Wiadomości branżowe

Fokus One – Kosmos w 3D i Listy do Kosmitów

W niedzielę 26 października o 9.30 przy ul. Warszawskiej 44 w Serocku wystartuje Balonowa Misja Kosmiczna FOKUS ONE. Jako pierwszy w dziejach balon nagra film 3D z kosmosu w jakości HD i pokaże trójwymiarową Ziemię widzianą z atmosfery. To pomysł dwójki gimnazjalistów, 16 i 15 latka, którzy wspólnie zrealizowali go od podstaw – opracowali wszystkie szczegóły, zaprojektowali i zbudowali sprzęt, zgromadzili fundusze, zdobyli wymagane zgody i dokumenty, skompletowali urządzenia i przeprowadzili wszystkie testy! Przy okazji lotu drugi balon zabierze w kosmos... listy od dzieci do Kosmitów.Para niezwykłych nastolatków, Mateusz Zaremba i Adam Kita, jako prawdopodobnie pierwsi amatorzy na świecie nagrają film 3D w jakości HD rejestrujący lot balonu w kosmos przez atmosferę Ziemi. Sami opracowali i zrealizowali cały projekt – zarówno pod względem technicznym jak i organizacyjnym. W niedzielę w Serocku każdy będzie mógł uczestniczyć w finale wieńczącym kilka miesięcy ich wysiłków – w starcie balonu. Więcej o starcie balonu:

W niedzielę 26 października o 9.30 przy ul. Warszawskiej 44 w Serocku wystartuje Balonowa Misja Kosmiczna FOKUS ONE. Jako pierwszy w dziejach balon nagra film 3D z kosmosu w jakości HD i pokaże trójwymiarową Ziemię widzianą z atmosfery. To pomysł dwójki gimnazjalistów, 16 i 15 latka, którzy wspólnie zrealizowali go od podstaw ? opracowali wszystkie szczegóły, zaprojektowali i zbudowali sprzęt, zgromadzili fundusze, zdobyli wymagane zgody i dokumenty, skompletowali urządzenia i przeprowadzili wszystkie testy! Przy okazji lotu drugi balon zabierze w kosmos... listy od dzieci do Kosmitów.

Para niezwykłych nastolatków, Mateusz Zaremba i Adam Kita, jako prawdopodobnie pierwsi amatorzy na świecie nagrają film 3D w jakości HD rejestrujący lot balonu w kosmos przez atmosferę Ziemi. Sami opracowali i zrealizowali cały projekt ? zarówno pod względem technicznym jak i organizacyjnym. W niedzielę w Serocku każdy będzie mógł uczestniczyć w finale wieńczącym kilka miesięcy ich wysiłków ? w starcie balonu.

Więcej o starcie balonu: https://www.facebook.com/events/1479280232335823

Funiversity, firma zajmująca się nauką przez zabawę, która jest mecenasem tego projektu i wspiera chłopców, przygotowało z tej okazji akcję "List do Kosmitów" - wypuści w kosmos drugi balon, który zabierze zebrane wśród dzieci teksty, rysunki, zdjęcia i filmy.

Więcej o akcji ?List do Kosmitów?: http://jarekwasilewski.blog.pl/2014/10/20/list-do-kosmitow/

Ponadto Funiversity przeprowadzi na miejscu pokazy i warsztaty naukowe dla dzieci oraz zamontuje planetarium. Zgłębiając tajniki nauki sprawi, że wlana do szklanki woda zniknie. Pokaże też jak zdobyć względy dziewczyny poprzez zmianę koloru kwiatka na jej ulubiony. Dzieciaki wykonają magiczne bańki, które nie polecą na wietrze oraz same stworzą polimerową zabawkę o niezwykłych właściwościach, którą każde będzie mogło zabrać do domu.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Funiversity. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  BRE Bank laureatem konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy