Wiadomości branżowe

Podstawowe zasady pielęgnacji blizny po cesarskim cięciu

Podstawowe zasady pielęgnacji blizny po cesarskim cięciu
W pierwszych dniach po cesarskim cięciu, kobiety zwykle zapominają o prawidłowej pielęgnacji blizny. Przypominają sobie o niej dopiero po kilku miesiącach, gdy zaczynają ponownie dbać o siebie. Eksperci przypominają jak ważne i proste są podstawowe zasady pielęgnacji blizny po CC.W pierwszej dobie po cesarskim cięciu lekarz zakłada opatrunek, którego nie należy moczyć. Ale już w trzeciej dobie, można się kąpać. „Mając na uwadze świeżą ranę myjemy się pod prysznicem, a nie w wannie. Możemy myć bliznę nawet dwa, trzy razy dziennie przy pomocy bezzapachowego mydła hipoalergicznego.” - radzi Krystyna Lichocka, położna z wieloletnim doświadczeniem z Kliniki Euromedicum. Rana nie może być ściśnięta bandażami, najlepiej jeśli goi się bez opatrunku, gdyż musi być dobrze wietrzona. Ważne, by nosić odpowiednią bieliznę – z naturalnych materiałów, lekką i przewiewną. Szwy zdejmowane są zwykle w 7 dobie po ich założeniu.Bliznę należy wietrzyć i masować- „To co możemy zrobić, to możliwie jak najszybciej zdjąć opatrunek z rany, nawet

W pierwszych dniach po cesarskim cięciu, kobiety zwykle zapominają o prawidłowej pielęgnacji blizny. Przypominają sobie o niej dopiero po kilku miesiącach, gdy zaczynają ponownie dbać o siebie. Eksperci przypominają jak ważne i proste są podstawowe zasady pielęgnacji blizny po CC.

W pierwszej dobie po cesarskim cięciu lekarz zakłada opatrunek, którego nie należy moczyć. Ale już w trzeciej dobie, można się kąpać. „Mając na uwadze świeżą ranę myjemy się pod prysznicem, a nie w wannie. Możemy myć bliznę nawet dwa, trzy razy dziennie przy pomocy bezzapachowego mydła hipoalergicznego.” - radzi Krystyna Lichocka, położna z wieloletnim doświadczeniem z Kliniki Euromedicum. Rana nie może być ściśnięta bandażami, najlepiej jeśli goi się bez opatrunku, gdyż musi być dobrze wietrzona. Ważne, by nosić odpowiednią bieliznę – z naturalnych materiałów, lekką i przewiewną. Szwy zdejmowane są zwykle w 7 dobie po ich założeniu.

Bliznę należy wietrzyć i masować

- „To co możemy zrobić, to możliwie jak najszybciej zdjąć opatrunek z rany, nawet gdy mamy jeszcze założone szwy. Jeśli lekarz pozwoli na to, ranę goimy na otwarto, gdyż ważny jest dobry dostęp powietrza .” – mówi Dr Witold Rogiewicz, specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa. Ale to nie wszystko co możemy zrobić, by blizna goiła się szybko i prawidłowo. – „Jeżeli nie mamy zakażenia rany, to tuż po wytworzeniu pierwszej blizny, powinniśmy próbować zwiększyć jej ukrwienie, czyli masować ją. To jest najprostsza rzecz, którą możemy zrobić w domu".

Plastry Sutricon – do stosowania już po zamknięciu rany

Od wielu lat na polskim rynku dostępne są różne środki, najczęściej w postaci kremu, żelu czy maści, które mają na celu przyśpieszenie gojenia się blizny. Od niedawna dostępna jest również nowoczesna terapia silikonowymi plastrami na blizny Sutricon. Leczeniem Sutriocnem najlepiej jest rozpocząć bardzo wcześnie, bo już po zamknięciu się rany. Zalecana terapia Sutriconem to 2 – 4 miesiące. Najlepszy efekt uzyskuje się wymieniając plaster co 24 h.

A to już wiesz?  Malowanie NADZIEJĄ na wiosnę

–„ Silikonowe plastry na blizny Sutricon skutecznie zmniejszają widoczność blizn, poprawiają jej wygląd, rozjaśniając i wygładzając. Łagodzą także ból i świąd, najczęstsze dolegliwości towarzyszące gojącej się bliźnie, dlatego idealnie nadają się do pielęgnacji w pierwszych tygodniach po CC. Efekty są widoczne już po 2 miesiącach terapii.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Więcej informacji o plastrach na blizny Sutriocon na www.polkaintymnie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych - Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji - Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl www.mosbito.pl www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy