miss internet – Strona 115 – Aktualności i wiadomości prasowe: uroda, moda, wnętrza

Gdańsk, 3 kwietnia 2006 ENERGA mecenasem wydania filmu, przywołującego ostatnią wizytę Jana Pawła II w Trójmieście Już po raz trzeci Koncern Energetyczny ENERGA SA jest mecenasem wydania płyty, wspominającej wielkiego Polaka, Jana Pawła II. Zrealizowany przez Video Studio Gdańsk film dokumentalny przypomina wizytę Papieża Polaka w Sopocie 5 czerwca 1999 roku. Obraz ukazuje powitanie Ojca Świętego na lotnisku w Rębiechowie, przejazd na sopocki hipodrom i Mszę Świętą tam odprawioną. Płyta wydana w formacie VCD stanowi bezpłatny dodatek do poniedziałkowego (3 kwietnia) "Dziennika Bałtyckiego", największej regionalnej gazety na Wybrzeżu. To kolejna wspólna inicjatywa "Dziennika Bałtyckiego" i ENERGI, wspominająca wielkiego Polaka. Koncern Energetyczny ENERGA SA był także mecenasem wydania pięcioczęściowego obrazu "Jan Paweł II - Papież, który tworzył historię" - niezwykłego dokumentu podsumowującego cały pontyfikat Wielkiego Papieża Polaka, który ukazał się październiku i listopadzie 2005. r, a także filmu "O nas i za nas" - kroniki wizyty Jana Pawła II w Trójmieście w 1987 roku. Film z niepublikowanymi wcześniej zdjęciami Video Studio Gdańsk trafił do czytelników "Dziennika Bałtyckiego" w postaci 3 płyt VCD w maju 2005 r. *** Koncern Energetyczny ENERGA SA - największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej - aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspierając kulturę, naukę, edukację, sport, organizacje pozarządowe i charytatywne. Poprzez te działania Koncern wpisuje się w budowanie pozytywnego klimatu społecznego, który wyzwala energię do pracy i współpracy, do rozwiązywania problemów oraz inwestowania.

Duża ilość balonów w trzech miejscach Polski wzbije się w niebo za sprawą pierwszej w kraju Balloniady. W konkursie organizowanym przez Allegro.pl wygra Allegrowicz którego balon pokona największą odległość. Jest o co walczyć, bo nagrodą główną w konkursie jest Ford Focus.Zasada Balloniady jest bardzo prosta. Każdy z Użytkowników serwisu aukcyjnego może kupić balon (dowolna ilość), który wzbije się w niebo z dowolnie wybranych trzech miejsc w Polsce – Mazury, Wielkopolska, Sudety. Każdy z balonów będzie mieć umieszczony specjalny kod do identyfikacji i napisaną w czterech językach instrukcję, jak powinien postąpić znalazca, po znalezieniu balonu. Wygrywa ten Użytkownik, którego balon wróci do kraju z najbardziej odległego miejsca.Jest o co walczyć, bo nagroda główna to samochód Ford Focus. Oprócz tego do wygrania jest jeszcze motocykl Honda CBR, projektor multimedialny i notebooki. Na nagrody mogą również liczyć znalazcy balonów – notebooki i palmtopy. - Pod adresem www.balloniada.pl do 11- ego kwietnia przyjmujemy zgłoszenia uczestników konkursu. Start balonów planujemy na 12/13 – ego kwietnia – mówi Artur Brzęczkowski z Allegro.pl. Na stronie zawodów będzie można na bieżąco sprawdzać warunki pogodowe, siłę i kierunek wiejących wiatrów. Oprócz tego będzie to miejsce rozgrywania wielu konkursów internetowych, w których przewidziano również cenne nagrody.www.allegro.pl jest liderem na rynku e-commerce w Polsce. Obecnie z usług serwisu korzysta blisko 4,5 mln Polaków. Miesięcznie odwiedza go blisko 6 mln unikalnych Użytkowników, którzy mogą przebierać w ponad 1,5 mln ofert.

<P ><B >Prestiżowy miesięcznik finansowy Global Finance przyznał Bankowi Pekao SA tytuł Najlepszego Banku w Polsce („Best Emerging Market Bank in Poland 2006”).  <P ><B > <P >Global Finance co roku przyznaje nagrody instytucjom finansowym działającym w krajach Środkowej i Wschodniej Europy. W tym roku raport „Best Emerging Market Banks” zostanie opublikowany w majowym wydaniu Global Finance. Za najlepszy bank w Polsce fachowcy uznali Bank Pekao SA.  <P > <P >Global Finance przyznaje nagrody na podstawie opinii analityków, menedżerów wyższego szczebla oraz doradców bankowych. Pod uwagę brane są takie elementy jak: wzrost aktywów, zysk, strategiczne relacje z kluczowymi interesariuszami z otoczenia banku, oferta banku, innowacyjność produktów oraz ceny usług.     <P ><I > <P >Bank Pekao SA otrzymał już tytuł najlepszego banku w Polsce od Global Finance w 2002 roku. Bank regularnie otrzymuje także inne międzynarodowe nagrody: „Award for Excellence” od pisma Euromoney w 2005, 2002, 2001 i 2000 roku, a także Bank of the Year od The Banker w 2004 i 2002. <P >Global Finance jest fachowym miesięcznikiem finansowym, którego głównymi czytelnikami są prezesi, dyrektorzy finansowi, zarządzający aktywami, analitycy i kadra menadżerska odpowiedzialna za strategiczne decyzje inwestycyjne. Global Finance ma 50 000 prenumeratorów i ponad 250 000 czytelników w 158 krajach świata. Trafia do większości z 8 000 kluczowych międzynarodowych inwestorów, którzy decydują o lokowaniu ponad 80% wszystkich profesjonalnie zarządzanych aktywów na świecie.

Objechać świat dookoła tankując mniej niż 35 razy to nowy cel małżeństwa Johna i Helen Taylor’ow i dowód na to, że kolejne osiągnięcia australijskiej pary podczas trwającej właśnie próby bicia rekordu, przekraczają wszelkie wcześniejsze oczekiwania.   John i Helen Taylor właśnie rozpoczęli amerykański odcinek swej podróży, robiąc kolejny milowy krok ku realizacji wyzwania, jakie sobie postawili. Po dotarciu do Auckland (Nowa Zelandia) i pokonaniu 20 450 km zużycie paliwa w ich samochodzie wyniosło zaledwie 935 litrów. Daje to średnio 1 litr zużytego paliwa na 21,9 km przejechanej trasy. Ponieważ amerykański etap podróży liczy 7 000 km, istnieje szansa, że jadąc zwykłym samochodem o pojemności zbiornika wynoszącej 55 litrów, uda im się ukończyć wyprawę, tankując 35 razy lub nawet rzadziej. Tymczasem, według oficjalnych danych producenta samochodu, zużycie paliwa kształtuje się na poziomie litr na 14.3 km. Taylorom udaje się osiągnąć ponad dwukrotnie lepsze rezultaty. Co warte podkreślenia, para osiągnęła takie wyniki jadąc niekiedy w ekstremalnych warunkach pogodowych. W Australii, Taylorowie podróżując przez busz, zmagali się z temperaturami sięgającymi 46 stopni C., doświadczyli gwałtownych powodzi, silnych wiatrów, a nawet huraganów. Po australijskich równinach, kolejnym wyzwaniem okazały się górskie drogi Nowej Zelandii, bardzo wymagające, jeżeli chodzi o zużycie paliwa. Jednak i z tej próby małżeństwo rekordzistów wyszło obronną ręką, pokonując kolejne granice efektywności zużycia paliwa. 17 stycznia 2006 r. John i Helen wraz z pięcioosobową załogą wyruszyli z Londynu w okołoziemską podróż po nowy rekord w przedsięwzięciu Shell Fuel Economy World Rekord Challenge. Aby ich wyprawa została uznana za oficjalny rekord przejazdu „Dookoła Świata”, para musi pokonać w sumie 28 970 km. Początkowo ich celem było zużycie mniej niż 50 zbiorników paliwa Shell, jednak ze względu na nadzwyczajną efektywność jazdy osiągniętą w trakcie podróży, limit ten obniżono do 40 (lub mniejszej liczby) tankowań. Teraz, po kolejnych, wręcz fenomenalnych rezultatach, limit tankowań ponownie obniżono, tym razem do 35 (lub mniejszej liczby) uzupełnień zbiornika paliwa. „Pokonaliśmy ponad jedną trzecią trasy. Jestem przekonany, że już pobiliśmy rekord „dookoła świata na 50 zbiornikach”. Jeśli będzie nam szło tak, jak do tej pory, być może zużyjemy mniej niż 35 zbiorników. Jednak nie dzielmy jeszcze skóry na niedźwiedziu! – mówi John Taylor. Taylorowie zwrócili się z prośbą o wsparcie przy realizacji tego wielkiego wyzwania do firmy Shell. Dla koncernu przedsięwzięcie to stanowiło doskonałą okazję do przeprowadzenia ostatecznego testu drogowego nowej formuły paliwa, zaprojektowanego specjalnie po to, aby zmaksymalizować efektywność zużycia paliwa. Podróż i dotychczasowe osiągnięcia Taylorów to także możliwość pokazania, że promowane obecnie zalecenia firmy Shell związane z ekonomiczną jazdą (w Polsce znane jako program „Oszczędne Tankowanie”), faktycznie działają w przypadku użytkowników zwykłych samochodów. Póki, co Taylorowie koncentrują się na amerykańskim etapie swej wielkiej przygody. Trasa, którą jadą prowadzi poprzez Los Angeles, pustynne krajobrazy Arizony oraz Wietrzne Miasto Chicago, aż do Kanady – ostatniego amerykańskiego etapu wyprawy, poprzedzającego odlot z Nowego Jorku do Europy. 27 marca br. małżonkowie wyruszą w podróż powrotną: z Portugalii przez Hiszpanię, Francję, aby przekraczając granicę Zjednoczonego Królestwa zakończyć swoją podróż w centrum Londynu.   Aby obejrzeć fotograficzny zapis podróży i na bieżąco śledzić wyprawę Johna i Helen Taylorów odwiedź stronę: www.fuelchallenge.com. Nie przegap szansy! Zagraj na oficjalnej stronie internetowej wyprawy w grę Guess the Gauge i wygraj 2,500 litrów paliwa Shell,”. Na stronie sprawdź warunki uczestnictwa: mogą różnić się, w zależności od prawa obowiązującego w danym kraju.  

18 marca 2006 – Rewelacyjny wynik Audi R10 TDI, zasilanego Shell V-Power Diesel osiągnięty 18 marca br. w trakcie 12 godzinnego wyścigu w Sebring otwiera nową kartą w historii motoryzacji. Po raz pierwszy samochód sportowy zasilany paliwem typu diesel wygrał światowej klasy wyścig wytrzymałościowy. Osiągi oraz wydajność paliwa rajdowego Shell V-Power Diesel pomogły kierowcom: Tomowi Kristensenowi, Allanowi McNishowi oraz Dindo Capello nie tylko ukończyć 349 okrążeń rozgrywanego na Florydzie wyścigu i pokonać wiele spośród najszybszych samochodów benzynowych świata, ale przede wszystkim zająć pierwsze miejsce osiągając tym samym przełomowy, rzucający wyzwanie granicom technologii wynik. Zwycięski samochód wystartował jak z katapulty, osiągając rewelacyjne czasy na kolejnych okrążeniach. Inne pojazdy biorące udział w wyścigu, rozpoczęły planowe uzupełnianie paliwa w 33 minucie przejazdu. Audi z silnikiem diesla, zasilane paliwem rajdowym Shell V-Power Diesel jechało bez tankowania aż do 60 minuty rajdu. Lider doskonale wykorzystał fakt uzupełniania paliwa przez innych zawodników i jeżeli chodzi o czasy przejazdu poszczególnych okrążeń, osiągnął nad nimi druzgoczącą przewagę. Shell V-Power Diesel to paliwo typu diesel o doskonałych osiągach, zaprojektowane by umożliwić nowoczesnym silnikom diesla wytwarzanie większej mocy przez dłuższy czas. Paliwo to jest już dostępne na tysiącach stacji paliw w Europie. Przy tworzeniu specjalnego paliwa rajdowego diesel, które zapewniło sukces Audi, wykorzystano właśnie technologię paliwową Shell V-Power Diesel. Poza wyjątkową szybkością, pojazd zadziwił zgromadzone w słonecznym Sebring tłumy niezwykle cichą pracą silnika. Podczas kolejnych okrążeń inne pojazdy ogłuszały zgromadzonych na trasie wyścigu widzów, natomiast Audi R10 TDI dzięki silnikowi diesel, jeździło nie tylko szybciej niż konkurenci, ale też znacznie ciszej. Dzięki temu, że paliwo rajdowe Shell V-Power Diesel nieustannie oczyszcza system wtrysku paliwa, zwycięskiemu Audi R10 TDI udało się utrzymać świetne osiągi i kontynuować szybką jazdę na kolejnych okrążeniach, aż do końca wyścigu. Utrzymująca się przez cały czas wyścigu moc pozwoliła Audi R10 TDI minąć metę, wyprzedzając o trzy okrążenia najszybszy uczestniczący w imprezie pojazd benzynowy i odnieść niekwestionowane zwycięstwo, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników i widzów wyścigu. To właśnie moc i konsekwencja czynią ten samochód świetnie przygotowanym do następnych zawodów i zarazem do największego ze wszystkich wyzwań – 24 godzinnego wyścigu Le Mans. Po Wyścigu Le Mans, kampania diesla będzie kontynuowana – Audi R10 TDI pojedzie na tym paliwie w sześciu ostatnich wyścigach serii ALMS. Komentując to przełomowe zwycięstwo, siedmiokrotny zwycięzca 24 godzinnego Wyścigu Le Mans, Tom Kristensen, powiedział: „W trakcie 12 godzin wyścigu samochód naprawdę świetnie reagował na paliwo rajdowe Shell V-Power Diesel. Przez kilka najbliższych miesięcy będziemy pracować bardzo ciężko i dołożymy wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować się do Le Mans.” Mike Copson, kierownik techniczny Shell Motorsport dodał: „Już samo ukończenie 12 godzinnego rajdu podczas pierwszej próby byłoby przełomem technologicznym i wyjątkowym wynikiem. Zwycięstwo to wprost niesamowite osiągnięcie. To oczywiste, że technologia paliwowa Shell V-Power Diesel dostarcza długotrwałej mocy, zarówno na trasie wyścigu, jak i poza nią. Doświadczenie, które zdobyliśmy testując granice technologii będzie nieocenione w przyszłości i pozwoli nam zachować wiodącą wobec konkurencji pozycję Shell V-Power Diesel.” Dr Wolfgang Ullrich, Szef Audi Sport powiedział: “Ostatni wyścig udowodnił, że Shell V-Power Diesel zapewni osiągi, których potrzebujemy by walczyć o zwycięstwo w Le Mans”

Koncern Energetyczny ENERGA objął patronat nad organizowaną przez "Dziennik Bałtycki" - największą regionalną gazetę na Wybrzeżu - akcją "Polskie książki dla Rodaków na Białorusi", która w najbliższych dniach obejmie pomorskie miasta. Przedsięwzięcie rusza pojutrze, w niedzielę 19 marca o godz. 11 na Targu Węglowym w Gdańsku. Celem akcji jest zebranie polskich książek i przekazanie ich Polskiej Macierzy Szkolnej, ostatniej organizacji, która znajduje się całkowicie poza kontrolą totalitarnego reżimu Łukaszenki- wyjaśnia Krzysztof Krupa, prezes "Prasy Bałtyckiej", wydawcy gazety. Akcja "Polskie książki dla rodaków na Białorusi" ma gdańskiego ducha - wolności, solidarności, wspólnoty. Koncern ENERGA, który właśnie w Gdańsku ma swoją siedzibę, w oczywisty sposób pragnie włączyć się w tę ideę - powiedział Waldemar Bartelik, prezes Zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA. Chcemy pokazać Polakom na Białorusi, że jesteśmy z nimi, że pomagamy im faktycznie, a nie tylko deklaracjami. Pragniemy przekazać im pozytywny, konkretny dowód wsparcia i właśnie - wspólnoty- dodał Waldemar Bartelik - ENERGA angażuje się w wiele innych, ważnych dla społeczeństwa wydarzeń. To nasz sposób na wyzwolenie w ludziach pozytywnej energii. Akcja "Polskie książki dla Rodaków na Białorusi" rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 19 marca o godz. 11.00 na Targu Węglowym w Gdańsku. W specjalnym samochodzie każdy mieszkaniec Pomorza będzie mógł zostawić książki, które później zostaną przekazane Polakom na Białorusi. Każdy ofiarodawca może wypełnić kupon, publikowany na łamach "Dziennika Bałtyckiego" i zostawić go w punkcie zbiórki - jego nazwisko ukaże się na łamach gazety w podsumowaniu akcji. O godz. 12.00 Chór Akademicki Uniwersytetu Gdańskiego uroczyście odśpiewa utwór "Mury", sztandarową pieśń Jacka Kaczmarskiego. Do akcji przyłączają się ważne osobistości życia politycznego i kulturalnego, m.in. pisarze Stefan Chwin, Paweł Huelle, Zbigniew Żakiewicz, Aleksander Jurewicz. W skład specjalnego komitetu organizacyjnego wchodzą: Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska, Jacek Karnowski - prezydent Sopotu, Wojciech Szczurek - prezydent Gdyni, Adam Hlebowicz - prezes pomorskiego oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Joanna Strzemieczna-Wielczyk - z-ca dyrektora Telewizji Polskiej oddział w Gdańsku, Waldemar Bartelik - prezes Koncernu Energetycznego ENERGA SA - patrona akcji, Krzysztof Krupa - prezes Polskapresse oddział Prasa Bałtycka oraz Maciej Wośko - redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego". Jako największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce, obsługujący blisko 2,7 mln klientów w północnej i środkowej części kraju, Koncern Energetyczny ENERGA SA realizuje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółka aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspiera kulturę, naukę, sport, organizacje pozarządowe i charytatywne. W ub. roku ENERGA zaangażowała się m.in. w organizację koncertu Jeana Michela Jearre’a na 25. rocznicę "Solidarności".  

“Zbadaj nerki – Twój filtr życia” pierwsza kampania profilaktyczno – edukacyjna chorób nerek w Polsce w najbliższym czasie w Żywcu i Zamościu. Bezpłatne badania finansuje koncern Fresenius. Nad koordynacją działań komunikacyjnych czuwa agencja PR Time z Wrocławia. Ponad 1000 osób poddało się już bezpłatnym badaniom krwi diagnozującym stan zdrowia nerek w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno – edukacyjnej “Zbadaj nerki – Twój filtr życia”. Pomysłodawcą projektu, realizowanego dla największej w Polsce niepublicznej sieci stacji dializ Fresenius Nephrocare, jest Agencja PR time z Wrocławia. Koordynuje ona organizację wszystkich akcji oraz odpowiada za całość działań komunikacyjnych: nagłośnienie i promocję, przygotowanie materiałów edukacyjnych, obsługę medialną oraz druki BTL. Akcja “Zbadaj nerki – Twój filtr życia” miała dotąd trzy odsłony: w Ostrowi Mazowieckiej, Tarnobrzegu i Wrocławiu. W najbliższych miesiącach obejmie kolejno Żywiec (już 30 marca), Zamość (5 kwietnia), Kraśnik, Stargard Szczeciński i Mrągowo. Podstawowym celem akcji jest szeroko pojęta edukacja dotycząca profilaktyki chorób nerek i zasad zdrowego stylu życia wpływających na ich stan. Ma zwrócić uwagę na pierwsze niepokojące objawy złego funkcjonowania układu moczowego. “Nerki są niedocenianym i zaniedbywanym narządem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę pełnią, nie tylko oczyszczając krew z toksyn i ubocznych produktów przemiany materii, ale również odpowiadając za prawidłowe nawodnienie wszystkich tkanek, produkcję hormonów wpływających na tworzenie czerwonych krwinek, regulację ciśnienia i poziomu elektrolitów” – mówi Teresa Rydzyńska, prezes zarządu sieci Fresenius Nephrocare. “Szerzej rozpropagowana jest w naszym kraju wiedza na temat chorób serca i profilaktyki nowotworowej. Każdy praktycznie wie czego unikać i jakie badania wykonywać, by oddalić ryzyko zawału czy raka piersi. Edukacja nefrologiczna jest bardzo uboga, co szczególnie widać w małych miejscowościach i na wsiach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów i badań diagnostycznych jest trudniejszy niż w dużych miastach. Chcemy to zmienić” – deklaruje prezes Rydzyńska. Choroby nerek są diagnozowane późno, bo często na początku przebiegają bezboleśnie, a ewentualne niepokojące objawy są mylone z przeziębieniem czy alergią. Tylko regularne diagnozowanie stanu nerek i stosowanie odpowiedniego leczenia może u wielu chorych znacznie opóźnić stan przewlekłej niewydolności i konieczność dializ. Podczas akcji “Zbadaj nerki – twój filtr życia” do stacji dializ może zgłosić się każdy, bez skierowania i książeczki zdrowia. Badania są całkowicie bezpłatne i dobrowolne. Na podstawie pobranych próbek krwi określa się poziom kreatyniny i glukozy u pacjentów. Te dwa wyniki w dużej mierze diagnozują stan nerek. Dodatkowo informacja o poziomie glukozy pozwala wykryć osoby już chore albo zagrożone cukrzycą. Obecnie ta właśnie choroba staje się najczęstszą przyczyną przewlekłej niewydolności nerek. O kolejnych edycjach akcji “Zbadaj nerki – twój filtr życia” informują lokalne media i plakaty rozwieszane w przychodniach zdrowia i gabinetach lekarzy rodzinnych. Podczas akcji w stacjach rozdawane są ulotki opisujące najważniejsze kwestie z zakresu profilaktyki nefrologicznej. Na bieżąco konsultacji (już podczas badań lub na drugi dzień przy odbieraniu wyników) udzielają specjaliści z zakresu nefrologii. Porady te są również bezpłatne i nie wymagają skierowania. Drugim istotnym celem akcji jest budowa lokalnego wizerunku stacji dializ Fresenius. Prywatny inwestor budzi czasami niepokój w lokalnych społecznościach, wynikający z braku informacji i zrozumienia ze strony władz samorządowych, mediów, środowiska lekarskiego, pacjentów i mieszkańców miast, w których zlokalizowane są stacje. Organizacja akcji bezpłatnych badań i specjalistycznych konsultacji przekonuje lokalne środowisko o dobrych intencjach, pozwala wrosnąć w lokalny krajobraz, stworzyć wizerunek odpowiedzialnego inwestora dbającego o podwyższenie poziomu opieki medycznej w regionie. Wizyta referencyjna dziennikarzy podczas otwartych drzwi umożliwia przedstawienie najwyższych standardów, nowoczesnego sprzętu, wyjątkowego komfortu i bezpieczeństwa pacjentów. Wszystko to zmienia nastawienie i tworzy przyjazną atmosferę. “Budujemy wizerunek koncernu Fresenius łącząc dwa podstawowe przekazy – eksperta medycznego i jednocześnie firmy odpowiedzialnej społecznie, która dba o dobro mieszkańców regionu. Takie podejście procentuje, widzimy to nie tylko w relacjach w mediach, ale również w nastawieniu lokalnych decydentów” – mówi Małgorzata Skórska, koordynator projektu w PR time. “Wyjątkowy w tym projekcie jest jego lokalny charakter. Nasza praca wymaga zbadania lokalnych realiów i precyzyjnego dobrania narzędzi informacyjnych podczas kolejnych edycji – w każdym z miast atmosfera wokół stacji jest inna, inne są media, ich nastawienie, dotychczasowa historia kontaktów z otoczeniem, relacje z władzami. Ogólną formułę scenariusza każdorazowo dostosowujemy do lokalnej rzeczywistości. To zwiększa zakres pracy, ale chroni nas przed rutyną” – dodaje. Fresenius Nephrocare jest obecnie największa sieć niepublicznych stacji dializ w Polsce - 25 stacji, 293 stanowisk dializacyjnych, 430 osób fachowego, medycznego personelu. Pacjenci z niewydolnością nerek zyskują w placówkach Freseniusa dostęp do najnowocześniejszego na świecie sprzętu i technologii. Dializy dla każdego pacjenta są bezpłatne. Fresenius działa na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w całości pokrywa koszty zabiegów dializacyjnych. Po ubiegłorocznej fuzji w ramach sieci Fresenius działają również stacje dializ INCP. Agencja PR time z Wrocławia działa od 2004 roku. Specjalizuje się w kompleksowym tworzeniu wizerunku firm i produktów przy użyciu narzędzi public relations poprzez budowę relacji z mediami, akcje społeczno – edukacyjne, lobbing w lokalnych środowiskach opiniotwórczych, budowę kanałów komunikacyjnych z otoczeniem. Zajmuje się również profilaktyką i komunikacją kryzysową oraz szkoleniami z zakresu współpracy z mediami, komunikacji w kryzysie i komunikacji wewnętrznej. Konsultuje narzędzia komunikacyjne wdrażane przez firmy – strony www, prezentacje, foldery i materiały informacyjne.

Ponad 955 tys. zł wydali internauci na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z okazji XIV finału. Serwis przygotowany przez Allegro.pl, pobił tym samym kolejny rekord.W tym roku już po raz szósty Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były wspólną inicjatywą Fundacji WOŚP oraz internetowego serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Od początku grudnia 2005 do 14 lutego 2006 pod adresem http://aukcje.wosp.org.pl można było brać udział w licytacjach, z których dochód zasilił konto fundacji.W tym roku dzięki wielkiemu sercu i oddaniu użytkowników Allegro, a także przyjaciół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 955 485 zł i 38 gr. Serwis aukcyjny WOŚP, obsługiwany przez Allegro cieszył się w tym roku dużą popularnością. Oto wybrane statystyki WWW (dane Gemius):Ilość odsłon serwisu w grudniu 2005 - 3 063 177Ilość odsłon serwisu w styczniu 2006 - 17 544 355Ilość odsłon serwisu w lutym 2006 - 745 741Łącznie w ramach aukcji na rzecz WOŚP wystawionych zostało 31828 aukcji. Sprzedano 18058 z nich. Najbardziej aktywny z Użytkowników serwisu brał udział w 249 aukcjach.Do najbardziej emocjonujących licytacji, w których serwis notował największą ilość przebić należały:Od Jerzego Dudka; bluza z Istambułu 2005 - 42 licytującychPopiół i diament z autografem Andrzeja Wajdy- 39 licytującychDwa cenne medale z Janem Pawłem II- 39 licytującychRękawice Jerzego Dudka - 38 licytujących 150 tys zł --- szkoda że zmielone!- 36 licytującychNajwiększymi hitami tegorocznego finału WOŚP na aukcjach internetowych były:Anielska krowa, sprzedana za 40 101.00 złOd Jerzego Dudka; bluza z Istambułu 2005, sprzedana za 32 500.00 złGitara od Santany, sprzedana za 30 200.00 złReklama w Panoramie Firm sprzedana za 19 032.00 złŚigłowec Mi-2 sprzedany za 15 100.00 złWięcej informacji:http://aukcje.wosp.org.pl Wszystkim Allegrowiczom, którzy pomagali i brali aktywny udział w licytacjach bardzo dziękujemy w imieniu własnym jak i Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.http://www.allegro.pl

Dwukrotnie w ciągu najbliższego tygodnia ENERGA Zakład Oświetlenia sp. z o. o. w Sopocie, firma wchodząca w skład grupy kapitałowej Koncernu Energetycznego ENERGA SA, odbierze certyfikaty potwierdzające status firmy solidnej, dynamicznej i etycznej. Dzisiaj ENERGA Zakład Oświetlenia sp. z o. o. w Sopocie odbierze certyfikat Solidna Firma, nadany jej już po raz trzeci. Dokument potwierdza rzetelne i terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań. Przyznano go tylko 20. firmom z województwa pomorskiego. Aby otrzymać tytuł Solidnej Firmy należy spełnić rygorystyczne wymogi procedury kwalifikacyjnej i kilkuetapową weryfikację, podczas której sprawdzane są terminowość rozliczeń z Urzędami Skarbowymi, ZUS, kontrahentami, regulowanie opłat za środowisko, opinie klientów oraz dostawców o EZO. Dwa dni później, w środę 8 marca, ENERGA Zakład Oświetlenia sp. z o. o. w Sopocie otrzyma - już po raz drugi - statuetkę Gazeli Biznesu 2005. Do tegorocznego rankingu zakwalifikowało się niespełna 2000 firm. Weryfikację danych finansowych przeprowadziła wywiadownia gospodarcza Coface Intercredit Poland, z którą współpracuje redakcja "Pulsu Biznesu” Dzięki dokładnej weryfikacji ENERGA Zakład Oświetlenia sp. z o. o. w Sopocie znalazła się w zestawieniu uwzględniającym wyłącznie firmy działające zgodnie z prawem handlowym i etyką biznesu. Gazele Biznesu są wspólnym projektem realizowanym przez 9 dzienników ekonomicznych należących do Grupy Wydawniczej Bonnier: Oprócz polskiego "Pulsu Biznesu” podobne zestawienia sporządzają siostrzane gazety ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Litwy, Estonii, Rosji i Słowenii. Gazele Biznesu są przyznawane najbardziej dynamicznym firmom, które: rozpoczęły działalność przed rokiem 2001 i prowadzą ją do dzisiaj, w latach 2002-2004 ani razu nie odnotowały straty, w roku 2002 osiągnęły wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln złotych i nie większą niż 300 mln złotych, w latach 2002 – 2004 z roku na rok odnotowywały przyrost sprzedaży, publikują swoje wyniki finansowe w Monitorze Polskim B, w ogłoszeniach zamieszczanych w prasie lub internecie oraz udostępniły informacje na swój temat redakcji "Pulsu Biznesu” lub wywiadowni gospodarczej Coface Intercredit Poland. *** ENERGA Zakład Oświetlenia sp. z o. o. w Sopocie jest spółką zależną Koncernu Energetycznego ENERGA SA. Powstał w 1997 r. w wyniku wydzielenia Rejonu Oświetlenia Ulic Sopot z ówczesnej Gdańskiej Kompanii Energetycznej SA. EZO zajmuje się m. in. dostarczaniem energii elektrycznej do celów oświetleniowych, konserwacją i eksploatacją słupów oświetleniowych, sprzedażą powierzchni reklamowej na słupach, wynajmem podnośników oraz iluminacją budynków.

Waldemar Bartelik, prezes Zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA odebrał statuetkę "Top Menedżera” Pomorza 2005, przyznawaną dorocznie pod egidą "Dziennika Bałtyckiego”. - Czuję się jak kapitan zwycięskiej drużyny - powiedział Waldemar Bartelik, dziękując za przyznanie tytułu. - Powstanie ENERGI i jej sukcesy są wynikiem pracy wielkiego zespołu ludzi. Koncern Energetyczny ENERGA SA z siedzibą w Gdańsku powstał w 2005 r. w wyniku konsolidacji ośmiu zakładów energetycznych i jest obecnie największym w Polsce dystrybutorem energii elektrycznej. W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy działalności ENERGA osiągnęła blisko 215 mln zł zysku netto. Te osiągnięcia stanowią główny powód uznania Waldemara Bartelika, prezesa ENERGI, za najlepszego menedżera 2005 r. na Pomorzu. Tytuł Top Menedżera przyznawany jest przez kilkunastoosobową kapitułę, złożoną z profesorów ekonomii, dziennikarzy ekonomicznych prasy i telewizji, przewodniczących samorządów gospodarczych i klubów biznesowych, samorządowców oraz szefów największych pomorskich firm – laureatów poprzednich edycji tego największego na Pomorzu plebiscytu gospodarczego. - Naszym celem jest pokazanie menedżerów, którzy zmieniają pomorską gospodarkę, którzy podejmowali trudne decyzje i odnieśli sukces, dzięki czemu mogą być przykładem dla innych - mówi Krzysztof Krupa, prezes "Prasy Bałtyckiej”, wydawcy "Dziennika Bałtyckiego”. - Wszystkim nam zależy na tym, by gospodarka naszego regionu rozwijała się dynamicznie. *** Menedżer i sportowiec Waldemar Bartelik, prezes Zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA jest absolwentem Wydziału Mechaniczno Technologicznego Politechniki Gdańskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania systemami jakości ISO 9001 i profesjonalnego zarządzania firmą. Jego pierwszym miejscem pracy było Centrum Techniki Okrętowej. Następnie od 1979 do 1992 roku pracował w Stoczni Remontowej „Radunia” SA awansując w tym czasie ze stanowiska specjalisty budowniczego na kierownika Wydziału Remontów Statków, a później na dyrektora naczelnego stoczni. Stamtąd przeszedł do Navi-Expo Sp. z o.o., jednej ze spółek Grupy Navimor, która zajmowała się marketingiem dla całego przemysłu remontu statków. W 1993 roku rozpoczął pracę na stanowisku prezesa zarządu w firmie Kablex Sp. z o.o. w Kolbudach koło Gdańska zajmującej się produkcją przewodów i kabli instalacyjnych, należącej do Grupy Elektrimu. W 1998 roku objął stanowisko dyrektora generalnego w firmie Elektrim Kable SA - Załom SA - Fabryka Kabli Szczecin. 29 marca 2002 roku został powołany przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie na stanowisko prezesa Zarządu Gdańskiej Kompanii Energetycznej ENERGA SA. Przeprowadził połączenie zakładów energetycznych z tzw. Grupy G-8, która 1 stycznia 2005 r. rozpoczęły działalność jako Koncern Energetyczny ENERGA SA. Jego największą pasją, a także pierwszym zawodem jest siatkówka. Czynnie uprawiał ten sport od czasów nauki w IX LO w Gdańsku, przez prawie 20 lat. Karierę sportową rozpoczął w drużynie młodzików, z którą to zdobył w 1964 roku tytuł Wicemistrza Polski w Piłce Siatkowej. Następnie grał w drużynie juniorów zdobywając w 1966 po raz drugi tytuł wicemistrzowski. Przez wiele lat grał w kadrze narodowej. Od 1968 do 1971 roku był członkiem polskiej kadry młodzieżowej, a w latach 1974 -1976 grał w legendarnym zespole trenowanym przez Huberta Wagnera. Trenował i grał w GKS „Wybrzeże”, AZS oraz I ligowym wówczas Stoczniowcu Gdańsk. Za najważniejsze cechy dobrego menedżera uważa uczciwość, odpowiedzialność, umiejętność pracy zespołowej i delegowania kompetencji oraz… posiadanie marzeń. "Bez marzeń człowiek nie ma po co żyć” - powiedział w wywiadzie dla „Dziennika Bałtyckiego” *** Koncern Energetyczny ENERGA SA (http://www.energa.pl) - największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce i druga firma Pomorza pod względem przychodów wg "Listy 500” Rzeczpospolitej z 20.04.2005 r. Spółka jest dystrybutorem energii elektrycznej na obszarze północnej i środkowej Polski (obszar 75 tys. km kw. na terenach województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz w części regionów zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego). Głównym przedmiotem działalności spółki jest przesył, dystrybucja, obrót energią elektryczną oraz jej wytwarzanie. ENERGA obsługuje około 2,7 mln odbiorców, jej roczne przychody szacowane są na około 5 mld zł. W koncernie zatrudnionych jest ponad 7,6 tys. osób, dysponuje on majątkiem trwałym o wartości około 3 mld zł, a jego udział w rynku dystrybucji energii elektrycznej w Polsce to około 17 proc. Koncern Energetyczny ENERGA SA sprzedaje około 16 TWh energii rocznie, eksploatując 6,2 tys. km linii wysokiego napięcia, 64,5 tys. km linii średniego napięcia oraz 82 tys. km linii niskiego napięcia.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wspólnie z serwisem Allegro.pl przygotowała aukcję charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc poszkodowanym i rodzinom ofiar tragedii, jaka wydarzyła się w Katowicach. Swoje przedmioty na aukcję przekazali między innymi: Ksiądz Arcybiskup Henryk Muszyński, Grzegorz Miecugow oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Aukcja pod adresem www.caritas.allegro.pl potrwa do końca miesiąca.Oryginalna maska afrykańska przekazana przez Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego Metropolitę Gnieźnieńskiego, książki Czesława Miłosza i Grzegorza Miecugowa z autografami oraz obraz malowany ustami autorstwa Ryszarda Manuszaka, niepełnosprawnego artysty – to tylko niektóre przedmioty, jakie można licytować w aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej i serwis Allegro.pl. - Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tragedii, wiedzieliśmy, że niezbędna będzie pomoc dla ofiar, poszkodowanych i ich rodzin. Od razu przystąpiliśmy do działania. - opowiada ks. Jacek Dziel, dyrektor Caritas AG. - Niejednokrotnie przeprowadzaliśmy już aukcje charytatywne. Zawsze udawało nam się zebrać duże sumy pieniędzy. W obliczu tej tragedii wierzymy, że internauci nie pozostaną obojętni i chętnie będą licytować ofiarowane przedmioty - dodaje Artur Brzęczkowski z Allegro.pl.Pieniądze, jakie zostaną zebrane w czasie aukcji będą przekazywane do Caritas Polska, która koordynuje przebieg akcji pomocowej dla poszkodowanych w całej Polsce (środki trafią do diecezji katowickiej oraz innych diecezji, w których mieszkały ofiary lub ich bliscy). Dyrektorzy Caritas diecezjalnych już teraz odwiedzają pogrążone w żałobie rodziny zmarłych i przekazują im zapomogi pieniężne, a także rozmawiają o ich potrzebach materialnych, psychicznych i duchowych. Rozmiary tragedii są tak wielkie, że aby zapewnić skuteczną pomoc wszystkim, którzy ucierpieli wciąż potrzebne są nowe środki.W pierwszej kolejności zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie natychmiastowej pomocy medycznej osobom rannym oraz na wypłacanie zasiłków potrzebnych do codziennej pielęgnacji i rehabilitacji. Caritas będzie uczestniczyła także w działaniach długofalowych – finansowane będą koszty leczenia oraz rehabilitacji poszkodowanych. W katastrofie zginęli rodzice wielu dzieci – Caritas otoczy je szczególną opieką. Akcja na stronie www.caritas.allegro.pl potrwa do końca miesiąca. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz serwis Allegro.pl zwracają się z serdeczną prośbą do wszystkich użytkowników internetu o przekazywanie przedmiotów na aukcję charytatywną. Czekamy na pamiątki, materiały archiwalne, płyty z autografami artystów i inne rzeczy, które warto wystawić do licytacji. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: [email protected] lub 61/425-57-82 (biuro Caritas w Gnieźnie jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.00).www.allegro.pljest wyłącznym partnerem internetowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Do 14 lutego na aukcjach internetowych można sprzedawać dowolne przedmioty, z których dochód przekazywany jest WOŚP.więcej:www.aukcje.wosp.org.plCaritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej jest kościelną instytucją charytatywną zajmującą organizowaniem, koordynowaniem i kierowaniem całą kościelną akcją charytatywną w archidiecezji gnieźnieńskiej. Więcej:www.caritas.gniezno.pl

W cztery miesiące od oficjalnego startu, w ofercie NetPress, producenta i dystrybutora prasy w cyfrowym formacie Zinio, znajduje się już ponad 20 tytułów. Pojawił się wśród nich m.in. pierwszy dziennik, a także kolejne z czasopism poświęconych reklamie i mediom. Puls Biznesu jest drugą na świecie gazetą dostępną w formacie Zinio. -Dla naszego dziennika jest to dodatkowy kanał dystrybucji, tym ważniejszy, że lwia część nakładu "Pulsu Biznesu" sprzedawana jest w prenumeracie- mówi Paweł Kubisiak, redaktor naczelny serwisu www.pb.pl. Gazeta w formacie cyfrowym wysyłana jest do subskrybentów już o 6 rano. -Dzięki e-Wydaniu będziemy mogli błyskawicznie dotrzeć do czytelników, którym z różnych względów nie mogliśmy dotychczas na bieżąco dostarczać "Pulsu Biznesu"- dodaje Kubisiak. -Zdecydowaliśmy się na format Zinio, gdyż ta formuła jest dla czytelników zdecydowanie bardziej atrakcyjna od "tradycyjnego" pdf-a -. Zawartość dziennika można sprawdzić dzięki funkcjonalnej wyszukiwarce, a wszystkie numery przechowywane są w cyfrowej bibliotece. Aby zapoznać się z próbnym, bezpłatnym wydaniem lub zamówić prenumeratę wystarczy wejść na serwis www.pb.pl. Kolejnym, po miesięczniku Press, magazynem poświęconym mediom i reklamie, produkowanym i dystrybuowanym przez NetPress, jest Media & Marketing Polska. Pojedyncze numery zamówić można w kiosku www.netpress.pl, natomiast prenumeratę w serwisie internetowym wydawcy. Przed rozpoczęciem sprzedaży prenumeratorzy wersji papierowej mogli zapoznać się z darmową prenumeratą trzech numerów. Cyfrowe edycje zawierają wszystkie raporty, jakie oferowane są czytelnikom papierowej wersji, a prenumeratorzy otrzymują dodatkowo dostęp do internetowego archiwum.  NetPress od momentu rozpoczęcia działalności notuje coraz bardziej dynamiczny rozwój. Do końca 1. kwartału liczba polskich periodyków dostępnych w NetPress przekroczy 30. Tylko dzięki podpisanej w ubiegłym tygodniu umowie z Valkea Media, wkrótce w formacie Zinio ukażą się co najmniej 4 kolejne tytuły.   NetPressWyłączny partner Zinio Systems Inc., światowego lidera w branży cyfrowych magazynów, w Polsce. NetPress zajmuje się produkcją, sprzedażą i kolportażem elektronicznych wydań polskich czasopism, proponując wydawcom zróżnicowane modele sprzedaży. Od października 2005 roku działa internetowy kiosk www.netpress.pl, oferujący obecnie około 20 tytułów, m.in. Ozon, manager magazin, ?dlaczego, PC World Komputer. Kiosk jest częścią światowej platformy sprzedaży prasy cyfrowej (Zinio Global Network). System Zinio, zachowując podstawowe cechy wersji drukowanej, takie jak układ strony, treść i reklamy, pozwala również na przeszukiwanie tekstów, archiwizację artykułów oraz korzystania z odsyłaczy, co czyni przygodę z cyfrową prasą w pełni interaktywną.

Klienci Koncernu Energetycznego ENERGA SA mają swój magazyn. Pierwszy numer bezpłatnego dwumiesięcznika "Przyjazna Energia" ukazał się w ostatnich dniach listopada 2005 r., kolejny trafi do klientów ENERGI już w styczniu br. Adresatami 8-stronicowego, kolorowego magazynu są klienci detaliczni firmy - odbiorcy energii elektrycznej w taryfach G i C. Koncern Energetyczny ENERGA SA chce dzięki nowemu biuletynowi wzmocnić wizerunek firmy jako organizacji nowoczesnej oraz otwartej i dostępnej dla klienta. Pismo będzie medium informacyjnym, w którym ENERGA promowała będzie swoje nowe rozwiązania i propozycje w zakresie podnoszenia jakości obsługi klienta i dostaw energii. Na pozytywny odbiór magazynu ma wpłynąć ciepła kolorystyka, duże zdjęcia o rodzinnej, przyjaznej tematyce oraz ciekawe i zróżnicowane teksty. Energia elektryczna stała się towarzyszką naszego codziennego życia, jest z nami niemalże na każdym kroku. Mam nadzieję, że lektura magazynu ENERGI będzie dla klientów spółki przyjemnością i jeszcze bardziej przybliży im korzyści, które wnosi do życia energia. Kolejny numer "Przyjaznej Energii" ukaże się w styczniu 2006 r. Wierzymy, że magazyn dla klientów Koncernu Energetycznego ENERGA SA wywoła wiele spontanicznych i pozytywnych reakcji. Zapraszamy do lektury! - powiedziała Grażyna Rucińska, redaktor naczelna "Przyjaznej Energii". ENERGA dostarcza w "Przyjaznej Energii" informacje i wiedzę na temat zalet energii elektrycznej i sposobów korzystania z niej. Pismo ma nie tylko informować, ale także pomagać i doradzać, np. w wyborze domowych urządzeń elektrycznych. W każdym numerze czytelnik pozna bliżej znaną osobowość, a wolny czas spędzi, rozwiązując krzyżówkę, biorąc udział w konkursach i wypróbowując przepisy kulinarne. "Przyjazna Energia" dostępna jest bezpłatnie w Biurach Obsługi Klienta ENERGI oraz na stronach internetowych www.energa.pl.   *** Koncern Energetyczny ENERGA SA (http://www.energa.pl) - największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce i druga firma Pomorza pod względem przychodów wg "Listy 500” Rzeczpospolitej z 20.04.2005 r. Spółka jest dystrybutorem energii elektrycznej na obszarze północnej i środkowej Polski (obszar 75 tys. km kw. na terenie byłych województw: elbląskiego, gdańskiego, kaliskiego, koszalińskiego, olsztyńskiego, płockiego, słupskiego, toruńskiego, ciechanowskiego, konińskiego i włocławskiego). Głównym przedmiotem działalności spółki jest dystrybucja, przesyłanie i obrót energią elektryczną. ENERGA obsługuje około 2,7 mln odbiorców, jej roczne przychody szacowane są na około 5 mld zł. W koncernie zatrudnionych jest ponad 7,5 tys. osób, dysponuje on majątkiem trwałym o wartości około 3 mld zł, a jego udział w rynku energii elektrycznej w Polsce to około 17 proc. Wszystkie oddziały Koncernu Energetycznego ENERGA SA sprzedają około 16 TWh energii rocznie, eksploatują 6,2 tys. km linii wysokiego napięcia, 64,5 tys. km linii średniego napięcia i 82 tys. km linii niskiego napięcia.

Próba ustanowienia rekordu w dziedzinie ekonomiki jazdy z nowym paliwem Shell  Londyn, styczeń 2006 —  17 stycznia 2006 r. John i Helen Taylor wyruszyli w podróż dookoła świata samochodem zasilanym nowym paliwem opracowanym przez Shell. Podejmą próbę ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa w dziedzinie ekonomiki jazdy. Podczas próby małżeństwo przejedzie dystans 28 970 kilometrów drogami 25 krajów w ciągu 70 dni… tankując maksimum 50 razy. Podróż rozpoczęła się o 10 rano w Londynie w Waterloo Place w pobliżu The Reform Club, skąd legendarny Phileas Fogg rozpoczął swoją fikcyjną podróż „w 80 dni dookoła świata”. Taylorowie będą pokonywać dystans do tysiąca kilometrów dziennie. Dobowe statystyki przejechanych kilometrów i zużytego paliwa będą uaktualniane na stronie www.fuelchallenge.com. Będzie tam można przeczytać również bieżące zapiski Taylorów i załogi, zobaczyć zdjęcia i opisy najważniejszych wydarzeń a także zapoznać się z poradami dotyczącymi ekonomicznej jazdy. John i Helen są bez wątpienia najbardziej oszczędnymi kierowcami świata. Na swoim koncie mają 34 osiągnięcia w dziedzinie ekonomicznej jazdy (więcej niż jakiekolwiek inne osoby na świecie). Podróż dookoła świata będzie największym z dotychczas podjętych wyzwań. Zanim powrócą do Londynu pod koniec marca, przejadą Europę, Azję, Australię i Amerykę. Planując tę wyprawę, Taylorowie przetestowali szereg paliw dostępnych na rynku, a następnie zaproponowali Shell wyłączność na dostawę paliwa dla ekspedycji. Aby podkreślić zaangażowanie w działania na rzecz lepszej ekonomiki jazdy, Shell podczas wyprawy testować będzie najnowsze oszczędne paliwo, które zostanie wprowadzone do sprzedaży. Podróż Taylorów da naukowcom Shell wyjątkową możliwość oceny wydajności i skuteczności nowego paliwa, a także umożliwi pogłębienie wiedzy o zasadach ekonomicznej jazdy w zróżnicowanych warunkach drogowych. Ich sugestie zostaną dodane do bazy danych Shell ”Oszczędne tankowanie”, będącej zestawem porad dla kierowców chcących jeździć najoszczędniej. „Ekonomiczna jazda jest naszą pasją. To będzie najtrudniejsze wyzwanie ze wszystkich, jakich się dotychczas podejmowaliśmy. Biorąc pod uwagę różnorodność warunków jazdy,będzie to ostateczny test naszych umiejętności w dziedzinie oszczędnej jazdy” - powiedział John. „Helen i ja jesteśmy przekonani, że stosując kilka prostych zasad ekonomicznej jazdy oraz tankując zaawansowane technologicznie paliwo Shell, uda nam się osiągnąć dobry wynik.” John i Helen będą prowadzić Volkswagena Golfa FSI 1.6. Jest to standardowy model Golfa i typowy przykład współczesnego samochodu. Za Taylorami pojedzie ekipa techniczna w dwóch Volkswagenach Passatach kombi. W skład ekipy wejdzie niezależny świadek, operator kamery dokumentujący podróż, kronikarz opisujący przygody Taylorów, oraz dwóch mechaników Volkswagena. Aby zakwalifikować przejazd jako oficjalny Rekord Świata Guinnessa, John i Helen muszą w jedną stronę pokonać odległość co najmniej 28 970 kilometrów, lecz nie większą niż obwód równika. Samochód musi być standardowym modelem produkcyjnym. Oprócz tego obowiązuje jeszcze osiemnaście innych ścisłych zasad dotyczących punktów na antypodach, współrzędnych geograficznych, niezależnej oceny, prowadzenia zapisów z podróży, obecności świadków, badań inżynierskich przed rozpoczęciem podróży oraz czasów jazdy. Taylorowie i wraz z ekipą towarzyszącą będą jechać maksimum czternaście godzin na dobę, prowadząc zarówno w dzień jak i w nocy, zgodnie z surowymi wymogami w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. Będą również stosować się do ścisłego regulaminu dotyczącego spożywania posiłków aby zminimalizować ryzyko choroby, która mogłaby wpłynąć na czas przejazdu. W połowie podróży Taylorowie zaplanowali przerwę - zatrzymają się w domu w Melbourne w Australii na ślub córki. „Wychowaliśmy troje dzieci. Ta podróż, podczas której postaramy się osiągnąć rekord świata pozwoli nam odpocząć i spędzić dużo czasu razem” -powiedziała Helen. „Taylorowie podejmują się ekscytującego wyzwania, a firma Shell jest dumna, że może w nim uczestniczyć,” powiedział Bruce Rosengarten, wiceprezes ds. globalnego marketingu detalicznego Shell. „Mamy okazję pokazać kierowcom na całym świecie jak poprawić ekonomikę jazdy i jednocześnie przetestować nowe ekonomiczne paliwo. Zamierzamy przekazać naszym klientom całą wiedzę zdobytą w tym przedsięwzięciu a także jak najszybciej wprowadzić na rynek nowe paliwo.” „To wspaniałe nowe wyzwanie stanowić będzie najambitniejszą próbę osiągnięcia globalnego rekordu w dziedzinie ekonomicznej jazdy” - powiedział Craig Glenday, wydawca Księgi Rekordów Guinnessa. „To doskonałe odzwierciedlenie tego, czym są rekordy Guinnessa - próbą możliwości ludzkich i technologicznych, w tym przypadku przeprowadzaną z pożytkiem dla kierowców, którzy dowiedzą się jak oszczędzać paliwo.” Właśnie dlatego nie należy oczekiwać, że Taylorowie wyruszą z Londynu z efektownym piskiem opon. Osiągnięcie celu zapewni łagodny start i stała prędkość jazdy - także dlatego, że jakakolwiek stłuczka czy naruszenie przepisów ruchu drogowego mogłoby zniweczyć próbę osiągnięcia rekordu.  

Podczas Inauguracji Roku Giełdowego 2006, Grupa BRE Banku (BRE Bank SA i Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A) po raz kolejny otrzymały od Prezesa Zarządu GPW w Warszawie statuetkę Złotego Byka. Nagrodę przyznano za największy udział w obrotach opcjami na GPW w 2005 roku (31,8 proc.). Nagroda jest wyrazem uznania dla BRE Banku jako animatora za aktywne kwotowanie opcji giełdowych. Jego wynikiem jest ponad 220% wzrost obrotu. Grupa BRE Banku otrzymała od GPW w Warszawie już 11 wyróżnień (w latach 1996 i 1998 dla Banku., w latach 1999-2002 dla Domu Inwestycyjnego BRE Banku), w tym po raz trzeci za wkład w rozwój rynku opcji (w latach 2003-2005).

Dzięki akcji Shell, klienci tej firmy mogą znacznie obniżyć koszty eksploatacji samochodów. Mając na uwadze duże znaczenie wydatków na paliwo dla stanu domowych budżetów, Shell opracował program edukacyjny dla kierowców o nazwie „Oszczędne tankowanie”. Stosowanie się do porad w nim zawartych pozwoli w prosty sposób oszczędzić znaczne ilości benzyny lub oleju napędowego i – w konsekwencji – przejechać dalej na jednym baku. Akcji towarzyszą działania promocyjne, w tym rabaty na paliwo dostępne na stacjach Shell. Filarem programu „Oszczędne tankowanie” jest zestaw zasad ekonomicznej jazdy. Stosowanie ich na co dzień umożliwi zredukowanie spalania paliwa nawet o 30%. Wskazówki dotyczą czynników związanych zarówno ze stylem jazdy kierowcy, jak i z utrzymaniem samochodu. Wbrew pozorom niewielu kierowców wie, jak duży wpływ może mieć agresywne prowadzenie pojazdu na zwiększenie zużycia paliwa. Jeszcze mniej kierowców zdaje sobie sprawę z innych czynników, np. tych związanych z utrzymaniem samochodu. Płynna jazda i unikanie gwałtownych zmian prędkości pozwolą im przejechać dalej na jednym baku. Ekonomiczna technika jazdy wymaga także zmiany biegu na wyższy tak szybko, jak to tylko możliwe bez obciążania silnika. Warto również pamiętać o wyłączaniu silnika, gdy sytuacja na drodze zmusza nas do dłuższego postoju. Jak wskazują eksperci, codzienne wydatki na paliwo można też zredukować dzięki... powietrzu. Zbyt małe ciśnienie w oponach zmniejsza wydajność spalania nawet o 3%. Z kolei wszelkiego rodzaju bagażniki dachowe powodują wzrost oporu powietrza. Gdy nie są używane, należy je zdjąć, a samochód stanie się do 5% bardziej ekonomiczny. Ponadto, aby jazda była bardziej oszczędna, warto unikać dodatkowych obciążeń pojazdu, na przykład nie przewozić zbędnych ładunków w bagażniku. Wpływają one na masę pojazdu i – co za tym idzie – na spalanie. Istotnym warunkiem oszczędnej jazdy jest również odpowiednia regulacja silnika (do 4% oszczędności) oraz używanie dobrej jakości paliw i olejów silnikowych (dodatkowe 1%-2% oszczędności). W ramach programu „Oszczędne tankowanie” Shell opracował dla swoich klientów poradnik ekonomicznej jazdy, dostępny na wszystkich stacjach Shell w Polsce. Informacje na temat wydajnego wykorzystywania paliwa znajdują się również na stronie www.shell.pl, w zakładce „Oszczędne tankowanie”. Na swojej witrynie Shell udostępnił test na ekonomicznego kierowcę oraz edukacyjną grę komputerową. Poprzez akcję „Oszczędne tankowanie” Shell nie tylko edukuje klientów, ale też dostarcza im wymiernych korzyści podczas tankowania. W ofercie firmy znajdują się innowacyjne paliwa, których skład został opracowany z myślą o czynnikach wpływających na wydajność spalania oraz bezawaryjność pojazdów. Ponadto, programowi towarzyszą promocje. Pod koniec ubiegłego roku miały miejsce czasowe obniżki cen benzyny bezołowiowej 95 na wybranych stacjach Shell. Obecnie klienci mogą uzyskać rabat na każde paliwo w zamian za punkty SMART. Mechanizm promocji Od 17 stycznia do 28 lutego 2006 Shell oferuje klientom rabat w wysokości 10 groszy na litrze paliwa za 8 punktów SMART. Przykładowo: tankując 30 litrów paliwa można zaoszczędzić 3 zł w zamian za 240 punktów SMART. Promocja dostępna jest na stacjach Shell w całym kraju i dotyczy wszystkich benzyn i olejów napędowych oraz LPG. *** Wszystkie procentowe dane na temat redukcji zużycia paliwa zaczerpnięto z badań i publikacji Energy and Environmental Analysis, Inc., Waszyngton, USA, bądź też opierają się one na przeglądach fachowej literatury dokonanych przez tę organizację.  

Koncern Energetyczny ENERGA SA zaprasza na koncert ”Gdańsk dla Orkiestry” -14 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, który odbędzie się 8 stycznia br. na Targu Węglowym. W dodatkowym uświetnieniu kulminacyjnego punkt koncertu - happeningu "Światełko do nieba” - pomoże 2000 latarek, które podaruje Gdańszczanom ENERGA, sponsor główny koncertu. Przyjęcie roli mecenasa nad tym wydarzeniem wynika z naszego przekonania, że ENERGA jako silna, rozwijająca się korporacja, lider rynku energetycznego, ma do odegrania oprócz swojej biznesowej roli, także powinność wspierania życia społeczności i inicjatyw cennych dla mieszkańców Gdańska, Trójmiasta i Regionu Pomorskiego. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od wielu lat efektywnie wspiera służbę zdrowia, także na Pomorzu, dlatego cieszymy się, że mogliśmy wspomóc organizację kolejnego finału WOŚP. - powiedział Waldemar Bartelik, prezes Zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA 2000 latarek, które będzie można od 19.00 otrzymać pod sceną na Targu Węglowym od hostess w koszulkach z logo ENERGI, to nie jedyny podarunek, który przygotował gdański koncern. Podczas aukcji towarzyszącej koncertowi zlicytowany zostanie na rzecz WOŚP prezent: rodzinny weekend w hotelu Cztery Pory Roku w Straszynie, ufundowany przez Koncern Energetyczny ENERGA SA. Zwycięzca licytacji będzie mógł wraz z najbliższą rodziną spędzić dowolny weekend w hotelu na koszt ENERGI oraz korzystać z takich atrakcji jak np. studio fitness, sauna, czy sala bilardowa. Sponsorowany przez Koncern Energetyczny ENERGA SA koncert ”Gdańsk dla Orkiestry”, to jedno z największych wydarzeń artystycznych i medialnych na Pomorzu oraz kolejny, po koncercie legendarnego muzyka Jean Michel Jarre’a uświetniającym obchody jubileuszu 25-lecia "Solidarności", przykład wspierania przez ENERGĘ ważnych wydarzeń w regionie. Cel XIV Finału WOŚP to zakup sprzętu dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz we wszystkich innych wypadkach, w których najczęściej tylko nowoczesna pomoc medyczna jest w stanie zachować zdrowie dziecka, a niejednokrotnie nawet uratować mu życie. Fundacja WOŚP w ciągu dotychczasowej działalności zakupiła sprzęt medyczny za kwotę ponad 64 mln dolarów, który można dziś odnaleźć w każdym szpitalu dziecięcym w Polsce. Gdański finał WOŚP rozpocznie się o godzinie 14.45 paradą Orkiestry Perkusyjnej Dżembersi i Orkiestry Dętej Pstrong. Następnie na Targu Węglowym odbędą się koncerty dziecięcych zespołów muzycznych, teatralnych i tanecznych, zaś późnym popołudniem wystąpią zespoły prezentujące różnorodne gatunki muzyczne: szanty, jazz, blues, pop, rock, punk rock. Kulminacyjnym punktem koncertu na Targu Węglowym będzie tradycyjnie happening "Światełko do nieba”. W oryginalnym zaprezentowaniu się wśród innych miast pomoże Gdańskowi niezwykle widowiskowy spektakl teatralny, który zakończy się pokazem sztucznych ogni o 20.00. W ostatniej części koncertu na scenie wystąpią gwiazdy wieczoru, które zagrają największe przeboje muzyki rozrywkowej. Koncert jest organizowany przez Miasto Gdańsk i Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Intermedialnej "Bursztynowe Oko". Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz.   *** Koncern Energetyczny ENERGA SA (http://www.energa.pl) - największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce i druga firma Pomorza pod względem przychodów wg "Listy 500” Rzeczpospolitej z 20.04.2005 r. Spółka jest dystrybutorem energii elektrycznej na obszarze północnej i środkowej Polski (obszar 75 tys. km kw. na terenie byłych województw: elbląskiego, gdańskiego, kaliskiego, koszalińskiego, olsztyńskiego, płockiego, słupskiego, toruńskiego). Głównym przedmiotem działalności spółki jest dystrybucja, przesyłanie i obrót energią elektryczną. ENERGA obsługuje około 2,7 mln odbiorców, jej roczne przychody szacowane są na około 5 mld zł. W koncernie zatrudnionych jest ponad 7,5 tys. osób, dysponuje on majątkiem trwałym o wartości około 3 mld zł, a jego udział w rynku energii elektrycznej w Polsce to około 17 proc. Wszystkie oddziały Koncernu Energetycznego ENERGA SA sprzedają około 16 TWh energii rocznie, eksploatują 6,2 tys. km linii wysokiego napięcia, 64,5 tys. km linii średniego napięcia i 82 tys. km linii niskiego napięcia.

Co kupić na gwiazdkę dziewczynie? Z czego będą zadowoleni rodzice? Kolejne skarpetki dla chłopaka? - z takimi pytaniami chyba zmaga się każdy w okresię przedświątecznym. W rozwiązaniu dylematów, może pomóc specjalna strona stworzona przez Allegro.pl/prezenty Na stronie www.allegro.pl/prezenty możemy przebierać wśród ogromnej ilości ofert sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów. Wiele z nich może okazać się wręcz wymarzonymi upominkami.By móc łatwo odszukać ładny prezent, oferty podzielono na trzy główne kategorie: Dla Niej, Dla Niego i Dla Dziecka. Każda z nich dzieli się na kilka podkategorii. - Chcieliśmy ułatwić naszym Użytkownikom poszukiwanie ciekawych upominków na świeta. Jeśli nie mamy konkretnego pomysłu, wystarczy wejść do odpowiedniej kategorii, gdzie już na pewno uda się odszukać ciekawy przedmiot, z którego może być zadowolona kobieta, mężczyzna czy dziecko- mówi Artur Brzęczkowski, z Allegro.pl Na stronie nie zabrakło też specjalnego Poradnika Kupującego, gdzie można zapoznać się ze wszystkimi potrzebnymi informacjami jak w łatwy, przyjemny i bezpieczny sposób kupić interesujący nas przedmiot. Na co warto zwrócić więc uwagę? Szukając prezentu „Dla Niego” warto zapoznać się z ofertami związanymi z szeroko pojętą elektroniką: - „fotografia”, gdzie dobry cyfrowy sprzęt można kupić już za 300 złotych. Interesujące są również propozycje z kategorii „Telefony” wśród których można znaleźć wiele nowych aparatów, po bardzo aktrakcyjnych cenach.Poszukując upominku „Dla Niej” nie można pominąć oferty kategorii „Odzież”. Możemy tutaj kupić popularne swetry, płaszcze, modne bluzki znanych marek już za kilkadziesiąt złotych.Wiele interesujących ofert możemy także zobaczyć w kategorii „Biżuteria” gdzie każdy mężczyzna, znajdzie coś dla swej ukochanej, wydając od kilku do kilkuset złotych. Obydwie te kategorie cieszą się obecnie największym powodzeniem w serwisie, gdzie wystawionych jest jednocześnie ponad 200 tys. ofert. Nie brakuje również przedmiotów „Dla Dziecka”. Tutaj powodzeniem cieszą się nieśmiertelne klocki Lego za kilkadziesiąt złotych, szmaciane lalki czy wracające do łask pluszowe misie. Dla majętnych rodziców też nie zabraknie interesującej oferty - Mogą kupić spalinowe motorki za kilkaset złotych. Oprócz tego wiele filmów z bajkami. Warto nadmienić, że większość użytkowników serwisu sprzedaje obecnie produkty nowe i nieużywane. Więcej:www.allegro.pl/prezenty ##www.allegro.pl jest liderem polskiego e-commerce. Z usług serwisu korzysta obecnie ponad 3,5 mln zarejestrowanych Polaków. Odwiedza go blisko 6 mln internautów. Użytkownicy mogą przebierać pośród blisko 1 mln aukcji jednocześnie dostępnych na stronach.