miss internet – Strona 96 – Aktualności i wiadomości prasowe: uroda, moda, wnętrza

Wyjątkowy kalendarz z dwunastoma przystojniakami i bonusowym, trzynastym miesiącem będzie można niebawem kupić w  drogeriach Rossmann. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. „Dżentelmeni” to z pewnością wyjątkowy kalendarz. Na jego stronach będzie można zobaczyć najprzystojniejszych mężczyzn w Polsce. Obok znanych z poprzednich edycji Piotra Adamczyka, Jakuba Wesołowskiego, Pawła Małaszyńskiego i Macieja Zakościelnego zobaczymy kalendarzowych debiutantów: Alana Andersza, Jana Wieczorkowskiego, Szymona Bobrowskiego, Macieja Stuhra, Rafała Królikowskiego, Bartosza Opanię, Marcina Dorocińskiego i Michała Żebrowskiego. Kalendarz z fotografiami autorstwa Andrzeja Koziara wyprodukował Olivier Janiak. Całkowity dochód ze sprzedaży limitowanej serii 8 tysięcy kalendarzy (w cenie 69,90 złotych) zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W ramach prowadzonej przez PCK akcji „Stop bosym stopom” zostanie zakupione ciepłe zimowe obuwie dla dzieci z najuboższych rodzin. Część środków trafi również do Fundacji TVN „nie jesteś sam”, która buduje Centrum  Profilaktyki Nowotworowej w warszawskim Centrum Onkologii. Posiadacze tego wyjątkowego kalendarza będą mogli cieszyć dodatkowym, trzynastym miesiącem. Radość będzie tym większa, że w wymyślonym przez Ędwarda Ąckiego ścierwcu każdy, z wyjątkiem sobót, dzień jest świętem. Lider partii ĘĄ poleca Dzień Meblościanki na Wysoki Połysk, Dzień po Dniu czy Święto Edwarda i Zofji. „Dżentelmeni” to doskonały pomysł na świąteczny prezent, tym bardziej, że kupując go pomagamy najbardziej potrzebującym.   Rossmann jest najchętniej odwiedzanym i najbardziej rozpoznawalnym sklepem drogeryjno-kosmetycznym w Polsce. Decydują o tym dostępność i bliskość sklepów oraz szeroki asortyment produktów. Codziennie zakupu w tej sieci dokonuje 350 000 Polaków. Klienci mogą wybierać spośród ponad 9 500 produktów oferowanych po przystępnych cenach, a podejmując decyzję o zakupie zawsze mogą liczyć na wsparcie i fachową poradę. Rossmann Polska zatrudnia obecnie ponad 6000 osób. Do końca 2008 roku firma planuje otworzyć 330 placówkę.

Grupa Energa we współpracy z policją rozpoczyna kolejną edycję akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Kierowcom, rowerzystom i pieszym rozdanych zostanie ponad 30 tysięcy kamizelek i znaków odblaskowych. Równocześnie w szkołach odbędą się  spotkania  edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Na polskich drogach po raz kolejny pojawią się patrole bezpieczeństwa zorganizowane przez Grupę Energa i policję. Zainaugurowana w środę 3 grudnia akcja „Z Energą po drodze" ma na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest odpowiednia widoczność po zmroku. Ponad 30 tysięcy kamizelek i znaków odblaskowych trafi do kierowców i pieszych w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i wielkopolskim. W kilku najniebezpieczniejszych miejscach w Polsce policjanci  zatrzymywać będą pojazdy i informować ich kierowców o konieczności właściwego oznakowania samochodu. Wręczając im kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Energię, przypomną o przepisach, które nakazują wyposażenie auta w takie elementy.  - Dbałość o bezpieczeństwo naszych klientów w różnych obszarach ich codziennego życia to jeden z filarów społecznej działalności Grupy Energa. Kontynuując wspólnie z policją akcję na drogach, pokazujemy pieszym i kierowcom, że ich bezpieczeństwo zależy głownie od nich samych. Chcemy żeby posiadanie elementów odblaskowych było dla uczestników ruchu tak samo oczywiste i ważne jak zapinanie pasów w samochodzie - mówi Ireneusz Kulka, dyrektor marketingu i komunikacji w Energa S.A. "Z Energą po drodze" to kolejny etap trwającej od 2006 r. akcji Grupy Energa i policji.  Dotychczas rozdanych zostało prawie 40 tys. odblasków i odbyło się kilkaset spotkań w szkołach. Tegoroczna edycja uzyskała wsparcie Komendy Głównej Policji.  Świeć przykładem Elementem dydaktycznym programu są wizyty policjantów w szkołach. Energa  wspólnie z komendami wojewódzkimi policji przygotowała cykl spotkań, podczas których eksperci ruchu drogowego opowiedzą, jak bezpiecznie poruszać się wieczorami po drogach i co zrobić, aby być widocznym dla kierowców.  Policjanci przypomną najmłodszym, że po zmierzchu na drogach poza obszarem zabudowanym, każde dziecko do 15. roku życia ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania uczestniczące w nim dzieci otrzymają odblaski. - Jesienią i zimą, kiedy wcześnie zapada zmrok, właściwe oznakowanie wszystkich uczestników ruchu, szczególnie tych najmłodszych, znacząco poprawia bezpieczeństwo. Tymczasem dzieci, podobnie jak ich rodzice, często nie wiedzą, że elementy odblaskowe są konieczne i co najważniejsze skutecznie poprawiają widoczność na drodze - mówi młodszy inspektor Janusz Staniszewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w  Gdańsku. Akcja "Z Energą po drodze" zostanie przeprowadzona w miejscach szczególnie niebezpiecznych - na przedmieściach i w mniejszych miejscowościach, gdzie wiele dróg jest nieoświetlonych.  Miejsca jej realizacji  wskazane zostaną wspólnie przez wojewódzkie komendy policji oraz pracowników Grupy Energa.  "Z Energą po drodze" obejmie tereny (szkoły wiejskie i drogi) w okolicach poniższych miejscowości: Pomorskie: Trójmiasto, Pruszcz Gd., Kartuzy, Kościerzyna, Starogard Gd., Malbork, Kwidzyn,  Lębork, Słupsk, Człuchów Zachodniopomorskie:  Koszalin, Białogard, Kołobrzeg, Szczecinek, Drawsko Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie: Elbląg, Braniewo, Nowy Dwór Gd., Olsztyn oraz szkoły przy drodze nr 58 ("brama wjazdowa" na Mazury) Mazowieckie:  Płock, Gostynin, Sierpc, Mława, Pułtusk, Ostrołęka Wielkopolskie: Słupca, Konin, Koło, Turek, Pleszew, Jarocin, Krotoszyn, Ostrzeszów, Kępno, Ostrów Wlkp., Kalisz. Kujawsko-Pomorskie:  Radziejów,  Piotrków Kujawski, Dobre, Byczyna.

Mini.wp.pl wzbogaca swoją zawartość o kolejne serwisy rozrywkowe. Przez telefon komórkowy można od dziś korzystać z witryn nocoty.pl i niewiarygodne.pl. Od teraz każdy, kto chce być na bieżąco z życiem gwiazd, może przez telefon sprawdzić najnowsze newsy i prześledzić rynek show-biznesu, sięgając do fotorelacji, realstory i lovestory. Nocoty.pl to bowiem plotki o panach i paniach, galerie zdjęć, multimedia, katalog celebrities. Serwis skierowano do wszystkich miłośników „światowego życia”, uwielbiających błysk fleszy, czerwone dywany, niesamowite historie miłosne, małe i większe gwiazdorskie skandale. Przez „komórkę” i inne urządzenia mobilne dostępny jest też serwis niewiarygodne.pl – pierwsza portalowa witryna w polskiej Sieci dla osób interesujących się zjawiskami paranormalnymi. Oprócz tematów, takich jak: UFO, siły nadprzyrodzone czy przepowiednie, znaleźć w nim można artykuły poświęcone niezbadanym kulturom, wojskowym eksperymentom, teoriom spiskowym. Przez telefon sięgnąć można do działów: duchy, dziwactwa, znaleziska, religia, apokalipsa, obejrzeć galerie zdjęć, a w każdy piątek – zapoznać się z najdziwniejszymi newsami tygodnia.Chcemy dostarczać przez telefon rzetelną informację i dobrą rozrywkę, tego bowiem użytkownicy szukają najczęściej i z tego najchętniej korzystają. – mówi Piotr Malec, Zastępca Dyr. Pionu Programowego ds. Serwisów Społecznościowych i Edukacyjnych – Niedawno serwis mini.wp.pl wzbogaciliśmy o dodatkowy, atrakcyjny kontent sportowy, z dziedziny nowych technologii i motoryzacji, informacje z serwisu Kobieta, opisy filmów, moduły galeriowe. Teraz do oferty WP dostępnej przez urządzenia mobilne doszły popularne portalowe serwisy rozrywkowe.Nocoty.pl w niecały rok od uruchomienia zyskał grono wiernych użytkowników, a miesięczna liczba jego odsłon przekroczyła 53 miliony*, plasując nocoty.pl w czołówce witryn plotkarskich. Podobnie ma się rzecz z niewiarygodne.pl, który w pierwszym miesiącu działalności osiągnął ponad 10 milionów odsłon** – dodaje Joanna Ruczyńska, Zastępca Dyrektora Pionu Programowego ds. Serwisów Rozrywkowych – Zarówno plotki o gwiazdach, jak i tematyka zjawisk pozazmysłowych są tematami niezwykle popularnymi wśród użytkowników sieci, stąd decyzja udostępnienia wersji mobilnych witryn.Serwis mini.wp.pl zapewnia posiadaczom telefonów komórkowych dostęp do kluczowych serwisów portalu, w tym Wiadomości, Sportu, Filmu, Muzyki, Kobiety, Faceta, Pogody, Sportu, witryn Moto, Tech, Erotyka. WP udostępnia „przez komórkę” słowniki językowe, galerie zdjęć, program 250 stacji telewizyjnych, repertuar kin,. Mini.wp.pl to również stały dostęp do poczty e-mail WP, informacji biznesowych oraz porównywarki cen z serwisu zakupy.wp.pl. Przez telefon, za pośrednictwem mini.wp.pl, można również przeglądać oraz dodawać pliki wideo i foto w serwisie studio.wp.pl, a także czytać i pisać bloogi w serwisie bloog.pl. Wszystkie elementy serwisu mini.wp.pl są odpowiednikami serwisów WWW Wirtualnej Polski. Klienci sieci WPmobi, korzystający z oferty serwisu mini.wp.pl, nie uiszczają żadnych opłat za transfer danych w ramach promocji „100 MB”. m.nocoty.pl m.niewiarygodne.pl mini.wp.pl*za: Megapanel PBI/Gemius, wrzesień 2008 ** za: GemiusTraffic, październik 2008  

Tom Ruhan, Dyrektor ds. Prawnych i członek zarządu Netii, został wybrany do zarządu ECTA na dwuletnią kadencję, poczynając od 1 stycznia 2009.ECTA – Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Konkurencji w Telekomunikacji, powstała w 1989 roku, reprezentuje branżę telekomunikacyjną wobec głównych organów regulacyjnych i rządowych, wspomaga nowych operatorów poprzez pro-konkurencyjne regulacje, a także inspiruje rozwój tego sektora w Europie.„Wybór Toma Ruhana jako nowego członka zarządu ECTA podkreśla rolę Netii w sektorze, zwłaszcza, iż po raz pierwszy w historii tej organizacji w gronie dyrektorów znalazł się reprezentant operatora z nowych krajów UE” – mówi Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii. „Ten wybór to wyraz uznania dla Toma Ruhana, jego wiedzy, doświadczenia i roli, jaką odgrywa w kształtowaniu polityki pro-konkurencyjnej w polskim sektorze telekomunikacyjnym” – dodaje Prezes Godlewski.

Na ENERGETYCZNE MIKOŁAJKI zaprasza mieszkańców Konina, Koszalina, Ostrołęki i Płocka Grupa Energa. Już 6 grudnia na największych placach tych miast odbędą się przedświąteczne imprezy, których atrakcją będą m.in. występy tancerzy z programu "You Can Dance" i spotkania z gwiazdami sportu. ENERGETYCZNE MIKOŁAJKI Grupa Energa organizuje w miastach z obszaru swojego działania - to ukłon w stronę jej klientów i pracowników. W sobotę 6 grudnia miasta te odwiedzi specjalna ekipa Energi, której zadaniem będzie wprowadzenie mieszkańców w dobry, przedświąteczny nastrój. Mikołaj oraz śnieżynki-iskierki Energi będą rozdawać prezenty i organizować zabawy dla dzieci, lokalne dziecięce i młodzieżowe zespoły muzyczne i wokalne zapewnią dobrą zabawę, a całość poprowadzą znani i lubiani konferansjerzy. Dużą atrakcją będą z pewnością występy ulubionych tancerzy z programu "You can dance"  i gwiazd polskiej estrady. Tuż przed ich występem w niebo poszybuje tysiąc balonów, a w nich - bożonarodzeniowe życzenia dzieci.   - Grupa Energa stara się wspierać społeczności lokalne i działania podejmowane na rzecz dzieci i młodzieży, a także promować działalność małych artystów i sportowców. ENERGETYCZNE MIKOŁAJKI to także forma podziękowania naszym klientom i pracownikom. Zapraszamy do wspólnej zabawy - zachęca Ireneusz Kulka, dyrektor marketingu i komunikacji w Grupie Energa. Mikołajkowe spotkanie z Grupą Energa będzie też doskonałą okazją, aby w atrakcyjnej formie przekazać najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z prądu i urządzeń elektrycznych. Dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w multimedialnym edukacyjnym show, podczas którego poznawać będą tajniki energii elektrycznej i zasady udzielania pierwszej pomocy. Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia lekcji. W Płocku dodatkowo będzie można spotkać się z gwiazdami sportu, sponsorowanymi przez Energę. Gośćmi specjalnymi będą mistrzowie olimpijscy - gimnastyk Leszek Blanik i wioślarz Adam Korol oraz koszykarze Energa Czarni Słupsk i koszykarki Energa Katarzynki Toruń. Po konkursach, na scenie, nasi sportowcy będą rozdawać upominki, zdjęcia i autografy. - Chcielibyśmy poprzez radość, zabawę oraz naukę, przedstawić mieszkańcom tych miast siebie, czyli firmę ENERGA SA. Jest to firma, która stoi na czele Grupy ENERGA, skupiającej 46 spółek z północnej i centralnej Polski. Naszymi przedstawicielami w Płocku, Koszalinie i Koninie jest firma ENERGA-OPERATOR S.A. która na co dzień świadczy dla mieszkańców tych miast usługi polegające głównie na dostarczaniu energii elektrycznej. W Ostrołęce natomiast znajduje się należący do Grupy ENERGA Zespół Elektrowni Ostrołęka - dodaje dyrektor Kulka.

Znamy już tegorocznych zwycięzców plebiscytu „Człowiek o Kolorowym Wnętrzu 2008". 28 listopada podczas gali Dekoral Fashion Show by Eva Minge ogłoszono wyniki głosowania na najbarwniejsze postacie roku 2008, wytypowane przez czytelników miesięczników „Cztery Kąty" oraz „Avanti" oraz internautów portalu Gazeta.pl. Zasady plebiscytu Marka Dekoral rok temu zapoczątkowała ideę szukania i wyróżniania barwnych osobowości, które niezależnie od dziedziny życia, jaką prezentują, wnoszą do codzienności dobre emocje i optymizm. Dla przypomnienia, w zeszłym roku statuetka trafiła w ręce najbarwniejszej postaci polskiej sceny muzycznej - Maryli Rodowicz. W tym roku poszerzono formułę konkursu o nowe kategorie. - Świat pełen jest przecież inspirujących kolorów, jak również fascynujących ludzi. Marka Dekoral, co roku lansuje nowe barwy, stąd pomysł, aby rozszerzyć również poszukiwania barwnych postaci. - powiedział przed odczytaniem wyników Sławomir Majchrowski, Członek Zarządu - Dyrektor Marketingu firmy Sigmakalon Deco Polska. Czytelnicy i Internauci przez dwa miesiące głosowali na swoich kandydatów. Wśród nominowanych znalazły się postaci o bardzo różnych osobowościach - raz szalonych i charyzmatycznych, innym razem zrównoważonych i o gołębim sercu - zawsze jednak pełnych magnetyzmu. Wśród nominowanych o największej liczbie głosów znaleźli się: Ewa Błaszczyk, Anna Dymna i Edyta Jungowska (KOBIETA), Szymon Majewski, Paweł Małuszyński i Krzysztof Skiba (MĘŻCZYZNA) oraz duety: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński, Joanna Brodzik i Paweł Wilczak (PARA). - To dzięki kolorowej naturze ludzi życie nabiera smaku, a działanie rozpędu, bo to właśnie ta różnorodność powoduje, że człowiek zyskuje ożywczą energię. Tak jak kolor nadaje wnętrzu charakter czy kreacjom dodaje temperamentu, tak na nas wszystkich wpływają ludzie o bogatej, barwnej osobowości. - dodał Sławomir Majchrowski. Kolorowi zwycięzcy Zwycięzcami tegorocznego plebiscytu zostali: - „Kobieta o kolorowym wnętrzu" - Ewa Błaszczyk. Dała się poznać w każdym z kolorystycznych zestawów - odważnej aktorki scenicznej, aktorki filmowej i kabaretowej, piosenkarki, w końcu wyjątkowej matki i wielobarwnego człowieka, który chętnie mówi o kuluarach niełatwego życia i wnosi kolory w życie innych. Długo kojarzona z rolą w „Zmiennikach" Stanisława Barei z powodzeniem przezwyciężyła wizerunek barwnymi interpretacjami swoich ról i piosenek. Jako współzałożycielka fundacji "Akogo?" zaskarbiła sobie serca czytelników m.in.: "Gazety Wyborczej" - Polka roku 2006, "Twojego Stylu" - tytuł Kobiety roku 2007. - „Mężczyzna o kolorowym wnętrzu" - Szymon Majewski. Nikogo nie oszczędza, śmieje się ze wszystkich i wszystkiego i z siebie też, puszcza wodze fantazji po granice absurdu. Niezawodnie nas bawi, często przejaskrawia, ale można go nazwać współczesnym Stańczykiem. Jedna z barwniejszych gwiazd radia i telewizji: szalony wynalazca, specjalista od słów cięcia i gięcia, założyciel partii „ĘĄ", przewrotny showman. Po prostu jedyna w swym rodzaju wybuchowa mieszanka kolorów. - „Para o kolorowym wnętrzu" - Dorota Wellman i Marcin Prokop. Zdecydowane, mocne połączenie. Choć oboje są wielkimi indywidualnościami, stworzyli świetny, wielobarwny duet. Ulubiona para „Pytania na śniadanie" i „Dzień Dobry TVN", która każdego ranka poprawia samopoczucie milionom Polaków. Cięta riposta i oko puszczane do kamery to ich barwy ochronne, pod którymi kryje się ciekawość świata i odwaga w zadawaniu trudnych pytań. Nagrodę osobiście odebrała Ewa Błaszczyk, duet Wellman - Prokop reprezentował Marcin Prokop, a Szymon Majewski podziękował za nagrodę z ekranu telebimu. Statuetki wręczał Członek Zarządu, Dyrektor marketingu - Sławomir Majchrowi. Dekoral Fashion Show by Eva Minge Kanwą dla rozstrzygnięcia tegorocznego plebiscytu był pokaz mody Dekoral Fashion Show by Eva Minge, który odbył się w Auli Politechniki Warszawskiej 28 listopada. Mariaż mody i marki Dekoral zaowocował w tym roku niebanalną kolekcją, zatytułowaną „Włoskie Inspiracje". Najnowsza kolekcja sukni Evy Minge odzwierciedla barwy stworzone dla marki Dekoral, która wprowadza właśnie do oferty wyjątkowo innowacyjny produkt Dekoral Fashion Włoskie Impresje - farby do tworzenia efektów dekoracyjnych, rodem z Włoch. Ewa Minge skomponowała kolorystykę, dobierając kolory bazujące na odcieniach złota, srebra i antycznego złota. Artystka od 3 lat współpracuje z marką Dekoral, dobierając linie kolorystyczne produktów tej marki. - Moda powstaje dzięki inspiracjom - wyjaśnia Eva Minge. - Szukając natchnienia czy wyciszenia, aby zdystansować się od codziennego zgiełku, wylatuję do Rzymu. Kilka dni spędzonych w przestrzeniach wiecznego miasta, zapach, smak, kolor i melodia włoskiego języka, pomagają w odnalezieniu właściwej drogi, pomagają przetrwać każdą złą passę. Dekoral to bogactwo setek kolorów. Mam nadzieję, że zamykając w opakowaniach Dekoralu włoskie smaki, zapachy, muzykę i kolor, pomogę Państwu tworzyć własny włoski azyl.   PPG jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Siedziba firmy mieści się w Pittsburgu. Firma PPG zarządza 150 zakładami przemysłowymi w ponad 60 - ciu krajach. Wartość sprzedaży firmy PPG ukształtowała się w 2007 r. na poziomie 11, 2 miliarda dolarów. Firma SigmaKalon, w skład której wchodzi SigmaKalon Deco Polska, właściciel marki Dekoral, którą PPG przejęła 02.01.2008 r. odnotowała na koniec 2007 r. sprzedaż na poziomie 2, 9 miliardów dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.ppg.com    

- Każdy, kto choć raz w życiu odwiedził Włochy, zakochał się w tym kraju i przywiózł z niego artystyczne inspiracje. Włochy to miejsce, gdzie króluje najtrudniejszy, a zarazem najpiękniejszy element sztuki - kolor - powiedziała Eva Minge, inaugurując tegoroczny pokaz Dekoral Fashion Show by Eva Minge. Swoją najnowszą kolekcję sukni w barwach stworzonych dla marki Dekoral projektantka zaprezentowała 28 listopada w Auli Politechniki Warszawskiej dla niemal półtoratysięcznej publiczności. Wśród gości dostrzec można było zarówno liczną grupę polskich celebrities i dziennikarzy, jak i polityków wszystkich ugrupowań. Wielka moda i kolor, wspaniała muzyka, niespodziewane zwroty akcji oraz podniebne akrobacje - tak najkrócej można opisać najbardziej emocjonujące punkty piątkowego widowiska. „Na początku była czerń..." Pokaz rozpoczął się dość zaskakująco - w rytm urzekającej muzyki w wykonaniu duetu skrzypcowego Julita & Paula, na wybiegu pojawiły się modelki prezentujące czarną Kolekcję sukni Evy Minge. Punktem kulminacyjnym była prezentacja zjawiskowej sukni uszytej z czarnych piór. Wyjaśnienie tej monochromatycznej niespodzianki przyszło wraz z pierwszymi sekundami filmu o kolorystycznych fascynacjach Evy Minge: „Na początku była czerń...". Ten firmowy kolor projektantki doskonale buduje atmosferę tajemnicy, jednak - jak twierdzi artystka - nie oddaje tych wszystkich emocji, jakich dostarcza jej życie. Włochy to nie tylko sztuka i bogata historia, ale również mieszkańcy, którym przypisujemy gorący temperament i zamiłowanie do głośnej zabawy. Podczas piątkowego wieczoru w komediową rolę awanturujących się Romea i Julii wcielili się gospodarze - Eva Minge i Tomasz Kammel, który zdawał się ledwo ujść z życiem pod naporem spadających z balkonu części garderoby. Tak oto - z uśmiechem i pewną dawką włoskiego komizmu rozpoczęła się premiera pokazu „Dekoral - Włoskie Impresje". Włoskie Impresje Dekoral wprowadza właśnie do oferty wyjątkowo innowacyjny produkt Dekoral Fashion Włoskie Impresje - farby do tworzenia efektów dekoracyjnych, rodem z Włoch. Ewa Minge skomponowała kolorystykę, dobierając kolory bazujące na odcieniach złota, srebra i antycznego złota. Stąd trzy kolekcje farb Włoskie Impresje, a co za tym idzie trzy części pokazu, czyli trzy odsłony kreacji Ewy Minge. Te właśnie 3 kolejne wyjścia modelek w kreacjach opartych na kolorach „Włoskich Impresji" stanowiły wyraźny kontrapunkt dla czerni, urzekając zmysłowością, ciepłym blaskiem i wyraźnym nawiązaniem do kultury śródziemnomorskiej. Eva Minge, korzystając z najszlachetniejszych tkanin, o różnorodnej strukturze, fakturze, grubości i połysku uzmysłowiła publiczności, jak rozmaicie może prezentować się kolor. Kolekcja „Złote refleksy" przypomniała, że nigdzie światło słoneczne nie jest tak piękne jak we Włoszech. „Srebrne Refleksy" oddały włoski klimat w postaci refleksów świetlnych i połyskującej poświaty. „Antyczne refleksy" udowodniły zaś, że antyczna patyna nadaje materii unikalną szlachetność i urzeka pastelowymi odcieniami. Jak twierdzi Eva Minge: Nikt na całym świecie nie potrafi tak subtelnie wydobywać z koloru światłocienia, słonecznych refleksów czy satynowych odcieni, jak Południe Europy. A ponieważ do Włoch jeździmy po kolor, słońce i wodę, w finałowej scenie niczym mityczna Afrodyta, spod wybiegu wyłoniła się modelka w... fontannie, w zjawiskowo pięknej kreacji, mieniącej się tysiącami kryształków, którym blasku dodały krople tryskającej wody. Włochy to stolica kultury europejskiej - sztuki, muzyki, mody i afirmacji życia. Dlatego już od początku wieczoru w nastrój zabawy wątkami filmowymi wprowadzali mimowie w kostiumach weneckiej maskarady oraz aktorzy, którzy wcielili się w role cesarza Nerona i Ojca Chrzestnego, a urodziwe Rzymianki obdarowywały gości winogronami i uśmiechami. Mocnym i emocjonującym punktem programu były etiudy akrobatyczne w wykonaniu Teatru Tańca Ocelot, nawiązujące do kategorii plebiscytu „Człowiek o kolorowym wnętrzu", którego rozstrzygnięcie rozegrało się również podczas pokazu. Słoneczne refleksy, srebrzysta poświata i antyczna patyna - to znaki szczególne kolekcji Włoskie Impresje Dekoral. Mam nadzieję, że zamykając w opakowaniach Dekoralu włoskie smaki, zapachy, muzykę i kolor, pomogę Państwu tworzyć własny włoski azyl.- powiedziała Eva Minge. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, bo tegoroczny pokaz „Dekoral Fashion Show" stanowiący mariaż mody, piękna, światła, wody i dźwięku spotkał się z owacją na stojąco. Eva Minge Ewa Minge  to jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce i za granicą projektantek ostatnich lat. Nazywana polską Donatellą Versace. Wzbudza skrajne emocje zarówno w kraju, jak i na świecie. Pracuje na skraju puszczy, ale podbija Los Angeles, Rzym i Paryż.  Jej marka jest oryginalna i wyrazista. Moda to jej pasja. Jej kreacje to arcydzieła jedyne w swoim rodzaju, a marka nie da się pomylić z żadną inną. Tworzone przez nią kolekcje łączą w sobie oryginalne krawiectwo i wysoką jakość, często też zaskakują i szokują odwagą formy. Eva Minge tworzy z pasją i wyobraźnią, nie naśladuje trendów, lecz je kreuje. Włoska organizacja Alta Moda Alta Roma, która pięciokrotnie gościła projektantkę ze swoimi kolekcjami, nadała jej tytuł Next Couture.   PPG jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Siedziba firmy mieści się w Pittsburgu. Firma PPG zarządza 150 zakładami przemysłowymi w ponad 60 - ciu krajach. Wartość sprzedaży firmy PPG ukształtowała się w 2007 r. na poziomie 11, 2 miliarda dolarów. Firma SigmaKalon, w skład której wchodzi SigmaKalon Deco Polska, właściciel marki Dekoral, którą PPG przejęła 02.01.2008 r. odnotowała na koniec 2007 r. sprzedaż na poziomie 2, 9 miliardów dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.ppg.com    

Rozpoczęła się kolejna, internetowa zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, zbliżający się Finał poprzedza start serwisu Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (www.aukcje.wosp.org.pl). Zbudowana i prowadzona przez Allegro.pl platforma pozwoli na przeprowadzenia zbiórki trwającej ponad 2 miesiące. Platforma handlowa Allegro.pl wspomaga Fundację Jurka Owsiaka od 2000 roku. ‑ Jesteśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od samego początku istnienia naszego serwisu – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, szef projektów specjalnych w Grupie Allegro.pl. ‑ Co roku angażujemy miliony polskich internautów   w tej największej w Polsce zbiórce pieniędzy na szczytne cele. Podczas XVII Finału będziemy zbierać pieniądze na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. Jak co roku Allegro.pl stworzyło nowoczesny serwis aukcyjny dedykowany tylko i wyłącznie zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serwis ten jest oparty na systemie działania Allegro.pl. W ten sposób jest on przyjazny i łatwy w obsłudze. Oczywiście w serwisie można sprzedawać i kupować przedmioty, tak jak w „zwykłym” Allegro.pl. Różnicą jest to, iż całkowity dochód ze sprzedaży na aukcje.wosp.org.pl zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Samo wystawianie aukcji jest, jak w przypakdu wszystkich aukcji charytatywnych na Allero.pl, bezpłatne. Serwis będzie dostępny od 1 grudnia 2008 roku do 20 lutego 2009 roku. Korzystanie z serwisu jest bardzo proste. Użytkownicy Allegro mogą bez problemu korzystać z serwisu Aukcje WOŚP logując się przy pomocy swoich dotychczasowych haseł i loginów. Również obsługa serwisu oraz panujące zasady (opisane w regulaminie) nie różnią się od obowiązujących w Allegro.pl. W serwisie funkcjonuje niezależny system komentarzy, a zebrane punkty za opinie są przedstawiane w formie serduszek zamiast typowych dla Allegro gwiazdek. Użytkownicy, którzy korzystali z Aukcji WOŚP w poprzednich latach, zachowują swój dorobek punktowy. Miniony, XVI Finał pozwolił na zebranie rekordowej kwoty 1,3 miliona złotych. Były to pieniądze jakie wpłynęły na konto WOŚP w wyniku transakcji zawartych na aukcje.wosp.org.pl.  

Bank Pekao SA został uhonorowany tytułem Najlepszego Banku w Polsce w roku 2008, przyznawanym przez magazyn „The Banker". Jury konkursu w uzasadnieniu podkreśliło, że jest to nagroda nie tylko za dobre wyniki finansowe i systematyczny rozwój oferty produktowej, ale przede wszystkim za strategiczne działania związane z finalizacją procesu fuzji z częścią Banku BPH, na trwałe zmieniającą strukturę polskiego sektora bankowego.  Te prestiżowe nagrody zostały przyznane w Londynie po raz dziewiąty liderom sektora bankowego z ponad 140 krajów, reprezentujących wszystkie kontynenty. W szranki tegorocznego konkursu stanęło niemal 500 banków z całego świata, w tym kilka z Polski. Wyboru laureatów dokonało jury, w którego składzie zasiedli znawcy rynku kapitałowego i byli prezesi globalnych banków, a także redaktorzy naczelni magazynu. „The Banker" jest jednym z najbardziej prestiżowych magazynów opisujących świat bankowości, wydawanym nieprzerwanie od 1926 roku. - Ta nagroda to kolejne już docenienie ogromnego wysiłku, jaki wszyscy pracownicy Banku włożyli w ciągu ostatnich dwóch lat w to, aby Pekao stało się wiodącą instytucją finansową w całym regionie - powiedział Jan Krzysztof Bielecki, prezes Banku Pekao SA po odebraniu nagrody w Londynie. - Chcę też podkreślić, że czujemy się głęboko odpowiedzialni za to, aby Pekao odegrało istotną rolę w procesie stabilizowania sektora finansowego w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Głęboko wierzę, że relatywnie dobra sytuacja polskiej gospodarki w porównaniu do innych krajów europejskich, pomoże nam osiągać kolejne sukcesy w 2009 roku. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec wyróżnień. Bank Pekao SA jako jedyna polska firma znalazł się również na liście finalistów prestiżowego międzynarodowego konkursu European Business Awards w kategoriach „Business of the Year", „Marketing Strategy of the Year" oraz "Employer of the Year". Nagrody te przyznawane są instytucjom z krajów Unii Europejskiej, które wyróżniają się swoimi osiągnięciami, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz wysokim poziomem etyki prowadzenia biznesu.  

Justyna Perz zwyciężczynią edycji studenckiej. Andrzej Stempak z Kęt (woj. małopolskie) zwyciężył w ogólnopolskim konkursie Księgowy Roku 2008. Oprócz prestiżowego tytułu Stempak zdobył główną nagrodę wynoszącą 28 tysięcy zł. W studenckiej edycji konkursu zwyciężyła Justyna Perz, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nazwiska laureatów 10. jubileuszowej edycji konkursu Księgowy Roku ogłoszono podczas Gali Finałowej, która odbyła się w sobotę 29 listopada w EXPO XXI w Warszawie. Andrzej Stempak w finale pokonał Elizę Ceglarek ze Szczecina oraz Annę Szczygieł z Rzeszowa, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wyróżnienia trafiły do pozostałych finalistów – Małgorzaty Cymek z Łomży (czwarte miejsce) i Anny Piekutowskiej z Łodzi (piąte miejsce). „Najważniejsze było dla mnie dotarcie do półfinału konkursu, a potem już nie wypadało mi nie wygrać, w końcu startowałem w konkursie już po raz trzeci” – powiedział ze śmiechem Andrzej Stempak odbierając nagrodę. Stempak zdobył tytuł Księgowego Roku już po raz drugi – poprzednio zwyciężył w 2005 roku, w konkursie uczestniczył także w 2004 roku. „Poziom konkursu wzrasta z roku na rok, naprawdę nie było łatwo, dlatego jestem bardzo dumny  ze zwycięstwa” – dodał Księgowy Roku 2008, na co dzień prezes zarządu firmy Dekert Centrum Rachunkowe. Najlepsza zawodniczka studenckiej edycji podkreśliła, że szczególnie trudne były zadania konkursowe. „Na studiach nie zajmujemy się podatkami VAT, ten zakres wiedzy musiałam zdobyć sama, więc bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać” – powiedziała Justyna Perz, studentka IV roku krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego i V roku matematyki finansowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. „Aby odnieść sukces, trzeba było wykazać się bardzo szeroką wiedzą. Pytania konkursowe dotyczyły rachunkowości finansowej i zarządczej, a także prawa finansowego i zarządzania finansami” – powiedział przewodniczący rady programowej konkursu prof. Zbigniew Luty wręczając nagrody. W półfinale konkursu, rozegranym 28 listopada, wzięło udział 53 uczestników z całej Polski. Spośród nich jury wyłoniło najlepszą piątkę, która zmierzyła się w finale. 28 listopada odbył się też finał edycji studenckiej – wzięło w nim udział sześcioro najlepszych uczestników. Księgowy Roku 2008 – Andrzej Stempak (Kęty)Drugie miejsce – Eliza Ceglarek (Szczecin)Trzecie miejsce – Anna Szczygieł (Rzeszów)Laureatka studenckiej edycji konkursu – Justyna Perz, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Uniwersytet Jagielloński Konkurs Księgowy Roku organizowany jest od 10 lat z myślą o wszystkich zainteresowanych i związanych z rachunkowością i finansami. Biorą w nim udział dyrektorzy finansowi, księgowi i biegli rewidenci z całej Polski, a od 2006 także studenci, głównie kierunków ekonomicznych. Organizatorami przedsięwzięcia są Sage Symfonia, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz INFOR PL SA.

mBank w Czechach i na Słowacji zdobywa uznanie oraz wyróżnienia w najważniejszych rankingach w sektorze finansowym.  26 listopada br. czeski mBank otrzymał prestiżowy tytuł "Najbardziej dynamiczny bank" w konkursie „Bank Roku". Zwyciężył w tej kategorii, zdobywając znaczną przewagę nad konkurencją. Nagroda jest niezwykle wartościowa, ponieważ pokazuje, że obrany przez mBank kierunek działania docenili zarówno eksperci jak i Klienci. mBank otrzymał dodatkowo dwa srebrne medale za rachunek osobisty mKONTO oraz za kredyt hipoteczny mHypotéka. mBank jest również marką godna zaufania - znalazł się pośród trzech banków, które otrzymały najwięcej głosów Klientów w tej kategorii. Już w czerwcu tego roku, po zaledwie siedmiu miesiącach obecności na rynku, mBank otrzymał wyróżnienie w najbardziej prestiżowym konkursie w czeskim sektorze finansowym "Złota Korona". Zyciężył w dwóch głównych kategoriach. Otrzymał "Nagrodę Publiczności" za rachunek osobisty mKONTO. W kategorii "Nowość Roku" złoto przyznano rachunkowi mKONTO, a srebro rachunkowi oszczędnościowemu eMAX. mKONTO nagrodzono także brązową statuetką w kategorii "Rachunki bankowe". Oferta przygotowana przez mBank dla czeskich i słowackich Klientów okazała się doskonała. Tylko w tym roku mBank w Czechach otrzymał aż siedem wyróżnień i w ciągu dwunastu miesięcy stał się szóstym pod względem liczby Klientów bankiem na rynku. mBank na Słowacji również zyskał uznanie w oczach ekspertów. W listopadzie 2008 r. otrzymał pięć nagród „Złota Moneta" w czterech kategoriach: rachunki bankowe: pierwsze miejsce za rachunek osobisty mKONTO oraz trzecie za rachunek oszczędnościowy eMAX hipoteka: drugie miejsce za kredyt hipoteczny mHYPOTEKA bankowość elektroniczna: trzecie miejsce za bankowość elektroniczną mBanku karty debetowe: trzecie miejsce za kartę do rachunku mKONTO Visa Classic mBank w Czechach i na Słowacji wystartował 25 listopada 2007 roku. Klientom za południową granicą proponuje rachunek osobisty mKONTO, rachunek oszczędnościowy eMAX oraz kredyt hipoteczny i gotówkowy. Rewolucją na rynku jest brak podstawowych opłat i prowizji za korzystanie z rachunków.

Przychody netto giełdowego touroperatora za październik 2008 roku wyniosły ponad 17 milionów złotych. Mimo iż miesiąc ten nie cieszy się taką popularnością jak wcześniejsze, to zapewnił on wzrost o ponad 30%, w porównaniu do okresu analogicznego w 2007 roku. Na wzrost sprzedaży wpłynęło przede wszystkim poszerzenie oferty, w tym uruchomienie czarteru do Elijat w Izraelu. Giełdowy touroperator postawił również na rozwój sieci dystrybucji, w tym Biur Obsługi Klienta. Obecnie Rainbow Tours jest w posiadaniu ponad trzydziestu salonów na terenie całego kraju. Zwiększa to dostępność oferty dla Klientów. Zróżnicowanie propozycji, nie tylko pod kątem destynacji, ale również cen, umożliwia turystom szeroki wybór. - Październik to miesiąc gdzie zwykle odnotowuje się niższe zainteresowanie wycieczkami, niż w przypadku okresu wakacyjnego. Wynika to z tego, że w Polsce sezon urlopowy trwa od czerwca do września. Większość Klientów czeka na wycieczki w sezonie zimowym, którego początek przypada na grudzień – mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours. Dowodzą tego wyniki giełdowego touroperatora, które w roku bieżącym za miesiące wakacyjne były wyższe o 50% w porównaniu do tych z roku 2007. Klienci po okresie wakacyjnym często czekają również na dużo tańsze oferty first minute na sezon letni przyszłego roku. Rainbow Tours wydało w połowie listopada nowy katalog na lato 2009, którego rabaty w przedsprzedaży sięgają do 20%. Obroty netto giełdowego touroperatora  od stycznia do października 2008 w porównaniu do okresu  roku ubiegłego wzrosły o ponad połowę i wyniosły ponad 220 milionów złotych. ***Rainbow Tours S.A. działa na rynku usług turystycznych od 1990 roku i jest jednym z największych polskich touroperatorów. Od października 2007 spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa kapitałowa Rainbow, w której skład wchodzą m.in. portale turystyczne, ponad 40 biur podróży na terenie kraju oraz spółka na Ukrainie, planuje w 2008 osiągnąć sprzedaż brutto w wysokości 300 mln zł.    

Portal finansowy Bankier.pl został uznany przez polskich inwestorów za najbardziej popularne internetowe źródło informacji o rynku finansowym. W Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów 2008, zrealizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Bankier.pl zajął pierwsze miejsce w kategorii: źródła informacji – serwisy internetowe. Portal Bankier.pl wskazał blisko co czwarty inwestor.Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych już po raz szósty przeprowadziło badanie, którego celem było określenie profilu polskiego inwestora. W ankiecie pytano przede wszystkim o kwestie związane z inwestowaniem, jednak część badania została poświęcona źródłom informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego. Wyniki badania jednoznacznie wskazały Internet jako najważniejsze źródło informacji o rynku kapitałowym. Wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2008 wskazały, że Internet jest dla polskich inwestorów najczęściej wykorzystywanym źródłem informacji o rynku kapitałowym – podsumował Michał Masłowski ze Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. – Respondenci wskazali wiele serwisów internetowych, z których korzystają na co dzień, jednak na pierwszym miejscu, jako źródło informacji, inwestorzy wymieniali Bankier.pl – dodaje Masłowski. Portal Bankier.pl okazał się najbardziej popularnym źródłem informacji o rynku kapitałowym dla prawie co czwartego polskiego inwestora. Ponad 23% inwestorów wskazało Bankier.pl jako podstawowe źródło informacji pośród serwisów internetowych. Portal finansowy Bankier.pl wyprzedził serwis parkiet.com, który z 21,2% poparciem zajął drugą pozycję w rankingu oraz portal money.pl, który znalazł się na trzecim miejscu z 16,2% wskazań. Źródło informacji - serwisy internetowe bankier.pl 23,6% parkiet.com 21,2% money.pl 16,2% stooq.pl 10,6% gpw.pl 10,6% pb.pl 10,0% interia.pl 8,3% Źródło: Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2008, zrealizowane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych na podstawie 1320 wywiadów, przeprowadzonych między czerwcem a sierpniem 2008 roku Bardzo nas cieszy, że to, do czego dawno przekonali się reklamodawcy obecni na Bankier.pl znalazło odzwierciedlenie w niezależnych badaniach – powiedział Maciej Klepacki, członek zarządu Bankier.pl S.A. – Jako lider finansowego segmentu Internetu jesteśmy w stanie zaoferować dotarcie do najbardziej jakościowej grupy odbiorców treści finansowych. Jest to o tyle cenne, że w obecnych czasach, gdy dużo łatwiej zwiększyć zasięg witryny, w dalszym ciągu pozostaje istotna kwestia dotycząca jakości i profilu użytkownika. Jak widać Bankier.pl odwiedzają osoby naprawdę zainteresowane inwestowaniem i finansami - dodaje Klepacki.Redakcja Bankier.pl publikuje dziennie ponad 220 informacji dotyczących, m.in.: gospodarki, finansów informacji ze spółek i parkietu giełdowego oraz rynków międzynarodowych. Na portalu znajduje się codzienny przegląd prasy gospodarczo-ekonomicznej, a także relacje i komentarze video reporterów Bankier.TV.Więcej informacji o wynikach badania znajdą Państwo w artykule „Portret polskiego inwestora 2008”Komentarz video do wyników badania, wypowiedz Michała Masłowskiego z SII, jest dostępny w Bankier.TV pod adresem: Bankier.pl pierwszym źródłem informacji dla inwestorówBankier.pl S.A., obecny na rynku od 2000 r., jest liderem na polskim rynku internetowych firm mediowych koncentrujących się na sektorze finansów. Spółka czerpie przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej oraz z pośrednictwa i doradztwa finansowego. Bankier.pl oferuje produkty i usługi blisko 50 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad 7 milionów osób miesięcznie. W skład Grupy Bankier.pl wchodzą portale i serwisy zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych: Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PIT.pl, VAT.pl, PRNews.pl i Mojeauto.pl.Grupa Bankier.pl przyciąga coraz większą liczbę użytkowników, głównie osób zainteresowanych tematyką finansowo-biznesową. W sierpniu 2008 roku ich liczba wyniosła 1,57 miliona, a łączna liczba odsłon przez nich wygenerowanych 30,1 miliona. Od 19 czerwca 2006 Bankier.pl S.A. jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

mBank, wraz z rachunkiem osobistym eKONTO, został uznany przez ekspertów za najlepszy bank dla nowoczesnego Klienta.   Tytuł najlepszego banku dla nowoczesnego Klienta korzystającego z konta internetowego otrzymał ex aequo mBank i Toyota Bank. Oferta mBanku jest jedną z najtańszych na rynku. Korzystanie z podstawowego rachunku eKONTO w mBanku jest praktycznie bezpłatne. eKONTO to nie tylko bezpłatny rachunek osobisty umożliwiający wygodne i proste zarządzanie codziennymi wydatkami. To unikalny rachunek, który dzięki połączeniu z produktami oszczędnościowymi, inwestycyjnymi, kredytowymi oraz ubezpieczeniowymi spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. mBank, jako bank nowej generacji, jest bowiem najlepszym miejscem dla finansów osobistych. Eksperci docenili tą szeroką funkcjonalność rachunku osobistego eKONTO. W artykule „Które konto najlepsze?" (Gazeta Wyborcza, 27.11.08) czytamy m.in.: Supermarket Funduszy Inwestycyjnych czy ubezpieczeń komunikacyjnych to przydatne klientowi usługi, które powodują ,że konto w banku może być nie tylko zwykłym RORem ale również platformą odpowiedzialną za zarządzanie całością finansów osobistych. Wyróżnikami rachunku eKONTO w mBanku są: bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku, brak opłat za przelewy przez internet bezpłatna karta debetowa Visa Electron, bezpłatny dostęp do ponad 3 000 bankomatów w kraju tj. Sieci Euronet, BZ WBK, Cash4You i eCard, brak prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą. Ranking, przygotowany przez Gazetę Wyborczą oraz doradców finansowych Open Finance, został opublikowanym w dodatku Gazety Wyborczej „Gazeta Pieniądze" 27 listopada br.  Obecnie z usług mBanku korzysta już blisko 2 mln Klientów. Łącznie na przeszło 2,9 mln rachunków ulokowali oni 10,3 mld PLN.

20 listopada br. odbyło się Zgromadzenie Prezesów Banków Spółdzielczych Zrzeszonych z Bankiem Polskiej Spółdzielczości SA Obrady otworzył Ryszard Leszczyński – Wiceprzewodniczący Rady Zrzeszenia i Prezes Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju, który następnie został wybrany Przewodniczącym obrad. Powitał on przybyłych Prezesów Zarządów Banków Spółdzielczych, Członków Rady Nadzorczej i Zarząd Banku oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Prezes KZBS Pan Jerzy Różyński, Pan Paweł Siano wieloletni Prezes Zarządu Banku BPS S.A., Pan Zbigniew Bodzioch – Prezes Zarządu KBS jak również Dyrektorzy Oddziałów i Departamentów Banku BPS S.A.Zgromadzenie Prezesów przyjęło zaproponowany porządek obrad i zatwierdziło Regulamin obrad Zgromadzenia Prezesów oraz wybrało Komisję Skrutacyjną oraz Komisję Uchwał i Wniosków.Zgromadzenie Prezesów przyjęło Sprawozdanie z pracy Rady Zrzeszenia oraz Sprawozdanie Komitetu Finansowego za okres od poprzedniego Zgromadzenia tj. od 20 maja 2008 roku. W sprawozdaniu z pracy Rady Zrzeszenia przedstawiono również informacje o realizacji wniosków zgłoszonych przez Prezesów Banków Spółdzielczych w dniu 20 maja. Jednocześnie Zgromadzenie pozytywnie oceniło pracę Rady Zrzeszenia.Kluczowym punktem obrad było wystąpienie Prezesa Zarządu Banku BPS S.A., Mirosława Potulskiego, który przedstawił sprawozdanie z działalności Banku, zaprezentował wyniki finansowe oraz omówił plany rozwojowe Banku BPS S.A. i Zrzeszenia BPS na najbliższy rok. Nie mniej ważne było wystąpienie Wiceprezesa Banku BPS S.A., Krzysztofa Jagielskiego, dotyczące prac nad koncepcją Systemu Informatycznego Banku i Zrzeszenia BPS S.A.Zgromadzenie Prezesów podjęło ponadto uchwałę o przyjęciu nazwy handlowej dla Zrzeszenia BPS oraz w sprawie przyjęcia wzoru znaku (logo) Grupy BPS oraz wzoru znaku do oznakowania placówek bankowych rekomendując jednocześnie wprowadzenie zrzeszonym bankom spółdzielczym i bankowi zrzeszającemu dodatkowego oznakowania placówek bankowych znakiem Grupy BPS.Uroczystość Zgromadzenia Prezesów to nie tylko czas na podsumowania ale również doskonała okazja do tego, by nagrodzić zasłużonych Prezesów i Banki Spółdzielcze. Na spotkaniu zostały oficjalnie ogłoszone wyniki konkursu na Najlepszy Bank Spółdzielczy w 2007 roku, w którym wyróżniono banki charakteryzujące się najbardziej dynamicznym rozwojem i stałym doskonaleniem dotychczasowej działalności. Tę część uroczystości miała przyjemność prowadzić Aneta Pielacka – Dyrektor Biura PR Banku BPS SA.Pierwszą nagrodę – puchar przechodni i tytuł SUPER LIDERA 2007 zdobył:Bank Spółdzielczy w Białej RawskiejDrugą nagrodę w postaci pucharu i tytułu LIDERA 2007 otrzymało 5 banków spółdzielczych:Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku Warmiński Bank Spółdzielczy z siedzibą w Jonkowie,Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim,Bank Spółdzielczy w Łącku,Bank Spółdzielczy w Jarosławiu,Wśród laureatów konkursu znalazły się również banki wyróżnione dyplomem uznania:Bank Spółdzielczy w Łosicach,Bank Spółdzielczy w Limanowej,Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli,Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce,Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie,Bank Spółdzielczy w Skierniewicach,Bank Spółdzielczy w Oleśnicy,Bank Spółdzielczy w Kątach Wrocławskich,Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim,Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie,Bank Spółdzielczy w Katowicach,Bank Spółdzielczy w Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku.Zgromadzenie Prezesów stało się również okazją do zaprezentowania Prezesów Zarządów Banków Spółdzielczych, powołanych do pełnienia swoich funkcji w 2008 roku. W imieniu Rady Nadzorczej i Zarządu Banku, Prezes Mirosław Potulski, wraz Dyrektor Anetą Pielacką, złożyli serdeczne gratulacje, wręczając jednocześnie pamiątkowe statuetki:Zbigniewowi Gnaczyński – Prezesowi Banku Spółdzielczego w IławieDorocie Piechocie – Prezesowi Banku Spółdzielczego w Dobrzeniu WielkimAgacie Dąbrowskiej – Prezesowi Banku Spółdzielczego  w  Czechowicach Dziedzicach-BestwinieMarii Waliszek – Prezesowi Banku Spółdzielczego w WarcieHalinie Szewczyk – Prezesowi Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej,Jarosławowi Trokowiczowi – Prezesowi Banku Spółdzielczego w Trzebieszowie.Spotkanie prezesów obfitowało w ożywione dyskusje na temat funkcjonowania Banku i Zrzeszenia BPS S.A. Po zakończeniu obszernej, aczkolwiek niezwykle ciekawej części oficjalnej Zgromadzenia, na uczestników czekał elegancki bankiet z wieloma atrakcjami. 

Od ponad czterech lat studenci architektury Politechniki Gdańskiej wcielają się w rolę osób niepełnosprawnych, odnajdują bariery architektoniczne, z którymi ci stykają się na co dzień i szukają dróg ich rozwiązania. Tegoroczne, wiosenne warsztaty „Miasta bez barier” odbyły się w Tczewie i w Gdańsku Wrzeszczu. Ekspozycję dokumentującą zmagania studentów oglądać będzie można 2 i 3 grudnia na Politechnice Gdańskiej. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 2 grudnia o godz. 13.15 w politechnicznej Auli. Wystawa skupia zdjęcia i projekty wykonane przez studentów architektury podczas majowych warsztatów. Zajęcia terenowe pod hasłem „Miasta bez barier” są częścią programu „Projektowanie przestrzeni wspólnej” realizowanego przez Wydział Architektury PG. Nadrzędnym celem tego programu jest przełamanie barier architektonicznych, konstrukcyjnych i mentalnych, a tym samym stworzenie życzliwego środowiska osobom niepełnosprawnym. – Dzięki warsztatom terenowym „Miasta bez Barier” studenci propagują wrażliwość społeczną na potrzeby niepełnosprawnych, a tym samym uczestniczą w tworzeniu przyjaznego im środowiska. Studenci siadają na wózki inwalidzkie i wkładają specjalne gogle, aby poznać i odczuć potrzeby osób niepełnosprawnych ruchowo i niewidomych – mówi dr inż. arch. Marek Wysocki z Wydziału Architektury PG, inicjator warsztatów. – Studenci muszą zmierzyć się z codziennymi sprawami, czyli zrobić zakupy, skorzystać z usług poczty, banku, dostać się do apteki czy też kawiarni. Te niecodzienne ćwiczenia oddają codzienne problemy niepełnosprawnych. Pomagają one przyszłym architektom likwidować bariery architektoniczne i społeczne, a przede wszystkim mądrze projektować. Ekspozycji towarzyszyć będzie przedświąteczny kiermasz prac plastycznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Podczas otwarcia wystawy licytowane będą wybrane prace. Dochód z ich sprzedaży wesprze działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa pomorskiego. – Zapraszam wszystkich do udziału w kiermaszu. Być może znajdą państwo na nim nietypowy prezent świąteczny dla najbliższych – zachęca dr Wysocki. Ponadto, w trakcie wernisażu poznamy zwycięzców konkursu „Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym”. Nagrodą będzie symboliczna tablica z brązu, która zawiśnie na najbardziej przyjaznym obiekcie. Konkurs zainicjował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku.  Urozmaiceniem uroczystości będzie koncert zespołu „Szósty Zmysł”, w skład którego wchodzą trzy dziewczęta: dwie niewidome i jedna słabo widząca. Tworzą interpretacje muzyki klasycznej. Wystawę, którą przygotował Wydział Architektury będzie można oglądać tylko 2 i 3 grudnia 2008 w godz. 10.00-16.00 w holu przed Aulą Gmachu Głównego PG. Patronat nad przedsięwzięciem objęli prezydenci Gdańska i Tczewa oraz rektor Politechniki Gdańskiej. Uwaga! Miejsce wystawy dostępne jest dla osób niepełnosprawnych. Wstęp wolny. Zapraszamy! Kontakt: dr inż. arch. Marek Wysocki, Wydział Architektury PG, inicjator warsztatów, tel. 058/347 14 13    

Rozwiązanie firmy Ericsson ukryte w skrzynce o rozmiarach 50x50 zapewnia dostęp do sieci szerokopasmowej oraz dostarczenie szeregu atrakcyjnych usług m.in. IPTV dla 12-24 odbiorców w jednej lokalizacji. Ericsson EDA 1200 - EDA RSC24c jest małą szafką, którą operator telekomunikacyjny może zamontować w budynku. Produkt ten jest częścią kompleksowego rozwiązania IPTV Network Infrastructure. Badania Ericsson Consumer Lab na wybranych rynkach europejskich i USA wskazują, że przeciętne gospodarstwo domowe korzysta z siedmiu różnych ekranów. Szerokopasmowy internet jest niezbędny w celu dostarczenia do nich multimedialnych treści. Rosnące zainteresowanie uslugami IPTV oraz innymi serwisami osiąganymi w domu utwierdza operatorów telekomunikacyjnych o konieczności dostarczania usług opartych o szerokopasmowe sieci stałe. Ericsson proponuje operatorom kompleksowe rozwiązanie IPTV Network Infrastructure, jako sposób na sprostanie coraz większym zapotrzebowaniom rynku. Ericsson EDA 1200 - EDA RSC24c jest jednym z elementów tego rozwiązania. Przepustowość łącza realizowana przez to rozwiązanie pozwala na równoczesne korzystanie z wielu usług i urządzeń. W tym samym czasie przeciętna rodzina może korzystać z pojedynczego łącza bez straty na jakości usług, które są uruchomione. Dla przykładu podczas, gdy dzieci używają aplikacji i gier on-line, mama może jednocześnie sprawdzać nowe przepisy kucharskie w Internecie i rozmawiać z przyjaciółką, a tata korzystając z łącza może w tym samym czasie oglądać ulubiony program telewizyjny i nagrywać film, który jest dostępny na innym kanale. Z punktu widzenia operatora telekomunikacyjnego instalowanie węzłów dostępowych bliżej użytkowników końcowych oznacza wzrost liczby punktów dostępowych VDSL2, co ułatawia rozbudowę sieci i oferowanie nowych usług np. telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest to rozwiązanie w pełni skalowalne umożliwiające dostarczenie szerokopasmowego łącza (dziesiątki Mb/s) zarówno do mieszkańców małego osiedla, jaki i dużych grup użytkowników. Ericsson EDA 1200 - EDA RSC24c spełnia wymagania dla sprzętu instalowanego w lokalizacjach niezabezpieczonych przed wpływem warunków atmosferycznych. Obudowa sprzętu zapewnia niskie kosztowo, wysoce elastyczne i bardzo skalowalne rozwiązanie. Ponadto rozwiązanie EDA RSC24c używa bezprośredniego chłodzenia powietrzem zamiast tradycyjnej jednostki wymieniającej powietrze. Oznacza to całkowity brak ogłuszającego szumu, oszczędności kosztowe sięgające 35% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań oraz łatwiejsze utrzymanie sprzętu. Rozwiązanie Ericsson EDA 1200 - EDA RSC24c może być montowane zarówno na ścianie, jak i na podłożu. Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe. Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.  

Piotr Dalka, gdynianin z urodzenia, doktorant z Politechniki Gdańskiej znalazł się wśród dziesięciu najlepszych młodych polskich naukowców wyróżnionych w konkursie Elsevier-Perspektywy Young Researcher Award. Inżynier Dalka został wyróżniony za bezkontaktowy interfejs komputerowy, zwany „usto-myszą”, dzięki któremu niepełnosprawny użytkownik może sterować komputerem bez użycia myszki i klawiatury. Kursor komputera posłuszny jest ruchom ust, rejestrowanym przez zwyczajną kamerę internetową. – Każdy gest - otwarcie ust, ułożenie ich w dzióbek, mlaskanie czy wysunięcie języka jest dla komputera wystarczającym sygnałem, by wykonać określone zadanie – opowiada młody naukowiec. – Cieszę się, że mój wynalazek zdobył uznanie, ale największą radość przynosi mi to, że może być dla kogoś przydatny.Aplikacja przygotowana pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Andrzeja Czyżewskiego była już testowana przez ludzi niepełnosprawnych i ma duże szanse na wdrożenie do masowego użytku. Trwają już nawet rozmowy z firmami zainteresowanymi pracą Dalki. Uzupełnieniem wynalazku jest stworzony przez zespół z Katedry Technik Multimedialnych PG swego rodzaju komunikator dla osoby sparaliżowanej, która ma kłopoty z mówieniem. Menu aplikacji składa się z piktogramów, a pod każdym kryje się jakiś fragment wypowiedzi. Sterując ustami na poszczególne ikonki można składać proste wypowiedzi, np. „chce mi się pić”, „popraw mi poduszkę”, przy czym zasób słów można rozszerzać. W urządzenie wbudowany jest syntezator mowy, który na głos powtarza wybrane przez niepełnosprawnego komunikaty. Mgr inż. Piotr Dalka jest absolwentem Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Właśnie kończy pracę doktorską - program komputerowy, który będzie umiał przeanalizować, rozpoznać i zaklasyfikować pojazdy w ruchu drogowym. – Na podstawie tych badań można ustalić statystykę ruchu w różnych punktach miasta – tłumaczy Dalka. System ma monitorować sytuację na bieżąco i przekazywać ją na stronę internetową. Dzięki temu jadąc w określony punkt w mieście kierowca będzie mógł się dowiedzieć, czy nie ma tam korków, droga nie jest zamknięta z powodu remontu albo, czy nie wydarzyła się jakaś stłuczka tarasująca przejazd. Dane mogą służyć również władzom samorządowym jako wskazówka przy planowaniu rozbudowy dróg. – Elementy mojej pracy są już w tej chwili wykorzystywane do kontroli hałasu na drodze – dopowiada laureat. – Wiemy, gdzie i jakiego typu pojazdy najbardziej hałasują. Do monitorowania sytuacji na drodze wykorzystujemy nie tylko kamery, ale również mikrofony.Nagrodę Elsevier-Perspektywy Young Researcher Award ustanowiło międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. z siedzibą w Holandii oraz Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” z Warszawy. Organizatorom zależało, aby wyłonić najzdolniejszych młodych polskich naukowców, którzy nie mają jeszcze trzydziestu lat, a już mogą się pochwalić wynalazkami o dużej przydatności społecznej.W tym roku statuetki zostały wręczone po raz pierwszy, w dziesięciu dziedzinach nauki: medycynie, technologii, biochemii, genetyce i biologii molekularnej, fizyce i astronomii, chemii, inżynierii materiałowej, rolnictwie i biologii, naukach społecznych, nauce o środowisku, informatyce. Kandydatury do wyróżnienia na prośbę organizatorów wskazywali rektorzy polskich uczelni. Kapituła wybrała 10 zwycięzców spośród 50 zgłoszonych, po jednym z każdego obszaru tematycznego.W skład Kapituły weszli członkowie Rady Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy":prof. dr hab. Tomasz Borecki, przewodniczący kapituły, członek Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, dyrektor Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji, były rektor SGGWprof. dr hab. inż. Bogusław Smólski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, były rektor WATprof. dr hab. n. med. Tadeusz Tołłoczko, były rektor Akademii Medycznej w Warszawie, obecnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznegooraz Eduard Cohen, dyrektor wykonawczy Elsevier B.V. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbyło się we wtorek, 25 listopada w Warszawie podczas wieczornej gali w hotelu Novotel Centrum. Finaliści ELSEVIER-PERSPEKTYWY Young Researcher Award 2008: dr Krzysztof Cichy - Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, fizyka i astronomia Piotr Dalka - Politechnika Gdańska, informatykaAneta Kurzępa - Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, medycynaPiotr Michaluk - Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, biologia, genetyka i biologia molekularnaKinga Nawalany - Uniwersytet Jagielloński, chemiaDr Bartłomiej Nita - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, nauki społeczneKatarzyna Pietrucha - Politechnika Rzeszowska, nauka o środowiskuDr Dariusz Sobolewski - Uniwersytet Gdański, chemiaDr Elżbieta Suchowolska - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, rolnictwo i biologiaJarosław Syzdek - Politechnika Warszawska, inżynieria materiałowa oraz chemia