamać negatywne stereotypy postrzegania osób niepełnosprawnych i uwrażliwić się na ich potrzeby – dodaje rektor. Kiermasz już po raz szósty organizuje Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.

Jak co roku, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, hol przed Aulą Gmachu Głównego naszej uczelni zamieni się w salę koncertową. Zapraszamy pracowników i studentów wraz z rodzinami i przyjaciółmi na tradycyjny koncert świąteczny. Wspólne  „kolędowanie” planujemy na czwartkowy wieczór, 16 grudnia o godz. 18.00. Wstęp wolny. Repertuar tegorocznego koncertu zawiera dzieła bardzo piękne i zróżnicowane stylistycznie. W programie: Polonez ze suity orkiestrowej „Chopiniana” Aleksandra Głazunowa, Koncert skrzypcowy A-dur op.8, cz.I  Mieczysława Karłowicza,  Scaramouche na saksofon i orkiestrę, cz.II Dariusa Milhauda  oraz Tańce połowieckie Aleksandra Borodina. Przed publicznością wystąpi Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz dwie utalentowane solistki: skrzypaczka Natalia Szmydt i saksofonistka Alicja Zabrocka – uczennice tejże szkoły. Pałeczkę dyrygenta obejmie Sylwia Janiak, która obecnie prowadzi orkiestrę gdańskiej szkoły muzycznej. Inicjatorem tradycyjnych już koncertów świątecznych na naszej uczelni jest prof. dr hab. inż. Aleksander Kołodziejczyk, rektor PG kadencji 1996–2002, wykładowca w Katedrze Chemii Organicznej na Wydziale Chemicznym. To właśnie prof. Kołodziejczyk będzie gospodarzem koncertu, zaprezentuje sylwetki artystów.

Internetowy magazyn kobiecy Female.pl już na początku grudnia zaangażował się w społeczną akcję pt. „Podziel się opłatkiem z kasjerką. Nie rób zakupów w Wigilię”. Wydawca portalu tworząc projekt akcji pragnie rozpropagować w Polakach świadomość konieczności robienia zakupów jeszcze przed świętami. Większość sklepów, w tym również marketów jeszcze w Wigilię co roku odwiedzają setki tysięcy klientów. Osoby w nich pracujące zmuszone są do pozostawania w pracy często do późnych godzin popołudniowych. W tym roku może być inaczej. Planując zakupy na kilka dni przed świętami, w Wigilię możesz udać się do sklepu wyjątkowo, by podzielić się opłatkiem. Redakcja Female.pl upowszechniając swoją akcję poprzez media, docierając do rzeszy czytelników swojego serwisu, również działając na Facebooku pragnie włączyć innych do szerzenia swojego pomysłu. Razem możemy zmienić wiele! Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Czy elektrownia jądrowa jest bezpieczna i po co Polsce program energetyki jądrowej? Jest okazja, by zadać pytania specjalistom. W sobotę 11 grudnia w godzinach od 11.00 do 17.00 w ramach projektu „ATOMOWY AUTOBUS” na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej w budynku Chemii A odbędzie się prezentacja stoisk dydaktyczno-informacyjnych.  Zaprezentowana zostanie także makieta elektrowni jądrowej, która zobrazuje jej działanie rozpoczynając od pojedynczego rozszczepienia jądra uranu do generowania prądu przez turbiny.Prezentowane będą również doświadczenia z dziedziny energetyki jądrowej i ochrony radiologicznej, omawiane zagadnienia dozymetrii biologicznej oraz wpływu promieniowania jonizującego na organizm człowieka i środowisko.  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH STUDENTÓW I MIESZKAŃCÓW TRÓJMIASTA – WSTĘP WOLNY! Patronem honorowym projektu jest Ministerstwo Gospodarki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbara Kudrycka. Patronat merytoryczny objęli: Instytut Energii Atomowej POLATOM, Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej. Partnerem akcji jest także Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Akcję informacyjną wspiera PGE Energia Jądrowa S.A.

Organizator: Sanitec KOŁO jest wiodącym producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. Od 1993 firma należy do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Firma, znana z szerokiej oferty i wysokiej jakości produktów, od lat angażuje się w działania na rzecz środowiska naturalnego oraz realizuje wiele projektów charytatywnych i edukacyjnych.                                                                        Opis projektu: Realizowany od kilkunastu lat przez Sanitec KOŁO konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej jest istotnym stymulatorem rozwoju firmy i jedną z bardziej rozpoznawalnych inicjatyw CSR w Polsce. Tematem konkursu jest projekt toalety w miejscach często odwiedzanych przez turystów, uwzględniający potrzeby lokalnej społeczności. Obiekty wpisują się w realne warunki miast i regionów, a wybór lokalizacji jest niezmiernie ważny z perspektywy szerokiej grupy społecznej. Konkurs ma charakter otwarty, jednak jego głównymi adresatami są projektanci i architekci – zwłaszcza młodzi, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie lub jeszcze studiują. Ostatnie cztery edycje konkursu zlokalizowane były w miejscach o dużym nasileniu ruchu turystycznego – m.in. na Helu, w Kazimierzu Dolnym i Tatrzańskim Parku Narodowym. Tematem jednej z minionych edycji konkursu były np. aranżacje wnętrz toalet na dworcu PKP Warszawa Centralna. Obecnie przeprowadzany jest remont obiektu, a toalety zostaną wykonane na podstawie projektu, który wygrał konkurs. Toalety w tym miejscu stanowią bowiem wizytówkę stolicy, z którą stykają się podróżni krajowi, jak i zagraniczni. W roku 2010 konkurs nosił nazwę „Toaleta KOŁO Wisły”. Celem było wykonanie projektu koncepcyjnego wolnostojącej toalety publicznej w pobliżu Stadionu Narodowego. Organizator ponownie wybrał temat ważny nie tylko dla mieszkańców danego regionu, ale i gości odwiedzających miasto. Projekt wpisuje się w starania stolicy na rzecz rewitalizacji nabrzeża Wisły. Oprócz dużych inwestycji, jednym z ważnych dla Warszawy zadań jest wykreowanie przestrzeni publicznej na praskim brzegu rzeki, a poprzez nią - nawiązanie do tradycji nadwiślańskich plaż miejskich. Zadanie konkursowe kierowane jest głównie do architektów i projektantów. Intensywna promocja na wyższych uczelniach powoduje, że konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników. Laureaci otrzymują nagrody finansowe, lecz istotą konkursu jest fakt, że zwycięski projekt ma szansę realizacji. Stanowi to ogromne wyzwanie dla młodych projektantów i powoduje zainteresowanie, przekładające się bezpośrednio na liczbę uczestników konkursu. W tym roku nadesłano ponad 200 zgłoszeń. Przy ocenie projektów brane są pod uwagę m.in.: funkcjonalność i nowatorstwo, walory estetyczne oraz proekologiczne, energooszczędne rozwiązania. Do jury zapraszani są czołowi polscy reprezentanci świata architektury i aranżacji wnętrz. Co ważne, swojego laureata wyłaniają również – w oddzielnym głosowaniu – internauci. Cele: Stworzenie szansy zaistnienia w świecie architektury i designu młodym projektantom. Inspirowanie do zmiany wizerunku i rewitalizacji obszarów przestrzeni publicznej, które mają wpływ na postrzeganie wybranego regionu. Podnoszenie standardów łazienek w miejscach użyteczności publicznej. Propagowanie pozytywnych postaw społecznych - wyrabianie nawyku dbałości o higienę oraz wspólną własność i mienie publiczne. Poszerzenie zasięgu działań edukacyjnych dotyczących estetyki i funkcjonalności łazienek. Zalety:  - stworzenie szansy rozwoju młodym projektantom i architektom; - projekty koncepcyjne wpisane są w realne warunki wybranych miejsc, które są specyficzne i ważne z perspektywy szerokiej grupy społecznej; - możliwość realizacji wyróżnionych projektów. Monitoring i ewaluacja Efektywność działań podejmowanych w związku z realizacją konkursu mierzona jest przede wszystkim liczbą nadesłanych projektów, jak również ilością publikacji w mediach. Istotna jest także możliwość realizacji najlepszych zgłaszanych koncepcji. Z punktu widzenia firmy najbardziej wartościowym elementem konkursu jest jego cykliczność oraz wypracowany przez lata, ugruntowany wizerunek projektu, który buduje świadomość i wiarygodność marki. Za najcenniejsze firma uznaje efekty niemierzalne marketingowo – te, które faktycznie przyczyniają się do zmiany zastanych sytuacji na lepsze i pomagają budować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń publiczną. Statystyka i wyniki Działania związane z realizacją konkursu spotkały się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród uczestników, jak i przedstawicieli mediów. Do konkursu głównego zgłoszono 222 projekty, natomiast w konkursie internetowym ocenie podlegało 174 projektów. W mediach lokalnych i branżowych pojawiło się 235 publikacji na temat konkursu, w tym niemal 30 publikacji radiowo-telewizyjnych. Największe natężenie publikacji odnotowano na przełomie czerwca i lipca. Dla uczestników konkursu zorganizowano również czat, który ułatwił zrozumienie zasad i regulaminu, a także pomógł udzielić odpowiedzi na pytania nurtujące młodych architektów. Ponad 150 zainteresowanych osób zadało podczas wirtualnego spotkania 63 pytania. Na stronie dedykowanej konkursowi - www.konkurskolo.pl - odnotowano 90 420 odwiedzin unikatowych użytkowników, natomiast całościowa liczba odsłon wyniosła 6,7 mln.

Za nami już 5 edycja imprezy mikołajkowej, organizowanej rokrocznie przez firmy Sanitec KOŁO oraz KLUDI. Jak zawsze, uczestnicy bawili się przednio i korzystali ze świetnej okazji, by poznać się lepiej w nieformalnej atmosferze. Atrakcje były przewidziane już od pierwszych minut. Po uroczystym powitaniu i podziękowaniach dla organizatorów, gości zaproszono do zabawy przy dobrej muzyce i zastawionych stołach. Przedstawiciele czołowych firm wykonawczych i projektantów instalacji sanitarnych brali także udział w losowaniach nagród. Wymieniano poglądy na każdy temat, odchodząc od sztywnych ram relacji biurowych. Najbardziej wytrwali i regularni bywalcy zasiedli w prestiżowym VIP roomie. Po wielogodzinnej imprezie, na sam koniec, gości spotkała miła niespodzianka: wszyscy otrzymali torby wypełnione po brzegi prezentami. Uczestnicy ustalili zgodnie, że rozpoczynają odliczanie do kolejnej edycji imprezy. Dobrego nigdy za wiele!  

30 listopada Akademia Technik Malarskich ostatecznie zamknęła pierwszy etap konkursu „Malarz Roku 2010”. Już wkrótce jury wybierze najlepsze inwestycje, które powalczą o tytuł najlepszego malarza w Polsce oraz nagrodę w postaci: Volkswagena Caddy i profesjonalnej maszyny do malowania metodą natrysku hydrodynamicznego. Konkurs „Malarz Roku 2010” to pierwsze w Polsce tak duże zawody, skierowane do firm wykonawczych. Organizator wydarzenia – Akademia Technik Malarskich – postawił przede wszystkim na promocję fachowości oraz rzetelności w prowadzeniu prac malarskich. Każdy z uczestników musiał przedstawić m.in. zdjęcia inwestycji, jej opis a także dokładny zakres prowadzonych prac. W konkursie mogły brać udział realizacje wykonane po 1 stycznia 2008 r. przy użyciu produktów marek Dekoral Professional oraz Sigma Coatings. Zainteresowanie zawodami okazało się ogromne: Do 30 listopada otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, napływały one jeszcze nawet w ostatnim dniu pierwszego etapu. Przed nami teraz zadanie wybrania najlepszych inwestycji. Wysoki poziom uczestników sprawia, że wybór będzie bardzo trudny – mówi Jarosław Domowicz, manager ATM. Obecnie jury – składające się z trenerów ATM, niezależnych ekspertów – przeprowadza pierwszą selekcję nadesłanych propozycji. Do końca roku poznamy nazwy firm, które zakwalifikują się do drugiego etapu. W kolejnym etapie finaliści powalczą o tytuł „Malarz Roku 2010” oraz atrakcyjne nagrody: Nagroda główna dla „Malarza Roku 2010”: Volkswagen Caddy Nagroda publiczności: Profesjonalna maszyna natryskowa Ostatecznego zwycięzcę oraz laureata nagrody publiczności poznamy w kwietniu podczas uroczystej gali, która odbędzie się w prestiżowym hotelu Andels w Łodzi. Ponadto najlepsze inwestycje zostaną zaprezentowane w prasie oraz specjalnym albumie wydanym po zakończeniu konkursu. Akademia Technik Malarskich, organizator konkursu, to jeden z najlepszych w Polsce ośrodków szkoleniowych dla zawodowych malarzy a także szkół budowlanych i architektów wnętrz. Oprócz systemu kompleksowych szkoleń ATM przeprowadza również egzaminy certyfikujące dla malarzy, które poświadczają najwyższy poziom kompetencji i umiejętności zawodowych. W tym roku ośrodek uruchomił również specjalny Klub ATM, skupiający najlepszych zawodowych malarzy w Polsce. Jego członkowie mogą m.in. korzystać ze specjalnych promocji i rabatów w sieci Centrum Dekoracyjne, brać udział w szkoleniach branżowych oraz liczyć na wsparcie doradcze i serwisowe podczas realizacji inwestycji.

„Wykluczone dzieci” – taki tytuł nosi najnowszy, dziewiąty już raport UNICEF dotyczący sytuacji dzieci w 24 krajach OECD, w tym w Polsce. Raport pokazuje nierówności społeczne wśród dzieci w krajach OECD. Porównuje jaki dystans do pokonania mają najmniej uprzywilejowane dzieci w danym kraju, do tych, znajdujących się na poziomie średniej krajowej. Wskazuje, które państwa radzą sobie najlepiej z zapewnieniem równych szans swoim najmłodszym obywatelom. Aby porównać ze sobą kraje ujęte w raporcie, UNICEF analizuje sytuację dzieci najmniej uprzywilejowanych w trzech obszarach: sytuacji materialnej, edukacji i zdrowiu i pokazuje jaki dystans dzieli je o dzieci znajdujących się na poziomie średniej krajowej. Im niższa wartość, tym mniejsze dysproporcje w poziomie życia dzieci. Takie różnice w poziomie życia dzieci występują w każdym kraju na świecie, gdyż zawsze pewna grupa dzieci plasuje się poniżej średniej. Pytanie jakie stawia UNICEF brzmi „jak daleko poniżej średniej?”, czy jest to jeszcze dystans do pokonania, czy już przepaść nie do przebycia. Kiedy można mówić już nie o nierówności społecznej lecz o niesprawiedliwości? Polska, choć nie wypada najgorzej na tle krajów OECD, ma przed sobą długą drogę do wyrównania szans marginalizowanych dzieci. Choć w podsumowaniu badania znaleźliśmy się w tej samej grupie co Austria, Kanada, Niemcy, Francja i Portugalia, to przyglądając się poszczególnym obszarom nietrudno zauważyć, że w wielu przypadkach od państw z czołowych miejsc w tabelach dzieli nas przepaść. Najlepsze wyniki osiągnęliśmy w obszarze edukacji -  plasujemy się na piątej pozycji na 24 badane kraje, dużo gorzej wypadamy jednak w analizach dotyczących sytuacji materialnej – 21 pozycja, oraz postaw pro zdrowotnych dzieci, w szczególności ich aktywności fizycznej (pozycja 20). Zdecydowanie najlepiej w raporcie wypadają kraje skandynawskie: Finlandia i Dania oraz Holandia i Szwajcaria, najgorzej Grecja, Włochy i USA. Więcej informacji UNICEF Polska:Ewa FalkowskaDyrektor ds. Advocacy 22 56 80 [email protected] DulskaKoordynator ds. Komunikacji i Nowych Mediów22 56 80 380, 509 302 [email protected]

W warszawskim Hotelu Novotel odbyła się wczoraj III Konferencja Central European Electronic Card - Warsaw 2010. Wydarzenie jest jednym z najważniejszych spotkań branży kartowej z Polski i Europy Centralnej. Tegorocznej konferencji towarzyszyły liczne konkursy. Jednym z nich był plebiscyt na "Najładniejszą polską kartę 2010 roku". Do ścisłego finału zakwalifikowano pięć kart. Decyzją jury nagrodę główną otrzymał Bank Polskiej Spółdzielczości za kartę  Visa Gold Credit dla przedsiębiorstw. Pamiątkową statuetkę w imieniu Banku odebrał Krzysztof Jagielski, Wiceprezes Zarządu.   Karta Visa Gold Credit dla  przedsiębiorstw  jest obecnie w fazie testów, dla Klientów Grupy BPS  dostępna będzie na początku przyszłego roku.

Producent i dystrybutor wyrobów wyposażenia łazienek, firma Sanitec KOŁO, organizuje coroczną imprezę mikołajkową. Wydarzenie zorganizowano z myślą o przedstawicielach zaprzyjaźnionych firm wykonawczych oraz projektantach instalacji sanitarnych. Przedstawiciele branży spotkają się 7 grudnia w krakowskim klubie Pauza. To już druga edycja wydarzenia, które tym samym nabiera charakteru cyklicznego i na stałe zagości w świątecznych planach Sanitec KOŁO. Zainteresowanie poprzednią odsłoną imprezy udowodniło, że takich spotkań jest zdecydowanie za mało. Mikołajki to świetna okazja, by poznać się nie tylko od strony biznesowej, ale także nawiązać cenne kontakty i poznać plany firmy Sanitec Koło w 2011 r. Projektanci instalacji sanitarnych oraz reprezentanci firm wykonawczych zainteresowani udziałem w mikołajkowym spotkaniu proszeni są wysyłanie zgłoszenia na adres [email protected] Udział w spotkaniu po potwierdzeniu i otrzymaniu zaproszenia drogą mailową.     

Przyozdobione przez znane osoby manekiny, czyli główni bohaterowie trwającej od września kampanii ING Życie, zostały zlicytowane w Muzeum Narodowym w Warszawie. Finał kampanii „Naga prawda o ubezpieczeniach” odbył się 25 listopada podczas V aukcji charytatywnej Fundacji Psychoonkologii „Ogród Nadziei”. Na aukcję zostało wystawionych 8 z 19 manekinów, przekazanych na rzecz fundacji. Pozostała część będzie licytowana w grudniu za pośrednictwem portalu www.artinfo.pl. W wydarzeniu udział wzięło w sumie ponad 150  zaproszonych gości. ING Życie również wzięło udział w licytacji, kupując manekina Henryka Sawki. W trakcie aukcji fundacja przyznała także tytuł Sponsora Fundacji Ogród Nadziei, który imieniu ING Życie odebrał prezes firmy Tomasz Bławat. „Naga prawda o ubezpieczeniach to akcja edukacyjno-charytatywna, przeprowadzona we wrześniu i październiku przez ING Życie. W jej ramach w przestrzeni miejskiej Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa, Gdańska i Poznania odbyły się nietypowe ekspozycje 200 manekinów. Co 5. z nich był koloru pomarańczowego, co stanowiło nawiązanie do badań społecznych mówiących o tym, że tylko co 5. Polak jest ubezpieczony na życie. Manekiny były więc ambasadorami opinii Polaków na temat odpowiedzialności, w tym ważnych decyzji finansowych w ich życiu. W akcji edukacyjno-charytatywnej „Naga prawda o ubezpieczeniach” wzięło udział blisko 100 tyś. osób, a prawie 750 tyś. miało z nią kontakt w przestrzeni miejskiej” – tłumaczy Anna Grzelońska, członek zarządu, dyrektor marketingu w ING Życie. Dziewiętnaście z wystawionych w ramach ekspozycji manekinów zostało pomalowanych przez zaproszonych do współpracy artystów plastyków: Edwarda Lutczyna, Agatę Bogacką, Henryka Sawkę, Łucję Sokołowską, Mirosława Antoniewicza, Małgorzatę Bundzewicz, Joannę Jurgę, Andrzeja Żurka i Annę Pawlak, a także gwiazdy ekranu: Grażynę Wolszczak, Cezarego Harasimowicza, Katarzynę Herman, Agnieszkę Maciąg, Dorotę Zawadzką i Małgorzatę Ostrowską-Królikowską. „Dziewiętnaście manekinów, pomalowanych przez znane osoby w ramach kampanii edukacyjnej „Naga Prawda o ubezpieczeniach” przekazaliśmy na rzecz Fundacji Psychoonkologii „Ogród Nadziei”. Część z nich została  zlicytowana podczas tegorocznej edycji aukcji charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”, część będzie licytowana w grudniu, za pośrednictwem Internetu. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży przeznaczane będą na pomoc dla osób chorych na nowotwory oraz ich najbliższych” – tłumaczy Beata Zduńczyk-Skup, rzecznik prasowy ING Życie. „Hasłem kampanii „Naga prawda o ubezpieczeniach” była odpowiedzialność. Dla nas zaangażowanie ING Życie w pomoc psychoonkologiczną na rzecz osób chorych na nowotwory jest wyrazem społecznej odpowiedzialności tej firmy. Cieszę się, że za jej sprawą tylu znanych, cenionych artystów i gwiazd ekranu wsparło tę akcję, malując manekiny. Dzięki nim i dzięki wszystkim artystom, którzy przekazali swoje prace na V Aukcję Charytatywną „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” nasza Fundacja może prowadzić działania dla poprawy jakości życia osób chorych. W naszej pracy również odwołujemy się do odpowiedzialności: zachęcamy naszych podopiecznych do wzięcia odpowiedzialności za swoje zdrowie poprzez zmianę stylu życia i zaangażowanie w proces zdrowienia na wielu poziomach” – mówi Monika Popowicz, prezes zarządu, Fundacja Psychoonkologii "Ogród Nadziei".

Ruszyła kolejna edycja ankietyzacji Nauczycieli Akademickich na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Tymczasem nie opadły jeszcze emocje po podsumowaniu semestru letniego. Studenci przygotowali nagrodę specjalną dla najbardziej szanowanego wykładowcy na wydziale. Będzie to statuetka mądrej sowy, którą wręczą najlepszemu belfrowi w piątek, 3 grudnia w auli Politechniki Gdańskiej. Statuetka zostanie wręczona po raz pierwszy, chociaż tytuł Wykładowcy Roku przyznawany jest już trzeci raz. W anonimowym badaniu ankietowym prowadzonym w semestrze letnim udział wzięło prawie 60 proc. studentów Wydziału Chemicznego. Ankieta odbywała się za pośrednictwem internetu. Ocenie podlegały stosunek prowadzącego do studenta, dyscyplina prowadzenia i organizacji zajęć, komunikatywność i precyzja wysławiania, określenie kryteriów zaliczenia, dostępność prowadzącego poza zajęciami i tym podobne dziedziny.  Pomysł wzbudza kontrowersje, ponieważ każdy ma prawo do wyrażenia własnej opinii i pozostać przy tym anonimowym. Jak zapewniają studenci, nawet jeśli niektóre opinie były zbyt stronnicze, wyniki badania mogą pomóc docenić najlepszych, ale także wskazać problemy na wydziale. – Wybieramy także najgorszego nauczyciela, ale jego nazwiska nie będziemy ogłaszać publicznie, choć chcemy wręczyć mu statuetkę Pantery – mówi Marek  Fijało, koordynator projektu. – Z tymi, którzy zebrali najgorsze opinie dziekan będzie rozmawiał o możliwościach rozwiązania problemów wskazanych w ankietach. Akcja ma służyć tylko i wyłącznie usprawnieniu współpracy pomiędzy studentem a nauczającym.  Fijało wspomina o prof. Aleksandrze Kołodziejczyku, który po otrzymaniu wyników swojej ankiety wspólnie ze studentami przedyskutował sporne kwestie. – I o to właśnie nam chodziło, żeby dopowiedzieć sprawy, które stanowią dla studentów problem, profesor również miał możliwość wytłumaczyć, co jemu nie odpowiada lub sprawia trudność – tłumaczy koordynator akcji. Organizatorzy akcji ankietowej podkreślają, że Wydział Chemiczny ma się czym chwalić. – 60-procentowa frekwencja w ankiecie jest czymś niespotykanym na skalę całej uczelni – mówi Maciej Kruszka, były przewodniczący Wydziałowej Rady Studenckiej. – Na innych wydziałach nie przekracza kilkunastu procent.Wydziałowy samorząd znalazł sposób na to, by zachęcić studentów do głosowania. – Podczas każdej edycji ankietyzacji nauczycieli akademickich losujemy 51 nagród dla najbardziej aktywnych studentów – tłumaczy Marek Fijało. – W tym roku było to 10 podwójnych zaproszeń do Teatru Wybrzeże i 40 biletów do kina. Nagrodą główną, zarazem najbardziej pożądaną był kurs nurkowania, który przypadł Aleksandrze Puszcz z III roku biotechnologii. Witold Przecherko, starosta grupy 5 III roku technologii chemicznej na tyle skutecznie propagował wypełnianie ankiet wśród swoich kolegów, że zostali okrzyknięci najlepszą grupą dziekańską, której należy się wyróżnienie w postaci nagrody. Tym razem był to wyjazd do Kolibek do Adventure Park. Grupa 25 studentów przez cały dzień bawiła się w parku. – Niezapomniany wyjazd, super zabawa i wspaniałe atrakcje – podsumował jeden z uczestników.  Zapraszamy na uroczyste wręczenie statuetki mądrej Sowy: piątek, 3 grudnia, godz. 12.15, aula w Gmachu Głównym, II piętro 3 grudnia będzie dniem szczególnym dla Wydziału Chemicznego. Rozdanych zostanie wiele nagród „naj”. Tego dnia wręczane będą dyplomy tegorocznym absolwentom. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na najlepsze prace dyplomowe, wygłoszone okolicznościowe wykłady. A na zakończenie wszyscy zgromadzeni staną do wspólnej, pamiątkowej fotografii.

Przygotowany przez serwis SwiatObrazu.pl film szkoleniowy "Zachwycające fotografie w technice HDRI dla początkujących" dzięki przedstawionym wyjaśnieniom, poradom i metodom pozwoli zdobyć solidne postawy do rozpoczęcia kreatywnej pracy przy wykorzystaniu techniki HDRI.HDRI (High Dynamic Range Imaging), to metoda pozyskiwania i edycji całego oświetlenia dostępnego w obrębie fotografowanej sceny. Pozwala ona uzyskać zdjęcia o wyjątkowo szerokiej palecie tonów, oddając w jednym kadrze zarówno bardzo jasne, jak i bardzo ciemne obszary w sposób, którego nie byłoby w stanie ukazać żadne zdjęcie – ani wykonane z wykorzystaniem aparatów cyfrowych, ani tradycyjnych. Odpowiednio użyta technika HDRI pozwala uzyskać wyjątkowo realistyczne obrazy porównywalne z tym, co widzi ludzkie oko a także zupełnie nierealne, mieniące się barwami bajkowe kadry.Film w przystępny sposób omawia podstawowe zagadnienia związane z wykonywaniem zdjęć o poszerzonym zakresie tonalnym, a następnie sposoby łączenia ich za pomocą popularnych aplikacji graficznych. Można się z niego dowiedzieć nie tylko, na czym polega sam proces łączenia zdjęć źródłowych w programie komputerowym, ale nauczyć się także odpowiedniego ich wykonywania z uwzględnieniem specyfiki fotografowanej sceny.Film zrealizowany został z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych fotografach, których ambicją jest poszerzenie swojej wiedzy w zakresie wykonywania zdjęć i ich cyfrowej obróbki. Twórcy filmu zakładają, że oglądającym film znane są podstawowe pojęcia fotograficzne, takie jak "przysłona", "czas naświetlania" oraz "ekspozycja", a także, że posiadają oni i używają jednej, bądź kilku z listy następujących aplikacji: Adobe Photoshop Elements 9, Adobe Photoshop Lightroom, Adobe Photoshop CS5. Zawarte w filmie porady ogólne mogą zostać wykorzystane również w pracy z innymi aplikacjami do generowania i obróbki obrazów o poszerzonym zakresie tonalnym. Film szkoleniowy polecany jest w szczególności osobom, które zetknęły się już i zafascynowane są zdjęciami wykonanymi w technice HDRI. Dla tej grupy będzie on bowiem stanowił nie tylko odpowiedź na pytanie "jak to się robi", ale też zwróci uwagę na wiele błędów, jakie popełniają początkujący adepci wspomnianej techniki oraz pokaże, jak ich uniknąć.Film szkoleniowy można zakupić na stronie serwisu www.swiatobrazu.pl.

Globalny sondaż Reader’s Digest wykazał, że w większości krajów planuje się wydać na nadchodzące święta tyle samo co w zeszłym roku. Polska należy do garstki tych, którzy postanowili zacisnąć pasa. Mimo kryzysu w większości krajów objętych sondażem Reader’s Digest największe grupy respondentów planują wydać na tegoroczne święta Bożego Narodzenia tyle samo co w zeszłym roku. Np. we Francji deklarowało to 69% ankietowanych, w Holandii i Wielkiej Brytanii 58%, a w Niemczech, Hiszpanii i USA – 55%. W Polsce na pytanie „Ile planujesz wydać w te święta?” niemal połowa, 48%, odpowiedziała: mniej niż w zeszłym roku. W ten sposób znaleźliśmy się wśród nielicznych krajów na świecie, gdzie wydatki na święta najpewniej zostaną ograniczone. Podobne prognozy są w Rumunii, Meksyku i na Filipinach. Tylko w trzech krajach respondenci planują przekroczyć zeszłoroczny budżet. Taką deklarację złożyło 45% Rosjan, 43% Chińczyków i 37% Malezyjczyków. Cokolwiek mówiłoby to nam o nastrojach, apetytach, czy tym, jak bardzo jesteśmy zadowoleni z doświadczeń zeszłorocznych świąt, warto pamiętać, że nie tyle liczy się koszt, co intencje. Prezent wybrany po zastanowieniu, co naprawdę może ucieszyć konkretną osobę, jest zawsze wspaniały i nie musi kosztować fortuny. A najbardziej wykwintne potrawy i stroiki nie zastąpią ciepłej, serdecznej atmosfery. Biorąc pod uwagę wyniki sondażu Reader’s Digest, to pocieszające. Bo jeśli naprawdę wydamy w te święta mniej, to wcale nie znaczy, że będą one mniej udane czy radosne. Wystarczy się tylko trochę postarać – podsumowuje Anna Esden-Tempska, readaktor naczelna polskiego wydania miesięcznika Reader’s Digest. Miesięcznik Reader’s Digest to najpopularniejszy magazyn na świecie, który co miesiąc trafia do niemal 80 milionów czytelników. Ukazuje się w 50 wydaniach i 21 językach. To magazyn o różnorodnej tematyce – od zdrowia, ekologii, po egzotyczne podróże i pasjonujące historie z życia. Wydawnictwo Reader’s Digest jest częścią The Reader’s Digest Association, Inc. (www.rd.com), światowego wydawnictwa, które jest liderem marketingu bezpośredniego i tworzy książki, nagrania muzyki, wideo i publikacje w Internecie. Więcej informacji znaleźć można na stronie polskiej edycji www.digest.pl

Dwie firmy z branży wyposażenia łazienek, Sanitec KOŁO i Kludi, po raz kolejny organizują imprezę mikołajkową. Wydarzenie przeznaczone jest dla przedstawicieli czołowych firm wykonawczych i dla projektantów instalacji sanitarnych. Mikołajki branży łazienkowej odbędą się 2 grudnia w warszawskim klubie Hybrydy. Impreza obchodzi w tym roku swój jubileusz – to już 5 edycja, za każdym razem organizowana przy ścisłej współpracy firm KOŁO oraz KLUDI. To świetna okazja, by spotkać się w mniej formalnej, niż zazwyczaj, atmosferze i spokojnie porozmawiać, niekoniecznie o biznesie i wyposażeniu łazienek. Gwarancję dobrej zabawy dają poprzednie odsłony wydarzenia, które cieszyły się dużą popularnością. W tym roku swoją obecność potwierdziło już prawie 200 osób reprezentujących rynek instalacyjny i wykonawczy, a także  dziennikarzy branżowej prasy.

Specjalne Nagrody Branżowe obejmują dwa wyróżnienia w kategorii  Best of Innovation (Najlepsza z innowacji) oraz sześć w Eco-Design Products. RIDGEFIELD PARK, N.J., 9 listopada 2010 – Samsung Electronics, lider rynku oraz wielokrotnie nagradzany innowator w branży elektroniki użytkowej, telekomunikacyjnej, a także półprzewodników ogłosił dzisiaj, że otrzymał 37 prestiżowych nagród na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej (CES) 2011. CES to największe światowe targi technologii użytkowej organizowane co roku przez Stowarzyszenie Elektroniki Użytkowej (Consumer Electronics Association® CEA). W ciągu 3 lat uhonorowały one firmę Samsung ponad setką nagród (23 w 2009 r., 46 w 2008 r.). Wśród nich Samsung otrzymał dwa wyróżnienia w kategorii Best of Innovation i sześć nagród Eco Design. Produkty zakwalifikowane do programu CES Innovations są oceniane przez panel czołowych, niezależnych projektantów, inżynierów oraz reprezentantów mediów w celu wyróżnienia  znakomitego designu oraz technologii innowacyjnych produktów elektroniki użytkowej należących do 36 kategorii.  Uznanie CEA i jej ekspertów branżowych dla naszej technologii oraz innowacyjnego designu to dla nas zaszczyt.  Pracownicy Samsung na całym świecie ciężko pracują, by stworzyć produkty, które odmienią życie konsumentów. Otrzymane Innovation Awards to hołd dla ich wysiłku – powiedział CS Choi, prezes i dyrektor generalny Samsung Electronics America Inc. CEA to prestiżowa i szanowana organizacja, a jej uznanie dla naszego zaangażowania znaczy bardzo wiele dla wszystkich pracowników Samsung. Wśród nagrodzonych produktów Samsung Electronics znajdują się trzy telewizory, dziewięć odtwarzaczy Blu-ray oraz zestawów kina domowego, kamera cyfrowa oraz obiektyw, pięć telefonów komórkowych, pamięć SSD, trzy monitory 3D, projektor 3D oraz dwa przenośne komputery PC. Ponadto Samsung otrzymał sześć nagród w kategorii eco-design, w tym dla dwóch sprzętów użytku domowego, monitora LED oraz produktów panelowych i półprzewodnikowych. Wszystkie nagrodzone produkty Samsung będzie można obejrzeć podczas Międzynarodowych Targów CES 2011, które odbędą się w dniach od 6 do 9 stycznia. Produkty wystawione będą na stoisku Samsung nr 12006 w Central Hall w Grand Lobby w Las Vegas Convention Center. Poniżej podajemy kilka informacji dodatkowych o urządzeniach, które otrzymały nagrodę CES za innowacyjność: Nowy aparat Samsung NX100 łączy w sobie możliwości i jakość obrazu lustrzanki z wygodą przenośnego, prostego w użyciu kompaktu. Jest to pierwszy na świecie aparat nielustrzany z wymiennym obiektywem, na którym opiera się interfejs. Dzięki temu możemy kontrolować i ustawiać najważniejsze funkcje aparatu bezpośrednio za pomocą obiektywu. Pierwszy na świecie inteligentny obiektyw i-Function, NX 20-50mm, to rewolucja w dziedzinie obiektywów, dzięki której każdy może robić zdjęcia profesjonalnej jakości. Wystarczy użyć przycisk i-Function i przekręcić pierścień ostrości . NX 20-50mm oferuje niespotykane dotąd możliwości użytkowania aparatu za pomocą obiektywu, zapewniając tym samym szybki dostęp do ustawień bez konieczności nawigowania przez złożone menu. Zestaw kina domowego HT-C9950W 3D Blu-ray jest niezwykle stylowy i funkcjonalny – posiada napęd typu slot-in oraz wysokiej klasy pokrętło do ustawiania dźwięku. Użytkownik otrzymuje dostęp do informacji, rozrywki oraz innych programów w sklepie Samsung Apps. Może również korzystać z funkcji Samsung AllShare™, aby oglądać materiały z urządzeń obsługujących DLNA w telewizorze. W kategorii telefonów komórkowych Samsung otrzymał wyróżnienie za Samsung Craft™ oraz za trzy smartfony Galaxy S™, w tym Vibrant™, Captivate ™ oraz Epic™ 4G. Pamięć SSD 512GB łączy w sobie niezwykłą wydajność i niezawodność ze zredukowanym pobieraniem energii. Zawiera on interfejs SATA 3.0 Gbps oraz 32 gigabitowe pamięci flash NAND o klasie 30-nm, oparte na technologii Toggle DDR. SSD posiada prędkość odczytu sekwencyjnego do 250 MBps oraz zapisu sekwencyjnego nawet do 220MBps, czyli działa 3 razy szybciej niż typowy dysk twardy w laptopie. W ramach inicjatywy Samsung PlanetFirst™, która zobowiązuje wszystkie oddziały do stworzenia najbardziej przyjaznej środowisku firmy do 2013 roku, Samsung postawił sobie za cel opracowanie ekologicznych urządzeń oraz tworzenie "zielonych” fabryk. Ostatnie starania Samsung w ramach tej inicjatywy zostały nagrodzone trzema nagrodami Eco-Design – najwięcej w historii tej kategorii.  Kilka przykładów urządzeń, które otrzymały nagrodę CES Eco-design to: 55-calowy, 2-stronny wyświetlacz 3D LED z podświetlanymi krawędziami (zaprojektowany do użycia ze specjalnymi okularami) wykorzystuje nowoczesną technologię local dimming (miejcowe wyłączanie podświetlenia), dzięki której zużywa do 52% mniej energii niż konwencjonalny ekran CCFL LCD tego samego rozmiaru. Umieszczone na prawej i lewej krawędzi żarówki LED stanowią jedyne źródło oświetlenia panelu, który wykorzystuje również wiodącą w branży technologię Auto Motion Plus 240Hz, niemal całkowicie eliminującą zamazywanie ruchomego obrazu. Wyświetlacz jest również zgodny z unijną dyrektywą RoHS o wyeliminowaniu szkodliwych substancji. Nie zawiera PVC, arszeniku ani rtęci. 32-gigabajtowy Green DDR3 RDIMM to moduł pamięci o najwyższej gęstości zapisu danych, zaprojektowany do użytku w zaawansowanych systemach serwerów, które wymagają wysokiej gęstości oraz wydajności połączonej z niską konsumpcją energii. Dzięki zastosowaniu 36 wytworzonych w 40-nanometrowym procesie technologicznym 4-giga bitowych chipów DDR3 dual-die ten niezwykle wydajny moduł pamięci 32GB RDIMM może działać z maksymalną prędkością 1,066Mbps przy oszczędności ponad 83% energii w porównaniu do szeroko stosowanych modułów DDR2. Samsung F4EG to przyjazny środowisku dysk twardy dla komputerów stacjonarnych. Oferuje on najwyższą w branży gęstość zapisu danych, funkcje EcoGreen™ F2 oraz pojemność 2 terabajtów (TB) – 667GB na każdym z trzech dysków – dzięki czemu można na nim przechowywać maksymalnie 880 godzin DVD lub 500 000 utworów w formacie MP3. Potrójny dysk twardy jest o 19% bardziej wydajny w trybie uśpienia i zmniejsza pobieranie energii o 23% w trybie hibernacji w porównaniu do poprzednich, czterodyskowych modeli. Udekorowana nagrodą za Eco-Design pralka Samsung WF520 z drzwiczkami z przodu oferuje to, co najlepsze w obu światach – wydajność energetyczną oraz wysoką pojemność. Różnorodność nagród odzwierciedla nieprzerwane zaangażowanie Samsung w badania oraz rozwój wszystkich kategorii produktów. W 2011 roku Samsung zamierza wciąż umożliwiać swoim konsumentom dostęp do najnowszych rozwiązań w technologii oraz designie. Ufundowane przez CEA prestiżowe nagrody Innovations Design (innowacyjny design) oraz Engineering Awards (nagrody za technologię) podkreślają osiągnięcia dotyczące designu i technologii produktów od 1976 r. Kandydatury do nagrody CES Innovation ocenia się na podstawie poniższych kryteriów: Cechy technologiczne - opierając się na specyfikacji technicznej oraz wykorzystanych w produkcji materiałach. Estetyka produktu i cechy designu - na podstawie dostarczonych zdjęć. Planowane zastosowanie/funkcjonalność produktu oraz użyteczność. Nowe/unikalne opcje, które konsumenci uznają za atrakcyjne. Jak design i innowacyjność danego produktu plasuje się na tle innych urządzeń dostępnych na rynku. Produkty nagrodzone w kategorii Innovations odpowiadają powyższym kryteriom dotyczącym technologii oraz innowacyjności designu. Nagradza się między innymi produkty, w których po raz pierwszy połączono różne technologie lub urządzenia, w których w znaczny sposób poprawiono design. Dodatkowych informacji udziela: Emilia Hahn Account Director Partner of Promotion Sp. z o.o. Agencja Public Relations / PR Agency tel.: +48 22 858 74 58 wew. 85, fax: +48 22 858 74 58 w. 35 E-mail: [email protected] *** O Samsung Electronics America, Inc. Samsung Electronics America, Inc. (SEA), z siedzibą w Ridgefield Park, NJ, jest spółką zależną Samsung Electronics Co., Ltd. Firma oferuje szeroką gamę wielokrotnie nagrodzonych produktów elektroniki użytkowej i użytku domowego oraz systemów informacji, a także nadzoruje wszelkie działania Samsung w Ameryce Północnej, w tym działalność Samsung Telecommunications America, LP, Samsung Semiconductor Inc., Samsung Electronics Canada, Inc. oraz Samsung Electronics Mexico, Inc. Dzięki swojemu zaangażowaniu w innowacyjność i wyjątkowy design Samsung jest jedną z najczęściej nagradzanych marek w branży elektronicznej. Firma uplasowała się na 19. pozycji w rankingu stu najlepszych, światowych marek  ("100 Best Global Brands”) magazynu BusinessWeek oraz uzyskała tytuł jednej z 50 najbardziej innowacyjnych firm 2010 roku w rankingu magazynu Fast Company. Więcej informacji na stronie www.samsung.pl. Możecie również zostać fanami Samsung na Facebooku pod adresem www.Facebook.com/SamsungUSA oraz śledzić Samsung na Twitterze @SamsungTweets. Samsung Electronics Co., Ltd. Samsung Electronics Co., Ltd. jest światowym liderem w branży półprzewodników, telekomunikacji, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W 2009 roku skonsolidowana sprzedaż firmy wyniosła 116,8 miliarda USD. Samsung zatrudnia około 188 000 osób z 65 krajów, którzy pracują w 185 biurach. Firma posiada osiem niezależnych działów: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor oraz LCD. Samsung Electronics, uznawany za jedną z najszybciej rozwijających się światowych marek, jest wiodącym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci oraz wyświetlaczy TFT LCD. Więcej informacji na stronie www.samsung.pl. _ CEA Stowarzyszenie Elektroniki Użytkowej (CEA) zrzesza 2 200 firm z sektora elektroniki użytkowej. Członkowie mogą korzystać z wartościowej, innowacyjnej, dostępnej wyłącznie dla nich oferty obejmującej wysokiej jakości badania rynków, tworzenie sieci kontaktów z liderami oraz rzecznikami branży, najnowocześniejsze programy edukacyjne i szkolenia techniczne, a także widoczność w bogatych programach promocyjnych. Jako głos branży CEA reprezentuje, promuje i rozwija potrzeby oraz zainteresowania swoich członków. CEA online pod adresem www.CE.org. Produkty wyróżnione w kategoriach Innovations 2011 Design i Engineering można zobaczyć na stronie www.CESweb.org/Innovations wraz z listą kategorii, nazwą produktu, informacją o producencie i projektancie, opisem, zdjęciami oraz adresem URL urządzenia.

W najbliższą niedzielę, 5 grudnia, podczas pierwszego w sezonie Poranka Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, wystąpi skrzypcowy duet – Krzysztof Jakowicz i jego syn, Jakub. Orkiestra i jej goście wykonają Poème na skrzypce i orkiestrę Ernesta Chaussona,  Melodie cygańskie na skrzypce i orkiestrę oraz Navarrę na 2 skrzypiec i orkiestrę Pabla Sarasate. Na zakończenie koncertu katowicka publiczność usłyszy II Suitę z baletu Bachus i Ariadna Alberta Roussela. Całość poprowadzi Michał Klauza, komentarz do utworów wygłosi Marcin Majchrowski. Poranek rozpocznie się 5 grudnia o godzinie 12.00, w siedzibie NOSPR (sala im. Grzegorza Fitelberga, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice). Bilety w cenie 25 zł (bilety ulgowe – 15 zł) dostępne będą w kasie NOSPR, kasie Teatru Śląskiego oraz na portalach www.ticketportal.pl i www.ebilet.pl.